Zathura: Vesmírné dobrodružství

• USA Zathura: A Space Adventure (více)

Když otec odejde do práce a nechá je v péči jejich starší sestry, vydávají se šestiletý Danny a desetiletý Walter do dalekého temného vesmíru, zatímco hrají tajemnou deskovou hru, kterou objevili ve sklepě jejich starého domu. Na této vzrušující výpravě jsou doprovázeni osiřelým astronautem a musí překonat nejrůznější nástrahy v podobě roje meteoritů, nepřátelských mimozemšťanů a běsnícího robota. S astronautovou pomocí rozhádaní bratři odsunou své malicherné spory stranou a společnými silami se pokusí probojovat až na konec tajemné hry, aby se mohli vrátit domů. Všechny pokusy však mohou přijít nazmar, pokud se jim nepodaří vyzrát nad největším nebezpečím ze všech – silnou gravitační silou, která je vtahuje do prázdnoty temné planety Zathura. Na motivy úspěšného bestselleru uznávaného spisovatele knížek pro děti Chrise Van Allsburga (Polární expres, Jumanji). (HBO Europe)

ad

Jumanji 2 s několika příšernýma, otravnýma, uslintanýma a po všech stránkách nechutnýma zrůdama... myslím tím ty děti, samozřejmě... ()

Crawler-D

Jak se má člověk o někoho z hrdinů bát, když se pohybují ve vesmíru plném kyslíku? Právě hmatatelný pocit strachu spojený s úžasem nad tím, jaká moc se ve hře skrývá, odlišuje Zathuru od stále funkčního Jumanji. ()

ic

Původní Jumanji jsem měl stejně raději, každopádně... zajímá mě, co bude zase za 10 let. ()

pakobylka

Dějová linie víceméně kopíruje "Jumanji", jenomže je znatelně povrchnější a jednodušší. I tak představuje dobrou zábavu spojenou s dobrodružným výletem do vesmíru, ke kterému nepotřebujete kosmickou loď - pro všechny, kteří mají dětskou duši a milují fantastické příběhy ... Maličké 4* ()

fars

...tak tak se to jeste uhralo na tri hvezdicky. Zjistil jsem ze se nemuzu divat na filmy kde hlavni role tvori male decka, pri scenach kde se hadali kdo podvadi a kdo za co muze a prekrikovali se jsem se musel sakra ovladat abych prehravac nevypnul. Ale az na tohle je film docela prijemny, mozna horsi nez Jumanji, ale jen o kousek :-) ()

Šimpy

Celkem příjemné překvapení. Člověk se sice nevyhne srovnávání s Jumanji, i tak pár nových originálních nápadů a příjemná oddechovka. ()

WolfR

Zathura: Vesmírné dobrodružství, je úplně to samé, co bylo Jumanji, jen se to odehrává ve vesmíru a postrádá to skvělého tahouna filmu, Robina Williamse. Je to prostě o dětech, co si zahrály nevinnou hru a zažily při ní pár menších vesmírných příhod. Dal bych 2 hvězdy, ale že mě zajímá vesmírná tématika, tak moje hodnocení zvyšuji na 3 hvězdy. ()

KajusaK

Netušila bych, že to někdy řeknu ale Kristen Stewart mi vůbec nevadila, ba naopak. Dax Shepard odvedl jako vždy dobrý výkon. Pěkný fantasy film se zajímavým rozuzlením ale víc hvězd dát nemohu. ()

otík

Volné pokračování filmu Jumanji nás zavede do rodiny rozhádaných brášků, kteří najdou tajemnou hru zvanou Zathura a díky ní se dostanou do vesmíru i se svým domem a zmrzlou sestrou. Potkají podivného robota, tajuplného astronauta a nebezpečné cestovatele vesmírem, kteří je chtějí zničit. Vcelku napínavé, předvídatelné, ale i podařené dobrodružství s dobrými efekty a triky. Hudba: John Debney ()

DannyJ

O hodně.. HODNĚ ..slabší vývar z Jumanji. Ale stejně se na to dalo koukat. Prostě taková dětská oddychovka. ()

Triple H

Jumanji vo vesmíre. Horišie ako starší braček, ale stále celkom pobaví. Kristen Stewart tu mala 15 a už sa od nej nedali odtrhnúť oči (áno, som slintoš :-)). ()

eJacques

Velice záživné téma, kdy se hraní hry promítne do skutečnosti, bohužel bude Zathura vždy porovnávána se stejným tématem ve filmu Jumanji, který se mi kvůli většímu vtipu líbil více... ()

Mrkvič

Napodruhé mi to už v českém znění přišlo přijatelnější. Chvílema to sice je blbý, ale který film pro děti není. Na Kirsten Stewart bych se navíc mohl dívat pořád. Prostě fajn film pro menší, který je snad i něco dobrého naučí, a který neunudí ani odrostlejší. ()

Další kniha na stříbrná plátna

Další kniha na stříbrná plátna

01.03.2006

Adaptace knižních děl, čím dál více plnící kinosály, se poslední dobou stávají nejvýdělečnějším druhem filmu, proto se není čemu divit, když veliké společnosti skupují filmová práva od knižních… (více)