Za normálních okolností by krásní, mladí a zelení manželé Shrekovi po odstranění zákeřné Kmotřičky víly a jejího nemožného syna Krasoně ve druhém pokračování animované komedie Shrek žili nerušeně a hlavně šťastně až do smrti. Vzhledem k tomu, že se stali protagonisty nejúspěšnějšího animovaného filmu všech dob, nemají na pohodu nárok. Dobrodružství, která si pro ně kreativní scenáristé vymysleli tentokrát, jsou ještě vypečenější, než ta, která oba zlobříci prožili doposud. Posuďte sami: Král Harold má nakahánku, a je proto jasné, že musí vládu v království Za sedmero horami někomu předat. Ještě jasnější je, že nástupcem trůnu se má stát manžel jeho nejjasnější dcery Fiony. Shrek se ale vyhlídkám na kralování brání tak intenzívně, že se raději rozhodne přemluvit Fionina bratrance, teenagera Artuše, aby si královskou korunu nasadil on. Nejdřív ho ale bude muset najít a udělat z něj chlapa. Zatímco Shrek, Oslík a Kocour v botách se vydávají na poměrně dobrodružnou expedici, osiřelá Fiona má úplně jiné starosti. Absence mužského elementu v království se rozhodne zneužít již jednou odpálkovaný Krasoň, který se chce za pomoci záporných pohádkových postav zmocnit vlády v zemi Za sedmero horami násilím. Fiona je ale především Zlobryně a až na druhém místě princezna, a proto se Krasoňovi a jeho zlé armádě postaví. Navíc není sama, v první linii s ní kromě královny Lilien kráčí i svůdné komando princezen (Sněhurka, Popelka, Růženka a další), které jsou odhodlány všechny své přednosti využít boji. Ve Shrekovi Třetím bude prostě pořádně veselo, a to jsme tu ještě nezmínili draslíky, roztomilé potomky Oslíka a Dračice, a jedno překvapení, které Fiona přede všemi tají. (Bontonfilm)

fars

Wou wou, necht fanfary slavnostne spusti, Shrek je tu potreti... nebo ne? jak se to vezme, nekdo muze rict ze tvurci zas vlitli na scenu potreti s tim samym, uz je to nuda a fory polevily. Nj, to je pravda, nic mene i ta mensi nadilka forku je porad prijemne koukatelna, technicky je Shrek porad na spicce a kdyz uz nic, aspon oslik s kocourem v botach to zachrani. Jen doufam ze tohle uz byl fakt posledni dil, ze se nedockame neceho jako 4 Shrekove staci drahousku. ()

emo

Zatiaľ čo prvý a druhý diel boli zábavné doslova pre celú rodinu, tretí diel je znesiteľný už len pre tých najmenších. My ostatní môžme akurát zaplakať, kam sú až tvorcovia ochotní zájsť v honbe za ziskom... ()

WolfR

Shrek Třetí je pro mě obrovské zklamání. Po báječných prvních dvou dílech přichází tahle nudná patlanina s průměrným příběhem a nepovedenými vtípky. Dabing je sice opět skvělý to jo, ale štve mě, že například postavička Kocoura v botách dostala tak málo prostoru a naopak nová postavička Artuše (dabing Justin Timberlake) dostala prostoru až moc a přitom byla v celku nezajímavá. Vtípky jsou dost nepovedené a je jich málo. Zasmál jsem se jen málokterým. Například, když Krasoň vyslýchal pohádkové postavičky to byla fakt sranda a pak ještě když umíral král Žabák. Ale jinak nic moc. Oslík už nemá tolik hlášek, a když jo tak nestojí za nic. Animace je opět slušná, ale Shrek už ztratil mnoho ze svého kouzla. Z milosti dávám 2 hvězdy. PS: Shrekovy dětičky tam vůbec nemuseli být. ()

Šimpy

Kdyžtak koukám na ty negativní ohlasy zde, musím říci také něco na obhajobu tohoto filmu. Jasně, že to není tak zábavné jako první dva díly, ani jako čtvrtý a když jsem film viděl poprvé, byl jsem jím zklamán, ale při druhém shlédnutí mi došlo, že očekávám něco, co film záměrně nenabízí. Tenhle díl není ani tak o zábavě, ale o vývoji postav. Shrek musí konečně dospět a přijmout zodpovědnost, která je zde reprezentována královstvím i otcovstvím. A i při pokusu utéci od povinností a vše hodit na Artuše, nakonec Shrek zmoudří a teprve pak se může stát otcem a obrazně tak dospět. ()

forsythia

Poměrně chytrá záporácká myšlenka, že ti chudáci pohádkoví bídáci zkrátka neměli to štěstí, aby jim někdo napsal lepší roli, a tak co mají sakra asi dělat, byla v závěru naprosto smetena lacinou lidskostí. Místy vtipné, ale jinak takový trošku kočkopes mezi pohádkou pro děti (děti to, na rozdíl od předchozích dílů, nebavilo a odešly ještě dřív než v polovině) a hláškovacím odreagovávákem pro dospělé. To druhé se chvílemi i dařilo. ()

