Za normálních okolností by krásní, mladí a zelení manželé Shrekovi po odstranění zákeřné Kmotřičky víly a jejího nemožného syna Krasoně ve druhém pokračování animované komedie Shrek žili nerušeně a hlavně šťastně až do smrti. Vzhledem k tomu, že se stali protagonisty nejúspěšnějšího animovaného filmu všech dob, nemají na pohodu nárok. Dobrodružství, která si pro ně kreativní scenáristé vymysleli tentokrát, jsou ještě vypečenější, než ta, která oba zlobříci prožili doposud. Posuďte sami: Král Harold má nakahánku, a je proto jasné, že musí vládu v království Za sedmero horami někomu předat. Ještě jasnější je, že nástupcem trůnu se má stát manžel jeho nejjasnější dcery Fiony. Shrek se ale vyhlídkám na kralování brání tak intenzívně, že se raději rozhodne přemluvit Fionina bratrance, teenagera Artuše, aby si královskou korunu nasadil on. Nejdřív ho ale bude muset najít a udělat z něj chlapa. Zatímco Shrek, Oslík a Kocour v botách se vydávají na poměrně dobrodružnou expedici, osiřelá Fiona má úplně jiné starosti. Absence mužského elementu v království se rozhodne zneužít již jednou odpálkovaný Krasoň, který se chce za pomoci záporných pohádkových postav zmocnit vlády v zemi Za sedmero horami násilím. Fiona je ale především Zlobryně a až na druhém místě princezna, a proto se Krasoňovi a jeho zlé armádě postaví. Navíc není sama, v první linii s ní kromě královny Lilien kráčí i svůdné komando princezen (Sněhurka, Popelka, Růženka a další), které jsou odhodlány všechny své přednosti využít boji. Ve Shrekovi Třetím bude prostě pořádně veselo, a to jsme tu ještě nezmínili draslíky, roztomilé potomky Oslíka a Dračice, a jedno překvapení, které Fiona přede všemi tají. (Bontonfilm)

miky222

Po dvou neuvěřitelně skvělých dílech přichází velké zklamání. Když už jsem u toho srovnávání, u prvních dvou dílu jsem se každých 10 minut alespoň jednou zasmál, u tohole (až na smrt žabího krále) ani jednou. Trapnost vyhrává nad vtipnosti skoro celý film (např. Hele, támhle na nás zírá nějaká mánička, nebo ty toho pošuka znáš?) a příběh naprosto vopi*i. Nechápu co na to stálo 160 milionů. 35% ()

Diceros

Na film jsem se relativně těšil i přes velmi průměrné hodnocení a zde vynesenou kritiku. Jednoduše jsem nevěřil, že film je tak špatný... No ale on bohužel takový skutečně je. Do půlky filmu se absolutně vůbec nic nedělo. Příběh je více, než strohý a nudný. Dal by se říci ve dvou větách. V žádném případě se nejedná o promyšlenou půvabnou dobrodružnou pohádku jakými byly předchozí díly. Řekl bych, že scénář je ušit horkou jehlou a šel by napsat tak za víkend. Teď budu trochu SPOILERovat. Vsuvky typu Shrekův sen jak ho zavalí tisíce dětí, nebo perníčkovo vidění svého života. To byly opravdu chvíle kdy jsem nevěřícně zíral co to tam všechno tvůrci naházeli. Navíc je zde plno nedodělků a věcí co jsou úplně tupé. Jako třeba zajetí Shreka, který se vůbec nebránil. Osvobození Shreka kdy se nemohl dostat z pout po celou dobu a najednou to jako zázrakem šlo. Při změně kocoura a oslíka zpět jim jsou ponechány ocasy se slovy to se vsákne a bez dalšího vysvětlení je v následující scéně vše jak má atd. U mě za 2* ()

Eseter

Na třetí díl Shreka jsem neslyšela moc pozitivní ohlasy, a tak jsem byla připravená, že kvalita půjde dolů. A taky šla, a to hodně. Škoda že místo na kvalitní scénář vsadili tvůrci radši na laciné vtípky. Samotná hlavní zápletka by nebyla špatná, bohužel ale nestačila na to, aby celý film utáhla. Jediné, co se mi snad líbilo, byla postava Merlina. Škoda že trojka vůbec vznikla, troufám si tvrdit, že by stačil první díl. ()

Rain

Ak pri Shrekovi uvazuju aj o 4. pokracovani, CSFD by malo pouvazovat, ze by dalo aj nizsie hodnotenie ako ,,odpad,,. Ja chapem, ze niekto sa chce nabalit, ale... ()

