Zathura: Vesmírné dobrodružství

• USA Zathura: A Space Adventure (více)

Když otec odejde do práce a nechá je v péči jejich starší sestry, vydávají se šestiletý Danny a desetiletý Walter do dalekého temného vesmíru, zatímco hrají tajemnou deskovou hru, kterou objevili ve sklepě jejich starého domu. Na této vzrušující výpravě jsou doprovázeni osiřelým astronautem a musí překonat nejrůznější nástrahy v podobě roje meteoritů, nepřátelských mimozemšťanů a běsnícího robota. S astronautovou pomocí rozhádaní bratři odsunou své malicherné spory stranou a společnými silami se pokusí probojovat až na konec tajemné hry, aby se mohli vrátit domů. Všechny pokusy však mohou přijít nazmar, pokud se jim nepodaří vyzrát nad největším nebezpečím ze všech – silnou gravitační silou, která je vtahuje do prázdnoty temné planety Zathura. Na motivy úspěšného bestselleru uznávaného spisovatele knížek pro děti Chrise Van Allsburga (Polární expres, Jumanji). (HBO Europe)

Lachtaan

Pro některé vykrádačka postaršího Jumanji, pro mladší generaci předzvěst boomu kolem výše uvedené značky. Rozjezd kariéry Joshe Hutchersona a bohužel i Kristen Stewart. ()

TO

Maximálně na sobotní ráno, i Kouzelný klíč a Malí válečníci jsou důstojnější podívaná, rozhodně nejde o žádný pořádný film, žádný velkofilm jako Jumanji. Ti dva bráchové byli neskuteční kreténi, hlavně ten malej a ten kosmonaut jakbysmet. Jediným velkým kladem je úžasná Kristen Stewart. Mezi Jumanji a tímto dílem vidím propastní rozdíl. ()

lennyd

Otec (Tim Robbins) díky své práci nemá čas na své dva syny Dannyho a Waltera, a ani jejich starší sestra Lisa nepovažuje starání se o ně za svoji nejoblíbenější činnost. A tak jejich hry většinou spočívají v tom, že starší Walter malého Dannyho šikanuje. Jednoho dne najde Danny ve sklepě podivnou hru Zathuru, a jelikož si s ním nikdo hrát nechce, začne sám. Ale brzy jsou do hry zapojeni úplně všichni, resp. hra je všechny pohltí a přenese na světelné míle daleko od poklidného domova. Jediným východiskem je hru dohrát ... dokáží se sourozenci natolik sjednotit, aby se zachránili ? ... Nelze nepoznat inspiraci starším filmem Jumanji. Takže to co na Jumanji bylo originální, tady je jen kopií, akorát převlečenou do (nutno uznat) slušivého sci-fi kabátku. Ale jak je obecně známo, triky nejsou všechno a z ničeho skvělý film neudělají. Herecké obsazení je na úrovni odpovídající zaměření filmu, přičemž hlavní "hvězda" Tim Robbins se ve filmu jen mihne. Autor se sice snažil do filmu zakomponovat i jakési poučení, ale to kapku pod tíhou vizuálních efektů vyšumí kamsi do ztracena. Pokud původní Jumanji odpovídalo 3*, tak tady musím dát minimálně o jednu * méně.. ()

galba

Blbost pro děti, dospělého člověka tam bude asi iritovat popření všech fyzikálních zákonů a to i v ré "reálné" části filmu... Tuším že mazi amerckými dětmi by to našlo hodně příznivců... ()

neoBlast

Zathura sice absolutně vykrádá příběhově starší Jumanji, ale je jaksi taková, ehm... pro kluky. Vesmírné lodě, bitvy a asteroidy ve skvělém provedení. Smekám před výtvarnou a trikovou stránkou, která plně ospravedlnila (tehdy) podivné přiřknutí Železňáka "nějakému" Favreauovi. V rámci žánru dětského fantasy je Zathura jistě tím nejlepším co v prvním desetiletí 21. století vzniklo. 70 % ()

majxik

Na to že se jedná spíše na děti zaměřené sci-fi, jedná se o poměrně pěknou podívanou se zajímavým příběhem které nebude nudit ani starší diváky. Sice je na filmu cítit inspirace filmem Jumanji (no vlastně je to prakticky kopie jen hozená do sci-fi místo do fantasy), ale je to udělané povedeně a tak není nutné kvuli tomu nad Zathurou lámat hůl. ()

venison

Kdybych si měla zahrát "prokletou hru, která oživuje zběsilosti", tak se radši nechám rozdupat nosorožcem ve skvělé Jumanji po boku Robina Williams, než se nechat unudit k smrti domem ve vesmíru :-P ()

Aven

Nepamatuji se, že bych viděl v poslední době horší film. Naprostá pitomost co se týče děje a hlavně dialogů. Hlášky typu:“ Nebudu si s tebou hrát, protože už chodím do čtvrté a mám holku!“ jsou na mě prostě moc. Navíc oba hlavní hrdinové se chovají jak naprostí idioti, zejména ten mladší je snad retardovaný. Vrcholem všeho pro mě byla scéna, kdy si starší brácha mohl něco přát a místo toho, aby chtěl z vesmíru zpátky domů si vybral ragbyový míč podepsaný od nějaké hvězdy. Pro děti do 10 let možná zajímavý film, pro mě naprostý utrpení. ()

Brain-D

Jumanji ve vesmíru ?? - no fakt, ale tohle bylo o * slabší. Děcka byly nikdy na pořádnou facku a chvilama jsem se nudil. Ale rozhodně pěkná fantazie. ()

KarKulA

Docela mě překvapilo místní hodnocení, ale po přečtení několika komentářů mi došlo, že mnoho jedinců tu nepochopilo, že cílovou skupinou tohoto filmu je zjevně jiná věková skupina než do které patří, a tak je také třeba na tento film nahlížet. Pro mě to byl po dlouhé době jeden z mála koukatelných rodinných filmů, který mě překvapil jak hereckými výkony, tak provedením. Ač tu fantazie běží na plné obrátky, vše tu do sebe zapadá do posledního detailu a dokáže se to udržet v hranicích vkusu a pochopitelnosti pro onu cílovou skupinu. Má to tempo, nechybí napětí a navíc má film v sobě hezky zabudované morální poselství starším sourozencům :-D - na druhou stranu si film nehraje na nic víc a už vůbec se sám nebere vážně a je v něm plno výborných vtipů. Favreau mě ani v tomto případě nezklamal - pro děti výborný počin. ()

Autogram

Niektoré efekty stáli za to, ale príbeh a postavy boli veľmi slabé asi aj pre deti. Naviac Kristen hneď na začiatku zmrzla a rozmrzla až neskoro pred koncom. S fyzikou sa tvorcovia radšej netrápili vôbec, pokiaľ to budú sledovať nie celkom malé deti zaujímajúce sa o vesmír, tak im môže vznikať v hlave mierny guláš. ()

Další kniha na stříbrná plátna

Další kniha na stříbrná plátna

01.03.2006

Adaptace knižních děl, čím dál více plnící kinosály, se poslední dobou stávají nejvýdělečnějším druhem filmu, proto se není čemu divit, když veliké společnosti skupují filmová práva od knižních… (více)