Natočeno podle pravdivého příběhu. Anthony Hopkins v roli muže, který šel celý život za svým snem: být nejrychlejší. Novozélanďan Burt Munro strávil 40 let života zdokonalováním svého motocyklu Indian Scout z roku 1920. S tímto strojem se pak vydal na cestu na solná jezera v Bonneville v americkém státě Utah, která jsou díky dokonale rovnému povrchu ideálním místem pro rychlostní závody. Přes nepřízeň okolností se mu v roce 1967 podařilo zajet rychlostní rekord, který dodnes nikdo nepřekonal. Příběh filmu V zajetí rychlosti se soustředí na cesty k Bonnevillským solným pláním, které Burt Munro podnikl v 60. letech minulého století. Je to cesta za splněním fantastického snu, pravdivý příběh muže, který nepřestal věřit. „Jestli je to těžké, dej do toho víc. Jestli je to nemožné, dej do toho všechno.“ (oficiální text distributora)

mcb

Nejlepší jsou filmy od kterých nečekáte absolutně nic a přesto vás poté dokáží mile překvapit. Biografická cesta za celoživotním snem je sice velmi provařené téma, ale tím, že film není žádné seriózní slzopudné drama, odsípá, jak má. V pohodě, bez zbytečného zastavování, s přemírou zábavných a příjemných momentů a s přiměřenou dávkou idealismu zahřívající váš životodárný orgán. A herectví Anthonyho Hopkinse je neuvěřitelné. Kdyby celou stopáž třeba jen vyměňoval součástky v autech, bavilo by mě to. ()

honajz

Takhle by se měly točit životopisné filmy. K filmu mám v podstatě jen dvě výhrady - zbytečně přepálená stopáž, a proto film obsahuje místa, kdy nudí nebo je minipříběh rozvláčně podaný, a potom až skoro zázračné štěstí na lidi, které Burt potká - v podstatě mu všichni vycházejí vstříc (prodavač aut, transvestita v hodinovém hotelu, farmářka...). Jinak ale má film skvělý scénář, rozdělený logicky na části Nový Zéland, seznamování s USA, road movie po USA, závody), napínavé miniscény (závody s mladými na pláži, rozbitá bedna, vaření na lodi, indián a lék na prostatu...) i vlastně dvě hlavní otázky (jak dopadne závod?, vydrží se srdcem?), na něž čeká člověk odpověď, a spoustu dobrých hlášek. Postava Munroa je podaná jako člověk, který se ani ve stáří nezapomíná radovat, který se snaží a často se mu to daří vycházet se všemi lidmi v dobrém, což je rovněž pozitivní poselství. Na tento hák jsou navěšeny různé drobné satirické špílce vůči tehdejší i současné Americe, odkazy na Vietnam a podobně. V celkové podobě konečně pořádný životopisný film nejen s tahem na branku, ale také velmi pozitivním a lidským nábojem. ()

Sofia

Je to vlastně taková pohádka pro dospělé - hlavnímu hrdinovi se splní všechny jeho sny a tužby, ačkoli musí po cestě překonávat různé překážky (srdeční slabost apod.). A na celém filmu je nejsympatičtější, že v něm nikdo není zlý a nikdo neumře...a to už se dneska jen tak nevidí :-)! ()

Mgb21

Tak tohohle chlapíka jen tak nikdo nezastaví!!! Podobný film jsem už dlouho neviděl. Zaplavilo mě nadšení a chuť něco pořádného udělat. Optimismus a nezkrotná vůle Burta vás nenechají bez následků. Stejný účinek na mě měla Amelie. O hereckých kvalitách Anthony Hopkinse není pochyb. Chytnul mě od prvního záběru a nepustil až do konce filmu. Douhám, že se tenhle film neztratí v záplavě blockbusterů, nezaslouží si to!!! ()

Kimon

Jo, jo, ... být v letech a zachovat si kus klukovského bláznovství, ... není to krásné? Nad ránem budit sousedy startujícím monstrem, objíždět kdejakou rychlostní soutěž a snažit se o nemožné. Není to krásné stáří? Koukněte na tento příjemný příběh skutečného snílka a posuďte sami. Anthony Hopkins se s přibívajícími léty stává jako herec stále více sympatičtější a člověk s jeho rolí tak sympatizuje, že by mu nejraději osobně pomohl před závodem nahustit gumy. :-) ()

N.Strauber

Moc pěkný film! Opravdu se mi líbilo, jak tento zajímavý životní příběh motocyklového závodníka Burta Munroa zpracovali. A tento skvělý film ještě vylepšuje neuvěřitelný Anthony Hopkins v hlavní roli. Navíc hraje opravdového sympaťáka, který jde za svým cílem nejen vytrvale, ale i s občasným humorem. Málokdo by to podal tak přesvědčivě, takže po fandění vám i tleskám, Tondo! ()

