Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil

• USA Sin City: A Dame to Kill For (více)

Je další horká noc. Bezvětrná a vyprahlá. Dwight (Josh Brolin) hloubá o tom, na kolik způsobů to v životě zvoral a co by dal za to, kdyby dostal šanci začít znova s čistým štítem. Vtom mu zavolá jeho osudová žena Ava (Eva Green) a požádá ho, aby jí ochránil před násilnickým manželem. Dwight však netuší, že Ava má úplně jiné úmysly. Marv (Mickey Rourke) se probudí na dálnici, obklopen několika mrtvými těly a ani za nic si nemůže vzpomenout, kde se tam vzal. Sebevědomý gambler Johnny (Joseph Gordon-Levitt) chce ve hře porazit největšího padoucha ve městě, senátora Roarka. Zahrává si ale s nebezpečným mužem a události se vymknou kontrole. Striptérka Nancy (Jessica Alba) se jen těžce vyrovnává se smrtí Johna Hartigana (Bruce Willis) a je odhodlaná jeho smrt pomstít za každou cenu. V pokračování kultovního snímku Sin City se v několika propojených povídkách vracíme do města hříchu, plného kriminálníků, zkorumpovaných policistů, zabijáků a sexy žen. (A-Company CZ)

Babous

Sin City: 2 Prsa Evy Greenový by byl jistě mnohem přesnější název pro tenhle film. Hrají zde totiž hlavní roli. Respektive roli v té nejlepší části. Zápletka o "bohyni", která si muže kolem sebe obmotává kolem prs(t)u mě bavila. Ostatní už moc ne. Opět oceňuji vizuál, ale už to není nic nového. Nic, co by mě děsilo, překvapilo, šokovalo. Vlastně jsem kromě Evy Greenové žádné postavě nefandil, k žádné si nevytvořil vztah, byly mi prostě ukradené. 2. díl, 2 prsa... 2 hvězdičky se mi zdají zasloužené. ()

BMAJTZ

Jednička byla originální, bohužel dvojka jede pouze na stejné notě. Nic nepřidává nic neubírá je prostě stejná. Zábavná to jo, ale už ne tak moc. Nicméně přestože je Eva Green docela sexy nemůžu si pomoct, že ji poslední dobou vidím všude a začíná se přejídat. ()

SG-1

"Paní Lordová, venku je nevlídno. Tato čtvrť je nebezpečná a společnost, ve které jste, je pochybná." -Manute- ()

sedm.1

S radostí musím oznámit, že se mi dvojka Sin City, k mému velkému překvapení, líbila víc, než první nářez z Města hříchu, a to je co říct, protože právě Město hříchu považuji skutečně za naprostou bombu, ale toto pokračování je prostě zábava na druhou. V čem se tedy obě Sin City naprosto vyrovnají, je opět totálně fascinující vizuální a stylové zpracování, které mě dostává do kolen a pro mě to je jednoduše opravdový filmový zážitek. Ve všem ostatním porovnání mě ale dvojka bavila o něco víc. Například z hlediska obsazení je určitě fajn, že se zachovala postava Marva, v podání opět luxusní obludy Rourka, který je i zde tím největším tahounem, ale palec nahoru musím dát tvůrcům i za daleko větší prostor pro Albu a Bootha, kteří toho využili na maximum a jsou v tomto pokračování též vážně skvělý, a samozřejmě i za nové tváře, jako Brolin a Gordon-Levitt, kteří mi přišli jednoduše zajímavější a působivější, než Owen a Willis v jedničce. Ovšem absolutně největším klenotem a totální výhrou Ženský, pro kterou bych vraždil, je ženská, pro kterou bych vraždil. Eva Green je totiž skutečnou bohyní, kdy právě ona je podle mě opravdu tím nejsmyslnějším a nejpřitažlivějším sexysymbolem současnosti, a zde to zcela jasně dokazuje v každé scéně, v každém pohybu, v každém pohledu, ano, jedině ona je zkrátka tou ženskou, pro kterou bych vraždil. Takže jasná castingová trefa za 100 bodů! O něco více mě zde pak oslovila akční stránka filmu, kdy především z hlediska choreografie soubojů jde o jasný krok kupředu a i zápletka, která tedy i tentokrát byla přímočará a nenáročná, jak si lze jen představit, ale i tak mi připadala nápaditější, souvislejší a především efektnější, bez jediného hluchého místa, nadupaná, akční, vtipná, valící se ve zběsilém tempu, prostě síla. Já měl zkrátka z pokračování Sin City trochu obavy, že půjde jen o nepovedenou atrapu Města hříchu, tvůrci ale nenechali nic náhodě, vzali si z jedničky to nejlepší, co šlo, to nové otunili o 200% navíc a docílili toho, že Ženská, pro kterou bych vraždil je dokonalým, zábavným buldozérem, který si zaslouží ovace ve stoje! ()

Sdoom

Druhý díl Sin City už nemá moc čím překvapit, wow efekt z jedničky se logicky už dostavit nemůže. Nicméně pořád to má svůj styl, který se mi líbí, i když jednotlivé epizody nejsou tolik zábavné jako u jedničky. Nebudem si nic nalhávat, Eva Green jako obvykle vytahuje film nejméně o hvězdičku výše. :-) Brolin v roli Dwighta se mi nelíbil tolik jako Clive Owen, Rourke standardně frajer a Jessica Alba stále poutá pozornost spíš tím, jak vypadá, než hereckým umem. Štěk Bruce Willise byl určitě zbytečný. Celkově mírný nadprůměr, takže za 3 hvězdičky. (HD, orig.) ()

tempus

Město hříchu 2 je fakticky kratší, ale subjektivně mi to připadalo jako by byla delší o čas, o kolik je kratší. Až vadilo, kolik je tu postav z jedničky, třeba u M. Rourka jsem nechápal, jak se tam dostal, když umřel, ale jeho kapitola byla dobrá. Naopak B. Willis tam překážel. Kapitola Nanycy krom toho detektiva je fajn. Kapitola hrače se štěstím byla podobně fajn, ale když se všechny(včetně poslední dějové linky Dwighta) seskupí a propojí, nebyla to taková pecka jako před 9. lety. PS: Lady G tu mohla mít větší prostor, protože její vedlejší-vedlejší postava vyzařovala něco podobného, co v Pulp Fiction Esmeralda Dela'Lobos. ()

Forsberg11

Opäť vynikajúce. Brolin, Rourke Gordon-Levitt v životnej forme. Rodriguezová réžia skvelá, Millerov scenár pútavý. Nie je viač čo dodávať. Toto je maximálna dávka filmovej zábavy... 80 %!! ()

sQelle

Film se drží jedničky zuby-nehty. Místy to pokulhává, třeba při tom prapodivném saltu Evy Green do bazénu, to vypadalo hodně nepřirozeně. Ale rozhodně to není nic, co bych nedokázal odpustit. Chválím především akčnější kameru, než v městě hříchu a taky herecký výkon Mickeyho, ten mě v tom filmu dost bavil. ()

korndaddy

S velkým očekáváním přicházející. S velkým zklamáním odcházející. Ale co jsem čekal. První díl podle tří komixů a druhý podle jednoho??? Nemusím být filmový superznalec abych poznal, že to bude průser. Každopádně vizuální zážitek, který ve mě tu stopu určitě zanechá. ()

