Zathura: Vesmírné dobrodružství

• USA Zathura: A Space Adventure (více)

Když otec odejde do práce a nechá je v péči jejich starší sestry, vydávají se šestiletý Danny a desetiletý Walter do dalekého temného vesmíru, zatímco hrají tajemnou deskovou hru, kterou objevili ve sklepě jejich starého domu. Na této vzrušující výpravě jsou doprovázeni osiřelým astronautem a musí překonat nejrůznější nástrahy v podobě roje meteoritů, nepřátelských mimozemšťanů a běsnícího robota. S astronautovou pomocí rozhádaní bratři odsunou své malicherné spory stranou a společnými silami se pokusí probojovat až na konec tajemné hry, aby se mohli vrátit domů. Všechny pokusy však mohou přijít nazmar, pokud se jim nepodaří vyzrát nad největším nebezpečím ze všech – silnou gravitační silou, která je vtahuje do prázdnoty temné planety Zathura. Na motivy úspěšného bestselleru uznávaného spisovatele knížek pro děti Chrise Van Allsburga (Polární expres, Jumanji). (HBO Europe)

Laku

Jumanji jako přes kopírák přenesené do vesmíru. Ovšem méně zábavné a více unuděné. Spíše než průběh samotné hry sledujeme neustále rozhádané sourozence. Děti se možná pobaví, ale přesto méně než u pobíhajících stád slonů a opičí invazi ve zmiňovaném Jumanji. Nástrahy, které Zathura klade jsou poměrně nezajímavé (ještěři Zorgové, meteority) snad vyjma povedeného robota. ()

Gore

Viděl jsem pouze verzi s českým dabingem a myslím si, že ten dabing to hodnocení hodně snižuje, protože ty vřeštíci děti se nedali místy vydržet. Navíc několik do očí bijících nelogičností v jednání a konání dětských hrdinů a vykrádání filmu Jumanji. Pro mě nic moc - ale spíš nic než moc. ()

Lilloos

Tak věrohodné ztvárnění sourozeneckých vztahů jsem neviděla už dlouho, navíc je oběma chlapci parádně zahrané. To se bohužel nedá říct o Kristen Stewart, která je už tady klasicky bellovsky otravná, má ale roli typu když to není nutné, před kamerou nepřekážej, takže se jejím otráveným výrazem moc dlouho kochat nemusíme. Celkově se jedná o povedené nápadité a napínavé dobrodružství. ()

hemul

Prekvapenie - zimne prazdniny, syn pred televizorom, vypni to, vravim mu, zasa nejaka hlupost, ale nevypol, a hlupost to nebola. Ako to uz byva, stacila mi jedna scena, par sekund (v tomto pripade roj meteorov), aby som videl, ze film urobil velmi talentovany reziser a ze v nom hraju velmi talentovani detski herci, a par dalsich scen a sekund, ze ho napisal talentovany scenarista. Velmi prijemne osviezenie a dokaz, ze aj dnes niekto dokaze natocit vtipny a zmysluplny dobrodruzny film pre deti. A to hovorim ako velky obdivovatel Karla Zemana. ()

Košoun

Dobrodružství pro děti. Strašná vykrádačka Jumanji, jen ve vesmíru, ale chybí mi tam nějaké to kouzlo původního Jumanji. Jonah Bobo a Josh Hutcherson hrají dobře, za to Kristen Stewart prostě se svým strnulým výrazem nikdy nebudou mou favoritkou. Spousta klišé, několik dobrý nápadů. Pro dospěláky průměr, pro děti předpokládám dobrá dobrodružná zábava. ()

Bozvav

Docela pěkný film pro děti. Nebo rodinný na pošmourné nedělní odpoledne, jak kdo chce. Skoro bych řekla, že se mi líbil více než Jumanji, jen ten závěr byl takový nedotažený. Tam si s tím mohli trochu více pohrát. Kluci podali velmi dobrý herecký výkon, zvláště prcek byl sladkej. Kristen tradičně nehrála, neb ona to ani neumí. za mě hezkých 60%. ()

zdeny99

Prvních dvacet minut je strašná nuda, kdy se ti dva kluci jen mezi sebou hádají. A jak se přešlo k samotné hře, tak jsem si myslel, že už to konečně začne. Začne druhé JUMANJI, které se bude odehrávat ve vesmíru. Bohužel nezačalo. Do Jumanji to mělo strašně daleko. Forma celé Zathury je nezábavná. V Jumanji bylo vidět nebezpečí, měli jste pocit, že ta zvířata z obrazovky vyskočí rovnou na vás. Zathura se zhlédla bohužel v moderních trendech pomocí digitálních triků a tím to celé pohřbila. [9623. hodnocení, 314. komentář, 57%] ()

filmator

Jestli to chcete pustit malým dětem (předškoláci, první stupeň), připočtěte si hvězdičku. Myslím, že těm se to bude moc líbit. ()

merigieren odpad!

Základní myšlenka vypadá jako kdyby ji nekno ukradl z Jumanji, jinak řečeno dvě děcka najdou starou hru kterou lze ukončit pouze úspěšným dohráním. Již na začátku při čtení pravidel vzniká otázka, co se stane, když hráči prohrají? Protože při úspěšném konci bude obnoven původní stav a hru si budou moct zahrát další, při neúspěšném hra zanikne a z planety zmizí dům? Dále následuje hloupě zvolený přesun domu do vesmíru. Tím nám autoři zdělili, že se celý děj odehraje na velmi malé ploše. Po pádech meteoritů, zmražení sestry (chůvy), vyvolání robota zabijáka, skoro uškvaření se v nějakém slunci a bombardování nepřátelsou lodí zjistíte, že ty děcka dělají jen dvě věci: křičí a utíkají. Jejich chování nijak neovlivňuje hru, kdyby tam nebyly tak by to bez nich dopadlo stejně. Autoři si libují v nelogičnostech a chybách. Občas sem si říkal kam dali mozek. Jako třeba detail, kdy v jednom záběru čekají s napětím na dojetí figurky aby dostali kartičku s instrukcemi a hned v dalším tahu jim vyletí kartička okamžitě po odentrování tahu. Další otázkou je, zda autoři tuší co znamená slovo vzduchoprázdno, vesmír a hoření. Jumanji bylo sice fantasy, ale hrdinové děj ovlivňovali, navíc ta hra reagovala i s okolím, tady je to pouze nuda na stísněném prostoru s prvky šílenosti, pokud na to budou koukat děti, tak to silně negativně ovlivní jejich znalosti. Jediné správné hodnocení je absolutní odpad !!! ()

Mary19

Důležité je, aby se Zathura líbila dětem, pro které je primárně určená... Možná ale právě proto mě to utvrzuje v pocitu, že i filmy pro děti potřebují mít sympatické hrdiny, atmosféru a smysluplné dialogy... 35% ()

char_t

Jumanji mám rád, ale tohle je fakt slabota. Jediné, co je tu nepředvídatelné, je nechutná snaha hlavních hrdinů nepochopit smysl hry a nehrát dál. ()

Další kniha na stříbrná plátna

Další kniha na stříbrná plátna

01.03.2006

Adaptace knižních děl, čím dál více plnící kinosály, se poslední dobou stávají nejvýdělečnějším druhem filmu, proto se není čemu divit, když veliké společnosti skupují filmová práva od knižních… (více)