Zathura: Vesmírné dobrodružství

• USA Zathura: A Space Adventure (více)

Když otec odejde do práce a nechá je v péči jejich starší sestry, vydávají se šestiletý Danny a desetiletý Walter do dalekého temného vesmíru, zatímco hrají tajemnou deskovou hru, kterou objevili ve sklepě jejich starého domu. Na této vzrušující výpravě jsou doprovázeni osiřelým astronautem a musí překonat nejrůznější nástrahy v podobě roje meteoritů, nepřátelských mimozemšťanů a běsnícího robota. S astronautovou pomocí rozhádaní bratři odsunou své malicherné spory stranou a společnými silami se pokusí probojovat až na konec tajemné hry, aby se mohli vrátit domů. Všechny pokusy však mohou přijít nazmar, pokud se jim nepodaří vyzrát nad největším nebezpečím ze všech – silnou gravitační silou, která je vtahuje do prázdnoty temné planety Zathura. Na motivy úspěšného bestselleru uznávaného spisovatele knížek pro děti Chrise Van Allsburga (Polární expres, Jumanji). (HBO Europe)

Ompus

U mě lepší než Jumanji. Asi to bude tím, že jsem byl okojen jako filmové děťáko na sicfárnách. Oddechovka jako dělaná pro mě. ()

sedm.1

Začnu asi jako většina komentářů k Zathuře,a to:Zathura = Jumanji 2.A jelikož jsem toto přirovnání udělal,musím tedy i oba filmy spolu poměřit.A Zathura z tohoto souboje vychází jako jasný poražený.Nejde ani tak o efektní stránku,zde si jsou obě dobrodružství možná i rovné,ovšem zbytek vyznívá jasně pro Jumanji.Samotný nápad,příběh,herečtí představitelé,spád,humor,to vše staví Zathuru až na druhou kolej.Nechci odsoudit Zathuru jako úplnou blbost,divák se u filmu pobaví i odpočine a mladší ročník bude možná i nadšen,ovšem chtě nechtě,porovnávat musím a zde bych bez přemýšlení Zathuru oproti Jumanji nevolil. ()

FeatherBoy

Jako docela pěkná kokotina... takovej ten film typu Beethoven, ale trochu zmixovanej s něčím jako Muži v Černém... no nevim... zaléží na každym ()

slovan1

Joj, člověk náhodou zůstane o pár minut u televize dýl, a v ní toto. Proč nedat 4*? Bylo to zábavné, nenudilo, zajímavý nápad. Ikdyž myslím, že už tu něco podobného bylo v podobě Jumanji. Každopádně v záplavě ujetých komedii co se sem vrhnou ze zámoři pro mě nadpruměrná rodinná a dobrodružná komedie. Navíc se tu objevila velice sexy Kristen Stewart, takže o hodnocení nemá cenu dále mluvit :-) . ()

skinny

Takový slabší remake Jumanji ale o hodně slabší, kdyby natočili "Jumanji 2" s Robinem Williamsem udělali by možná líp, ale i tak Kristen Stewart hrála konečně v něčem, na co se dá dívat ()

Melios

Jumanji vo vesmíre. Nič viac ,nič menej. No z nejakého dôvodu ma to dokázalo zabaviť natoľko ,aby som to dopozeral až do konca. A neľutujem. Ak budem ignorovať fakt ,že je to plné hovadín ,potom je to neskutočne zábavná komédia pre rodiny s deťmi. Ak TV-HOVNÁ nevysiela svoje debilné správy dokáže vysielať aj niečo kompetetívne. 63% ()

JADIM

Béčkové fantasy s nie až tak originálnym námetom (viz. Jumanji), ale so zaujímavým prevedením. Na to, že vo filme vystupuje iba pár postáv (väčšinou deti) a dom vo vesmíre, to bolo celkom dobre spravené spolu aj s tými efektami a rôznymi vesmírnymi záporákmi. Môžeme vidieť pár situácií, ktoré by ste nečakali, a tak vás film udržiava v napätí. Hlavným problémom Zathury je to, že je celá natočená v takej priemernej bubline. Proste tvorcovia sa s nejakými scénami vôbec nevyhrali, a tak boli stereotypné a nevyhli sa ani klišé. Avšak Zathura: Vesmírne dobrodružstvo pre mňa stále zostáva takou mojou detskou klasikou a vďaka takýmto filmom sa mi začínajú stále viac a viac páčiť Sci-Fi a Fantasy filmy, hlavne tie s vesmírnou tématikou. :) 7/10 (Videné v TV, SK dabing) ()

Han22

Asi budo papouškovat ostatní, ale Jumanji je lepší, viděl jsem ho jako dítě (no ehm v 15), mám na něj nostalgické vzpomínky a hraje tam Robin Williams. Tohle má vynikající efekty (vetřelci, vesmír, lodě a demolice baráku), již podstatě míň vynikající děj a herce. Ale je to pro děcka a ty by se nejspíš bavili, takže za tři. ()

jondoe

Film Zathura si poziciava namet z o dost lepsieho Jumanji, ale aj tak je to celkom dobra aj ked zo zaciatku trosku nudna rodinna komedia. Ako nahle sa vsak hra zacne tak sa na to da pozerat a na zabitie nedelneho popoludnia je toto vesmirne dobrodruzstvo ako stvorene. ()

Miksilak

Vykrádačka Jumanji, ve které hlavní hrdinové mohou normálně dýchat ve vesmíru nebo se přiblížit slunci, aniž by se roztavili :D ()

iXtr3m3

Môžete ma považovať za blázna, ale pre mňa takmer rovnocenné spolu s Jumanji. Jednak za to môže podobný námet a pointa, jednak za to môže skvelé spracovanie, jednak za to môže mladá a ešte neskoršími teenegerskými hovadinami neskazená herecká squadra. Áno, nie je tam Williams, ktorý je nenahraditeľný ale Josh s Daxom su tiež super. ()

Fanex

Docela dobrý, ale mohli aspoň na chvilku vytáhnout paty z toho jejich baráku. Jumanji se mi líbilo víc. ()

tereza_p

Jumanji to není, to je jasný...ale myslím si, že na rodinný film to je dobré a že děti z toho budou nadšeny, protože Zathura mi určitě přišla víc dětská než Jumanji...pro mě to byl příjemný, odpočinkový film na vyplnění jednoho volného odpoledne. ()

cab

Nedustojne okopirovany bratricek Jumanji s mizernymi triky v kterych jsou spise k smichu masozravi Zorgoni. 40% ()

Další kniha na stříbrná plátna

Další kniha na stříbrná plátna

01.03.2006

Adaptace knižních děl, čím dál více plnící kinosály, se poslední dobou stávají nejvýdělečnějším druhem filmu, proto se není čemu divit, když veliké společnosti skupují filmová práva od knižních… (více)