Newyorský policejní detektiv Jack Mosley je zkrachovalá existence, má chromou nohu, problémy s alkoholem, byl na léčení a nikdo už mu nesvěří pořádný úkol. Po jedné policejní razii má Mosley hlídat na místě činu, než dorazí policejní hlídka. Mosley tam stráví skoro celou noc. Další den už se chystá domů, když mu poručík nařídí, že musí ještě před koncem služby převézt jednoho vězně k soudu, který je vzdálený jenom 16 bloků. Jack pracoval celou noc a už se mu do ničeho nechce, poručík ale namítne, že policista, co měl mít vězně na starosti, uvízl v zácpě a nikoho jiného nemá. Jack si tuhle práci má započítat do přesčasů, takže nakonec tedy neochotně souhlasí. Vězeň Edddie Bunker neustále mluví a nechce zavřít ústa. Jack se s ním zbytečně nebaví, jeho řeči ignoruje. Pak zastaví před konzumem, kde má objednaný alkohol, a jde si ho vyzvednout. Když vyjde ven, uvidí muže, který se snaží Eddieho zamčeného v autě zabít. Jack ho zlikviduje a všechno nahlásí... Za chvíli přijede do baru, kde Jack čeká, Frank Nugent, Jackův bývalý parťák. Ten Jackovi vysvětlí, že je v pěkné bryndě, Eddie totiž chce svědčit proti Frankovi a dalším kolegům, a proto ho musejí zabít. Chtějí to nalíčit tak, že ho zastřelí Jack a udělají z něj hrdinu. Jackovi se takový postup nelíbí, a tak postřelí jednoho policistu do nohy, popadne Eddieho a utíká s ním pryč. Následuje dlouhá honička a přestřelky, během níž se Jack dozví, co Eddie na Franka má. Jack chápe, že mu jde o život, zároveň ale má už jen zhruba hodinu na doručení svědka k soudu, protože pak vyprší platnost velké poroty... (TV Prima)

Nix

Taková celkem tuctovka, která měla velice slibný začátek. Akorát potom se stal film velice předvídatelným a trochu nudným, i když se snažil o napětí. Je to ale lepší průměr, Bruce každopádně je tu skvělý a díky němu člověk u filmu vydrží. ()

TSZ

Film by ode mě dostal rozhodně vyšší hodnocení,kdyby a)Bruce Willis (můj zřejmě stále nejoblíbenější akční hrdina všech dob) neměl ten odporný fotrovský knírek b)kdyby hlavní hrdina,který měl být sympatický černoch,nebyl ve skutečnosti vrcholně protivný a celou dobu trvání filmu jsem si opravdu intenzivně přál jeho smrt, pokud možno co nejbrutálnější. Evidentní je,že se jednalo o další pokus dostat starého Bruce mezi současné akční hrdiny (např.s Tears of Sun mu to nevyšlo, s Die Hard 4 později o trošku lépe). Jinak to nebylo špatné, ale výše uvedené výtky jsou poměrně podstatné, takže celkově průměr. ()

Taffey

16 bloků bych si nikdá nepůjčil v půjčovně. Ale přinesl mi ho kámoš, tak jsem na něj kouknul. První polovinu filmu jsem hádal, zda si z nás Donner dělá srandu, abych ve druhé zjistil, že nikoli. Přestože Willisovi docela věřím, Mosu Defovi od počátku nikoli. Tak směšný výkon v případě, že postavě jde o kejhák, jsem snad ještě neviděl. Velká slabota. ()

Tiiso

Film mě jednoduše zklamal. Když jsem o něm četl těšil jsem se jak na Willise tak i na zajímavou pointu z textu vyplývající. Už několikrát toto spojení splnilo očekávní, ale v tomto případě to dopadlo jinak. Dozajista kvůli špatně zrealizovanému scénáři. Realita filmová pak tímto byla předložena v jiných rozměrech. Celek vyzněl nezáživně, unyle se spousty hollywoodským klišé. Samotný Willis přes veškeré snažení nepodal nějak zvláště přesvědčivý výkon a v nemalé míře za to mohlo i nezáživné podání jeho sekundanta. Takže celkový zážitek se smrskl do pouhého sledování herce Willise a to nestačí k tomu aby člověk prožil nějaký vyjímečný filmový zážitek. ()

Šňůra

Nemyslím si, že by Willis byl kdoví jak extra dobrý herec, ale fakt je, že takřka napůl zkrachovalí, životem otlučení a alkoholem poznamenaní poldové mu jdou moc dobře. Zato podvodníček Eddie mi šel svou neustálou užvaněností setsakra na nervy. To už mi byl mnohem víc sympatičtější zkorumpovaný žvýkající polda David Morse, protože tomu ti parchanti taky jdou moc dobře. Ale celkově jen taková průměrná podívaná. ()

Rodin

To je prostě film natočený podle Cimrmanovy slavné Frustrační kompozice. Neustálé střídání prvku očekávání a prvku zklamání. Nebýt Willise a mého oblíbence Davida Morse, asi by tu bylo ještě o * méně. ()

baltik

Určitě vás to neurazí. V podobném žánru jsou daleko lepší filmy viz L.A. Přísně tajné a další. Jenže pokud máte rádi Willise, zrovna nic nedávaj a nepožadujete super kousek tak to můžu i doporučit. Neměl jsem daleko od 4*, klidně koukněte a třeba je dáte :) ()

altaica

PRO MUŽE:Příjemná, jednoduchá kriminálka pro nenáročného diváka, ve které autoři vyloží karty na stůl hned na úvod a konec odhadnete vzápětí. Kdyby to bylo natočené o 30 let dříve, dokonale by to zapadlo mezi tehdejší krimi. Dnes je však svět a film někde o dost jinde. Naštěstí. Od autora snímků jako Smrtonosná zbraň 1-4, Maverick nebo Nájemní vrazi jsem čekal podstatně víc.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Bruce Willis si střihnul dalšího strážce zákona. Chlápek permanentně nacucanej jak houba, lehce laxní k povinnostem a s náhle probuzeným nutkavým pocitem, že zase jednou musí pravda a spravedlnost zvítězit i kdyby čert na okrsku 14 na policajtech jezdil. Madame, pokud máte vražednou potřebu zabít nějaký čas, tak tohle dílko neurazí.          HLÁŠKA:Podle mě je život moc dlouhej a lidi jako ty ho produžujou. ()

departed

Kdyby Mos Def nemluvil celou dobu jak dement (nejde o repliky, ale o intonaci hlasu), tak by ty dialogy mezi ním a Willisem byly daleko snesitelnější. Jenže ten film je postaven na tom, že jeho postava nikdy nezavře hubu. Proboha. ()

VvV14

Taková policejní klasika. Je to dost podobný L.A. přísně tajné nebo jiným filmům podobného žánru. Což o to, Brousek byl zase dobrej, to už je očekávaný standard, ale příběh by standard být neměl a proto to není úplně ono. Protože sem tímhle filmem vyplnil jinak nudný večer, můžu dát klidně 4*. ()

joelly01

Hlavne se na to nikdo nedivejte v anglictine, nebo po hned par minut po tom co "promluvi", resp. neprijemne zaskrehota, Mos Def. A on skrehota skoro nepretrzite! V zivote me jeste z nikoho tak nebolela hlava. Stryc Pepin z Postrizin ma proti nemu prijemny a roztomily hlasek jako konipasek! Jinak docela dobry Brus, toho obstarozniho policajta dal paradne, ale film mel spoustu hluchych mist, procez spis takovy slabsi prumer. Ale to skrehotani bylo opravdu priserne, to prece neni normalni mluva, to je regulerni diagnoza..... ()

Clark_Kent

Dvojka Donner a Willis střílej od ucha a ladí jim to ale náramně. Nemůžu si pomoct, tyhle old-school parády mám moc rád. ()

Robbi

Fanoušci postav, které během pěti minut zrubají 164 protivníků a jako v případě Bonda ještě obskočí tři krasavice, z nichž jedna usiluje hrdinovi o život, samozřejmě budou zklamáni. Jsou tu pochopitelně některé nepříliš povedené pasáže, ale celkově je sympaticky unavený Willis příjemnou a vlídnou podívanou. Samotná koncepce filmu do jisté míry připomíná Půlnoční běh (Midnight Run) s Robertem de Nirem. Poslední poznámku mám k hodnocení. Dvacítkový systém je v tomto směru krajně neadekvátní. Čtyři hvězdy už jsou moc, tři zase málo, takže 70 % by 16 blokům slušelo nejvíc. Jestliže jsem se nakonec rozhodl pro vyšší známku, tak jenom proto, že mám pro "Vilíka" slabost. ()

walecz

Hodnocení vychází z jiných principů, než ta udělená a uvozená proslovy: "když se v blocích něco slušně rozjelo, bylo to v zápětí zastaveno nelogikou či klišé" apod. Film má solidní mainstreamový scénář, kamera i střih drží atmosféru a herci - i když rutinně - hrají. Já jsem ve finální happy end nevěřil a o to víc mě překvapil. Podtrženo shrnuto - kvalitní podívaná. P.S. Co je a co není klišé? ()

LukeSharp

Willis si opět střihnul(stejně jako v Sin city) roli už prakticky mrtvého policajta,který je na tom velmi špatně se zdravím a ještě k tomu chlastá.A Bruce je dobrý herec a zahrál to taky dobře.Ale v jeho filmech se to začíná objevovat příliš často a doufám,že se to změní v připravované Die hard 4 a John McClane se vrátí v plné síle.Byla by škoda skončit s nej''cool'' hrdinou akčních filmů nějak nedůstojně.Ale do tohohle filmu se to jeho ''loserovství'' hodí.Chvilku jsem si sice musel zvykat na velmi debilní přízvuk Mose Defa,ale jinak se tomu nic moc vytknout nedá.5*ale přece jenom dostávají mnohem kvalitnější kousky tak se 16 blocks musí spokojit se 4* ()

Fanak

Přes spíše negativní ohlasy jsem se rozhodl na tohle dílko podívat, hlavně kvůli Brucovi W.. A nelitoval jsem. Pravda, chtělo to výjmečně odložit šťourovské brýle a příliš se nezaobírat tím, jestli by spíš jednotlivé postavy neudělali něco jinak apod. Ale jinak to byla slušná detektivka se slušnými herci (hlavně teda David Morse, zvláštní hlasový projev Mos Defa mě maličko iritoval). S akceptováním rozuzlení jsem neměl naprosto žádný problém. Při dnešním nehorázném natahování je poměrně kratší metráž dalším z pozitiv snímku, neboť přes všechny nedostatky neunaví. ()

Sigi-ACS

Slusnej akcni film, ktery nicim neoslni, ale pribeh prijemne plyne a tak se clovek rozhodne nenudi. Co mi vadilo nejvic bylo "kvakani" Mose Defa, chvilema sem si myslel, ze uz nemluvi anglicky :-) ()

Santic

Vcelku rychle ubíhající příběh s pár povedenými zvraty, který pro mě byl opravdu překvapením... Vypadá to, že se konečně pomalu učím nic moc od filmu nečekat, protože například po tomto snímku jsem byl nadmíru spokojen... A to i přesto, že Bruceovi už na poli akčních "hrdinů" pomalinku, ale jistě, odzvonívá (myslím, že na to už má svaté právo)... ()

vitac.

Na tomto filmu mě toho iritovalo tolik, že ani nevím čím dřív začít. Tak předně - zaplať pánbůh, že to bylo jen 16 bloků - ještě o blok víc a potřeboval bych odbornou lékařskou pomoc. Scénář: hloupý, nelogický. Dialogy: z drtivé většiny kecy o hovnu (pardon, chtěl jsem říct o pekárně a dortech - téhle pochutině se budu nějakou dobu vyhýbat:)). Herecké výkony: asi maximum, co mohli herci při "hloubce" svých postav a prostoru k manévrování předvést - postava Franka Nugenta s mobilem/vysílačkou v autě a jeho "Kde by tak sakra mohl být, fuck, fuck!?", Eddieho otravné mečení kozla v posledním tažení (na jeho postavu jsem si velice rychle vypěstoval silnou alergii), snad jen k Jackovi zůstal můj vztah alespoň neutrální (což je na hlavního kladného hrdinu celkem málo;)). Možná být mi něco mezi 10-15 lety, tak bych se bavil, takhle hodně slabé dvě hvězdičky. ()

borohub

čekal jsem hroznou pičovinu, nakonec se z tohodle snímku vyklubala docela dobrá zábava na večer. Hvězdu strhávám za konec, který ač byl docela nečekaný, tak zkrátka moc překombinovaný ()

Zemřel Richard Donner

Zemřel Richard Donner