Novinář Justin Timberlake rozjíždí pátrání na základě jediného slova proneseného v soudní síni. To slovo je: „Děkuji“. Edison je metropolí, v níž bují korupce a boduje organizovaný zločin. Policisté umírají i naivně bojují za svoje vlastní čisté svědomí. Spletité vztahy korupce a neetického chování sahají od politiky, přes soudy až po média. Jedinou možností jak kriminalitu potlačit se zdá být speciální organizovaná policejní složka. Navenek vypadá vše v pořádku, ale když mladý novinář (Justin Timberlake) nahlédne blíže, odhalí zkorumpovaný systém. (oficiální text distributora)

sedm.1

Fim,kterému pomáhá především herecké obsazení a ikdyž se nejedná o tu úplně první ligu,své charisma a herecký um mají všichni a i zde si své odvedli naplno.Dějově jde o slušný novinářsko/policejní thriller,kde by sice originalitu člověk těžko hledal,zároveň však ani trochu Mimo zákon nenudí,má spád,napětí,pár překvapivých momentů se zde též vyskytne a je jen škoda zbytečně až moc akčního závěru,který jinak tento spíše poklidněji plynoucí krimithriller docela naruší.Možná bych uvýtal ještě i o něco více temnější přístup,ale i tak mohu tento průměrný,oddychový snímek doporučit. ()

Pavlík

06. 02. 2010 (46.); ač mám herecké představitele Mosese Ashforda a Levona Wallaceho velmi rád, trochu jsem tušil, že tento film nebude ono. Nemýlil jsem se. Škoda. Vzhlédl jsem s nimi daleko lepší filmy. ()

Balu...

Spacey a Freeman patří do mých top; přesto se zázrak nekonal. Převelikým mínus je Timberlake, kterému sem přes veškerou snahu ani na chvíli neuvěřil jeho "herectví". Děj byl v mezích únosnosti do koncové přestřelky, která byla nechutně odfláknutá co se ´ratatata´ a záběrů ´ála Rambo za autem´ týče.. 97 minut je tak kladem, který uvítají diváci odkojení popcornem s coca-colou.. Just enjoy & get out of mind.. ()

cab

Kazda metropole ma sve policisty, novinare, politiky, medialni machry i zlocince, kterych je prave v Edisonu prilis. Jedina moznost je nalezt reseni jak kriminalitu totalne vymitit, cimz se zda byt specialni organizovana policejni slozka za kterou stoji bohati mestani. Navenek je vse v relativni pohode, ale kdyz mlady novinar nahledne blize, odhali zkorumpovany system. Zbytek si kazdy muze doplnit. Spatne podany scenar i ubohe zpracovani, a kdyz pripoctu necekane spatne vykony hvezdnych hercu (Kevin Spacey a Morgan Freeman) a s prominutim kokota (Justin Timberlake), vysledek mi dava hodnotu 45% ()

kolemjdouc

lepší trojka.Dalo se na to dívat.Jen mě rozčiloval Spacey s tím jeho všeobjímajícím,blahosklonným pohledem..McDermott se s rolí zkorumpovaného policajta zhostil víc než zdařile.Freemann tradičně na dobré úrovni.Mě se dílko líbilo.U mě dobrý.Nezapomeňte se zamykat :-) ()

ThomasCrown

Kto raz vstúpi do hlbokých vôd korupcie na vysokých miestach, nemusí sa odtiaľ už dostať. Slušný thriller s výborným hereckým obsadením a zaujímavo hrajúcim Justinom Timberlakeom. Možno by čisto politický thriller bol lepší, ale ani akčné prvky neboli na zahodenie. ()

Marrty3

Neni to špatný...ani nudný....ale čekal sem,že ve filmu kde jsou Freeman & Spacey to bude podstatně lepší...a mám pocit že ta přehnaná přestřelka na konci filmu,při který LL vystřílí kompletně celou jednotku i se šéfem, mi to hodně zkazila...ale dalo se na to dívat ... ()

panmroz

přehlídka všech možných klišé a nanápaditostí v rámci žánru "novinář versus nečestní policajti". Navíc herecké duo uvedené na předních místech, tj. Spacey a Freeman mají společný snad dvě scény, a povětšinu času sledujeme z N'sync vylezlýho Timberlakea a neuvěřitelného LL Cool J, kterej v určitých úhlech kamery připomína Shaqua. Toť vše. ()

