Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil

• USA Sin City: A Dame to Kill For (více)

Je další horká noc. Bezvětrná a vyprahlá. Dwight (Josh Brolin) hloubá o tom, na kolik způsobů to v životě zvoral a co by dal za to, kdyby dostal šanci začít znova s čistým štítem. Vtom mu zavolá jeho osudová žena Ava (Eva Green) a požádá ho, aby jí ochránil před násilnickým manželem. Dwight však netuší, že Ava má úplně jiné úmysly. Marv (Mickey Rourke) se probudí na dálnici, obklopen několika mrtvými těly a ani za nic si nemůže vzpomenout, kde se tam vzal. Sebevědomý gambler Johnny (Joseph Gordon-Levitt) chce ve hře porazit největšího padoucha ve městě, senátora Roarka. Zahrává si ale s nebezpečným mužem a události se vymknou kontrole. Striptérka Nancy (Jessica Alba) se jen těžce vyrovnává se smrtí Johna Hartigana (Bruce Willis) a je odhodlaná jeho smrt pomstít za každou cenu. V pokračování kultovního snímku Sin City se v několika propojených povídkách vracíme do města hříchu, plného kriminálníků, zkorumpovaných policistů, zabijáků a sexy žen. (A-Company CZ)

Harapes

Mám rád komedie.Když si vybírám komedii na kterou jdu do kina,tak vždy už vím dopředu,že budu tak tak stíhat číst titulky.Proč to ale vše píši?Sin City je prostě strašně ukecané.I když je ve filmu akce,tak něco se stále povídá a povídá.Mickey Rourke bohužel není hlavní postava filmu a jenom vystupuje v jistých scénách.A to je dost znát.Film je takový nemastný ,neslaný.Jakmile se ale objeví na scéně Rourke,tak je to o dost lepší.Ale bohužel jen chvilkama.Díky komu tento film mohu alespoň trošku vyzvednout,je Eva Green(není to kvůli tomu,že je po většinu filmu nahoře bez),protože prostě ta role citlivé ženy a totální mrchy je absolutně trefa do černého.Vynikající herecký výkon v tak slabém filmu.Pro mě největší (zatím...)zklamání tohoto roku.Bohužel.A alespoň hezky udělané 3D formát. ()

Teabag

Brolin, Green a Rourke pokračování Sin City naprosto ovládli. Naopak Alba, Gordon-Levitt a Willis by tam snad ani být nemuseli (nic proti nim, jen tady mi prostě přišli tak nějak navíc). Sin City je ale pořád pecka. ()

vander19

Pred začiatkom návštevy kina som vôbec netušil čo mám očakávať od nového Sin City. Jednička si ma podmanila svojou originalitou a to v tomto prípade odpadalo, lebo človek už tušil o čo pôjde. Dokonca som sa stretol s negatívnymi názormi pred začiatkom premietanie, ktoré hovorili o tom, že trailer ľudí nepresvedčil. Je jasné, že mojou najoblúbenejšou postavou je Marv. Je geniálny - 130 kg oceli ako ho opisuje Dwight. Ava ako Eva Green...Mám pocit, že už trochu vyšla z módy a ak vo filme neukáže prsia tak sa asi už nepresadí. Jessica Alba sa mi oveľa viac páčial v jedničke ako v tomto filme. Je to opäť spleť príbehov, ktoré svojim spôsobom do seba nezapadajú, ale ak si ich po skončení filmu človek v hlave riadne prehaluzí dajú mu zmysel. Osobne ma oslovil príbeh Gordona-Levitta a učarovala sexi Rosario Dawnson. Netreba asi spomínať, že Sin City taží hlavne zo svojich farieb. Kto nevidel tak prevláda čierna a jej odtiane. Príbehy nie sú tak atraktívne ako v prvej časti, ale moje hodnotenie je ovplyvnené aj 3D efektom. ()

