Divoška

Wild Child

Chodiaca katastrofa

Romantický / Komedie

USA / Velká Británie / Francie, 2008, 98 min

Scénář: Lucy Dahl .. Neškodná komediální jízdička rozmazlené americké slečínky (s tmavým přelivem k sežrání Emma Roberts) do konzervativní Anglické internátní školy, kde konečně pochopí váhu hodnot. Mládež asi stěží napraví, ale snímkem také nijak neurazí a přestože bránici netrhá (o což se ani nepokouší), pobaví. Pásový nadprůměr.(19.12.2008)

Hodně příjemná a docela svěží komedie, u které sice přesně víte co bude za 10 minut následovat, ale přesto vám to bude jedno, protože se solidně bavíte. Střet americké fifleny s britskou kulturou sice mohl být místy i ostřejší a Nick Frost se tam zdrží bohužel jenom na moment, i tak to ale solidně uteče a člověk u toho může pěkně vypnout. Navíc Emma Roberts je fakt cute a doufám, že o ní ještě uslyšíme. Prostě dobrej komediální výplach u kterého se zasmějou nejen puberťačky.(6.1.2009)

• rikitiki

Hlavní hrdinku měly spolužačky hned první den v britském internátu umlátit kriketovou pálkou. Nesympatický fracek, který ostentativně dává najevo své pohrdání vším neamerickým, si ale nesmyslně získá jejich náklonost. A tak začnou pomáhat holce, která se jich očividně štítí. Připadá vám, že to dává smysl? Nedává.(29.10.2017)

Moc nechápu výroky některých mých kamarádek, že je to skvělý film, protože pardon ale... neoriginálnost, lacinost, předbídatelný konec, jednoduchost postav,... ale nejspíš jsem nespravedlivá, protože Divoška se zcela zjevně netočila jako nějaké úchvatné veledílo, měla být pouze filmík, který na hodinku a půl zabaví znduděné puberťáky a občas jim vyvolá úsměv na tváři, což taky je.(10.6.2010)

Velmi příjemná blbinka s milým obsazením. Emma je sympatická a nebýt dabingu nezněla by ani nijak přiblble. Pro Alexe mám slabost už nějakou chvíli a Natasha Richardson i na malém prostoru ukázala, o kolik je bez ní filmový svět chudší. Příběh je jak vystřižený z knížek Enid Blyton (až tedy na Alexe), ale to nijak nevadí. Holčičí parta je správňácká, záporačka dokonce ani příliš nepřehrává a výsledkem je vybalancovaná podívaná. Jediný moment trapnosti jsem zažila při jedné svět übersuperspráňáckých hlášek Alexe. Naštěstí pro vás už jsem ji zapomněla. P.S: A tmavé vlasy Emmě rozhodně sluší víc, jako blondýnka je příliš prvoplánová a vypadá uměle.(7.8.2011)

• - V scéne, keď dievčatá trénujú lakros, Poppy sa ušpiní od blata. V ďalšej scéne je však toho blata viac a má iný tvar. Je to ešte skôr ako sa začne očisťovať, takže by si ho sama nemohla rozpatlať po tvári ešte viac. (martin1m2)

• - Pri vybaľovaní má Poppy (Emma Roberts) v kufri minerálnu vodu S. Pellegrino. Túto minerálku obľubuje napríklad aj herec a spevák Jared Leto. (metal.storm)

• - Po tom, ako Kate a Poppy prinesú Poppin kufor, obe majú mokré vlasy. Potom dievčatá pripomenú Poppy, aby si obliekla školskú uniformu než zazvoní, obe majú stále mokré vlasy. Keď zazvoní, stále majú mokré vlasy. Ihneď v ďalšej scéne však majú obe dokonale suché vlasy a Poppy je až príliš upravená. (martin1m2)