poster

Divoška

 • Česko

  Puberťačka

 • USA

  Wild Child

 • Slovensko

  Chodiaca katastrofa

Romantický / Komedie

USA / Velká Británie / Francie, 2008, 98 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Tsuki
  ****

  Nad dočekávání. Název a přebal můžou sice napovídat, že se jedná o kýčovitou kravinu s trapným humorem, ale světe div se, byla jsem překvapena docela slušným filmem. Stále se sice jedná o ohraný příběh o fifleně z LA, ze které se na konci stane rozumná dívka (dokonce i nějaká ta klasická klišé se najdou), ale celý příběh je podaný poměrně mile a s citem, a co víc, srší docela dobrým vtipem - u některých hlášek jsem se vážně musela nahlas zasmát. A co teprve ty postavy Angličanek. Z Harriet a jejího ztvárnění Keiry Knightley v Pýše a předsudku (včetně originální hudby ze soundtracku) jsem vážně nemohla :) Ve výsledku se skoro divím, že se nejedná o stoprocentně jednorázovou blbinu, ale milou a zábavnou komedii, na kterou bych se snad i někdy podívala znovu. ~(3,6)~(2.1.2012)

 • Tred2
  ***

  Poměrně klasická záležitost co tu byla nesčetněkrát a ještě víckrat asi i bude. Osobně tenhle druh filmu speciálně nemám rád. Nicméně díky osazenstvu kolem Emmy Roberts (vč.) a takovému lehčímu přístupu (těch extrémně hlupých chvil tam bylo na daný typ filmu pramálo) mám ze snímku přeci jen slušný dojem. Že by se dalo mluvit o nějakém zázračném nadprůměru, to určitě ne. Ale o slušné podívané, která nikterak neurazí a snad i pobaví asi ano. Příběhově jasné od začátku, ale pro účely filmu dostačující (alespoň co mě se týče). 60% PS: Pořád věřím, že z Emmy Roberts bude jednou Herečka.(10.11.2011)

 • Aljak
  ***

  V podstate jedna z mnohých teenage komédií, ale aj tak celkom pozerateľné. Klasická premena rozmaznaného decka na vzornú a snaživú študentku. Ale prísne britské školské prostredie a lakrosový turnaj tomu výrazne pridalo na zaujímavosti, k tomu aj niekoľko zábavných situácii a vtipných rozhovorov - to všetko z toho robí jeden z tých lepších filmov tohto teenage žánru.(22.12.2012)

 • BathoryMan
  odpad!

  Bohužial po cca.30 minútach vypínam,pretože tak žalostne trápny film o ktorom už dopredu viem ,ktorým smerom sa bude uberať a že to bude zasa iba o skrotený zlej ženy ,ktorá sa okrem toho aj stíhne zalúbiť a pomeriť zo všetkými s ktorými sa predtým nemusela.....a to nemusím ani dopozerať dokonca aby som toto všetko pochopil!A okrem toho ani náznak niečoho čo by sa dalo aspoň trochu nazvať vtipné!!!(11.6.2009)

 • Pavlínka9
  ***

  Emma Roberts je opravdu vynikající herečka, proto se na to dalo také hlavně koukat :) Příjemně jsem se pobavila, některé hlášky byli fajn (Kobylí ksicht, Ježíši Kriste - Já myslela, že Ježíš nosí vousy a Kristusky - Budu muset dát vyměnit vitrážové okno ve školní kapli :) ) a paní ředitelka a její klidný a vyrovnaný pohled mě vždy připomněl to, že Natasha Richardson byla opravdu skvělá herečka a je škoda, že jsme o ní přišli...(14.9.2012)

 • - Pri vybaľovaní má Poppy (Emma Roberts) v kufri minerálnu vodu S. Pellegrino. Túto minerálku obľubuje napríklad aj herec a spevák Jared Leto. (metal.storm)

 • - Paní Kingsleyová (Natasha Richardson) říká Poppy (Emma Roberts), že nemá v knihovně knižní verzi filmu Mezi námi děvčaty (2003). Lindsay Lohan, která v tomto filmu hraje, si také zahrála ve filmu s Natashou Richardson, a to Past na rodiče (1998). (MakiMaki)

 • - V úvodu filmu Poppy (Emma Roberts) srovnává školu Abbey Mount s Bradavicemi. Shirley Henderson, která hraje v tomto filmu Matron Cerberusovou, hraje Ufňukanou Uršulu ve filmové sérii o Harry Potterovi. (Karlos80)