Darth Maul

Rodriguez a Miller sú dvaja šupáci. Prestávam im rozumieť... Ak si naozaj mysleli, že toto bude divákovi stačiť, tak potom poriadne prestrelili. Ich prvé "Mesto hriechu" bolo o divácky atraktívnych postavách. Pokračovanie síce pekne dopĺňa jednotlivé poviedky, no práve postavy sú jeho obrovskou slabinou. Evu Green mám rád, ale tu bola jednoducho otravná. Jej Ava Lord na mňa pôsobila ako prázdna pozlátka. Johnnyho príbeh, ak sa to vôbec dá nazvať príbehom, ma netrápil (nechápem, ako mohol Gordon-Levitt na niečo takéto kývnuť). Už ani "Skinny Little" Nancy Callahan nie je to, čo bývala... Celý film v podstate držia nad vodou len dve postavy. Prvou je Senator Roark, stelesnenie skazenosti Sin City (škoda, že Powers Boothe nedostal trošku viacej priestoru), a druhou je Marv. Áno, ten hromotĺk Marv je jediným ako-tak sympatickým charakterom (to, že budem po filme vychvaľovať hláškujúceho Mickeyho Rourkea, som naozaj nečakal). Dve dobré postavy... Dve červené hviezdy. Na "Dámu" som sa tešil, preto mi je to ľúto... Ale lepšie hodnotenie si tento film nezaslúži. ()

Shimargh

Ne, ne a ne, tohle rozhodně není ženská pro kterou bych vraždil, absolutně nechápu KDO a PROČ ji vybral, osobně bych ji dal roli maximálně tak v reklamě na odpuzovač psů hehe. První Sin City se mi moc líbilo, ale tady zůstalo jen nablyštěné pozlátko s prázdným a roztahaným scénářem, moc velké zklamání. ()

ondrula

Malinko slabší než předchozí díl, ale pořád dobrý. Komiksová atmosféra Sin City zachována. Herci vybrání dobře, hrají výborně (dokonce mě ani nesral Ray Liotta!). Tentokrát si film přivlastnil Dwight, Marve oproti tomu poněkud pokulhává. Shodou okolností jsem tento víkend viděl hned tři filmy, ve kterých hrála Eva Green, takže mám dojem, že je jí všude plno, ale s překvapením zjišťuju, že toho zase moc nenatočila (ale v tom co stihla, ukazuje všude kozy, takže má o kariéru postaráno). ()

Hyb_rid

Snad možná proto, že nejsem hipster usrkávající svoje lattéčko zatímco přemítá nad absurditou kosmu a nesmyslností bytí můžu s klidným svědomím dát 4* bez jakéhokoli lamentování. Ano, film je obsahově prázdný ale ony komixy obecně nejsou filozofické bomby. Rodriguez to má pořád v oku a jestli si ještě jedno Sin City střihne bránit se určitě nebudu. ()

Jespi

Tak, jak jsem jedničku nesnášel, tak dvojku zbožňuju. Styl jedničky mi vůbec nesedl, tu všeobecnou nadšenost jsem nechápal a dvojku jsem si pustil prakticky jen z nudy. Jenže, kratší stopáž, méně keců, více akce, to bylo to, co mi asi u jedničky scházelo, a proto se mi nelíbila. Dvojka je ovšem povedeným kouskem. Rázné dialogy, trochu té "krve" a skvělý Josh Brolin. A samozřejmě, pohled na nahou Evu Green nikdy neuškodí a svou (řekl bych, že pro ni do budoucna klasickou) roli "záporáka" opět zvládla na jedničku. 75% ()

Mauric

Několik zbytečných dějových linek, které se sice různě propletou, ale nespojí a ani neuspokojí, nevyplavou z bazénu tří hvězdiček, ať se snaží Dáma, jak chce. Brolin je herecké poleno a Willis zde doslova nemá co dělat. Kdyby na mě vyskočily titulky po posledním pohledu do ďábelsky zelených očí slečny Greenové, tak s vyšším hodnocením neváhám, stejně jako bych neváhal s nižším, kdyby Avu nehrála Eva, jíž považuji za nejlepší castingovou volbu 2014. ()

lucijelucije

Tohle Sin City (at už prvotina, nebo tahle filmová novinka) je hodně specifická věc, a vůbec se nedivím, že pro mnohé fandy kultuvní záležitost. Mě tohle zpracování děsně baví, M. Rourke byl skvělý a nezapomenutelná E. Green perfektní. Přiznám se ale, že se v tomhle směru ještě hodně hledám a nejsem si moc jistá, kam tuhle ojedinělost zařadit. Umělecký proud obou Sin City je ocenitelný, ale tu odlišnost mezi oběma filmy, já prostě moc nevidím. ()

angloumene

Vcelku slušný bratříček prvního dílu, bohužel mu ale chybí hlubší jiskra a tak nějak pořádně nedokáže vtáhnout do děje. Co mě navíc dost překvapilo je, že hudba oproti prvnímu dílu zůstala téměř nezměněna - což je teda dost škoda, ne že bych při pohledu na Marva nechtěla slyšet tu jeho skladbu, ale přeci jen jsem čekala něco nového... ()

