Za normálních okolností by krásní, mladí a zelení manželé Shrekovi po odstranění zákeřné Kmotřičky víly a jejího nemožného syna Krasoně ve druhém pokračování animované komedie Shrek žili nerušeně a hlavně šťastně až do smrti. Vzhledem k tomu, že se stali protagonisty nejúspěšnějšího animovaného filmu všech dob, nemají na pohodu nárok. Dobrodružství, která si pro ně kreativní scenáristé vymysleli tentokrát, jsou ještě vypečenější, než ta, která oba zlobříci prožili doposud. Posuďte sami: Král Harold má nakahánku, a je proto jasné, že musí vládu v království Za sedmero horami někomu předat. Ještě jasnější je, že nástupcem trůnu se má stát manžel jeho nejjasnější dcery Fiony. Shrek se ale vyhlídkám na kralování brání tak intenzívně, že se raději rozhodne přemluvit Fionina bratrance, teenagera Artuše, aby si královskou korunu nasadil on. Nejdřív ho ale bude muset najít a udělat z něj chlapa. Zatímco Shrek, Oslík a Kocour v botách se vydávají na poměrně dobrodružnou expedici, osiřelá Fiona má úplně jiné starosti. Absence mužského elementu v království se rozhodne zneužít již jednou odpálkovaný Krasoň, který se chce za pomoci záporných pohádkových postav zmocnit vlády v zemi Za sedmero horami násilím. Fiona je ale především Zlobryně a až na druhém místě princezna, a proto se Krasoňovi a jeho zlé armádě postaví. Navíc není sama, v první linii s ní kromě královny Lilien kráčí i svůdné komando princezen (Sněhurka, Popelka, Růženka a další), které jsou odhodlány všechny své přednosti využít boji. Ve Shrekovi Třetím bude prostě pořádně veselo, a to jsme tu ještě nezmínili draslíky, roztomilé potomky Oslíka a Dračice, a jedno překvapení, které Fiona přede všemi tají. (Bontonfilm)

Madeleine.o

Já fakt nechápu, jak může mít Shrek Třetí míň procent, než debilní Zvonec a Konec, lidi. Vždyť je to tak vtipný! Princezny, Růža, ''Dej sem dítě'', ještě více kocoura, fajn příběh, revoluce, ''Sklapni, Wendy'', zhrzenej krasoň, ''Kde jsme to skončili?'' a do toho všeho soundtrack s klasicky úžasnými Eels a Paulem McCartneym. Paráda. ()

karolina.val

Třetí díl mi přišel z celé série o Shrekovi "nejslabší", asi to nejspíš bude tím, že hlavní dvojice byla vlastně většinu děje oddělená - Shrek se vydal hledat dalšího následníka trůnu po smrti krále Harolda, zatímco Fiona - která je nově v jiném stavu - zůstává s královnou doma. Každopádně stále skvělý animák na dlouhý večer. Artie (král Artuš - Fionin bratranec) je zde naprosto sladký, a jeho závěrečná řeč byla dojemná. ()

swinevenca

Pro mě to tak tragický nebylo. Příběh nechám ležet, ale fóry tam jsou pořád dobrý - popletenej děda, záměna kocoura s oslem, královna hlavičkářka. Ale ty pauzy mezi nima jsou delší a víc o ničem než bývalo zvykem. ()

dudo24

Nebolo to vôbec zlé ale dosť slabé oproti minulému dielu. Pomalý rozbeh. Málo humoru. Ostali nejaké vtipné referencie na sociálne trendy. Našlo sa aj pár veľmi dobrých scén ale to nestačilo. Hudba sa tiež dosť zhoršila. Celkovo také priemerné. ()

PaTeXx

Neřekl bych, že se jednalo o nějakou velkou ostudu. Spíš bych to vysvětlil jakousi namlsaností z jedničky a dvojky, která, co se vtipů týče, nastavila laťku až příliš vysoko. Oproti prvním dvěma skvostům mě zamrzel i předvídatelný děj. Pasáž na "střední" byla jednoznačně nejlepší. ()