FrankSusta

Mírný úpadek kvality, ale že by nějak výrazný… jo, je to horší a moc scének co by mi uvázli v paměti jako z předešlých dvou filmů se nenajde, ale i tak jsem se bavil. Přidání dalších postav už trochu kvalitě ubírá, ale opět přináší něco nového, něco neprozkoumaného, čím si Shrek ještě nestihl vytřít prdel (a to to dokázal hromadou věcí). Ale zkrátka už to nedosahuje kvalit předešlých dvou dílů, ale tři a méně hvězd se mi dávat nechce. 7/10 ()

otík

Neuvěřitelná kravina, kterou nám američtí tvůrci nabídli po celkem solidní dvojce. Téměř žádné vtipné scény, staré dobré scény omílané stále dokola, naprosto trapné moralizování na konci, prostě film zcela bez nápadu, který vykrádá své vlastní předchozí díly. No hrůza. Dvě hvězdy snad jen za stále milého a čestného Shreka. ()

tom88

Shrek mi nikdy nepripadal ako niečo úžasné, ani prvý ani druhý diel. Trojka je síce o dosť slabšia ako prvé dva diely, no stále sa to nesie v takej istej technickej kvalite. Dej je už slabší a prázdnejší, vtípky sú takisto slabšie aj keď mi shrekovské vtípky nikdy nepripadali k popukaniu, tak ani teraz. Pripadajú mi skôr mierne trápne aj keď sa sem tam nejaký vtip vydarí. Animácia je pekná, veď za 160 melónov by to aj každý očakával. Je to najslabší článok Shrekov, no ale ja som sa ešte celkom bavil a na 3* to myslím je aj keď to má veľa mínusov a kúzlo pôvodného Shreka sa pomaly vytráca. 65% ()

Radiq

Nuda. Plné popkulturních parodií a narážek na moderní svět, hlavně v Americe, v té podělané Americe. Uvedu třeba: transsexuál, zhulenci, škola a její manýry, chování princezen, "cool" hlášky. Navíc Shrek se mi po dvou dílech už tak nějak okoukal. A kdo neviděl aspoň jeden z předchozích dílů, neví o postavách zhola nic. Humoru je tam dost, ale ne takového, kterému byste se zasmáli. Mě se to povedlo tak jednou. Několikrát je film proložen hudebním doprovodem. Jinými slovy: několikrát za film tam hraje nějaká sračkoidní rádiová hudba. A kilometrový závěrečný titulky! ()

misulka03

Prosím už dost!! To se tvůrci Shreka, snaží odlákat své diváky a změnit jejich názor na první 2 díly??..At tak pokračujou, určitě se jim to brzy povede. Jakmile někde slyším, že po úspěšném 1. filmu se točí pokračování už se děsím toho, že mě zklame. U Shreka to byl až 3. díl, ale zklamal mě velice. Zasmála jsme se dohromady tak třikrát, ale na konci se mi spíše chtělo brečet, když jsem si uvědomila, jak moc jsem od toho čekala. ()

tomeek

Já nevím, ale měl jsem pocit, že to trvalo dvacet minut. A nic se tam nestalo. Buď jsem omdlel, nebo to bylo tak špatné, že si to vůbec nepamatuju. ()

wendelin9

Třetí pokračování bohužel mé očekávání už nesplnilo. Filmařům nejspíš po brilantních dvou dílech došla šťáva a nabízí nám jen odvar ze známých postaviček a oblíbených hrdinů. Určitě se nudit nebudete a film si možná i rádi pustíte znovu, ale propast mezi ním a předchozími "Shreky" je veliká.. Ale abych jen nekritizovala, co mě opravdu pobavilo, je výměna Oslíka s Kocourem, šílený hipík Merlin a Sněhurka se svou zvířecí armádou :).. slabší 3* ()

URBAN

Shreka mám rád a to platí i u tohoto dílu. Jen ten nápad není zrovna senzační. Bavil jsem se, ale příběh nic moc. ( 24.10.15/PC ) ()

COF_666

Určitě ne zas takový propadák jak jsem čekal. I ve Třetím díle se najde pár dobrých momentů, ale na předchozí dva filmy nemá určitě. ()

Wallas

Je to Shrek, a jsou tam asi tři pořádně vtipný scény. Není to takový soudržný a kompaktní jako dvojka, ani tak originální jako jednička, je to jen další ze sequelové mánie posledních let. ()

Prcin odpad!

Jeden z nejhorších animovaných filmů za poslední doby, tvůrci by se měli za něho stydět. Trapné vtipy a nesrovnatelné s jedničkou - proto odpad. ()

Rozdáme si to počtvrté, bejby!

Rozdáme si to počtvrté, bejby!

20.05.2007

Kdyby Mike Myers (ten komik, ne ten psychopat v bílé masce! ;-) tu a tam neposkytoval hlas tlustému zelenému ogrovi, svět by už pomalu zapomněl, že někdo takový kdysi svými filmy vydělával stovky… (více)