Poblíž Londýna žil byl v blahobytu na zámku jeden kocour jménem Princ. Na druhém konci světa žil byl druhý, úplně stejně rozmazlený, jen o poznání menší „panství“ obhospodařující – Garfield. Garfieldův páníček Jon, který má kromě Garfielda ještě psa Odieho, plánuje požádat svou přítelkyní Liz o ruku. Garfield z té představy není ani trochu nadšený a nejradši by tomu zabránil. Když chce Jon Liz překvapit tím, že za ní přijede do Londýna, Garfield spolu s Odiem uteče z útulku a jede do Londýna s ním. Tam pak prchne z hotelového pokoje a potuluje se po městě. Kocour Princ zatím po smrti své paničky lady Eleonor zdědil celé panství. Na to si však brousí zuby lord Dargis, synovec zesnulé hraběnky, který se chce nepohodlného kocoura zbavit. Zavře ho proto do koše a pošle po řece. Komorník se ho vydá hledat a narazí na Garfielda. Protože jsou si kocouři k nerozeznání podobni, myslí si, že našel Prince, a odveze ho s sebou do zámku. Na Prince, který po řece připlul až do Londýna, zase narazí Jon a považuje ho za Garfielda. Tak se oba kocouři vymění... Ostatní zvířata na panství sice poznají, že Garfield není Princ, ale rozhodnou se ho chránit. Garfield si to na zámku dost užívá. Dargis ho však chce, v domnění, že se jedná o Prince, zlikvidovat. Princ zatím uteče Jonovi a chce se dostat zpátky na zámek. Tam je tou dobou na prohlídce Liz a vydává se tam i Jon, který mezitím z novin, v nichž je obrázek Prince coby nečekaného dědice panství, zjistil, že mohlo dojít k záměně Garfielda a Prince... (TV Prima)

B!shop

Tak tohle snad tvurci nemohli myslet vazne, tohle bylo neco otresnyho. Pribeh je klasicky tema zameny, coz obcas staci a mozna, ze by to stacilo i tady, kdyby mel Garfield porad slusny hlasky, coz nema, jenze tvurci sem narvali asi tak miliardu zvirat a to fakt delat nemeli. Deticky mozna budou slintat a ukazovat na pobihajici kravy a kachny, ale pro me to bylo neco otresnyho. A Billy Connolly si tohle fakt nezaslouzil, jeho uloha ve filmu je bud honit Garfielda nebo utikat pred zviratama. Proste trapna krec, pri ktery jsem se ani jednou nezasmal. ()

T2

Rozpočet $-miliónovTržby USA $28,426,747Tržby Celosvetovo $141,702,264Tržby za predaj DVD v USA $18,649,356 //počet predaných kusov 1,072,201║ Nič preborné sa nekoná ale miestami to troška pobaví. /videl v kine: 45%/ ()

Tom Hardy

Legenda už v prvním díle pořádně padla na držku, ale to, co s ní udělali tvůrci ve dvojce, to už by si zasloužilo veřejné lynčování. Udělat z nejcharismatičtějšího kocoura protivného křížence otesánka a Richieho Riche, to už je opravdu vrchol. I v druhém dílu jsou několikrát, v rámci morálních ponaučení, totálně potlačena některá základní pravidla komiksu, což je opět k pláči. Garfield 2 je ještě horší než jednička (už jen pro ten typický Americký pohled na Anglii), potažmo cokoli z posledních let, kdy se v hraném filmu objevila mluvící zvířátka. Díky bohu za ten komerční neúspěch, trojka alespoň nehrozí, bůh ví, s čím by přišli tam. Možná by začal Garfield pomáhat psům, co nemají páníčka... nebo něco takového ()

kOCOUR

Tancující krávy a kozy... WTF? Plytké a hloupé pokračování, které fanoušky comicsového Garfielda velmi pravděpodobně dožene k nesnestielnému zoufalství. Vtipný zevlák se transformoval v trapného hlupáka, který vezme první příležitost ke glose svého okolí, která se mu namane. Scenáristický výplod je ostudný, příběh hloupý i v rámci žánru (vykrádačka Císařova pekaře mi ke štěstí nestačí). Krátké, infantilní a strašně okatě pošilhávajícící po peněženkách vašich maminek. Nedávejte je z ruky. A Davisi, ty nech tu kočku už v klidu dožít. ()

Malarkey

Porušil jsem si slib a na druhý díl Garfielda jsem se z čiré zvědavosti podíval. A víte co? Nezklamal. A stejně tak nezklamal i dabing, který jediný je na filmu to dobré. Zbytek je divná hraně-animovaná srajda, kde Garfield opět tvoří rádoby kůl piruety, ze kterých Vám bude blivno a ještě si s radostí vzpomenete na sarkasmus ze stripů, který tady prakticky neexistuje. ()

• Původní komiks Jima Davise vychází od 19. června 1978 a je zapsaný v Guinnesově knize rekordů jako nejpublikovanější strip. Pravidelně se totiž objevuje v 2570 denících a magazínech. (imro)
  • Bill Murray nebyl jediným adeptem pro hlas hlavního hrdiny. První volbou byl Lorenzo Music (namluvil postavu Petra Venkmana v kresleném seriálu The Real Ghostbusters. Venkmana si v původním hraném filmu Krotitelé duchů (r. Ivan Reitman, 1984) zahrál právě Bill Murray). Chvíli však měl úlohu v rukou i John Goodman. (imro)
  • Když se na začátku filmu John (Breckin Meyer) polije vínem, v prvním záběru má na sobě kapky. Když však přijde za Garfieldem, má na košili mokrou skvrnu. (Mr.Hudson)