Režisér stylových akčních filmů John Singleton (Drsnej Shaft, Rychle a zběsile 2) přichází s dalším drsným a provokativním thrillerem. Čtyři bratři se odehrávají na předměstí Detroitu, v složitém propletenci černé a bílé komunity, jejíž členové se spolu stále ještě učí žít. Dva černí a dva bílí kluci dostávali model správného soužití už od plenek díky lásce své adoptivní matky. V dospělosti se jejich cesty sice rozdělily - tři bratři odešli z města a jeden zůstal doma a "usadil se" - ale tragická událost je zase spojí dohromady. Stačí být v nepravý čas na nepravém místě a celý život se vám sesype jako domeček z karet. Kdyby máma těch čtyř kluků nešla jednou večer nakupovat, nestala by se obětí loupežného přepadení a její život by neukončil výstřel z pistole. Bobby (Mark Wahlberg), Angel (Tyrese Gibson) a Jack (Garrett Hedlund) se proto vrátí do Detroitu, aby spolu se čtvrtým bráchou, Jeremiahem (André Benjamin) svou adoptivní matku pohřbili. Při té příležitosti se začnou nenápadně zajímat o to, zda šlo skutečně o náhodnou střelbu v supermarketu, jak tvrdí policie, nebo zda matčina smrt souvisí s ne úplně čistými podnikatelskými praktikami. Když zjistí, že policejní verze má až příliš mnoho děr, začnou po vrahovi pátrat na vlastní pěst a ospalé předměstí tím promění v peklo... "Film je doslova napěchovaný akcí, obsahuje spoustu nečekaných zvratů a já doufám, že se u něj diváci budou bavit stejně, jako jsme se my bavili během natáčení," říká představitel jedné z hlavních rolí André Benjamin (Buď v klidu). Spolu s ním se po torontských předměstích, která simulovala Detroit, s pistolí v ruce proháněli Tyrese Gibson (Rychle a zběsile 2), Garrett Hedlund (Trója) a v roli nejstaršího z bratrů Mark Wahlberg (Dokonalá bouře, Planeta opic). "Čtyři bratři jsou příběhem o poutu, které nepřirozeně zplodil jeden lidský sen, a které poté, co bylo přetrženo, se ukázalo jako mnohem pevnější než běžné sourozenecké vztahy," komentuje příběh režisér John Singleton. Čtyři bratři tedy nejsou jen akční řežbou, v níž hlavní hrdiny pohání touha po pomstě, ale zároveň přesvědčivým psychologickým dramatem o synovské a sourozenecké lásce, která nemusí nutně být zakódována geneticky. (oficiální text distributora)

marek29

Tady opět nevím. Film celkem dobrej. Mark Wahlberg i Tyson z FF sou povedení výlupci, téma tady fajn, zápletka OK, revenge touha může být. Trošku se to místama zkomplikuje, místama pár neuvěřitelnejch věcí který by v USA 2005 asi neprošly, vem to čert. Ale co nechápu je až komicky parodická pasáž v druhé půlce, kde nevíte jestli to myslí vážně, nebo si dělají prdel. Jo mluvím o rvačce na jezeře to mi přišlo prostě divný. Honička v autech na sněhu dobrá, chybí mi tu trochu víc reality. Asi ty 4 hvězdy dám, ale s těžkým srdcem protože třeba Revenant si je zasloužil po právu, tady nechci film spláchnout do průměru a tak zuby nehty těch 3,51 dosáhne no.. Jako film na běžnej večer asi dost dobrý. Ale nahoře je konkurence silná ()

XXXXXXXX

Jenom mi občas připadalo, jako by bratři nejenom vymlátili problémovou čtvrt ale i nějaké to větší gheto. A to, že vidíte mrtvé staré lidi, není mysteriózní prvek, ale příznak toho, že by jste s tím čicháním ředidla už konečně měli přestat. ()

johnsnow

Rozhodne vydarený film. Síce som čakal kus viac akcie a kus inakší koniec ale napriek tomu som viac než spokojný a hlavná štvorica to dobre dáva, akurát Heddlund kus slabší ale nevadí. A Ejiofor tu má byť riadna sviňa ale žiadny rešpekt z neho nejde. ()

subic

Mně se tenhle film vždycky líbil, 33 Mark Wahlberg už měl pár slušných filmů za sebou a ani tady nehraje žádné ořezávátko. Je to takový rádoby syrový Detroit a vendeta, takže střílení, krev a mrtvoly v pytlích. Někomu to může připadat naivní až blbý, ale právě proto je to dobrý, ba dokonce velmi dobrý film. Zase za pár let na něj rád kouknu. ()

Efreeti

Pěkný akčňák...nic víc nic míň...problém je když od toho moc čekáte...na své si určitě přijdou milovníci filmových hlášek ()

Santek

Jediná chyba filmu je že to režíroval Singleton. Takhle ten film předem každý odsoudí a nic pak nedokáže změnit názor diváka. Tenhle film má podle mně docela jinou úroveň než blbost největšího kalibru Rychle a zběsile. Je to řádné drsné a syrové sice s docela klasickou zápletkou o pomstě, ale podané docela svěžím způsobem. Povedené režie, zajímaví herci a docela překvapivý konec. Nechybí pořádná střílečka a taky slušná honička autem. Pokud máte rádi akční kriminální dramata tak doporučuji :-) ()

Weirdman

6/10... Zopár vizuálnych vychytávok a občasné nekladenie si ratingových bariér 4 bratov ešte z priemeru a nudy nevytiahne... Smola aj škoda zároveň... ()

jirijo

Stylová jízda za pomstou, která tentokrát nechutná nejlépe za studena, ale pěkně za čerstva a krvava :-) Režisér John Singelton měl před hodně lety nakročeno o něco výš (nominace na Oscara za Chlapce ze sousedství), ale postupem času se přetavil "pouze" do slušného řemeselníka (Drsnej Shaft, Tvrďák) a tenhle film jeho režisérskému stylu sedí. Pár momentů je možno vypýchnout, třeba sněhovou automobilovou honičku nebo velkou přestřelku ke konci. Z herců vyniká "hodný hajzl" Mark Wahlberg, který se s ničím a nikým moc nepárá, Terrence Howard jako policajt, který skončil, jak si nezasloužil a Chiwetel Ejiofor, který to ze Špíny Londýna dotáhl až na zákeřného bastarda a který skončil, jak si zasloužil. A vás čeká lehce nadprůměrné drama o čtyřech bratrech, které je dobré si nenaštvat :-) ()

hadouken

Velmi dobrý film s velmi dobrým obsazením, hlavní čtyřka se opravdu povedla. Výborné téma, skvěle zasazené do Detroitského prostředí, které také má svou velkou roli pro film. Téma je možná trošku otřepané, ale řešení rozhodně otřepané není. Rozhodně doporučuji naprosto všem co mají rádi krimi a neotřelou akci. Já osobně na akční filmy moc nejsem, ale čtyři bratry si pustím opravdu rád. ()

vodkasesemte

no já nevím no, jako slabota na to, co bych si představoval, ale alespon to odsejpalo a dalo se na to houkat! "sedni si ke druhýmu stolu!" "seš v maléru, co?" "dochází mu čas..." jen nevím, jestli se to mělo brát vážně, nebo to byl humor? ()

dudo24

Drsné a nekompromisné. Žiadne sladké reči ale akčná krimi jazda so štvoricou nasraných bratov ktorý hľadajú pomstu. Detroitský život ako z Eminemových songov. ()

muti

Je to typ filmu ktorému by som dal 3,5, čo tu žiaľ nejde, ale celkové súčasne hodnotenie 71% je presne kam by som to zaradil. Dobrá oddychovka s drsným Markom , ktorému všetci hrali druhé husle. Za zmienku stojí aj scéna jedenia zo zeme, ktorá mi napovedala ako to asi celé dopadne (plus kecy o frajerke pri kartách) ()

DonBraso

Filmek o pomstě se čtyřma bráchama,co se světě div,pomstí .😀 Marky Mark to opět slušně táhne, nějaký dvě akce,krimi složka moc nejede a závěr do ledu je spíš blbej, než dobrej.Je to rutina, která má svůj ráz,ale není to prostě žádný terno.65% ()

Manas50

Docela drsný a svižný akčnák s celkem dobrým scénářem, ve kterém nechybí pár překvapivých zvratů k udržení napětí, které film zvedají o trošku výše. Líbilo se mi taky zasňežené a mrazivé prostředi Detroitu, které pomáha utvořit slušnou drsnou studenou atmosféru. Herci byli ve svých rolích přesvědčiví, akorát ten hlavní boss působil spíše komicky, než aby kolem sebe šířil respekt, jak asi bylo původně zamýšleno. 65% ()

brodži

Smrt matky dokáže zatočit s každým člověkem, který má svou matku aspoň trochu rád. A o tom tenhle film je. O čtyřech bratrech, kteří se rozhodnou najít vraha své matky. Dva černí a dva bílý bráchové se sejdou na pohřbu své matky a hned se dávají do práce a zjišťují, co vedlo k tomu, že byla jejich matka zabita. Celý příběh má pointu, spád a také akci. Občas se najdou i vtipné části filmu. Film ani moc nenudí. Což u takových filmů, které nejsou absolutní jedničkou není zrovna obvyklé. Takže , co bych k tomuto mohl dodat? 4* ()

wray

Prijemny oddychovy crime - nic vynimocne, ale neurazi. Motiv nie je nejak neobvykly - ktosi zomre, ktosi iny ho ide pomstit, a popri tom odhali nejake to male sprisahanie. Dobro na konci zvitazi, divak je pekne oddychnuty, dalsi film prosim. Maly bonus davam za tu pani zo Star Treku, a samozrejme Marka Wahlberga, ktory mozno nie je najlepsi herec ale patri medzi mojich oblubenych. 2, mozno trosku viac. ()

Janie.

No jo, já ty nedostatky vidím, ale nemůžu si pomoct. Tenhle film u mě má prostě svoje místo a vždycky ho mít bude. Stačí mi jen slyšet úvodní "Somebody to love" a dostanu se do té atmosféry zasněženého, ledového Detroitu, no a pak už se vezu celou dobu :) Je to drsné, syrové a vůbec všechno možné, než jemné a idealistické, postavy jsou uvěřitelné - právě proto, že mají tolik chyb a nepěkných vlastností (navíc mám v ústředním kvartetu hned dva oblíbené herce - Marka Walhberga a Garretta Hedlunda) no a na konci to tomu parchantovi vždycky přeju, protože mi (tradičně, jako ve většině filmů/seriálů) odpravil nejoblíbenější postavu - Crackera Jacka. Nechci být moc sentimentální, takže tímto asi končím. Každopádně - Four Brothers je u mě kategorie sama za sebe. ()

Mizera Smith v CIA

Mizera Smith v CIA

23.03.2006

Kdysi mu možná nikdo neřekl jinak než Fresh Prince a jeho poznávacím znamením byl mizerovský kumpán Martin Lawrence, ale dnes je Will Smith v jednom kole s třemi rozdělanými projekty v zádech. Dalším… (více)