Film režiséra Lasse Hallströma Psí poslání vypráví cituplný a překvapivý příběh jednoho věrného psa (namluvil Josh Gad), který nachází smysl své existence prostřednictvím životů lidí, které učí smát se a milovat. Během pěti desetiletí nás jeden hlas, hlas neúnavného psa, zavede na strhující a povznášející cestu, na které promlouvá k srdci všech lidí, kteří kdy milovali nějaké zvíře. Přestože se během těch let postupně reinkarnuje do několika psů různých ras, je to jeho pevné pouto se spřízněnou duší jménem Ethan, které přenáší a inspiruje jednoho psa na jeho cestě za nalezením vlastního poslání a skutečného smyslu existence a pro svého chlapce. (Freeman Ent.)

Lubik333

Odpočinkový filmek, který vás potěší. Příběh to mělo pěkný, proto nechápu určité komentáře (seřadit podle hodnocení --> posunout až na konec), které tento pro ně zbytečný film opovrhly, že je to jen další zbytečný americký citový blábol. O dost lepší než jiné filmové zhůvěřilosti (50 odstínů a pod.). Za mě povedený film o psím životě,... vlastně psích životech. ()

pichta

Krásny film o láske a vernosti psa k človekovi. Pekne spracovaný príbeh, síce oproti knihe bolo niečo zmenené a niečo vynechané, prípadne doplnené, no i tak to bol pekný film pre celú rodinu. Film ma potešil a pobavil. Hlavný hdnina(ovia) boli skvelí, dobre vycvičení psy. Jeden z najkrajších filmov vôbec. ()

revere

Lasse Hallström má psy evidentně rád. Však i jeho křestní jméno jednoho podezřele připomíná. Já ale mám raději druhé téma, které prostupuje jeho dílem, a to jsou poživatiny. Čokoláda, mošt, lososi a Gilbert Grape, kterého také něco žere. Tento poslední psí film je však divná žánrová slátanina, kdy rodinnou komedii vystřídá temné psychodrama, vrcholící v béčkovou krimi, a přes afroamerickou telenovelu se navrátí ke svému původu. Navíc je to v principu děsná citová ždímačka, takže jsem skončil zcela dehydratován. ()

Mina230692

už když jsem viděla trailer, tak jsem věděla, že u tohoto budu brečet jak školačka. :-D takže jsem nachystala balík kapesníčků a šla na to :D Jop! Jsem typ člověka, který čím víc poznává lidi, tím víc miluje psy, a v podstatě všechna další zvířata... Takže... mě se to líbilo. Přišlo mi to veselé, milé, a ani těch slz nebylo nakonec tolik kolik bych čekala. :-) Toužený happy ending jsem tam měla, pejsci byli krásní, jsem spokojená.:) ()

Matt2626

Možno trochu zaujatý komentár, ale ako majiteľovi 16-ročného labradora mi to inak nedá. Má to krásnu pointu, nadhľad, duševne prerozprávaný príbeh, štipku vtipu a záver, na ktorý si musíte počkať... plus zakomponovanie smutných scén, pri ktorých si tí citovejší z nás aj poplačú - vrátane mňa, krásne dotvára celý dej. 95% a mieri medzi moje najobľúbenejšie ()

Gemeroid

Film o tom, jak pes chcípne, pak chcípne, pak chcípne a tak dál. Prostě nic, na co bych se chtěl někdy dívat ještě jednou, zdechl tam pes, jak se říká. Jádra pudla se stejně nedopracujete, děcka z toho budou mít trauma. Ne že by mi vadilo, když někdo ve filmu umře, ale natočit film s pointou právě v tom chcípání mi přijde nic moc. Kdyby to nebylo o psovi, ale třeba o praseti, co ho každých osm minut proženou skrz jatka, byla by to jiná podívaná ()

Pavelkedar

Dal jsem 5*, ale musím se přiznat, že jsem to neodkoukal(nedokoukali), prostě jsem to nezvládl.Jako člověk, který má postupně přes 25t let doma psa, jako člena rodiny,mě to totálně emočně rozsekalo. Prostě jsem to nezvládl...... ()

bicekz

Skvělý film, který se opravdu povedl. Ukazuje myšlení a vnitřní hlas psa. Často se však stává, že pes něco pochopí jinak než člověk a z toho vznikají vtipné situace. Vyzdvihl bych smrt kocoura, který byl pohřben. Pes si myslel, že se jen schoval a tak ho vyhrabal a našel... :D :D Opravdu doporučuji všem, kdo mají aspoň trochu rádi psy. Ideální jako rodinná podívaná s dětmi. Film obsahuje vynikající dojemný závěr. Jediné, co bych trošku omezil, byl počet smrtí psa... ()

medveed

Velmi pěkný a dojemný film o psí, ale i lidské duši. Takže já, zarytý anti-pejskař, budu asi trochu více v klidu, až zase potkám sousedku, jak se kouká na svého psa, kterého nechává močit před vchodem do našeho domu... 85% ()

