Divoška

Chodiaca katastrofa

Romantický / Komedie

USA / Velká Británie / Francie, 2008, 98 min

• swamp

Wild child je typickým příkladem podobných teen komedií. První půlka je naprosto nesnesitelná, ale během proměny hlavní hrdinky (která je mimochodem neteří Julie Roberts a taky důvodem, proč hodnocení není ještě o jeden stupeň níže) už se na to dá dívat. Navíc celkem příjemný soundtrack zachraňuje film ode dna.(13.2.2011)

Nevíte jak vyplnit nudné a pochmurné sobotní odpoledne? Koukněte se na Wild Child. Emma Roberts hraje rozmazlenou a zlobivou holku, takovou kopii Paris Hilton. Jednoho krásného dne rupnou jejímu otci nervy, proto ji pošle na převýchovu do anglického internátu pro dívky. Svým příjezdem způsobí ve škole hotové pozdvižení. Narazí na přísný školní řád a upjatou sokyni Harriet. Z rozmazlené Barbie se stane normální holka, s takovými scénáři se snad roztrhl pytel. Nápad je sice ohraný, ale film je to velmi příjemný. Film můžu doporučit.(9.1.2009)

Ani nevím, proč jsem si to vlastně pustil. Je to taková klasická americká blbost, kde se ze zlé a protivné holky stane nakonec úplná fajn holka. No. Ale i přesto, že takových filmů jsem viděl víc než dost, tak mě to docela i bavilo. Dokonce jsme se u toho i nasmál. Takže na konec to i kladně ohodnotím. Překvapilo mě to.(14.2.2016)

Nad dočekávání. Název a přebal můžou sice napovídat, že se jedná o kýčovitou kravinu s trapným humorem, ale světe div se, byla jsem překvapena docela slušným filmem. Stále se sice jedná o ohraný příběh o fifleně z LA, ze které se na konci stane rozumná dívka (dokonce i nějaká ta klasická klišé se najdou), ale celý příběh je podaný poměrně mile a s citem, a co víc, srší docela dobrým vtipem - u některých hlášek jsem se vážně musela nahlas zasmát. A co teprve ty postavy Angličanek. Z Harriet a jejího ztvárnění Keiry Knightley v Pýše a předsudku (včetně originální hudby ze soundtracku) jsem vážně nemohla :) Ve výsledku se skoro divím, že se nejedná o stoprocentně jednorázovou blbinu, ale milou a zábavnou komedii, na kterou bych se snad i někdy podívala znovu. ~(3,6)~(2.1.2012)

• Kum0r

**nevím jestli má smysl mluvit o spoileru, protže děj je divíkům jasný dřív než se na to podívají, nicméně ** SPOILER ** Srovnejme tuto relativně milou slátaninu s mean girls (2004). V podstatě jde o tentýž efekt vyvolaný naprosto opačným scénářem. Přelíčená nevychovaná k**** přijede mezi pěkně ustrojené vychované školačky (hodná milá dívka přijede na střední školu plnou přelíčených nevychovaných ku***). Hrdinka se postupně čím dál více integruje do systému a začně v něm být ještě lepší, než dívky, které v něm vyrostly (v obou stejné). S přelíčené odbarvené kur** se stává docela pohledná bruneta (z pěkné zrzky přelíčená kurv*). Až přijde zlomový okamžik, kdy se hlavní hrdince něco vymke z rukou a přijde o všechno o co usilovala (stejné). Emocionální zpověď poslouží jako očistec a vše končí dobře (stejné). V tohohle pohledu zní logicky, že mají oba filmy shodných 60%. Kde já vidím rozdíl? ** oproti ***** ? Humor mean girls není založený na tom, že Britka říká slovo "biatch". V mean girls nevyhraje sexistický tanec žádný lacrossový zápas (který byl tragicky nepřehledný mimochodem). V mean girls nikdo neobdivuje hiphopový tanec. To, za co se naštvali na hrdinku v mean girls byl opravdový důvod k naštvání orpoti tomu co "udělala" Poppi (kde byla nevina evidentní od první minuty). A hlavně, v mean girls, si hlavní hrdinka vyžrala všechno co podělala. Nerozumím stejnému hodnocení.(8.1.2014)

• - V úvodu filmu Poppy (Emma Roberts) srovnává školu Abbey Mount s Bradavicemi. Shirley Henderson, která hraje v tomto filmu Matron Cerberusovou, hraje Ufňukanou Uršulu ve filmové sérii o Harry Potterovi. (Karlos80)

• - Po tom, ako Kate a Poppy prinesú Poppin kufor, obe majú mokré vlasy. Potom dievčatá pripomenú Poppy, aby si obliekla školskú uniformu než zazvoní, obe majú stále mokré vlasy. Keď zazvoní, stále majú mokré vlasy. Ihneď v ďalšej scéne však majú obe dokonale suché vlasy a Poppy je až príliš upravená. (martin1m2)

• - V scéne, keď dievčatá trénujú lakros, Poppy sa ušpiní od blata. V ďalšej scéne je však toho blata viac a má iný tvar. Je to ešte skôr ako sa začne očisťovať, takže by si ho sama nemohla rozpatlať po tvári ešte viac. (martin1m2)