ModryPlamen

[spoilery] Po úspechu prvých dvoch dielov Shreka bolo pochopiteľné, že musel vzniknúť aj diel tretí. Lenže aké hodnotenie mám dať animáku, ktorý som ani v detstve nemusel? A ani po nedávnom opätovnom pozretí svoje 30% hodnotenie nemením. Začína to tým, že nám zomrel žabí kráľ, a pretože Shrek nechce vládnuť kráľovstvu Za sedmero horami, vydá sa pre náhradného následníka trónu, Artuša. Týchto prvých cca 20 minút je dôvod, prečo film nespadol do odpadu, lebo až na to drbanie je tam celkom slušný humor. Najlepšie obstála samotná smrť žabiaka, a ešte žabí orchester na pohrebe. Lenže so Shrekovou nočnou morou išlo všetko do hája. Ten sen je totiž zmesou toho najviac nechutného humoru, aký sa dá vymyslieť s kojencami, teda zvracanie, záplava deciek a pod. Worcester ala karikatúra vysokej školy nebola vôbec vtipná, Merlin celkom dosť slabý čaj, tejto pasáži kraľuje hrozná scénka, v ktorej Artuš s plačom prosí Merlina, aby ich premiestnil. Ak to mala byť paródia na uplakané scény, moc sa nepodarila. A scénka, pri ktorej Hook spolu so zlými stromami útočí na Shreka nič moc, hold podobná scéna bola v prvom Shrekovi a bola lepšia. Pasáže s Fionou o moc lepšie neboli. Jediné dve pozitíva boli rekapitulácia života Perníčka a výsluch Pinokia. Po klasickej šablóne s nedorozumením nasleduje divadlo v kvalite zlatej maliny, kde pozitívom sú len tri Shrekove hlášky k divadlu. Nasleduje morálne ponaučenie, že my sme strojcom svojho šťastia a potom záver. Zároveň je film aj o tom, ako sa Shrek zoznamuje s realitou, že bude otcom. Oslík je oslík ako vždy aj keď v predošlých dieloch bol lepší, kocúr to isté čo v dvojke, aj Fiona. Dračica na to, že v dvojke vôbec nebola, tu mala dosť málo priestoru. Zastaví jednu čarodejnicu, chytia ju do siete, zničí Krasoňovi meč a to je všetko. Artuš svojím chovaním slabučko nesympatický, a to by mu človek chcel fandiť. Zbytok neutrál, ešte ma zaujal útok Snehulienky proti stromovej hliadke. Bohužiaľ, oproti prvým dvom dielom došlo k silnému zhoršeniu. Sú tu nejaké pozitíva, avšak iné hodnotenie ako silná jedna hviezdička sa dnes udeliť nedá. Ale aspoň lepšie ako nadchádzajúci diel, ktorý posiela Shreka do hrobu. ()

blondboss

Tretí Shrek ide spočiatku (prvú polhodinku) na tej atmosferickej a komediálnej vlne z predošlých dielov, aby sa to potom zvrtlo na akúsi zbytočnú dejovú linku, ktorá prerástla do temnejšej atmosféry, ktorá tomuto snímku vôbec nesedí. Jednoducho sa tu už vytratilo to kúzlo a odľahčenosť jednotky a dvojky + zásadne ubudlo z popkultúrnych odkazov, a to je asi hlavný dôvod slabších hodnotení. Shrek by totiž mal byť zárukou odviazanosti a dobrej nálady. Jednu hviezdu preto uberám, ale stále je to slušná zábava. 65 % ()

PetraMishka

Vtip se vytratil, animace zůstala stejná a příběh tu moc není. Viděla jsem i mnohem horší pohádky, tady to ale s ohledem na předchozí díly vyloženě zamrzí. ()

maruji

Jméno režiséra je mnohokrát vtipnější než absolutní většina žertíků v tomto filmu. Na technickou stránku netřeba si ztěžovat, ale scénář vypadá jakoby jej vytvořil nějaký stroj podle zadaných ingrediencí. OMG, navíc se tu opět zpívá a je to ještě nesnesitelnější než v Shrekovi Druhém. Docela jsem při filmu přemýšlela, proč sakra chtějí vrhat na předchozí díl takový stín a maličko doufám, že čtvrtý díl bude krokem vpřed. Každopádně by se měl Shrek stát opět Shrekem, vždyť tady chybí i citace a parodie na slavné filmy a pohádky. Odporné, zdlouhavé a nevhodné pro přemýšlející všech věkových kategorií. Neobstojí dokonce ani jako 'pohodovka u které můžete vypojit mozek'. ()

wobufet

Shrek klesl na úrovw%n animáků s poučením a na zábavu proi děti. Zatímco jednička a dvojka měli co nabídnout i dospělým diváků, trojka selhává. Nové postavy se do Shreka moc nehodí (Artuš je při závěrečném proslovu na zabití). I vcelkou originální komando princezen se zmohlo jen na pěvecké číslo sněhurky. Z celého filmu mě pobavil nejvíc asi perníček a jeho vzpomínky ()

Simon@

Milý filmový štábe, tohle že má něco společného se Shrekem? Tím veselým, příjemně hrubým, zeleným zázrakem???? Samo o sobě to nebylo špatné, ale lidi - No tak proboha, uvědomte si, že toto je Shrek!!!! První hvězdička za první díl, druhá za druhý a třetí za ten budoucí, který doufám vrátí vše do správných kolejí!!!!!! ()

cypher

Ne vždycky se všechno povede. Doufejme, že na tak slabý scénář, propracovanost animace a pár přitroublých vtípků si příště tvůrci dají pozor a vyvarují se těch chyb. Nebylo to uplně nejhorší, ale když vidíte v úvodu nadpis "Shrek The Third", mělo by to o určitých kvalitách vypovídat. Snad někdy jindy... ()

Rozdáme si to počtvrté, bejby!

Rozdáme si to počtvrté, bejby!

20.05.2007

Kdyby Mike Myers (ten komik, ne ten psychopat v bílé masce! ;-) tu a tam neposkytoval hlas tlustému zelenému ogrovi, svět by už pomalu zapomněl, že někdo takový kdysi svými filmy vydělával stovky… (více)