Hrozná zpráva se šíří světem! Na Zemi nastala obleva. Led taje, a jestli zvířata nepřejdou na konec údolí, kde je prý velká loď, všechna se utopí. Za záchranou jdou společně mamut Many, lenochod Sid a tygr Diego. Každého sužuje nějaké trápení. Many má obavu, že je poslední svého druhu, Sida trápí, že k němu nikdo nechová respekt, a Diego, i když je to tygr, který se nikdy ničeho nebojí, se bojí vody, protože neumí plavat. To se ale snaží před ostatními utajit... Cestou potkají dva vačičáky s jejich sestrou Ellie. Many se začne radovat, protože jejich sestra je mamutice. Má to ale jeden malý háček, ona si myslí, že je vačice, a jen tak si to nechce nechat vymluvit. Když už Ellie konečně pochopí, že asi vážně není vačice, nechce zase s Manym nic mít. Jenže to by nebylo to nejhorší: zdá se, že putovníci už nedojdou cíle, uvízli na plujícím ostrůvku... (TV Prima)

Barak

Samozřejmě slabší než její předchůdce. Vtipu vůbec neubylo, přidalo se pár nebezpečnějších situací (celkově mi to přišlo takové "temnější" než jednička), zpívající supi, skupinka se rozrostla a opět se putuje. Veverka tentorkát vede svůj "vlastní" příběh, takže oproti jedničce, kde se občas přichomítla do scény, budeme odskakovat od hlavních hrdinů směrem k ní a kochat se jejími vylomeninami, kterou jsou samozřejmě jak jinak než zábavné. Pro děti určitě dobré, pro mě 6.5/10.... ()

Jeand´Boa

Stále dobré, ale už ne tolik... a hlavně, na můj vkus už bylo převeverkováno...měl jsem raději, když se v jedničce objevila jen občas z ničeho nic jako zpestření - tady se z ní stává profláknutý umělec... ()

JimiH

Animáč, který se celý dobu tváří jako videopokračování (žádný kloudný děj, jen cesta při kterém dochází k jakési takési katarzi, slabší animace), pokud se zrovna neobjeví Scratch nehrozí, že by se divák příliš nasmál. ()

foundation

Po celkom znesitelnej jednotke prichadza druhy diel ktory je orientovany este viac a este okatejsie pre mlade publikum a vyslovenych vyznavacov rodinneho humoru. Nic vic dodavat nemusim. Kto ma rad rozpravky a vtierave vesele postavicky urcite si pride na svoje. Ostatni ruky prec, nic pre nas :D ()

dandislav1991

Tak nějak nevím proč je tahle Doba hodnocená hůře jak 3. díl, možná to je tím 3D, ale u mě boduje příběh a né posranské třidéčko! ()

Alice02

Super komedie, lepší než mnoho jiných hraných filmů. Není bez chybičky, ale má v sobě tolik pozitivního a dost nezapomenutelných scén, že se stala mou slabostí :) ()

Kingjiri

Mně se zdála dvojka slabší než první díl. Sice byla snaha udělat příběh trochu zajímavější a pestřejší zapojenim více postav, ale už nepůsobí tak celistvym dojmem jako v předchozím případě. Jde prostě o několik různejch scén a spolu nesouvisejících scén, který jako oslí můstek spojuje téma "oblevy". Co ale vyšlo, byly gagy s veverkou, který byly víc zábavnější, a opět patřily k tomu nejlepšímu z celýho snímku. Nuda to vyloženě nebyla, jenomže jednička nasadila laťku dost vysoko. Za veverku čtvrtá a hodně slabá hvězda. ()

Fat'Fatal

Bavilo mě to o fous více než první díl. Ten hrál až moc na dojemnou notu, zde je to boj o přežití tání ledovců. O srandu nouze není, navíc hlas S. W. Scotta udělal z Crashe nezapomenutelnou postavičku. // Viděl jsem v originálním znění s titulky. ()

PEZ

Technicky ovela prepracovanejsie ako jednotka - nadherna animacia (paradne farby a detaily), vyborny zvuk. 5 nominacii na Annie Awards. Slabsie je to uz s pribehom. Preto sa nam to tvorcovia rozhodli vynahradit pridanim akcie a vyssim poctom miniscenok so Scratom. A tie su opat najvtipnejsie. Bohuzial zvysok je dost detsky a az na par situacii (napr. "Sid the fire king") som sa moc nenasmial. V zasade ide o kopiu jednotky s lepsim vzhladom, ale slabsimi napadmi. ()

geek.ondra

Nebýt příchodu nových a sympatických charakterů tak se snad unudím k smrti. Bezvýznamná a nudná kravina která tuto sérii malém pohřbila. Teror na úrovni filmů od Illumination. 3,5/10 ()

Urukhaj98

Dvojka Doby ledové trpí klasickou chorobou sequelitidy, tudíž je všeho víc a měřítko je opoznání velkolepější, ale chybí tomu to srdíčko, které z jedničky dělá i dnes nezapomenutelný zážitek. Na vině je mimo jiné dle mého názoru i absence lidí, kteří dávali příběhu mnohem emocionálnější rozměr, byť z nich nepadlo jediné slovo. I tak ale dvojka zvládá zabavit a k tomu navíc představuje nové fajn postavy, které hrají prim v následujících dílech. Je to tedy ve výsledku docela obstojný film, ale přesto se divák při sledování nemůže zbavit pocitu, že to mohlo a mělo být lepší. 6/10 ()

Lenka0064

Velké zklamání... dvojka se jedničce nevyrovná, i když se o to evidentně velmi snaží. Přeslazený konec - zkrátka pohádka pro děti ()

lickerman

Přišel jsem, viděl jsem, vcelku jsem se pobavil, odešel jsem.. Přiznám se, že jsem od tohoto filmu přeci jen čekal o něco více. Neříkám, že byl nějak špatný, to určitě ne - určitě se mi líbil více než jednička, ale prostě a jednoduše: Nic extra. Přišlo mi, že některé části filmu byly prakticky "o ničem" (scéna se zpívajícími vránami byla podle mne fakt zbytečná). Scrat mne naopak nezklamala:o) ()

MilesTeg

Jedničce jsem dal 5 hvězd, dvojka je poloviční. Jednička měla silný příběh a zajímavé dilema Diega, dvojka má jenom vtípky a ani na moment se vám nestane, že byste se báli o osud hrdinů. Český dabing se mi líbil a zvlášť Kateřina Brožová, ač ji jinak nemusím. Všeobecně zbytečný film, možná až na veverku, ale ani ta neměla tak dobré momentky jako v jedničce, vyjma závěrečné scény. ()

arkie

Ak by ostali vo filme len scény s Scratom (čo to vlastne je? vererica?), tak by to bolo super. Inak veľké sklamanie. ()

Hollywoodští skladatelé v Praze

Hollywoodští skladatelé v Praze

18.04.2015

Po Době ledové přijde Obleva

Po Době ledové přijde Obleva

24.10.2005

Studio Fox si prvním dílem Doby ledové přišlo na vcelku slušný peníz. Práce na jejím pokračování jsou v plném proudu, i když nad celým projektem bdí pouze polovina původní režisérské dvojice Carlos… (více)