Breckin Meyer, Jennifer Love Hewitt a Bill Murray se vrací v dalším dobrodružství nejoblíbenějšího kocoura, který si na návštěvě Anglie užije doslova královského zacházení! Garfielda s Jonem (Meyer) a Odiem čeká Británie na všechny způsoby. V Londýně potkávají věrnou Garfieldovu kopii – královského kocoura jménem Prince, který právě zdědil úžasný zámek. Obě kočky si nečekaně vymění role a Garfield si brzy užívá bohatství, jak to jen jde! Je tu jen jeden problém: podlý lord Dargis se ho chce zbavit. Garfield 2 – to je dvojitá porce smíchu a zábavy pro celou rodinu… Ono totiž není špatné být králem! (Magic Box)

Trailer 1

vlciak_007

Takže musím uznať, že to už nebolo také úchylné ako jednotka, ale stále som sa perfektne bavil. Garfield už nebol taký vtipný a skvelý dezert, už mi to pripadal ako nejaké slabé predjedlo. Ale aj tak super!!! Chcem aby bol Bill Murray môj QFF (či jak to hovoria tí tínedžeri), lebo je fakt skvelý! 80% ()

Johniii odpad!

Jak někdo může z oblíbeného komiksu udělat takhle hroznej, trapnej, nezáživnej, lacině vypadající a celkově prostě ošklivej film je mi opravdovou záhadou. To co je v komiksu vtipné ( tedy garfieldovo povalečství, přežírání se lasagnemi a neustálé hláškování) je zde nechutné. Marně hledám alespoň něco na tu jednu hvězdu. Nenacházim. Je to arcipíčovina. P. S. I ta animace stojí vcelku za vyliž ()

T2

Rozpočet $-miliónovTržby USA $28,426,747Tržby Celosvetovo $141,702,264Tržby za predaj DVD v USA $18,649,356 //počet predaných kusov 1,072,201║ Nič preborné sa nekoná ale miestami to troška pobaví. /videl v kine: 45%/ ()

Crawler-D

Děti si tenhle film určitě užijí, je zde spousta mluvících zvířátek a Garfield dělá legrační věci. Ostatní se sice budou chytat hůř, ale díky lepšímu scénáři, který umožňuje Garfieldovi více využít svůj potenciál, nebudete z kina odcházet přímo zklamáni. I čtenáři stripů najdou během promítání několik jiskřiček naděje. ()

NinadeL

V kontextu s jedničkou notný postup nahoru. Jennifer Love Hewitt už konečně trochu připomíná Liz, nicméně její linka je opět řádně WFT, takže ve výsledku potěší, že její scény s Breckinem Meyerem byly omezeny na minimum. Sympatický je ale pořád fakt, že nebyl proveden recast, to by bylo mnohem horší. Vrátil se CGI Garfield, živý Odie a jelikož se žlutý ideál sám o sobě docela povedl, byla poměrně vtipně jeho story naroubována na klasiku Marka Twaina Princ a chuďas. To nahradilo zoufalý pokus o scénář z jedničky. Herecky celek dorovnal sólista Billy Connolly a celý zvěřinec skutečných zvířat z panství Carlyle. To posunulo Garfielda 2 do žánru takových filmů jako Babe - galantní prasátko, Jako kočky a psi nebo Šarlotina pavučinka. Tam je mu rozhodně lépe a není to už taková facka do tváře všem fandům stripů, což se bohužel stalo v roce 2004. ()

• Tvůrci zachovali kontinuitu a stejně tak jako v prvním dílu je počítačem animovaný jen Garfield, nyní ještě se svým dvojníkem. Zatímco obě kočky vytvářel tým 30 animátorů, ostatní zvířata jsou živá a staralo se o ně jen několik trenérů. (imro)
  • Carlylejský zámek, sídlo Garfieldova dvojníka, je ve skutečnosti zámek Howard ve Velké Británii. (ČSFD)
  • Ve scéně, kdy princ leze z kanálu, odstrčí poklop jen málo. Když ale John (Breckin Meyer) prince vezme do rukou, tak je poklop kanálu mnohem dále. (Mr.Hudson)

Související novinky

Číslo 5 brzy umře

Číslo 5 brzy umře

08.08.2011

Ano, další klasika z 80. let se vrátí na plátna kin v remaku, jehož jediným důvodem je pokrok v trikových technologiích. A prachy, samozřejmě. Hrdinou rodinné sci-fi Short Circuit, u nás známé pod… (více)