Newyorský policejní detektiv Jack Mosley je zkrachovalá existence, má chromou nohu, problémy s alkoholem, byl na léčení a nikdo už mu nesvěří pořádný úkol. Po jedné policejní razii má Mosley hlídat na místě činu, než dorazí policejní hlídka. Mosley tam stráví skoro celou noc. Další den už se chystá domů, když mu poručík nařídí, že musí ještě před koncem služby převézt jednoho vězně k soudu, který je vzdálený jenom 16 bloků. Jack pracoval celou noc a už se mu do ničeho nechce, poručík ale namítne, že policista, co měl mít vězně na starosti, uvízl v zácpě a nikoho jiného nemá. Jack si tuhle práci má započítat do přesčasů, takže nakonec tedy neochotně souhlasí. Vězeň Edddie Bunker neustále mluví a nechce zavřít ústa. Jack se s ním zbytečně nebaví, jeho řeči ignoruje. Pak zastaví před konzumem, kde má objednaný alkohol, a jde si ho vyzvednout. Když vyjde ven, uvidí muže, který se snaží Eddieho zamčeného v autě zabít. Jack ho zlikviduje a všechno nahlásí... Za chvíli přijede do baru, kde Jack čeká, Frank Nugent, Jackův bývalý parťák. Ten Jackovi vysvětlí, že je v pěkné bryndě, Eddie totiž chce svědčit proti Frankovi a dalším kolegům, a proto ho musejí zabít. Chtějí to nalíčit tak, že ho zastřelí Jack a udělají z něj hrdinu. Jackovi se takový postup nelíbí, a tak postřelí jednoho policistu do nohy, popadne Eddieho a utíká s ním pryč. Následuje dlouhá honička a přestřelky, během níž se Jack dozví, co Eddie na Franka má. Jack chápe, že mu jde o život, zároveň ale má už jen zhruba hodinu na doručení svědka k soudu, protože pak vyprší platnost velké poroty... (TV Prima)

Fary

Ptákovina, místy dost přitažená za vlasy, Herecky bohužel podprůměrná a Willisovi knírek fakt nesluší! :-P ()

Paity

To, že v něčem hraje Bruce Willis ještě neznamená, že to bude super film. Přesně to se potvrdilo i v případě 16 bloků. Zajímavě vyhlížející thriller ze začátku se mění v jakýsi převídatelný paskvil, který ničím nepřekvapí ani nezaujme. ()

Hanys_

Tenhle film stárne hodně rychle. Navíc se snaží brát celou dobu hodně vážně, což je celkem zbytečné, vzhledem k tomu jak je předvídatelný. Tohle měl Donner vzít jako ační komedii a místo Defa nabrat pořádného hláškaře. 5/10 ()

Drc

Pokud by se hodnotila nejprotivnější postava, určitě by ji vyhrál černoch v tomto filmu. Zastřelil bych ho po 5 minutách. I když je asi přesně takový, jaký tvůrci chtěli, tak mě dost film otrávil. A nepomohl ani jeho lidský rozměr v průběhu filmu. Když se k tomu přičte v podstatě nereálné chování některých postav, vykonstruovaný příběh a v podstatě žádné překvapení (kromě samotného námětu), vychází pouhý průměr. A to i přesto, že jsou zastoupeny hvězdy, film má spád a nudit se u něj asi nebudete. ()

BuddyO

16 bloků nám nepřináší nic nové. Je zde použita klasická zápletka v podobě zkorumpovaných policistů. Film mě sice nenudil, ale některé pasáže mi přišli hodně hloupé. Ale protože mám rád Bruce Willise, tak nemohu pod tři hvězd jít, navíc když jsem se chvílemi i celkem slušně pobavil. ()

Radim

Celý film jsem čekal na něco originálního. Bohužel se nekonalo - něco tak klišovitého se jen tak nevidí. Navíc role Eddieho byla na zabití - škoda že se jim to nepodařilo, protože si to za tu svoji ukecanost fakt zasloužil. Na druhé straně film odsýpal a Willis své kouzlo neztratil. ()

mc.loki

Možná mám prostě rád filmy o tom, že má smysl bejt poctivej a neváhat kvůli tomu tasit a prostřílet se do titulků...jo, asi jo. O moc víc tam nešlo. No a co? ()

Piškotka

Pořád mám neblahý pocit, že film se točí pořád dokola do omrzení kolem honičky dobra a zla. I scény se opakujou. Bruce Willis se moc stylizoval a role staříka mu spíš uškodila. A když se začalo něco dít, bylo v tu ránu po kocovině. Celé to skomírá na primitivním scénáři s vyústěním, jak jinak, v happy end. ()

ondrula

U tohoto filmu myslím producent vsadil na jistotu, protože Bruce tady hraje postavu, ve které ho musejí mít diváci rádi - starýho, opelichanýho a věčně ožralýho poldu, kterej musí čelit svým zkorumpovaným kolegům. ()

Hanes88

Čekal jsem, že to bude hrůza, ale výsledkem je kvalitní průměrný akční filmek. Určitě jsem rád, že jsem vydržel až do 11 hodin večer, kdy ten film začínal. Bruce Willis opět skvělý a i Mos Def zahrál taky dobře. 65%. ()

Perverz

Rok natočení 2006, tak trochu mi to ale zavánělo devadesátkama. Nicméně, dobrej námět, aneb 16 bloků, máme to tady za rohem, ale jak se tam kurva dostat, když po nás někdo jde, a navíc jsem včera chlastal a mám kocovinu, kterou jsem Brusovi moc nevěřil. Pěkně se to rozjíždí do chvíle kdy přijde na řadu autobus, jakoby Donner ztratil nit, pár sekund před dokončením testu a ještě tam rychle něco dopíšu. Mos Def, pořád do Bruce něco valí, takový kecy, občas sranda. ()

Klay

Solidní, příjemně nostalogická kriminálka a konečně role, ve které Willis skutečně exceluje. Ukecaný Mos Def by byl za určitých okolností protivný, ale je spíš prosťáčkem s IQ 20, než nuceně (ne)vtipným chrličem hlášek. David Morse je ovšem dokonalý - klidný, chladný s občasnými výbuchy agresivity, prostě skvělý záporák a Richard Donner si po průseru jménem Timeline napravuje reputaci. Pokud máte rádi klasické akčňáky z 80. a první pol. 90. let, užijete si 16 bloků mnohem více než divák odchovaný na současných uhlazených "blokbastrech"...ale ani tak zázraky nečekejte. Scénář mohl být propracovanější, ve druhé třetině filmu trochu dochází dech a závěr je dost klišovitý. Stačilo by zkrátka málo a mohlo to být za 4* ()

Jayem

Celkom slušní akčák ale zaradujem ho len medzi priemerné filmy. Nevykláňa sa z radu akčních filmov tak že by zostal po ňom nejaký dlhodobý zážitok. ()

mota

Postárlý klaďas Willis si po 20 letech u policije dá vysilující šichtu, načež v deliriu prozře a postaví se proti svým prohnilým kolegům. Otřepaná zápletka jakoby zoufale tvořena až za chodu. ()

berry.77

Začátek filmu je spíše nudný,ale to se změní v bláznivou honičku. Bruce Willis hraje starého poldu ze staré školy a ze starýma spůsobama,také styl jaký známe vážný výraz občas ten černý humor a nadmíru slušná mluva. Celkově tenhle film mohl být eště lepší,ale aspoň něco (ale tenhle film my něco připomíná drsný Hery? Magnum u pasu? drsnná slova? panceřovaný autobus a to doslova:) Mě osobně tenhle snímek neurazil lepší béčko + jedna * za Bruce:) ()

Movie Gourmet

Dobrá akčňárna, kde se Bruce Willis opět stylizoval do role newyorského poldy, který tentokráte chrání černošského svědka, kterého má převézt do soudní budovy vzdálené 16 bloků, aby tu mohl svědčit proti poldům. Klasická akčňárna a napínavý děj, který se však nevyhne mnohým kýčům a Bruce Willis, coby starý, nevyspalý a unavený polda, který se rozhodl jít proti svým vlastním kolegům. NEVÍDANÉ! Verdikt: 3* a 70 %. ()

filipvrbik

Bruce Willis opět válí v akční detektivce o zkorumpovaných a do špinavostí zapletených policistů..Film mě hodně překvapil, čekal jsem průměrné béčko, protože jsem o něm nikdy dřív neslyšel, a i když se kvalita nedrží po celý film nahoře, přesto stojí za podívání. David Morse opravdu kvalitním parchantem..Konec sice nepřekvapí, ale ....90% ()

Garch

Poklona Richardu Donnerovi - Jedna z mála rolí, kde Bruce Willis jen nehraje Bruce Willise. Role detektiva skoro před penzí Willisovi skvěle sedí. Upovídaná zásilka k soudu - Mos Def je zajímavý a uvěřitelný (originální znění je naprostou nutností, takového dabéra nemáme). Jejich cestu komplikují dost nepříjemní protivníci. 16 bloků jsem napoprvé viděl tak nějak mimochodem (od Bruce Willise jsem v posledních letech viděl pořád stejné Bruce Willise a nic moc jsem nečekal) a unikla mi tak spousta detailů. Dnes napravuji. Film je daleko lepší, než jsem si ho pamatoval a než bych čekal. PS Ještě jeden výkon stojí za zmínku - zlý polda Frank Nugent (David Morse) také nepřehrává a dodává pátou hvězdu. ()

Jožin

Na tento film som sa veľmi tešil, no keď som ho videl bol som sklamaný. Osobne som očakával od Willisa viac, začiatok sa slušne rozbehol no išlo to postupne dolu vodou. Bolo tam dosť málo akcie na môj vkus, no ten koniec bol celkom slušný!!!! ()

Zemřel Richard Donner

Zemřel Richard Donner