Divoška

Wild Child

Chodiaca katastrofa

Romantický / Komedie

USA / Velká Británie / Francie, 2008, 98 min

Nad dočekávání. Název a přebal můžou sice napovídat, že se jedná o kýčovitou kravinu s trapným humorem, ale světe div se, byla jsem překvapena docela slušným filmem. Stále se sice jedná o ohraný příběh o fifleně z LA, ze které se na konci stane rozumná dívka (dokonce i nějaká ta klasická klišé se najdou), ale celý příběh je podaný poměrně mile a s citem, a co víc, srší docela dobrým vtipem - u některých hlášek jsem se vážně musela nahlas zasmát. A co teprve ty postavy Angličanek. Z Harriet a jejího ztvárnění Keiry Knightley v Pýše a předsudku (včetně originální hudby ze soundtracku) jsem vážně nemohla :) Ve výsledku se skoro divím, že se nejedná o stoprocentně jednorázovou blbinu, ale milou a zábavnou komedii, na kterou bych se snad i někdy podívala znovu. ~(3,6)~(2.1.2012)

Poměrně klasická záležitost co tu byla nesčetněkrát a ještě víckrat asi i bude. Osobně tenhle druh filmu speciálně nemám rád. Nicméně díky osazenstvu kolem Emmy Roberts (vč.) a takovému lehčímu přístupu (těch extrémně hlupých chvil tam bylo na daný typ filmu pramálo) mám ze snímku přeci jen slušný dojem. Že by se dalo mluvit o nějakém zázračném nadprůměru, to určitě ne. Ale o slušné podívané, která nikterak neurazí a snad i pobaví asi ano. Příběhově jasné od začátku, ale pro účely filmu dostačující (alespoň co mě se týče). 60% PS: Pořád věřím, že z Emmy Roberts bude jednou Herečka.(10.11.2011)

V podstate jedna z mnohých teenage komédií, ale aj tak celkom pozerateľné. Klasická premena rozmaznaného decka na vzornú a snaživú študentku. Ale prísne britské školské prostredie a lakrosový turnaj tomu výrazne pridalo na zaujímavosti, k tomu aj niekoľko zábavných situácii a vtipných rozhovorov - to všetko z toho robí jeden z tých lepších filmov tohto teenage žánru.(22.12.2012)

• BathoryMan

Bohužial po cca.30 minútach vypínam,pretože tak žalostne trápny film o ktorom už dopredu viem ,ktorým smerom sa bude uberať a že to bude zasa iba o skrotený zlej ženy ,ktorá sa okrem toho aj stíhne zalúbiť a pomeriť zo všetkými s ktorými sa predtým nemusela.....a to nemusím ani dopozerať dokonca aby som toto všetko pochopil!A okrem toho ani náznak niečoho čo by sa dalo aspoň trochu nazvať vtipné!!!(11.6.2009)

Emma Roberts je opravdu vynikající herečka, proto se na to dalo také hlavně koukat :) Příjemně jsem se pobavila, některé hlášky byli fajn (Kobylí ksicht, Ježíši Kriste - Já myslela, že Ježíš nosí vousy a Kristusky - Budu muset dát vyměnit vitrážové okno ve školní kapli :) ) a paní ředitelka a její klidný a vyrovnaný pohled mě vždy připomněl to, že Natasha Richardson byla opravdu skvělá herečka a je škoda, že jsme o ní přišli...(14.9.2012)

• - Pri vybaľovaní má Poppy (Emma Roberts) v kufri minerálnu vodu S. Pellegrino. Túto minerálku obľubuje napríklad aj herec a spevák Jared Leto. (metal.storm)

• - Paní Kingsleyová (Natasha Richardson) říká Poppy (Emma Roberts), že nemá v knihovně knižní verzi filmu Mezi námi děvčaty (2003). Lindsay Lohan, která v tomto filmu hraje, si také zahrála ve filmu s Natashou Richardson, a to Past na rodiče (1998). (MakiMaki)

• - V úvodu filmu Poppy (Emma Roberts) srovnává školu Abbey Mount s Bradavicemi. Shirley Henderson, která hraje v tomto filmu Matron Cerberusovou, hraje Ufňukanou Uršulu ve filmové sérii o Harry Potterovi. (Karlos80)