Accuphose

Příjemná jednohubka, jejiž vysoké hodnocení se mi zdá poněkud přestřelé a některé scény rovněž... Nicméně pokud chcete pustit rodině trochu oddechový film, účel to splní bezesporu. ()

MerlinPolcic

1. pes mal moc priestoru, preto ostatný psy museli umierať príliš rýchlo, čo na hodnotení a percentách nepridá. A film bol aj zbytočne naťahovaný tým, že ho miestami zbytočne dramatizovali, čo na hodnotení a percentách taktiež nepridá. Moje sledovanie filmu sa dá opísať rovnakým spôsobom, ako u goga76. 41% ()

Naby

Zajimavy napad na filmovou pohadku. Hodne originalni pojeti vhodne pro celou rodinu. Takze pripravit kapesnicky a vzhuru k televizi. Celkem 4,7* ()

Bogrant

Hachiko sa mi páčil, a to aj napriek mojej celoživotnej absencii akéhokoľvek vzťahu s akýmkoľvek psom. Psia duša je v podstate akokeby jeho odľahčená, príjemná, menej uplakaná a ničím nerušená verzia, orientovaná znova pre celú rodinu, ale najmä pre majiteľov psov (na nás ostatných sa akosi zabúda). V mojich očiach však bola až príliš naivná a to hlavne v tej prvotnej, dokonca najpeknejšej časti filmu s retríverom. Stred je len vyplnený polovýznamovo (ne)podstatnými príbehmi, záver znova pekný. Jediná, naozaj smutná scéna je tá úvodná z rozpáleného auta. ()

Vlkopec

Je to skutečně cituplný, trochu splácaný film o psí reinkarnaci, kde je jeden pes roztomilejší než druhý. Psí monology mě ale ke konci už přišly dost předvídatelné a otravné, tak půl hvězdičky strhávám. ()

Triginal

Ano! Netajím se tím, že miluju psy, takže bych klidně mohla mít psí farmu, na druhou stranu ale nemám ráda schématično a prvoplánovitost... Nic z toho tady naštěstí nebylo. Tento snímek předkládá smysl života našich čtyřnohých miláčků milou a (klidně můžeme říct) reálnou formou - podle mě by to takto opravdu mohlo být. Příběh je dobře vystavěný s překvapivým koncem, kde se sice dočkáme nějakého toho klišé, ale tady mi to opravdu nevadilo...  (Ve druhém Baileyho životě jsem při té záchranné akci řvala jako želva...a i jako welsh corgi byl moc sladký...Těším se, až si pustím 2!) ()

Aichel

Psí poslání na plátně. Dokonale zachycené, přesně vystihnuté. Zbytečná hate kampaň PETA mě po zjištění všech informací o natáčení neodradila a já jsem za to vděčná. Další film bez pohádky ze života zvířat, pět hvězd si rozhodně zaslouží. ()

Martin29

Příjde mě to jako hodně velké citové vydírání. Divák sleduje několik psů z toho jednu fenu (cca 3-4) a jejich životy od štěňat po život s pány. Psi jsou šťastní a prožívají svůj život se svými pány po nějaké době ti psi umřou a jede se odznova.. Samozřejmě, aby ten film byl rasově korektní jedna z nich musí být černoška (na asiata nebo asiatku se bohužel nedostalo). Po čase asi někoho napadlo, že by to nikoho už nebralo kdyby se to opakovalo tak se nahodí jakože děj ve stylu návrat ke kořenům. Co na tom, že logika těžce pokulhává (Takže za nejméně 20 let od doby kdy zemře první pes vypadá farma úplně stejně jako , když ji opustil žijí tam úplně ty stejné zvířata). Ethan musí být těžký zoufalec, když se za 20 let nejenže nedokáže odstěhovat z místa kde žil se svým věčně ožralým otcem , ale i kde opustil svou holku (což mělo za následek to, že ho opustil jeho pes) a kde díky dočinění jakéhosi týpka šla jeho sportovní kariéra do hajzlu) Film hodně kazí i humor, který se hodí tak do estrády k Novotnému i když cílovka to asi ocení vedle mě seděly 2 cca 5leté děcka a ty měly z toho vždy radost. 40 procent více nejdu pusťte si radši Marley A Já P.s. Ta kočka musela mět opravdu těžký život, když se vrátit ke svým páničkům už nechtěla nebo že by bylo časem pokračování ve stylu Kočičí Poslání ()

PF 2018

PF 2018