Reklama

Reklama

Garfield 2

  • USA Garfield: A Tail of Two Kitties (více)
Trailer 2

Breckin Meyer, Jennifer Love Hewitt a Bill Murray se vrací v dalším dobrodružství nejoblíbenějšího kocoura, který si na návštěvě Anglie užije doslova královského zacházení! Garfielda s Jonem (Meyer) a Odiem čeká Británie na všechny způsoby. V Londýně potkávají věrnou Garfieldovu kopii – královského kocoura jménem Prince, který právě zdědil úžasný zámek. Obě kočky si nečekaně vymění role a Garfield si brzy užívá bohatství, jak to jen jde! Je tu jen jeden problém: podlý lord Dargis se ho chce zbavit. Garfield 2 – to je dvojitá porce smíchu a zábavy pro celou rodinu… Ono totiž není špatné být králem! (Magic Box)

(více)

Videa (3)

Trailer 2

Recenze (208)

Durdas 

všechny recenze uživatele

Druhý hraný film s tlustým nenažraným vtipným oranžovým kocourem. Garfielda zbožňuji a tak jsem si tento film, nemohl nechat ujít. Zápletka je zajímavá, pro mě byla překvapivá. Zasazením druhého oranžového kocoura, mě trochu rozladilo, pro film byl ale důležitý. Rozhodilo mě to proto, protože podle mého názoru, Garfield byl, je a bude pouze jeden! Navíc mi připadá, že dvojka nemá takový vtipný šmrnc, jako měla jednička. Proto ode mě 2 dostává o jednu hvězdičku méně než jednička. ()

slovan1 

všechny recenze uživatele

Připomělo mi to prasátko Babe a to mi přišlo docela uhozené. Zvěřinec u bazénu, grilu a s havaj výbavou na sobě je trochu moc. Garfield je legendární ale jestli je tohle pokus o jeho propagaci tak bych řekl, že jde o selhání... pár zábavných scenek, většinou ale vtipky - nevtipky. Na zabití času možná, jako celovečerni film sotva... Nej scéna v závěrečných titulcich. Tím nenabádam aby se člověk na tohle díval a dočkal se ji :-)). Život před a po shlédnutí Garfielda 2 je pořad stejný. ()

Reklama

lekr 

všechny recenze uživatele

Nechutný odvar z předešlého dílu. Tvůrci ze snímku udělali jakousi nepovedenou frašku o vzpouře zvířat, ve které je Garfield spíše vedlejší postavou a která hrozným způsobem paroduje všechny filmové žánry. Zápletka filmu je dětinská, průhledná a hloupá, Garfiledova komika úplně vyšumněla a dialogy jsou neuvěřitelně tupé. Garfielda jsem vždycky miloval a po bombastické jedničce nemůžu vůvec uvěřit tomu, že se dalo takhle podělat! Mé největší filmové zklamání!! ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Tvůrci podruhé krapet znásilnili proslulého kocoura Garfielda, a divák si při sledování jeho vylomenin uvědomí, jaký velký rozdíl je mezi stránkami časopisu a filmovým plátnem. Tentotkrát s Garfieldem a jeho páníčkem Breckinem Meyerem zavítáme do konzervativní Anglie, kde panuje kocouří princ, který je Garfieldovi k nerozeznání podobný. A jak správně tušíte, dojde k záměně obou kocourů, která však nějaké výrazné nápady se záměnou nenabízí, a tak je tady hlavně hamižný lord Billa Connollyho, který obstaral nejlepší scény filmu, protože urozenému kocourovi spadlo do klína pohádkové dědictví, a tak je třeba se ho zbavit. Jeho nenávist ke zvířatům, a zvláště k urozenému kocourovi, báječně dodala filmu vtip a švih, protože oproti jeho intrikám, je Jennifer L.Hewitt vyloženě otravná a Breckin Meyer zase až moc nudný, a navíc jejich postavy tentokrát hrají jako by druhé housle. Garfield je přes všechnu snahu stále nesympatický, stejně jako v jedničce a může za to nejen ošklivá digitální podoba, ale také nepříjemný fakt, že kocour si u diváka nedokáže zjednat potřebný respekt, a to ani svou usilovnou snahou jadrně komentovat dění kolem sebe, protože jeho hlášky nejsou tak trefné jako v kreslené podobě. Po technické stránce ze všech mluvících zvířat Garfield dopadl opět nejhůře, protože v několika záběrech jeho digitální tělo nepříliš dobře lícuje s okolním prostředím a nepřirozeně vystupuje z obrazu. Na pobavení to však stačí, a oproti slabé jedničce, je tohle hotový zázrak. K plusu lze připočíst i povedený český dabing. ()

cingi.t 

všechny recenze uživatele

Tak zbytočné, ako by to len mohlo byť. Jednotku mám strašne rada, ale toto bolo celkom trápenie. Ešte, že pri tom nebolo treba vôbec myslieť ani sa sústrediť. Mohla som si pritom navariť, najesť sa upratať a aj tak to bol stále silný podpriemer. Nemyslím, že bol dobrý nápad pokračovať v niečom, čo sa len tak tak podarilo na prvý krát. Fakt, že v jednotke rozprávali dokopy 4 zvieratá, tri mačky a jedna myš mi bohato stačil, lebo som odporca hraných filmov, kde zvieratá rozprávajú. Keď chcú debatovať, nech sú aspoň kreslené. Dve hviezdy sú len za scénu, kde robili lasagne a za to, že som to pozerala v slovenskom dabingu s Marcinom v hlavnej úlohe. Inak by to hádam ani Garfield nebol. 2* ()

Galerie (37)

Zajímavosti (15)

  • Scenáristi sa inšpirovali skutočným príbehom, keď po nebohých milionároch dedili pes so slúžkou. (Greenpeacak)
  • Předtím, než Lord Dargis (Billy Connolly) běží za Garfildem a přeskočí zábradlí, má v ruce zbraň. Během přeskoku ji však nemá. (Mr.Hudson)
  • Původní komiks Jima Davise vychází od 19. června 1978 a je zapsaný v Guinnesově knize rekordů jako nejpublikovanější strip. Pravidelně se totiž objevuje v 2570 denících a magazínech. (imro)

Související novinky

Číslo 5 brzy umře

Číslo 5 brzy umře

08.08.2011

Ano, další klasika z 80. let se vrátí na plátna kin v remaku, jehož jediným důvodem je pokrok v trikových technologiích. A prachy, samozřejmě. Hrdinou rodinné sci-fi Short Circuit, u nás známé pod… (více)

Reklama

Reklama