HiddenDragon

Druhy vylet do (Ba)sin city, ktery si stejne jako jednicka nehraje na zadnou moralni estradu a nezatizi divakovy myslenkove okruhy. Proste je to opet par epizodek s drsneho zivota v prohnilem a zkorumpovanem meste, opet v peknem (subjektivne) cernobilem havu, kde vynika vzdy jen par dulezitych barev. Tou hlavni je samozrejme krev (i kdyz ne vzdy - casto ji nechavaji tvurci bilou). Herecky je to podobne kvalitni, a rek bych vyvazene, jako jednicka. Jednu vec je dulezite ale zminit! Z Clive Owena se stal Josh Brolin! Moje chyba, ze jsem si to nezjistil...a je dobre to vedet, jinak bude divak zmaten, proc Dwight vypada jak vypada. To by jeste tak nevadilo, oba hraji dobre a oba se na tuto postavu hodi, jen je proste skoda, ze kvuli jedinemu herci to pusobi jaksi "odlisne" (no pravda, jeste Miho hraje myslim jina herecka). Co je ale mnohem horsi, a s cim jsem se potykal cely film - ze jsem vubec nechapal tu chronologii. Divakovi neni receno, kdy se co odehrava, a tak vetsinu casu zjistuje, ze tahle scena ci ona musela byt bud "pred" nebo "po" prvnim dile. At uz tim, ze Manute ma obe oci (cili "prequel"), nebo ze je Hartigan mrtvy a objevuje se jen jako duch (cili "sequel"). Osobne mi tenhle chronologicky bordel doslova :) vadil a nevim proc sahli tvurci k tak zvlastne stavenemu deji. Epizody jako celek by sice mohly byt umisteny ruzne (ale mohli to aspon nejak datovat prinejmensim), jenze ve filmu se to ve vysledku sleva a dokonce mi prijde, ze v nekterych scenach je chronologie poprena uplne (to odhali az druhe zhlednuti). Zkratka nekdy mi prislo, ze by v dane scene nektere postavy vubec byt nemely. No proste na to, ze je to komiks a vpodstate jednoducha gangsterka, casto i bez vetsi logiky (treba ta trochu podivna eskapada gamblera Gordon-Levitta), tak razeni scen je slozitejsi nez by divak cekal... Kdyz prictu, ze uz to nevyvolava ten "wow" efekt jako poprve (3D taky zadny zazrak), stezi se to u me vysplhalo na 4*. (ale Eva Green je femme fatale soucasnosti, to je proste bez debat :) ()

figgo jr.

Bohužel celkem zklamání. Druhé Sin City zůstává za prvním na kilometry daleko. Hlavně jsou tu jednotlivé příběhy o dost slabší na to, že jsme na ně čekali devět let a nejsou ani tak dobře propletené. Hlavní pozitivum jsou určitě Mickey Rourke, Josh Brolin, Eva Green a Joseph Gordon-Levitt, kteří jsou největší tahouni filmu a jejich postavy mě nejvíc bavily. Naopak třeba taková "role" Bruce Willise je opravdu zbytečná a bezvýznamná. Druhý díl celkově baví ale první nastavil kvalitu prostě moc vysoko. ()

KoRner

Jediná naozaj dobrá poviedka je tá s Evou, inak to zbytočné rozvíjanie príbehov jednotky nemá absolútny zmysel. Radšej mohli sfilmovať úplne nové príbehy s novými postavami. Marv je dobrý, ale načo je ho v poslednom príbehu, keď by tam vôbec nemal byť? Len to dehonestuje temný záver pôvodného filmu. ()

666Carnage

Film je naprostá klasa. Teď na podruhý mě ale asi bavil víc než napoprvé. Akce je tam požehnaně, násilý je výborný a herecké výkony jsou moc dobré. Eva Green nám ukázala, že je výborná herečka a navíc nám toho ze sebe ukázala ještě o trošku víc. Josh Brolin ala Dwigth ví jak to chodí a jeho postava mě tu baví. Joseph Gordon-Levitt byl vynikající jemu prostě všechno věříte on je pan herec, hraje frajírka ale on si to může dovolit. Jessica Alba je sexy a Mickey Rourke je nasraná mlátička a asi nejlepší postava Sin City. O něco horší než první díl ale opravdu jen o málo. Tenhle díl asi moc lidem nesedne ale za mě je to krásných 75%. ()

Elethber

Nad sequely dobrých filmů se vždy kývá ostří nože a stačí jen trochu, aby vše dopadlo špatně. U nového Sin City to tak bohužel je též a snímek se nepodařil právě kvůli tomu, o co se snažil nejvíc: podobat se svému předchůdci. To, co tak dobře fungovalo u jedničky už "Dáma" bohužel nezvládá, a ani nábor nových postav a věčně nahá Eva Green to bohužel nezachrání. A tak jediné, co filmu zbývá, je sice již trochu ohraný, ale pořád skvěle vypadající háv. ()

