poster

Knoflíková válka

 • Velká Británie

  War of the Buttons

 • Francie

  La guerre des boutons, ça recommence

 • Slovensko

  Gombíková vojna

Dobrodružný / Drama / Rodinný / Komedie

Velká Británie / Francie / Japonsko, 1994, 90 min

Režie:

John Roberts

Předloha:

Louis Pergaud (kniha)

Scénář:

Colin Welland

Kamera:

Bruno de Keyzer

Producenti:

David Puttnam

Střih:

David Freeman

Scénografie:

Jim Clay

Kostýmy:

Louise Frogley
(další profese)
 • Dudek
  ****

  Sice jsem z toho nebyl nadšen tak jako v dětství, přesto musím uznat, že Knoflíková válka je perla dětské kinematografie. Příjemná podívaná jakoby ztracená v čase mezi Twistem a jím podobnými dokáže zaujmout všechny věkové kategorie. Ač je morální poselství zřejmé a jasné an první pohled, Roberts nám jej nevnucuje. Navíc dětští herci jsou zde příjemní a důraz není kladen na ně, jak je tomu poslední dobou zvykem, ale na příběh samotný.(12.5.2007)

 • Vikki
  odpad!

  JEN DALŠÍ KRÁDEŽ A SPRASENÍ NÁDHERNÉHO ORIGINÁLU z šedesátých let. Britové nám ukazují, že jsou stejná sebranka jak amerika a ničí staré dobré originály. Kdž budete mít tu možnost co si vyberete: originál mercedes nebo čínskou napodobeninu? Tyto zlodějiny jsou jen napodobeninami, navíc pedofilní a ještě horšími než ty čínské.(9.11.2012)

 • Merenre
  *****

  Pro mě zdaleka nejlepší verze knoflíkové války. Děj se přenesl do syrového prostředí irského venkova (tipuju to tak na 80.létá, ale těžko říct), což příběhu velice prospělo. Je méně infantilní a drsnější než původní film a také napínavější, lépe hudebně disponovaný a obecně podle mě lepší. Měl jsem ho velice rád, když jsem byl menší a i teď se na něj rád podívám a nemám pocit, že by nějak zásadněj zestárnul (resp. že já bych na něj zestárnul).(12.5.2014)

 • zuzanocka
  ****

  Ach, tie detské časy.. =) 2 znepriatelené tábory detičiek.. vojna o gombičky, šnúrky do topánok, opasky, kravaty.. =) Pekný, príjemný film na večer.. navyše s happy endom.. =) War of the Buttons má skvelú írsku atmosféru (tento film obsahuje veľa ryšavých detí =)), potešili ma írske tance na stole, ktorý vyzeral primoc krehko na to, aby udržal 50 kilového dupkajúceho tanečníka - ale predsa.. =) Mať takéto spomienky (súčasná generácia vďaka technickému rozvoju k takýmto už duplom nepríde..).. Ešte raz - pekné.. =)(2.3.2013)

 • villon17
  ****

  To sem takhle jeden podvečer neměla co dělat a do cesty mi vlezla prima a s ní Knoflíková válka. Zprvu sem ani nevěděla, na co koukám. Prozradil mi to až titulek po přestávce, ale vzhledem k stále trvajícímu nicnedělání sem zůstala civět. Nápad rozpoutat válku knoflíků kvůli bohatství, nespravedlnosti a pro demokracii mě oslovil a dětský pojetí mě přibližovalo k ději. Dějem se prolínaly i problémy s rodičema, ve škole, ale i mezi kamarádama, který chtěli celou dobu stát při sobě. U mnoha filmů vim, jak skončej a hodně mě mrzí, když se trefim, ale tady sem nemohla očekávat vůbec nic a jenom sledovat, jak tenhle pohodovej film s hlubokym nápadem dopadne.(23.7.2008)

 • - Film se natáčel v lokaci West Cork v Irsku. (Lynette)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace