Hrdina ostře nabroušené komedie se živí jako mluvčí tabákové firmy. Je vtipný, výmluvný a odzbrojující a je schopen překroutit každý argument a otočit ho ve svůj prospěch. Když to pěkně zabalíte a naservírujete s úsměvem, je kouření vlastně celkem fajn. Časy se ale mění a všude je plno lidí, co bůhvíproč bojují proti kouření. Jak zařídit, aby cigareta byla zase "cool"? (Palace Pictures)

Revanx

Thank you for smoking je film, ktorý dokáže v niektorých momentoch priniesť divákovi väčšie potešenie ako fajčiarovi pravá kubánska cigara značky Bolivar. Bohužiaľ, v tejto cigare sa nachádza pár nie celkom vyzretých lístkov, ktoré jej chuť v niektorých momentoch trocha kazia. Napriek tomu, táto cigara za vyfajčenie rozhodne stojí. Tak ak ju máte k dispozícii, zapáľte si ju čo najskôr. ()

Ajinka126

Tak nevím, ale já jsem si myslela, že tento film bude na straně nekuřáků a bude proti kouření něco dělat, ale jediné, co z toho vyplynulo bylo, že půlka je pro a půlka proti kouření. Tak to jsem doteď nevěděla! :D !Je to každého věc, ale kdy už lidi pochopí, že se bez toho dá žít a do budoucna si ušetříte spoustu zdravotních problémů. U mě tento snímek nezabodoval právě svou rádoby nestranností. Ale přesně jak to tam naznačili, máš peníze a chceš propagovat kouření nezaujatým filmem? Ano, tak přesně to je ten výsledek! ()

F.man

I když nad mým komentáře vidíte pouze tři hvězdy, jedná se o hodně nadprůmérnou komedii, s několika vážně vtipnými momenty. Ty vytváří převážně Nick Naylor, postava scéráristicky a herečky zmáknutá na jedničky, která má prostě argument na všechno. Problémem Děkujeme, že kouříte ale je, že celkový dojem ze snímku je pro mě až moc plochý. Není tu žádný styčný zapamatovatelný moment, žádná extra gradace, po pravdě ani moc děje. Zato je tu dost hluchých míst, které do jisté míru gumují ty povedené narážky. Neříkám že bych se nudil, míst která motivují diváka je spoustu (vztah ze synem, reportérka, mítinky obchodníku, kongres, únos). Tyhle "zápletky" ovšem netvoří žádný ucelený příběh. Komentář píšu po druhém shlédnutí cca. 4 roky po prvním a jediné co jsem si pamatoval bylo - "jo to je ten týpek co, prodává cigára a unesou ho lepitelé náplastí". A filmům jež dávám 4 a více hvězd jsou už pro jasně zapamatovatelné klenoty, což i přes velkou vtipnost pro mě asi Děkujeme, že kouříte nikdy nebude. Takže někde mezitím (evergreen ČSFD) 3 - 4 - v překladu 70%. The message Hollywood needs to send out is 'Smoking Is Cool!' ()

DEXTER099

Dobrý pohled do zákulisí tabákového byznysu a pokrytectví lidí co jednu látku dají mimo zákon a druhou tolerují právě kvůli lobbyingu a financí co tečou na daních do rozpočtu státu.Když k tomu přidáte dobré herecké výkony a samé známe tváře ,které vás baví a děj plyne kvůli délce velmi příjemně tak budete spokojeni.Za mě tedy 80 % a čtyři hvězdy. ()

SlecnaSmilly

Varován! Ministerstvo zdravotnictví nedoporučuje číst osobám mladším osmnácti let tento koment. Já si totiž myslím, že kouření je super a Marlboro man byl fešák. Zkoušela jsem rozjet kampaň Cigára do škol, ale bohužel se ukázalo, že školská rada je dosti zkostnatělá instituce, přitom by se ty automaty tak hezky vyjímaly na chodbách hned vedle těch se sladkostma (Kolik lidí asi denně zemře na důsledky obezity, hmm?). A všimli jste si toho, že mizejí z filmů bafající kladní hrdinové, je to taková škoda, úplně vidím, jak si Ferda Mravenec po práci dá oddechové cigárko, nebo Spiderman by si mohl típnout v degradujícím gestu o Dr. Octopuse. Ano, obecně se má za to, že kouření je zdraví škodlivé, ale od šedesátých let vlastně počet lidí závislých na nikotinu klesá, přitom výskyt rakoviny plic naopak roste, fůů. Mno, a pak tu máme blahodárné účinky, na které se neustále zapomíná, cigaretky například vyvolávají stav pohody, stimulují pozornost a vnímání, u kuřáků je menší riziko, že dostanou Alzheimera či Parkinsona, zahrádkáři mohou nikotin využít jako insekticid proti mšicím a jako bonus ještě můžete slušně zhubnout, anžto, když dohulíte krabku, tak se prostě ve dne v noci musíte vypravit pro další, což vyžaduje určitej pohyb, no ni. Klid, berte, prosím, tenhle můj výlev s větší než malou nadsázkou, jen si zkouším job Nicka Naylora, já třeba mnohem radši hulim crack, to jsou teprve účinky. ()

LINKIN

Byl jsem celkem zklamaný, jelikož sem očekával mnohem důmyslnější a častější vtípky a argumenty ve prospěch tabákového průmyslu. Avšak i přesto je tento počin, hlavně díky Aaronu Eckhartovi, velmi kvalitním snímkem, nabitým satirou a propracovanými dialogy. ()

Cimr

Skvěle cynická a originální komedie o tom, že i největší svinstvo může vypadat jako bohulibá činnost, když to dobře okecáte aneb ,,Jaký zájem by měla tabáková firma na tom, aby tento chlapec umřel? Přišla by o zákazníka. To spíš vám by to prospělo." Aaron Eckhart výborně ztvárnil rozporuplnou postavu, která vám do očí řekne: ,,Ano, kouření způsobuje rakovinu, dýchací problémy, záněty, ale je to tak strašně sexy!" A vy máte o to větší chuť si zapálit. ()

Defaultovna

Ako priaznivec cynizmu, satiry a čierneho humoru, a veľký fanúšik argumentačných schopností hlavného hrdinu vravím: Thank you for Thank you for smoking! ()

NinonL

Asi jsem pointu filmu nepochopila, jelikož zábavné mi na tomto filmu nepřišlo vůbec nic. A. Eckhart sice hrál sebevědomého managera dobře, ale jaký byl smysl jeho role, nechápu. ()

verbst

Ukecaný jako učitelka češtiny... Jo, jo. Ale na rozdíl od ní tohle bylo vtipný a nebylo to nudný, a taky to bylo osvěžující. A mělo to příběh. ()

Adman

Po delší době filmového klidu, jsem si zase jeden pustil. Nebyl jsem ani zklamán, ale ani ohromen. U mně se řadí (asi bohužel) k těm průměrným, až lehce nadprůměrným. Veliká síla filmu je skutečně ve scénáři. Podle něj, je film podáván divákovi na neutrálním podnose tak, že jen s těží bychom mu mohli něco vytknout. Hlavní složkou scénáře jsou dialogy. Myslím že tentokrát nám američtí dramaturgové předvedli, že i s jejich jazykem se dají dělat divy. To ovšem netuší jaké by to bylo v naší mateřštině. Po skončení filmu jsem si uvědomil, že jsem neviděl ve scénách nikdy nikoho se zapálenou cigaretou, nebo tabákovým výrobkem. Stále se tam o nich jen mluví. ()

Ozo

Po dlouhé době jsem si pustil tuhle brilantní ukázku toho, že "okecat" se dá úplně všechno. Jó, mít takovou vyřídilku, takhle umět vše negativní obrátit ve svůj prospěch, to by bylo fajn. A finále bylo excelentní. ()

Rosana

Pobavili mě kamarádi hlavního hrdiny, ale jinak se film podivně táhl a spíš bych ho označila za drama, než za komedii. Nějak mi tenhle způsob humoru nesedne. ()

LV.Helter

God bless fuckin America. Všestraná triatálna argmuntováčka. Nekonvečne suchý, čierný a v niektorých momentoch až anglický humor. Jason Reitman sa to už druhy krát podarilo, čo sa nedá považovať za náhoda. Kvality filmu na plný počet niesú, ale toto je moja trefa do čierného... ()

Vxxx

Vtipný, svěží a chytrý film. Neustále pendlování mezi "být dobrý otec", "morální hodnoty" a "dělat dobře svou práci". Chytré dialogy, zajímavé postavy a celkově hodně chytlavý film. Moc jsem se bavila. 5* ()

Co chystá Jason Reitman?

Co chystá Jason Reitman?

10.05.2016

Pintor, escultor, diseñador y cineasta

Pintor, escultor, diseñador y cineasta

06.11.2006

Život Salvadora Dalího, světoznámého španělského surrealistického malíře, si už co nevidět vezme na mušku osobitý Andrew Niccol, autor vynikajícího dramatu Obchodník se smrtí založených, jak jinak,… (více)

Reitman a zbouchnutá školačka

Reitman a zbouchnutá školačka

27.07.2006

Ač je otěhotnění v mladém věku závažným tématem a nelehkým materiálem pro filmové zpracování, stane se ústředním motivem tragikomedie JUNO. Tu měl původně režírovat seriálový tvůrce Brad Silberling … (více)