Novinář Justin Timberlake rozjíždí pátrání na základě jediného slova proneseného v soudní síni. To slovo je: „Děkuji“. Edison je metropolí, v níž bují korupce a boduje organizovaný zločin. Policisté umírají i naivně bojují za svoje vlastní čisté svědomí. Spletité vztahy korupce a neetického chování sahají od politiky, přes soudy až po média. Jedinou možností jak kriminalitu potlačit se zdá být speciální organizovaná policejní složka. Navenek vypadá vše v pořádku, ale když mladý novinář (Justin Timberlake) nahlédne blíže, odhalí zkorumpovaný systém. (oficiální text distributora)

Shitonit

Přilákal i odlákal mě Morgan, páč jsem myslel že to bude fajn, a asi po půl hodině jsem to vypnul s tichým šeptáním..kurwa, to je sračka... ()

kubilov

Hrozivě nepovedený film. Krimi thrillery z prostředí vyšetřování nejasností v nějakém případě je málokdy vyloženě originální záležitost, Edison je ale tak zoufale podprůměrná žánrovka, až mi toho áčkového obsazení bylo vyloženě líto. Morgan Freeman nemá prakticky co hrát, Kevin Spacey se do takhle zbytečné role absolutně nehodí, proto je hlavní prostor pro nepříliš přesvědčivého Timberlaka a zoufale nezajímavého černocha, jehož jméno odmítám vůbec napsat. Režie je příliš zbrklá, aby také ne u takového zelenáče, atmosféra strašně přehypovaná, scénář je plný oslích můstků a naprostých nesmyslů a vlastně celý zbytek filmu působí tak nějak 'divně'. Vážně, nebýt Morganova veselého tanečku, tak bych docela vážně uvažoval nad 1* ()

johnsnow

Film na jedno pozretie kde máme dobré herecké obsadenie ale nemá čo hrať. A akcia je iba trošku na konci a hoci je dobrá už tú priemernosť a nudu nezachráni. ()

pOne

Průměrná krimoška na slabé tři hvězdičky. Konečná honička a střílečka byla vyloženě trapná. Podle jmen Morgan Freeman a Kevin Spacey bych rozhodně čekal lepší film. Některé dialogy jsou zoufalé. Celkově šedý průměr. ()

woolfie

Jak Honza ke království přišel... Akční limonáda, klišé střídá klišé, John Heard jako velitel FRATu je směšný, LL Cool J. taky, Timberlake přehrává... Může být vůbec někdo, koho na tomhle filmu něco překvapilo? Mě snad účast Freemana a Spaceyho... ()

Patr1k

ak by sa doladil scenár, trocha vylepšil dej (ozaj len málo) a trocha natiahla stopáž, mohol by to byť skvelý thriller, takto to vyznelo len ako taká akčno-dramatická jednohubka, film neurazí (aspoň podľa mňa), herecké výkony v norme (justin sa dal vystáť), čo ale musím skritizovať je koniec filmu, kedy mi to príde, ako keby sa LL zmenil na Johna McCaina a ten plameňomet, to už bolo dosť velké sústo / 3,5* ()

EnneX

Taková nadprůměrná blbost. Scénář nic moc. Vše zachraňuje Justin Timberlake, Morgan Freeman, LL Cool J a občasné mihnutí Kevina Spaceyho. Nehrát tam tihle herci bylo by to za jednu hvězdu. Oni to pozvedly hned o dvě a to je slušný. 55% ()

LilySnape

tady toho moc nenapíšu... už to, že filmu, kde hraje můj oblíbenec Kevin Spacey dám tři hvězdičky mluví za vše. Film se mi nelíbil a ani Kevin to nespravil ( navíc s příšerným dabingem ). Na můj vkus moc hispánců a černochů. Pozor ! Nejsem žádná rasistka, ale pokud se film začne točit pořád okolo noci a navíc ani nevidím bělocha , tak u mě za prr... pak už nevidím na plátně skoro nic :-) a jak níže zaznělo " p.s. hodně se tu střílí ". prostě se mi to nelíbilo. ()

Bow-Z

Trochu schizofrení film. Druhá půlka se vydala špatnym směrem. Na začátku to rozhodně nevypadalo na oneman, který si z průstřelů nic nedělá, vs. padesát elitních policajtů pokosených plamenometem. Jediným kladem filmu bylo, že dostal Timberlake pořádně přes držku. Škoda, že to rozdejchal. ()

-ETIENNE-

Justin Timberlake je jediný kto môže zachrániť fantastický paralelný svet Edisonu a to vďaka jedinému jednostrannému nepodloženému článku do miestnych novín. LL Cool J je zasa nezničiteľným spasiteľom, ktorý nad Justinom drží ochrannú ruku, zjaví sa vždy keď treba a sám si kľudne poradí aj s celou špeciálnou jednotkou. Je jasné, že Morgan Freeman ani Kevin Spacey si tento primitívny sci-fi film o žurnalistike, ktorý sa odvíja svojim vlastným hroším tempom, do rámčeka nedajú. Na záver vyhlasujem anketovú otázku: Čo si myslíte, kto je lepší F.R.A.T alebo S.W.A.T.? ()

Vandislav odpad!

Tleskam Morganu Freemanovi za neskutecny vykon. Podarilo se mu hrat toporneji a hure nez Justinu Timberlakovi (ano, to je ten klucina, co se pokousi i zpivat!). To se opravdu neda nazvat hranim! Priserna nuda, ubohy pribeh a nesnesitelne herecke vykony (mimika, nebo alespon modulace hlasu zdase chybi). ()

Rapollo

Ve filmu oceňuji jakýkoliv boj s korupcí - pouze v této oblasti se totiž mohu dočkat kýžené spravedlosti, jež přes mnohé oběti zklidní mé nitro rozbouřené naprosto opačnou realitou. A proto sahám po tomto tématu s odhodláním tolerovat všechna opakující se klišé. Tím spíš, když v main roles se představují Morgan Freeman a Kevin Spacey. V tomto snímku jsem se ovšem žádného zklidnění nedočkal. Rovné dvě hvězdičky strhávám za naprosto břídilský amatérismus Justina Timberlakeho, který je ukázkou performance školní besídky s poněkud přestárlými žáčky. Role Spaceyho je omezena na několik slov, vybudovaných na základě dlouhých vyčítavých pohledů: pohleď mi do očí, ty zlý, ničemný padouchu... Ano, jsem to já, tvé personifikované svědomí! Jinak Freeman taky nic moc, zkrátka kde nic není, tam ani čert nebere. Když je špatný scénář a příšerná režie, můžete mít hvězd kolik chcete a stejně vám nezasvítí a nezasvítí... ()

pietrovsky

Chyba vo filme: pocas zaverecnej automobilovej nahanacky je kufor na Deedsovom / LL Cool J / aute otvoreny a o zaber neskor uolne zatvoreny. ()

fuskoric

Veľká bieda, ktorú nemá šancu zachrániť ani hviezdne obsadenie. "Niekedy sú najdôležitejšie tie otázky, ktoré sa rozhodneme nespýtať", no ja sa pýtam prečo Freeman a Spacey vzali úlohy v tomto nezmysle :) ()

hajner

Klasická "B"čková policajná korupčovačka,nič viac nič menej. Akurát s "A"čkovými hercami tak sa to tvári ako niečo viac. Skvelo zahrané a miestami aj zaujímavé. ()