Pythonator

Po vynikajících dvou filmech jasný úpadek. Pořád je to zábava, ale místy už to začíná nudit. Nejslabší díl Shreka. ()

Jarray

Něříkám, že to bylo špatné, ale znova už na to asi koukat nebudu.. Tento díl moc vtipnosti nepřinesl a celkově mě tolik nezaujal.. ()

Tumbik

Škoda, film ztratil kvalitu předchozích dílů a stal se průměrným animákem. Škoda, že takhle pokazila jinak vynikající série. 60% ()

Sansnom70

Když jsem si přečetl předchozí názory na tento film, tak každému se pokračování prvního dílu určitě líbit nemusí. vím jen to, že když jej nedávno dávali v televizi, tak naše děti se u něj smáli až se za břicha popadali. Myslím, že všechny díly jsou kvalitativně totožné. Každý má něco do sebe. Kdo chce ať se na něj koukne víckrát a komu se nelíbí, tak ten se na něj podruhé nepodívá. Mě osobně se líbí většina nově natočených kreslených nebo počítačově animovaných filmů. ()

Jard

Už to nebola také vynikajúce ako pri prvých dvoch filmoch, ale aj tak je to veľmi dobrá rozprávka. 80% ()

MilkyJones69 odpad!

Shrek the Third je pro mě... naprosto nehorázné zklamání a kinematografická katastrofa. Třetího Shreka dodnes používám jako ekvivalent ke kamínku k botě nebo k zaražené třísce za nehtem. Všechen pokus o humor je na tom samém špatném základě a celý příběh působí opravdu hrozně k smíchu. Všechny charaktery z minulých filmů (až samozřejmě na Shreka) jsou naprosto v ústranní a artur opravdu není postava, která by měla táhnout film. To samé platí k princi Krasoňovi, který jako hlavní záporák působí naprosto uboze. Zkrátka naprosté zničení jinak skvělé filmové série. ()

Metuje

Potřetí stále to samé dokola, občas jsem se zasmál, ale celkově nuda. Nejlepší postava stále kocour v botách, těším se na spin-off. ()

Tomas.Abi

Upřímně si z toho moc nepamatuji. Pamatuji si smrt krále žabáka, který umíral asi 3x a vyplivl mouchu ? Poté nějakého Artuše, který kdo ví, kde se zjevil a byl totální lempl, možná tam byl i Merlin a potetovaná Sněhurka s Popelkou dělající kung-fu, poté co si strhali ze šatů rukávy. Krasoň tam byl taky ? Nevím ani o co šlo, protože Shrek třetí je jako kýbl koktejlu, do kterého nalijete vše co máte po ruce, vypijete ho během 93 minut a ráno si nepamatujete, co jste včera večer dělali. Víte jen to,  že z toho máte špatný pocit, protože jste doufali že čím více ingrediencí do toho nalijete, tím více se budete bavit. Namísto toho se cítíte jaksi zneužití. ()

Little_Sawy

Je to Shrek čo viac dodať, aj keď Shrek môže mať tiež svoje čierne obdobie a tato trojka mu moc nepomohla. Tak nejak som dúfal, že trojka bude celkovo ako jednotka a dvojka, aj keď o radu vyššie, no smola. ()

Feacher

Tak není to vyloženě špatný, ale jednička ani dvojka to není. Těch geniálních vtipů už není tolik, příběh ale jakž takž rozumně navazuje a pro děti pořád docela dobré. 4*! ()

ElleMcDee

Trojka za svými předchůdci výrazně pokulhává. Ten nápad a děj se mi líbil - záporáci se rozhodnou, že taky chtějí svoje šťastně až na věky, neschopný a neohrabaný teenager se má stát králem, Shrek řeší otázky rodičovství atd., ale bohužel to nefunguje tak dobře, jako v jedničce a dvojce (a ono už i tak dvojka byla trochu slabší). Je to škoda, velká škoda, protože potenciál to rozhodně mělo. ()

j0s3

Bohužel do kvality předchozích dílů to má hodně daleko. Sem tam nějaký dobrý nápad a vtípek nemůže zachránit třetí díl od mírného podprůměru. Ale oslovi potomci jsou moc rozkošní. ()

Rozdáme si to počtvrté, bejby!

Rozdáme si to počtvrté, bejby!

20.05.2007

Kdyby Mike Myers (ten komik, ne ten psychopat v bílé masce! ;-) tu a tam neposkytoval hlas tlustému zelenému ogrovi, svět by už pomalu zapomněl, že někdo takový kdysi svými filmy vydělával stovky… (více)