Matli

Nevím jak se mohlo takových známých tváří upsat k tomuto paskvilu. Už ani nevím o čem to bylo natož abych z toho filmu něco měl, každopádně hrozně natočené, spíš by se to mělo jmenovat Mimo mísu. 16% ()

strikeman

Ohraný příběh + hrozný scénář plný klišé a frází + lehce předpokládatelný děj + otřesný pseudoherec Timberlake + neuvěřitelně zpackaný závěr + odfláknutá Spaceyho role = 1* za sympatického Freemana... ()

Ronyk7

Absolutně nezajímavé. Ničím nepřekvapí. Scénář o ničem. A hudba je katastrofální. Jediný pozitivum je LL COOL J. 07.05.2007 ()

candy_daze

Ne moc záživný a upřímný thriller ve slušivém kabátku. Nezachránili to ani Freeman se Spaceym. Jejich potenciál byl skoro nulově využitý. ()

dalziel

Prvé čo  ma napadlo po pár minútach bolo ,však to je ako Zákon a poriadok a bodaj by aj nie, keď režisér/scenárista je ten istý. Pokus o temný thriler zo sveta skorumpovaných polišov zas nevyšiel až tak zle, ale pri tak hviezdnom obsadení to mala byť 5 hviezdičková kultovka. No nič, o tri roky neskôr podobnú tematiku zmákol  v Králoch Ulice David Ayer podstatne lepším spôsobom. ()

AbelXavier

To jako vazne? Opravdu? Spacey? Freeman? To jim nekdo unesl domaci mazle? Malem jsem si u tohodle kvazifilmu samovolne vykloubil celist jak nudny byl. Timberlaka by meli zavrit do kotce, aby neprivadel hodne lidi k chuti se zabit. Dve hvezdicky ani nevim za co. Prvni mozna za napadity (komercne) nazev a druha za delku. ()

shifter

Justin Timberlake mi v hlavnej ulohe priserne vadil, klisoidne ulohy dostali Morgan Freeman aj LL Cool J. Inak priemerny thriller s dokonale predvidatelnym dejom a poriadnymi dierami v scenari. Velmi by som sa cudoval ak by isiel Edison do distribucie v CR a SR. Dva a pol *. ()

altaica

PRO MUŽE:Pomáhat a chránit, jo, jenže to platí jen pro pár blbců, co šlapou chodník v uniformách. Když je jeden v elitním útvaru, mění se slogan. Loupit a vraždit. Drahný čas se nemohu zbavit pocitu, že nejen v USA platí, že velká část skutečných zločinů, které má policie řešit, souvisí s její vlastní činností. Psi urvaní z řetězů proženou a požerou pár zlodějů. Klesne kriminalita a klekne zákon. Kdo okrade zloděje.. aneb vedlejšák chlapců z rychlého nasazení cestou k rychlému zbohatnutí. Horká stopa. Ještě páchne čerstvou krví. Podsvětí začínají vládnout rychlí muži. Rychlí muži s plackou v pracce. Policejní plackou. Muži bez uniforem. Muži bez zásad a skrupulí. Muži bez milosti. A začíná téci i krev. Krev nevinných. Neprůstřelná veteš. Prachy končí v politice. Vážně neprůstřelná? Poslední třetina se bohužel dost zvrhne, takže slabší 3*.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Morgan Freeman, Kevin Spacey, Justin Timberlake, LL Cool J hvězdami nabitý film na nichž se vystřílely patrony a škoda přeškoda, že nezbylo víc i na lepší scénář. Zaděláno bylo dobře, výsledek více než rozpačitý. Madame asi nic pro vás.          Malarkey:film má v hledáčku řadu známých hereckých jmen, kteří mně osobně naprosto nevyhovují a v dalším případě příběh, který je mi cizí a nic neříkající Proč na to, ty magore, čumíš, když víš předem, že tě to nebude brát??!!i A navíc tátynek táky dobra na čéstyn. altaica ()