Seti

Jsem fanouškem komiksového Sin City a první rozpohybování Millerova díla na filmovém plátně mě také víceméně uspokojilo. Další filmový výlet do města hříchu však z mého pohledu zaostává za svým předchůdcem ve dvou hlavních elementech. První výtka je možná trochu nefér, ale co se audivizuální stránky týče, tak prvotní wow efekt už je prostě pryč. Ultimátní stylizace a věrné převedení komiksových obrazů do filmové podoby sice navazuje přesně tam, kde se v roce 2005 skončilo, divák však již s něčím takovým počítá a jednotlivé filmové výjevy už vás po audiovizuální stránce na prdel neposadí. Druhý problém spočívá v tom, že většina nejlepších příběhů ze Sin City byla zpracována v rámci první adaptace a Dáma, pro kterou se zabíjí tak po příběhové stránce výrazněji zaujme právě jen Dámou, pro kterou se zabíjí. Další vedlejší dějové linie představují v rámci Sin City univerza jen okrajové epizodky, které stojí na papíře samostatně (nebo je Miller napsal právě pro film) a v porovnání s hlavní dějovou linií působí daleko méně zajímavě a v kombinaci pak jaksi nepatřičně. Druhé filmové Sin City tak po dějové stránce funguje poměrně nevyváženě. Co se opět povedlo, to je casting. Ať již staří známí nebo nové tváře, všichni jsou ve svých rolích skvělí a své charaktery převádějí ze stránek komiksu na plátno k mé plné spokojenosti. Zůstává však pravdou, že Sin City to nejvíc sluší na papíře. ()

joora1

Bohužel dlouhé čekání na druhý díl přineslo spíš zklamání. Jediné co se mi vlastně líbilo, byla vizuální stránka, která byla jak jinak svěží a hravá. Potemělá zákoutí, stíny, nasvícení, atmosféra. To vše bylo na jedničku a prostě se to neokouká. Ostatní věci slušně řečeno spadaly do podprůměru. A to jak herecké výkony, tak vůbec nedotažené a hlavně úplně prázdné, nicneříkající příběhy. Zde byl opravdu velký rozdíl proti jedničce. Tu jsem viděl několikrát a vždy mě bavila. Třeba Dwight v podání Joshe Brolina rozhodně nedosahoval kvalit Clive Owena, role Bruce Willise byla totálně, ale totálně zbytečná a třeba Jessica Alba je tak špatná herečka, že dát jí více prostoru znamená velký úpadek filmu. Na druhou stranu Eva Green zaujala nejen kvůli svým vnadám, ale i jako správná mrcha. Po docela velkém očekávání s jistotou můžu říct jedinou věc a to je ta, že podruhé už se na druhý díl Sin City určitě nepodívám. ()

velkyvezir

Jsem na rozpacích. Těch devět let odkládání tomu filmu hrozně ublížilo, jak všichni z prvního dílů zestárli - v jejich pohledu jsou ty životní zkušenosti uplynulých let vidět a bere to filmu šťávu. Řemeslně dobře odvedená práce, ale postrádal jsem tu radost z práce s barvami, co byla v prvním díle. ()

charlie_ando

Je to už víc jak devět let, co první díl vtrhl na stříbrná plátna kin a způsobil pořádný poprask ve filmovém světě. Byl jsem zvědav, co přinese druhý díl, ale můj zájem vcelku dost zchladilo to dlouhé čekání a nebyl jsem asi sám. Černobílé universum města hříchu dobře pracuje s barevnými detaily, které umocňují chladný a ponurý svět beznaděje. Převedení fantazie Franka Millera do pohyblivých obrázků je zdařilé a poutavé, ale přijde mi, že tomu chybí duše, kterou Rodriguez s Millerem prohráli v pokeru v nějakém zaplivaném baru. Jestli něco, respektive někdo táhne Sin City nahoru tak je to Eva Green jako uhrančivá Ava Lord, která si svou roli osudové ženské naplno užívá a dává divákům v plen nejen své herecké vlohy. Jenže sama jediná to prostě nezachrání, i když vcelku fajn je vlastně celé herecké obsazení, kde se vrátili staří známí a doplnili je nové neokoukané tváře, ale prostě ty notičky nějak chybějí. Není to špatné, ale punc něčeho výjimečného se dávno rozplynul a hlavně to postrádá atmosféru. ()

Dargel

Velké zklamání. Nevyužitý herecký potenciál jinak skvělých osobností, prakticky rape-over jedničky, jediný kdo nezklame je Marv. Prsa Greenový můžou těžko někoho zabavit na celej film a jelikož nejsem ani fanda Jess, tak vlastně není na co koukat. Brolin střihne hereckej výkon jak z dramaťáku na základce a jde se spát. Trojku prosím s příběhem. ()

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády