Agent Pete Garrison má na starosti ochranu amerického prezidenta a jeho manželky. Kdysi zachránil život prezidentu Reaganovi, a pokud jde o ochranu prezidentského páru, je považován za nejzkušenějšího experta. Kolega Charlie se mu chce svěřit s něčím vážným, ale odloží to a krátce na to je zavražděn na prahu svého domu. Na místo činu se dostaví nejen Pete, ale také agent Dave Breckinridge s mladou agentkou Jill Marinovou. Podaří se jim přesvědčit místní policii, že nešlo o loupežné přepadení, ale o vraždu a oba se pustí do pátrání, i když ne společně. Pete se sejde s informátorem Xavierem, který mu předá obálku s důkazy, že se chystá atentát na prezidenta, a také mu prozradí, že přímo mezi členy ochranky je zrádce, který s atentátníky spolupracuje… (TV Nova)

RomanHyde

Ve finále bohužel jen průměrný thriller, respektive po finále. Do té doby mne "Stráčce" hodně bavil a střídaly se velmi dobré momenty. Herci se taktéž snažil a své postavy zvládli s přehledemi. Bohužel závěr to zcela pokazil a deklasoval tak snímek mezi "většinu". ()

Šmoula

Docela jsem se tohoto kousku obával, hlavně z důvodu, že podobných filmů na tohle téma bylo natočeno už spousty, nepočítaje ten nejznámější s Whitney Huston. Nakonec to tak zlý nebylo… bylo tam o zápletku navíc a to přímo uvnitř tajné služby. Ale jakmile jste viděli, jak se líbá první dáma a Pete, tak bylo vymalováno a hned vám je jasno, co se bude dít, toho je trochu škoda. Taky mi to trochu připadalo jako 24 hodin, když jsem viděl Kiefera Sutherlanda. Ale samozřejmě zvítězí dobro nad zlem, tak jak to má být v amerických filmech…. ()

Ulrich

Strašná nuda po všech směrech. Douglas často vypadá, že během záběrů usne a agenta tajné služby mu nevěřím ani sekundu. Skorose zdá, že neprošel žádnou hereckou přípravou na roli, protože mi chvílema přišlo, že ani neumí držet zbraň. Sutherland už v tomhle směru má sice průpravu z 24, ale jeho role zase trpí na ty největší klišé ve filmu, takže je naprosto dokonale zabita. Pak je tu ještě Eva Longoria, která tu akorát špulí tvářičky a nutno říci, že narozdíl od ostatních ona alespoň odvádí dobrou práci. Co se dějových zvrátů týče, tak je soubor odhadnutelných momentů navíc neokořeněných alespoň nějakým zajímavým filmovým okamžikem. Tohle se zkrátka moc nepovedlo. ()

Heui

Průměrný akčňák, ve kterém byla spousta momentů kdy se člověk mohl jen pousmát. Akorát zapadající do té nálady když v pátek večer nemáte co dělat, ale ještě se nechce jít spát, a pustíte televizi a v ní něco běží co vypadá zajímavě. Ale koukatelný to je... ()

bundaboy

Čekal jsem, že to bude alespoň tak dobré, jak seriál "24", ale bohužel to na mě působilo mnohem televiznějším dojmem než samotná dvacetčtyřka :). Douglas i Sutherland dělali co mohli, ale díky slabšímu scénaři to bohužel nestačilo. Dal bych tak 50%, ale kvůli Kieferovi dám teda ty 3* ;). ()

Vodny

Byl jsem na tom v kině, netušil o co go a navíc se mi tento styl líbí, takže jsem nebyl tak zklamaný jako ostatní. Nebylo ani proč. Jde o průměrný film, který těží především ze slušné dvojice herců Douglas, Kiefer. Navíc Kiefer zde byl jako ryba ve vodě díky svým zkušenostem z 24Hodin. Co tomu vytkout? Snad jen to, že něco podobného už jsme tady měli, několikrát a přinejmenším stejně dobře. Dalo by se říci, že ze scénáře a možností filmu zkrátka víc vymáčknout nešlo. A v tom je ten problém. ()

Darkslayer

Stokrár videný námet tentoraz zasadený do najvýšších kruhou americkej politiky. S dobrými hercami a réžijou avšak bez akejkolvek dejovej inovácie. Zo začiatku veľmy svižný a napínavý, no ku koncu nič neponúkajúci a nudný. ()

mala_kea

Kiefer se snad narodil se zbraní v ruce. Ten se do osoby agenta dokáže vhrát naproto bravurně. Zde jsou herecké výkony zvládnuty na výbornou. Naneštěstí, těm hereckým skvostům chybí nápaditá režie, strhující akční prvky a něco nového, něco ze světa kriminálek, co tu ještě nebylo. Oba "tahouni" se snaží na sebe stáhnout všechnu zodpovědnost. To jim ovšem není dovoleno. P.S. Kde je Kiefer, tam musím vždy hvězdu přidat. ()

