Hrozná zpráva se šíří světem! Na Zemi nastala obleva. Led taje, a jestli zvířata nepřejdou na konec údolí, kde je prý velká loď, všechna se utopí. Za záchranou jdou společně mamut Many, lenochod Sid a tygr Diego. Každého sužuje nějaké trápení. Many má obavu, že je poslední svého druhu, Sida trápí, že k němu nikdo nechová respekt, a Diego, i když je to tygr, který se nikdy ničeho nebojí, se bojí vody, protože neumí plavat. To se ale snaží před ostatními utajit... Cestou potkají dva vačičáky s jejich sestrou Ellie. Many se začne radovat, protože jejich sestra je mamutice. Má to ale jeden malý háček, ona si myslí, že je vačice, a jen tak si to nechce nechat vymluvit. Když už Ellie konečně pochopí, že asi vážně není vačice, nechce zase s Manym nic mít. Jenže to by nebylo to nejhorší: zdá se, že putovníci už nedojdou cíle, uvízli na plujícím ostrůvku... (TV Prima)

p.i.t.b.u.l

Méně povedené jako první díl, ale i přesto bych to nezavrhoval. Tvůrci se podle mého snažili až moc. Pochvalu si především zaslouží, že dali větší prostor veverce, která ve filmu exceluje. Po dějové stránce jsou určité výhrady. Nicméně pořád je to slušná podívaná se skvělými zábavnými scénami. ()

elanista1

Menej vtipnych scenok ako v jednotke, vacsinou to zachranuje brutalne smiesny lenochod Sid, ktory bol skvele nadabovany v slovenskom zneni, a nema vevericka so svojim zaludom, ktorej sice uz chyba kreativita, ale stale to je vtipne. ()

Rajo

Pre mňa to bolo dobré pokračovanie Ice Age, aj keď je vidno, že autori sa snažia čo najviac vyťažiť z úspechu "jednotky", nedopadlo to až tak zle ako mohlo. "Slušná podívaná" pre celú rodinu :) ()

keyzar

Super pokračování téhle série, stejně jako předchozí díl, nás dokonale pobaví tahle parta zvířat během svého putování. Nově vačice a poblázněná mamutka tomu dávají další šťávu ;-) ()

Matamoroz

Pro mě určitě vydařenější než jednička, hned ze dvou důvodů: nejsou tam lidé, ale zato více prostoru pro veverku. Jinak opět hezké pro oko, ale dějově celkem slabé. ()

lobo87

Veľmi príjemná rodinná zábava so známymi postavami a ich novými parťákmi. Poteší, že Scrat dostane viac priestoru. Vtipné, dobrodružné, priamočiare, so skvelou animáciou... 75% ()

Petr59

Asi nejslabší díl série, byť se stále ještě drží nad průměrnem, ale opravdu velmi těsně. Něco mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. A přitom ta animace byla lepší, postav bylo více, děj byl rozsáhlejší, oproti jedničce. Možná je i pro mě složité odpovědět na otázku, co Době ledové 2 vlastně chybělo. Ono by to totiž hned v několika směrech mohlo jedničku překonat. Ale i když se snažili tvůrci děj zobrazit jako velmi zajímavý, tak v podstatě to byla vlastně opět cesta od bodu A do bodu B. A pokud se toto má stát dějem filmu, tak to musí být skutečně abnormálně zajímavé, záživné, zábavné. A to tvůrci nesplnili. Atmosféra filmu nebyla vůbec svěží, bylo to skutečně úmorné, unavené, chvílemi i suché. Postavy také nic moc. Sice jich hodně přibylo, ale většina z nových postav mě vadila, jako třeba bratři Ellie. Ti byli ztělesněním trapasů tvůrců. Ty jejich připomínky ve filmu, to bylo chvílemi skutečně na facku. Ostatní postavy, pravěká zvířata také děs. Záporáci - dvě masožravé ryby, to se také moc nepovedlo. Je pravdou, že Doba ledová na záporácích nestaví, ale tady by děj hodně oživily. Záporáci byli slabí, moc filmu nedali, kromě akčních scén a ani nedostali moc prostoru. Ellie na mě působila, jako dost hloupá a jako typ osobnosti, který mi přesně nevyhovuje. Tyto postavy byly skutečně takové hloupé a možná by oslovily skutečně jen ty nejmenší diváky. Přitom to možná měla být ve filmu záruka humoru a zábavy. O tu se opět hlavně postaral lenochod Sid. Veverka dostala víc prostoru, než v jedničce, ale scénky s ní mě prostě nebaví. Dvojka je však od jedničky rozdílná hlavně v tom, že zde už mělo jít hlavně o komedii. Vtipů tam ale o moc víc, než v jedničce nebylo, atmosféra byla možná trochu optimističtější, ale zároveň byla úmorná. Animace byla skutečně dobrá. Opět to trochu staví na tématu rodiny, ale kombinace tohoto s pokusem o komedii s otravnými postavami se moc nezdařila. Jeden z kladů dvojky bylo však to, že tvůrci se snažili, aby každá z hlavních postav řešila ve filmu nějaký svůj problém. Sid neměl uspokojenou potřebu uznání, Diego měl fobii z vody, Manny se bál o budoucnost svého druhu. Ty problémy hlavních postav byly dobře nastíněné, ale to bylo asi tak všechno. Jinak, ta cesta byla nezajímavá, byla o ničem. To i v jedničce byla ta cesta z bodu A do bodu B o něco zajímavější. ()