Marrty3

Skvělá komiksovina. Frank Miller, dokázal dostat na papír vynikající tématiku a k tomu všemu ji luxusně vykreslit. Chápu proč poté je možné získat tak skvělé filmové dílo. Originalita u SC je vážně jedinečná. Film jsem viděl ve fullHD a musím říct, že je to neuvěřitelný audiovizuální orgasmus. Dějově je to o něco slabší než Město hříchu, přesto stále velmi skvostné. Bohužel to má velký háček, málo se snímek věnuje postavám. Jednička sršela jedinečným vykreslením postav, což zde chybí. Pro mě tedy mínus. Ovšem plusy jsou za herecké výkony a animaci. Dalo by se to zvládnout lépe. ()

Dyas

Pokračování Sin City udržuje na úrovni starý dobrý Marv, který divákovi obstará nejvíce zábavy. Kde není Marv, začíná nuda a proto si Ženská, pro kterou bych vraždil nezaslouží více než tři hvězdy. ()

Prochy38

Film měl několik lehkých plusů. J. Gordon-Levitt, E. Green a nádherná J. Chung. Vizuál je pořád naprůměrně skvělý :). Velké plus je více prostoru pro M. Rourke-a. Tím ale plusy končí. Jak je J. Brolin frajer, Dwight to není ani za boha.... hudba šla do úplného ztracena, ale nejvíc asi film trpí na scénáři... Vždyť ty epizodky jsou katastrofální. Nemá to vůbec šťávu. Není šance se nechat atmosférou pohltit. Totálně to ztratilo sílu původního filmu. Nechalo si to vizuál a pár herců... Škoda. Zklamání... Lehké, ale zklamání... ()

Tristaver

Nejsem fanouškem SC, takže jsem nebyl nikterak extra nadšený z jedničky, nicméně tu považuji za lehce nadprůměrnou komiksovou adaptaci. Dvojka je ale paskvilem. Celkově se to točí jen okolo Evy Green, což pro kvalitní film zdaleka nestačí. Plusem je návrat Marva, jehož linka je opět nejlepší. Negativem je linky JGL, který je sice fajn, zatímco jeho příběh těžce podprůměrný. Fajn je i Jessica Alba, která má příběh podobný tomu z jedničky a hraje svůj průměr. ()

peetriss

Od pokračování Sin City jsem neměl velká očekávání, možná i proto jsem byl nakonec příjemně překvapen. Tento ultranoir filmový komiks naprosto exceluje po vizuální stránce, která si mě dokázala, i přes svou občasnou předigitalizovanost, naprosto podmanit. Temný černobílý obraz, jen v jednotlivých detailech ozvláštněn barevnými libůstkami (zrzavé kadeře Julie Garner doslova září, modré šaty a zelené oči Evy Green ruku v ruce s temnými odstíny černi a šedi vytvářejí lahodnou symfonii), miluji už jen na fotografiích, ve filmu je to pro mě pastva pro oči. Uznávám, že druhé Sin City je vypravěčsky velmi limitované, přesto dokáže mnohými prvky zaujmout a učarovat. Výrazným vizualizačním prvkem jsou však i samotné dámy – Eva Green jen potvrzuje, že je největší ďáblicí současného filmového plátna, a vůbec nevadí, že je ultimální mrcha - nebo možná právě proto (stejně jako ve druhém 300), Jessica Alba opravdu ví jak svými striptýzy vyvolat v nejednom muži přetlak (její postava samotná však patří spíš ke slabším součástem, závěr jí věnovaný už ani nemusel být), s Juno Temple bych si rád vyzkoušel hru na poutanou, divoké exotické tornádo svištící ostřími Jamie Chung dokázala rozpálit na maximum. Prostě co dáma, to hot! Abych byl genderově vyvážený – Josh Brolin, Joseph Gordon-Levitt, Dennis Haysbert i Mickey Rourke jsou výteční drsňáci, naopak Bruce Willis je zde pouze zbytečným křovím. Hvězdičkově je to někde na pomezí tří a čtyř, zmíněný vizuál si však tu čtvrtou zaslouží. 70% ()

Paldiny

Filmu chvíľu trvá kým vtiahne do deja no nakoniec sa mu to podarí. Skladba troch príbehov zostáva nezmenená a pokračuje tarantinovským cestovaním v čase. Ešteže mal Rodriguez kusisko súdnosti a pre lepšiu orientáciu vynechal popreplietanosť aká zdobila prvý diel. Najlepšiu epizódu a najzaujímavejšiu postavu tu zastáva Gordon - Levitt, ktorého poker s najvyšším bossom má grády, napätie aj nápadité rozuzlenie. Návrat Mickyho Rourka poteší, nevyžíva sa už toľko v sadistických hrách, čo je na škodu, ale ako mlátička nepozná konkurenciu. Hlavne kvôli nemu by som si doprial rozšírenú verziu a v nej minimálne raz tak dlhú čistku oboch podlaží, na ktorú som celý film čakal. V rámci porcovania znovu vládne samurajské umenie zamlklej Mihi a najväčšie nebezpečenstvo predstavuje sakra príťažlivé nežné pohlavie. Či už kolotoč roztočia Evine zelené oči, alebo Jessicine tanečné kreácie, nejedny zmysly ostávajú v pozore. Škoda len absencie Cliva Owena. V Joshovi Brolinovi, čoby jeho predobrazu, som totiž márne hľadal toho flegmatika v červených teniskách, ktorý neupustil zo zadumaného pohľadu ani po skoku z balkóna mrakodrapu. Druhé Sin City vo výsledku nemá nárok na originál, no ani sa o to nesnaží. Čo sa snaží, dodržiavať nastolené pravidlá hry, tiež si zachovať pochmúrnu náladu a občas spestriť zážitok vizuálne vábivými vychytávkami ako plávanie v bazéne. Ale už to nie je ono a ťažko povedať prečo. Možno sa čakalo pridlho, možno za to môže skromnejšia prítomnosť megahviezd, alebo už príbehy nie sú také cool. Jedno je však isté, že po bračekovi Spiritovi tržbové suchoty ukončili nádeje aj pre Sin City. Uvidíme dokedy to bude rezať bájnej tristovke. ()

buzzwoody

Nelíbilo se mi to. Prostě ne. Oproti jedničce to byl obrovský propad a hlavní příběh, převzatý z původního komiksu je neznámo proč zoufale nudný, přestože v jedničce jsou všechny příběhy také přesně podle komixů, ale o třídu lepší. Linka s Nancy je naprosto debilní, závěrečná akce pitomá a nezábavná, a ani Marvova linka nebyla tak dobrá. O Johnnym ani nemluvím. ()

Perverz

Když jsem na to koukal teď v zimě, pamatuju že jsem to asi v půlce vypl, nebavilo mě to. Ale měl jsem v sobě asi osm piv a litr Jägermeistera. Celé mi to nějak splývalo.. Teď jsem byl ale zase úplně v Sin City, je pravdou že ta první půle je fakticky taková mdlá, a úvodní příběh mohl klidně být nahrazen jiným, kdo ví, proč Rodriguez zvolil zrovna tenhle. To mi ale vůbec nekazí dojem z celého filmu, já se opět ponořil, Sin City fakt žeru. Celý vizuál, způsob vyprávění, postavy, noir, řezačky, je to srdcovka. Jednička je prostě kult, jasné. Ale dvojka, krom toho úvodního příběhu, který mimochodem není nijak špatný, ale není v něm tolik krve, za to ho ale neodsuzuju, protože ten zbytek to vynahrazuje, a jak přijde na scénu Marv, no, takové zvíře, jeden z nej borců filmového plátna. To je frajer!! Žádná buznička. Nemá konkurenci. Cítím takové trochu zklamání, nevím proč, asi jsem čekal malinko, jen malinko více. Bez keců je to prostě Sin City, a pod čtyři nemůžu jít. NVU. A Eva Green chodí už jenom nahatá nebo co?? :-D Kurvička jedna... ---V zajímavostech se můžete dočíst, kdo všechno byl zvažován do role Avy, slušný seznam ženských. By mě zajímalo jestli by se tam promenádovaly nahaté, jako mrs. Green. Asi proto vzal nakonec Robert Evu Green, protože věděl, že je to štětka. ()

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády