V bezprostřední blízkosti textilní továrny je nalezeno tělo mrtvé ženy. Policie, v čele s kapitánem Beránkem (A. Molčík), začíná pátrat po příčinách vraždy. Pozornost se začne brzy soustřeďovat na manžela zavražděné – inženýra Krále (J. Přeučil). Všem v okolí je totiž známo, že Král je velký záletník a jeho manželka mohla být zavražděna právě ze žárlivosti. V továrně panuje strach, ženy odmítají pracovat na odpolední směně. Napětí vzroste ještě více ve chvíli, kdy dojde k dalšímu pokusu o vraždu. Obětí měla být tentokrát milenka ing. Krále… (Česká televize)

vitekpe

Klasicka osmdesatkova tv detektivka, ale nejak me to chytlo...a proste bavilo. :-) P.S.: chudak Eva Jirouskova tady vypadala jako strasidlo...ale ten hlas ji zustal (podle toho jsem ji taky poznal...to zaboli...). ()

Bohemák

Velmi obstojný detektivní příběh se strašnou spoustou nesmyslů při natáčení. Příklad: vrátný se nemůže odtrhnout od novin, zatímco je zvědavý na účel návštěvy atd. Prostě takový temný a depresivní televizní počin éry pozdního bolševika, který ovšem dokázal pár schopných filmařů zaměstnat. ()

Paity

Tři hvězdičky, které si tento televizní film zaslouží především díky skvělému (po kolikáté už?) Janu Přeučilovi, který jako manžel zavražděné účetní opravdu umí a přesvědčí. ()

Kovaja

Jedna z top detektivek z pera soudruha. Molčíkův hlas jako zvon je nádhera poslouchat. Přeučil v roli Bonvivána taky supr. ()

EKLEKTIK

"Já bych s úsudkem, tak rychle nepospíchal." Televizní detektivka, ve které došlo k několika zločinům, jejichž motiv, není ani tak závist a nenávist, ale taková ta krásná, křehká studentská láska. ()

ArthasKarfa

Velmi podařená televizní detektivka, která má opravdu velmi mnoho hezkých pasážích a tajemnou zápletku. Místo kde se vražda udála je opravdu velmi tajemné. Celé to do sebe zapadalo. Dobrá podívaná. ()

mh.mail

50% — Nebyla to špatná detektivka, ale možná příliš dlouhá a rozvláčná. Přišlo mi, že ke konci, když už vyšetřující kapitán dle svých pozdějších slov prakticky věděl, kdo je pachatel, se zbytečně vyptávali na nepodstatné věci a snažili se ještě na poslední chvíli odvést divákovu pozornost. Zde uváděná stopáž 70 minut je chybná, skutečná stopáž fimu je bez pár vteřin 95 minut. Myslím si, že ta hodinka by byla tak akorát. ()

Schlierkamp

Československá televizní kriminálka s poměrně překvapivým odhalením pachatele. Blízko areálu rukavičkárny je zavražděna žena, manželka tamějšího náměstka. Později je na témže místě napadena náměstkova milenka paní Borošová (Z. Schulzová) a inkriminovaná lokalita je poté nazývána znepokojenými zaměstnankyněmi továrny území strachu. Vyšetřování případu se ujímá kapitán Beránek (překvapivě klidný a sympatický A. Molčík) a poručík Velich (O. Vízner). Pachatelů připadajících v úvahu je mnoho, většina filmu zobrazuje výslechy jednotlivých podezřelých. Ve vedlejších rolích účinkovali sexuálně nevybitý náměstek J. Přeučil, P. Rímský v roli řidiče autobusu-úchyla či podváděný alkoholik J. Schwarz. Domnívám se, že se jedná o mírně nadprůměrnou kriminálku, mezi jejíž největší přednosti řadím netradiční duo vyšetřovatelů a nečekaný závěr. ()

GIK

Slušná inscenační kriminálka, dobře zahraná (především Molčík, Vízner a Syslová) s překvapivým rozuzlením. Především v první polovině pomalejší tempo, Bažantova hudba občas jak ze "strašidelné" pohádky pro pětileté děti a někteří herci - neherci (kníratý motorkář) brání vyššímu ohodnocení. ()

tranquill

"Vo tom bych nerad kecal.. Kecat nám nemusíte, stačí, když řeknete pravdu..." Zdálo se, že je tahle především konverzační televizní kriminálka jednoduchá, ale pointa byla nakonec trochu Poirotovská, tedy hodnotím nadstandardně. ()

haWranka

Jednoduchá zápletka, celkem snadno prokouknutelná, ale člověk se nenudí, herci (na rozdíl od těch dnešních televizních) opravdu dobře hrají. K odpolední kávě ideální film. ()

Inozuka

Nic moc detektivka, která upoutá pouze neskonale slizkým ekonomickým náměstkem v podání Jana Přeučila. Ten se snad pro tyhle role narodil! ()

boni

Průměrná televizní kriminálka s ikonickou „cestou hrůzy“ a dvorním dabérem Sylvestra Stallona v jedné z vedlejších rolí. Jinými slovy projekt, jakých tady dříve vznikalo přehršel, čili zapamatovatelnost zrovna tohoto titulu je krajně nepravděpodobná. ()

karlee

Průměrná detektivka, pozitivně lze hodnotit slušný počet podezřelých, naopak psychologicky občas nepřesvědčivé (např. motiv pachatele), taky vodítko pro odhalení pachatele je moc nápadné a trochu umělé. ()