Lacike

Vlastne je to take road movie o jednom starom chlapikovi, ktory si aj na stare kolena chce splnit svoj vysnivany ciel. Vyzaruje z toho cely cas pozitivna energia. Hopkins si zahral roztomileho dedka, ktory pôsobi, ze je trochu mimo. Pritom sa vlastne len snazi robit to, co ho robi stastnym. Vysledkom je prijemna jednohubka. 6/10. ()

Gary

Dávám lehce nadsazených pět hvězdiček pozitivnímu filmu a úžasnému Anthony Hopkinsovi ve filmu o důchodci, který si splnil svůj životní sen... ()

fishki

Krásny príbeh o jednoduchom staříkovi z Nového Zélandu, ktorý cestuje polku sveta, aby si splnil sen. Hopkins sa do role vžil neskutočne. Nakonci vlhli oči. ()

Terva

Příběh se soustředí na cesty k Bonnevillským solným pláním, které Burt Munro ( zde Anthony Hopkins ) podnikl v 60. letech minulého století. Je to cesta za splněním fantastického snu, pravdivý příběh muže, který nepřestal věřit. Scénář : Roger Donaldson. .....Kamera : David Gribble. .....Hudba : J. Peter Robinson. CITÁT - Za pět minut na takový motorce zažiješ víc než někteří lidé za celý svůj život.......... ()

svik

Velice zajímavý filmeček, jak mého tátu tak mě tak mé mladší bratry zaujal a dívaly se bez pauzy, tak to má být, i slza ukápla asi stárnu ()

M.Macho

Paličatého, charismatického bručouna a rychlíka z Nového Zélandu Burta Munroa zahrál Hopkins s takovou sprostou, nedbalou galantností, že jsem se díky němu do příběhu úplně zasolil. Každý jeho pohyb, sebemenší obličejový záchvěv mi činil obrovskou radost, protože chalík, který vznikl opravdu jako jediný mohl prorazit rekord. Lehkost s jakou film dupe na plyn, brzdu se mi temporytmicky zamlouvá. Lehká roadmovie vs. ultra rychlá prchlivá chvilka. Vcelku melancholická záležitost se skvělýmústředním motorem... ()

PauloZ

Jeden z těch neskutečně příjmených malých velkých příběhů, co se k vám do telky můžou dostat. Z jedné strany dramatický příběh plný napětí, emocí a rychlosti a ze strany druhé to všechno lemuje vynikající Anthony Hopkins a jeho cesta ze Zéladnského venkova až po moderní LA, aby si o něm následně vykládal celý svět, který rozdává charisma a pozitivní lehce "smile" feeling po celý film. Dostalo mě to se vším všudy! :-) ()

spaceboyCZ

Skvele, tleskam, paradni, uzasne...skvely pribeh o splnenem snu na konci sveho zivota...tohle dokaze cloveku vlit optimismus do zil, ze kdyz si clovek jde za svym cilem, neboji se otevrit pusu a dokaze byt zaroven zdvorily, dokaze toho mnohem vice... Anthony snad nemuze byt ani jiny nez vynikajici, toho stareho cloveka, co se nevzdava sveho snu, mu verite od zacatku do konce...tenhle film me velice potesil... ()

Krt.Ek

Převážně optimisticky laděna road movie o chlapíkovi, jenž se na stará kolena rozhodl splnit svůj největší sen - pokořit rychlostní rekord se svým starým motocyklem značky Indian. Přeneseně je potom film "V zajetí rychlosti" filmovým zosobněním kréda - "Nasleduj své sny, pokud budeš chtít, dosáhneš i zdánlivě nedosažitelného.". Rozhodně jsem se tedy setkal s milým filmem, Burtův entusiasmus a jeho odhodlaní jsou podmanivé, Anthonyho Hopkinse mám rád už od Lecterovské trilogie, ale na nějaké nadprůměrné hodnocení to přesto nevidím. Nebylo by to fér, zase takový velký filmový zážitek, jaký jsem očekával po pohledu na rating, se nekonal. Hodnocení 85% mi vrtá hlavou (ale proti gustu...). Já osobně to dnes vidím na velmi dobré tři hvězdičky. 65% ()

Nelezte na skálu, co je hodně špičatá

Nelezte na skálu, co je hodně špičatá

22.06.2006

...zpívá Ivan Mládek a vlastně tím popírá prvotní ideu horolezectví, tedy překonávání hranic (svých i přírody) a snaha o dosažení nedosažitelného. Filmy o horolezcích a jejich hrdinských výstupech… (více)