Hrozná zpráva se šíří světem! Na Zemi nastala obleva. Led taje, a jestli zvířata nepřejdou na konec údolí, kde je prý velká loď, všechna se utopí. Za záchranou jdou společně mamut Many, lenochod Sid a tygr Diego. Každého sužuje nějaké trápení. Many má obavu, že je poslední svého druhu, Sida trápí, že k němu nikdo nechová respekt, a Diego, i když je to tygr, který se nikdy ničeho nebojí, se bojí vody, protože neumí plavat. To se ale snaží před ostatními utajit... Cestou potkají dva vačičáky s jejich sestrou Ellie. Many se začne radovat, protože jejich sestra je mamutice. Má to ale jeden malý háček, ona si myslí, že je vačice, a jen tak si to nechce nechat vymluvit. Když už Ellie konečně pochopí, že asi vážně není vačice, nechce zase s Manym nic mít. Jenže to by nebylo to nejhorší: zdá se, že putovníci už nedojdou cíle, uvízli na plujícím ostrůvku... (TV Prima)

ma1arkey

Mnohými zatracovaný film, ale nevím proč líbil se mi více než jednička u které sem se nudil.... Dvojka je pro mě zábavnější i kdyz ke konci již ztrácí na tempu. Mezi animáky hodnotím za 3,5 ()

Boban

Už to není ono, jednička byla rozhodně lepší... Zachránila to veverka, která byla naprosto geniální ()

Vlado_B

Slabšie ako jednotka, to je pravda. Ale zase tých 90 minút som sa ani raz nenudil. Mohlo to byť viac,... no a čo, keď nie je? Ľudia sa pobavili - pri súšasnej klesajúcej kvalite animákov ešte celkom príjemná jednorázovka. 65%. ()

Remielia

dej nie je nijak ojedinely animacia je relativne kvalitna ale povedzte ci vas jednotilive postavy nechytia za srdce a nemate chut si hned bezat kupit plysaka v podobe hlavnych protagonistov? a scrat to jednoducho cele isti proste na tu veverku by sa dalo divat do bezvedomia:))) ()

marivet

Film Doba ledová 2 je koukatelný od začátku do konce a můj osobní názor je ten,že je lepší než 1.Super věci má opět krysoveverka s ořechem.Byl to balzám pro mou duši a pro celou mojí rodinu. ()

kishi_SO

Scrat na hrad!!!!! Potesilo ma ze dostal viac priestoru co naplno aj vyuzil:-DD....slabsi Sid ale i tak na urovni, o to lepsi Diego a Manny:-Dhlasky typu....Ked tvoj druh nevyhynie tak si zatlieskaj......Siiiiid!!!!...tak nic ked nemas rad vesele pesnicky:-DDDDvelmi podarene ()

Muf911

Spousta vtipnejch fórků, nepřekonatelná veverka a skvělá animace, hlavně grimas. Oddychovka, ale proč ne? ()

ElFifo

Mě se druhý díl Ice Age líbil ze všech nejvíce, nevím jestli je to tím že jsem zfotrovatěl, ale mě to prostě nadmíru pobavilo - hlavně teda Scrat, kterému ovšem zdatně sekunduje duo Crash&Eddie. ()

tamadas

O hodně slabší než jednička. Byla tam vidět snaha zavděčit sé všem diváckým kategoriím ale nakonec jsem se nebavil ani já ani moje malá sestra. ()

barbuchaK

Tři hvězdičky za Mannyho a Diega, kteří zůstávají pořád stejně sympatičtí. Jinak za absenci jakéhokoli příběhu by film víc jak dvě hvězdičky nezasloužil. ()

KacHnAop

S prvním dílem to soupeřit nemůže, přesto je tu něco, co se vám bude líbit. Zejména vtipné scénky týkající se veverky. ()

superzurda

Stejně dobré jako jedničky, avšak narozdíl od ostatních mě Veverka spíš štvala. Její častější místa než v jedničce tady už bourala nit příběhu. ()

MaxQ69

__Filmové chyby:__ |×××| Když jde Many přes plochu plnou horkých gejzírů, tak před ním jeden gejzír vybuchne. Ještě předtím, než gejzír vybuchl, byly za Mannym jenom ledové kopce. Po výbuchu ale na tom samém místě byly stromy. |×××| Když chce Sid sjet skluzavku smrti, tak ho na poslední chvíli zastaví Manny. Poté sklouznou z kopce a zasáhnou Diega, který odletí na led. Po chvíli je v záběru opět jezero, ale kopec už nikde. |×××| Manny v jedné ze závěrečných scén, kdy zachrání Elie, vylézá vody. Poté je záběr na odtékající vodu a pak zase na Mannyho, ale ten je už suchý. Tato chyba se opakuje v několika předchozích scénách. ()

Jandovka

Tak zlé, abych dala 2 hvězdičky, to zas nebylo. Na 4 (jako první díl) ale už taky ne. Chybí nějaký hlubší děj, občas nějaký ten vtípek, že se člověk i zasměje, ale originalita a pořádný nápad, který by pokračování udržel na úrovni naprosto chybí - bohužel. ()

tatka

Keby to chceli prestrihať a nechať taký krátky animáčik s veveričkou, to by bolo super. Ale skôr ich napadne natočiť s veveričkou celovečeráčik. A to bude tragééééééééééédia. a nie komédia. ()

Hollywoodští skladatelé v Praze

Hollywoodští skladatelé v Praze

18.04.2015

Po Době ledové přijde Obleva

Po Době ledové přijde Obleva

24.10.2005

Studio Fox si prvním dílem Doby ledové přišlo na vcelku slušný peníz. Práce na jejím pokračování jsou v plném proudu, i když nad celým projektem bdí pouze polovina původní režisérské dvojice Carlos… (více)