Knoflíková válka

War of the Buttons

• Francie

La guerre des boutons, ça recommence

Gombíková vojna

Scénografie:

Jim Clay

Kostýmy:

Louise Frogley

Sice jsem z toho nebyl nadšen tak jako v dětství, přesto musím uznat, že Knoflíková válka je perla dětské kinematografie. Příjemná podívaná jakoby ztracená v čase mezi Twistem a jím podobnými dokáže zaujmout všechny věkové kategorie. Ač je morální poselství zřejmé a jasné an první pohled, Roberts nám jej nevnucuje. Navíc dětští herci jsou zde příjemní a důraz není kladen na ně, jak je tomu poslední dobou zvykem, ale na příběh samotný.(12.5.2007)

• Vikki

JEN DALŠÍ KRÁDEŽ A SPRASENÍ NÁDHERNÉHO ORIGINÁLU z šedesátých let. Britové nám ukazují, že jsou stejná sebranka jak amerika a ničí staré dobré originály. Kdž budete mít tu možnost co si vyberete: originál mercedes nebo čínskou napodobeninu? Tyto zlodějiny jsou jen napodobeninami, navíc pedofilní a ještě horšími než ty čínské.(9.11.2012)

Pro mě zdaleka nejlepší verze knoflíkové války. Děj se přenesl do syrového prostředí irského venkova (tipuju to tak na 80.létá, ale těžko říct), což příběhu velice prospělo. Je méně infantilní a drsnější než původní film a také napínavější, lépe hudebně disponovaný a obecně podle mě lepší. Měl jsem ho velice rád, když jsem byl menší a i teď se na něj rád podívám a nemám pocit, že by nějak zásadněj zestárnul (resp. že já bych na něj zestárnul).(12.5.2014)

Ach, tie detské časy.. =) 2 znepriatelené tábory detičiek.. vojna o gombičky, šnúrky do topánok, opasky, kravaty.. =) Pekný, príjemný film na večer.. navyše s happy endom.. =) War of the Buttons má skvelú írsku atmosféru (tento film obsahuje veľa ryšavých detí =)), potešili ma írske tance na stole, ktorý vyzeral primoc krehko na to, aby udržal 50 kilového dupkajúceho tanečníka - ale predsa.. =) Mať takéto spomienky (súčasná generácia vďaka technickému rozvoju k takýmto už duplom nepríde..).. Ešte raz - pekné.. =)(2.3.2013)

To sem takhle jeden podvečer neměla co dělat a do cesty mi vlezla prima a s ní Knoflíková válka. Zprvu sem ani nevěděla, na co koukám. Prozradil mi to až titulek po přestávce, ale vzhledem k stále trvajícímu nicnedělání sem zůstala civět. Nápad rozpoutat válku knoflíků kvůli bohatství, nespravedlnosti a pro demokracii mě oslovil a dětský pojetí mě přibližovalo k ději. Dějem se prolínaly i problémy s rodičema, ve škole, ale i mezi kamarádama, který chtěli celou dobu stát při sobě. U mnoha filmů vim, jak skončej a hodně mě mrzí, když se trefim, ale tady sem nemohla očekávat vůbec nic a jenom sledovat, jak tenhle pohodovej film s hlubokym nápadem dopadne.(23.7.2008)

• - Film se natáčel v lokaci West Cork v Irsku. (Lynette)