Marty_cz

Pamatuji si, že když jsem šel tehdy jako „malej šušeň“ do kina, tak jsem šel za to, že jsem ukázal místo peněz u vstupu moje vysvědčení a pustili mě do letního kina zdarma. Už jen kvůli tomu, že jsem šel na film do kina zadarmo, tak nejspíš nemám právo na tohle říct ani popel proti tomuhle film a taky, že to tak udělám. K tomuhle filmu stejně se nedají říct negativa. Jednoznačně lepší, hezčí, roztomilejší a povedenější než předchozí díl. Malí lenochodci byli dokonalí, roztomilí a skvěle pobavili. Určitě se na to podívejte a pokud nemáte rádi animovaný filmy, tak ho pusťte doma capartům. Určitě se jim to bude líbit. ()

blondboss

Druhé pokračovanie opäť v znamení Scrata a jeho nepodarených snáh dostať žaluď pod kontrolu. Je tu badať dosť slušný posun v animáciách, dejovo to bolo ale prázdne ako mexická telenovela bez akéhokoľvek zásadného zvratu a ani samotné milé postavičky tomu proste nepomohli. Nebyť veverice, tak si myslím, že by to bol dosť veľký prepadák. Škoda nevyužitého potenciálu tejto série. 60 % ()

Daniel2003

Já fakt netuším, kde ostatní vidí problém? Druhá Doba ledová je naprosto důstojné pokračování jedničky, a dokonce se vyhnula i tradičním sequelovým neduhům. Kdo by čekla, že se ze Sida, coby zábavného, ale velice ošemetného prvku jedničky stane otravný prvek dvojky, se splete. Sid je naprosto boží a hlavně...má v příběhu smysl a prokazuje, že mu to pálí! Ano, má na tom zásluhu hlavně Jiří Lábus, který ho dabuje naprosto fenomenálně. Parta je neskutečně skvěle sehraná, hudba je naprosto perfektní, scénář fajnově zakrývá jednoduchý příběh. Velká poklona geniálnímu českému dabingu, který silně převyšuje originál. Za mě prostě super film! ()

Nikolas__

Docela zábavné a slušné pokračování, které má rozhodně lepší zápletku než první díl, a celkově funguje mnohem lépe. ()

ModryPlamen

Ale no táák... Však je to rovnako skvelé ako jednotka. Vôbec si to nezaslúži byť v modrých číslach. Najviac baví Scrat, keď sa snaží dostať ku svojmu obľúbenému žaluďu. Až je mi ho ľúto. Ostatok však vôbec nezaostáva. Nechápem, čo sa vám nepáči na zápletke, kde voda z roztopeného ľadu ohrozuje praveké zvieratká. Mne sa to páčilo, na rozdiel od tých vychválených pirátov zo štvorky. A ako môžete preboha tvrdiť, že je to to isté ako jednotka? Iné prostredie, iná zápletka. No a teraz k zvieratám. Najviac bodoval Sid a to v noci, keď ho chcel obetovať kmeň leňochodov. Aj trojica vačíc bola v pohode. Vydarila sa aj hudba. ()

wir2k

Bohužel druhý díl nepřekvapil a byl horší než jednička naštěstí nebyl propad tak hluboký aby se na to nedalo koukat takže komu se líbila jednička vřele doporučuji...a navíc Scrat byl jako vždy dokonalý ()

Skeevee

Lepsi nez 1 ;) a to se povede malokteremu filmu. Vetsi legrace, min smutnych scen a hlavne - zadni lide. Mali lenochodi jsou naprosto bozi a Diego, i kdyz nema moc prostoru, je stale naprosto rulezni ;) no a supi, bozi vlezla pisen ;))) a to supatko naprosto uchvatny =) ()

Hollywoodští skladatelé v Praze

Hollywoodští skladatelé v Praze

18.04.2015

Po Době ledové přijde Obleva

Po Době ledové přijde Obleva

24.10.2005

Studio Fox si prvním dílem Doby ledové přišlo na vcelku slušný peníz. Práce na jejím pokračování jsou v plném proudu, i když nad celým projektem bdí pouze polovina původní režisérské dvojice Carlos… (více)