GOREGASM

Hodně sterilní thriller, který se částečně veze ne megaúspěchu Kieferovy 24 - ky a jediné, co na něm stojí za zmínku je účast Douglase a řekněme i Sutherlanda. Příběh je klišoidní až běda a režisér mě vyloženě unudil k pohodlnému spánku. Navíc Kiefer s jeho šeptavým chroptěním mě s**l už ve zmiňované 24 - ce (zabalil jsem ji na začátku 4.série. Co je moc, to je moc, nonstop sípající Kiefer a stokrát vypointovaný scénář, to je vo nemoc). Opravdový odvar v nekonečném zástupu současných thrillerů. 40% ()

Hovado

Tohle je jeden z filmů na které jsem se letos hodně těšil,protože jsem milovník Sutherlanda a mnoho jsem četl o tom,že podoba mezi 24 hodin a Strážce bude jistě veliká.Bohužel zklamání je obrovské.Podoba mezi seriálem a tímhle filmem je veliká,ale to je asi tak všechno.Já bych to asi ani nenazval filmem,nýbrž dokument o zatím utajeném skandálu a o tom,jak americká tajná služba chrání svého prezidenta a jak to u nich chdoí,když nastane pohotovost.Kamery je hodně divná.Vsuvky s výhružkami,to vypadalo jak z nějakýho šílenýho hororu o masovým vrahovi a námět?Dneska už hodně ohranej,ale dalo se z toho vyždímat o hooodně víc.Snad jediné podle mě co si zaslouží aspon nějaké hvězdičky,jsou herci a sice Micheal Douglas a Kiefer Sutherland.Douglas je už znalý veterán a přece na něm není vidět,že už je to starej pán a hraje stále skvěle,ale jeho postava Pete je prostá jednoduchá,která se neměla kam rozvíjet,ani filmaři nám o něm nenabídli více.Kiefer mi tady připomíná v mírnější podobě Jacka Bauera,v hodně mírné podobě a už pro dobro Kiefera bych užnebral role detektivů ani vládních agentů z toho důvodu,že 24 si nasadil hodně vysokou laťku.Jeho postva je tady jakýsi agent,který je jistě jednička ve svém oboru,ale je to takový ucaprclík,nemá šťávu je suchej.Ale za tyhle dva a za jejich hádky ty dvě* dostanou.Jiank celej film je nuda,bez šťávy těšíte se kdž se rozjíždí nějaká chudá akcička,těšíte na překvapení,ale nic nepřijde,záporáci to jsou taky nějaký chlapy kdesi cosi.Film je hodně zmatený a urychlený a když se člověk těší na finále přijde zklamání v podobě docela dobré střílečky leč hodně krátký střílečky!Dle mého názoru propadák! ()

Ronyk7

Neslané, nemastné. Michael na to prostě už nemá, ale úplný propadák to není. Nějaké sekvence jsou koukatelné. Největší pozitivum je Eva Longoria. 08.05.2007 ()

dainio

Dobré výkony obou aktérů Michaela Douglase a Kiefera Sutherlanda dělají z tohoho politického thrilleru slušnou a svěží podívanou. ()

guri

V nicom originalny krimithriller. Nastastie sa na to predovsetkym vdaka Douglasovi a Sutherlandovi dobre pozera (na Longoriu Parker sa tiez dobre pozeralo, len dostala malo priestoru a ulohu atraktivnej agentky, ktoru by v podstate mohlo hrat niekolko dalsich hereciek). Uz spominany zaver nie je skutocne velmi vydareny, no napriek nemu je tento film u mna tesne nad hranicou priemeru. ()

Stíba

Lehce nadprůměrná akce jak dělaná pro Douglase. Evu Longoriu jsem poprvé viděl v jiné roli než v Zoufalých manželkách a myslím, že jí tahle role sedla. ()

Jeand´Boa

Svižný snímek, který má par moušek, ale rozhodně nezapře jedno: Douglas umí stále hrát a do drametu zapadnout a vtáhnout tam i diváky, Sutherland agenty dík své seriálové nekonečnosti prostě umí a vůbec celý kolektiv to chytil svižně...výsledkem je snímek, u kterého se člověk nenudí a který rozhodně neublíží (to spíše potěší, pokud jste fandou žánru nebo zmíněných herců)... ()

Torgal

Obsadenie zaujímavé, ale to je tak všetko. Príbeh má k originalite ďaleko, ale nebyť toho, že v závere skĺzne priam až do debility, tak to mohlo stačiť aspoň na ten priemer. 5-/10 ()

Halle Berry je k sežrání... žraloky

Halle Berry je k sežrání... žraloky

10.09.2009

Vzpomínáte na doby, kdy platila za největší sexbombu a herecký talent oscarových parametrů? Pak přišla jedna Catwoman a dnes už si na Halle vzpomenou snad jen fanoušci trilogie X-Men. Halle chystá… (více)