Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil

• USA Sin City: A Dame to Kill For (více)

Je další horká noc. Bezvětrná a vyprahlá. Dwight (Josh Brolin) hloubá o tom, na kolik způsobů to v životě zvoral a co by dal za to, kdyby dostal šanci začít znova s čistým štítem. Vtom mu zavolá jeho osudová žena Ava (Eva Green) a požádá ho, aby jí ochránil před násilnickým manželem. Dwight však netuší, že Ava má úplně jiné úmysly. Marv (Mickey Rourke) se probudí na dálnici, obklopen několika mrtvými těly a ani za nic si nemůže vzpomenout, kde se tam vzal. Sebevědomý gambler Johnny (Joseph Gordon-Levitt) chce ve hře porazit největšího padoucha ve městě, senátora Roarka. Zahrává si ale s nebezpečným mužem a události se vymknou kontrole. Striptérka Nancy (Jessica Alba) se jen těžce vyrovnává se smrtí Johna Hartigana (Bruce Willis) a je odhodlaná jeho smrt pomstít za každou cenu. V pokračování kultovního snímku Sin City se v několika propojených povídkách vracíme do města hříchu, plného kriminálníků, zkorumpovaných policistů, zabijáků a sexy žen. (A-Company CZ)

Kevadros

V prvním Sin City se v hektolitrech sraček a krve topila filozofie..filozofie krve a sraček, dalo by se říct. V Ženské pro kterou bych vraždil zbyla jen ta krev a sračky. A možná kozy. ()

Shogin

A já jsem spokojenej. Knihu Ženská, pro kterou se zabíjí mám ze Sin City dílů vůbec nejradši, takže jsem se ty roky nemohl dočkat, až ji uvidím zfilmovanou. A je natočená vskutku úžasně. Lepší volba než je Eva Green být nemohla, Josh Brolin taktéž parádní, jedinou výtku mám, že si nepřizvali na jeho proměnu Clive Owena. Mě osobně se líbily i další dva příběhy s Johnnym a Nancy a zdejší nevoli nechápu (stejně jako očekávané srovnávání s jedničkou). Co musím taky vyzdvihnout jsou nejen ňadra a nádherné tělo Evy Green, ale nádherná ňadra a tělo Juno Temple, která mě svou krátkou přítomností na plátně velmi potěšila. ()

TwoFace

Opět stejně skvělé jako jednička. Stejně krvavé, stejně drsné a ještě víc sexy. To je návrat do Města hříchu, který se mi líbil víc než jednička, možná proto, že už jsem byl s postavami sžitý a věděl jsem, co od filmu čekat. Jen bych přidal ještě jednu povídku navíc, oproti prvnímu dílu totiž uteče dvojka mnohem rychleji. ()

Jaro_slav

Jeden z mála filmů, kde třidéčko vážně pomůže vyprávění. Pro to, pro skvělou volbu aut (TUCKER "TORPEDO"!!!) a pro krátkej, ale epickej štěk Christophera Lloyda, dávám 80%. Eva Green má hezký oči, Brus Vyliž má vlasy a Juno Temple dělá hezkej kukuč. Mickey Rourke má pro změnu hezkej nos. Jeho bullteriéří stylizace z něj udělala hezčího chlapa. Toť vše, co k tomuto povinnému pokračování asi dovedu říct. ()

Gumrice

Šla jsem na zfilmovaný komiks a taky se mi dostal. Bez nějakých delších debat dávám maximální hodnocení. Pro mě je Sin City srdcovka a kometáře některých samozvaných filmových kritiků jsou silně závistivé a otrávené životem. Pokračování je stejná pecka jako první část, po vizuální stránce prostě masakr. Neřeším teď nějaký děj, protože ten, není to hlavní, ale rozhodně ho nevynechávám. Obsazení je óda na radost a já to všechno Rodriguezovi žeru. Ženská, pro kterou bych vraždila i já, mi dala přesně to, co jsem chtěla. ()

Mikeel

Vizuálně stále podmanivé, avšak vymazlenější než jednička - přeci jen je znát ten devítiletý odstup. Dostalo se mi suchého a pořádně krvavého humoru, dostalo se mi i excelentní Evy Green - mám však trochu obavy, že svojí nálepky prvotřídní štětky a mrchy se teď bude zbavovat horko těžko, a i když jí tenhle typ neuvěřitelně sedí, doufám, že v budoucnu ukáže i nějakou jinou svojí stránku. Těch psychopatek má už za sebou poměrně dost. Obsahově bylo druhé Sin City daleko zajímavější než první. Asi to bylo i tím, že právě povídka s ženskou, pro kterou by kdekdo vraždil, byla de facto ústředním příběhem filmu a mohlo se to rozehrát daleko víc. Naopak poslední povídka mi přišla absolutně zbytečná a nejmíň poutavá. (Poznámka "pod čarou" - Dvojka Sin City je tak trochu "Když komiks potká čtvrtou sérii Game of Thrones". Dloubání očí a rozprsknuté hlavy jsou asi horkou novinkou letoška :D ) ()

Mouzon

Špatný, vyprázdněný a zbytečný film. Kozí vývar, který se snaží na celé kolo hlásat, jak je cool a nespoutaný, přičemž je (na rozdíl od jedničky) sterilní a nepřekvapivý. První SIN CITY bylo strhující, protože vztahy mezi milenci elektrizovaly, násilí mělo nápad, postavy byly vtipné, dojemné, charismatické a tak dál a ženské měly šmrnc. Ve dvojce je všeho stejně, ale úplně naopak. Při příchodu Avy do hospody u Kadie si Dwight pro sebe říká, že "ona za to stojí". Mno, nestojí. Popravdě, stokrát větší náboj mají první scény s Goldie z jedničky než nástup Evy Greenové (zaujme nanejvýš modrým kabátem) ve dvojce. A v podobném duchu to pokračuje dál. Hartigan už není dojemnou postavou pro diváka, ale dojímá se tu sám nad sebou - pokaždé, když se Bruce Willis objeví na plátně, působí to jako špatný vtip. Miho dělá přesně ty věci, které od ní publikum očekává, takže její násilné kousky jdou vycítit na míle daleko (navíc, i výměna "jedné Asiatky za jinou Asiatku" může praštit do očí a působit blbě - a také působí). Když už jsme u přeobsazování rolí - vzhledem k tomu, že celá anabáze tvůrcům zabrala devět let, nevím, jestli je ve všech případech ospravedlnitelné. Michael Clarke Duncan už si Manuta bohužel zahrát nemohl, ale z jakého důvodu se ve filmu po Dwightově proměně neobjeví Clive Owen, ale nějak podivně namaškařený Josh Brolin, nad tím zůstává rozum stát. Nahotinek, ustřelených končetin a usekaných hlav je tu opravdu hodně, ale nic z toho není skutečně sexy, šokující nebo nápadité. I ta Jessica Alba už netančí tak dobře, možná proto, že v jedničce jen párkrát naznačila, zatímco tady téměř nesleze z pódia. Ve výsledku je pak film jako celek dost špatně odvyprávěný - i vzhledem k dlouhé prodlevě mezi oběma díly musí postavy otravně znovu vysvětlovat svoje motivace, navíc často povídají o svých pocitech, místo aby je ukázaly, jednotlivé kapitoly neladí dohromady... Druhý díl SIN CITY tak nepřináší nic nového, pouze využívá osvědčených postupů jedničky, které ale nedokáže obhájit natož někam posunout. Pozitivem filmu je, stejně jako v předchozím případě, postava Marva, který je vtipný, drsný, budící respekt - a zároveň je jediným životným charakterem celého snímku. Bezkonkurenční Mickey Rourke nechává zbytek ansámblu daleko za sebou. ()

Nethar

Scénář je nutno rozdělit na tři části podle jednotlivých příběhů, body dávám za jednotlivé kousky: 0, 0, 0. Takové vcelku nijaké s nezajímavým závěrem. Leč celý film je hodně atmosférický a představuje dokonalé převedení komiksu na filmové plátno. Záběry a vůbec celé grafické pojetí jsou vynikající (však jako v jedničce). Asi bych dal ve 2D spíše tři body, ale ve 3D to má své multivrstevnaté kouzlo, jednoznačně ho pro tento film doporučuji, byl pro něj stvořen. Herecky ok, Josepha Gordon-Levitta nemusím, s jeho osudem jsem byl tedy spokojen, Mickey Rourke takový, jakého bychom ho čekali, Jessica dobře tancuje a Eva tam měla i několik vteřin záběrů, kdy byla oblečená. Bruce Willis je jenom takový chvilkový bonus. ()

zelvicka.

Ve všech ohledech slabší než jednička, nicméně fanoušci Evy Green (stále hledám film, ve kterém nesouloží) si přijdou na své, hlavní masakrista je tu Marv, což je podle mě hlavní sympaťák. Něco je divný víc, něco míň, pokud víte co od toho čekat, tak to (byť trochu zředěné) dostanete. ()

geimz

Tri hviezdy, a to som ešte celkom milosrdný. Prvé Sin City ohúrilo podmanivým vizuálom, nekompromisnou brutalitou a výbornými minipríbehmi, ktoré zapadali do atmosféry hriešneho mesta. Druhé SC z tohto len čerpá, a nedokáže priniesť zhola nič nové. Príbehy tentokrát vyznievajú veľmi plocho a záverečný akt s pomstou Jessicy Alby je jednoducho desný. A to aj pri tej krátkej stopáži. Jediné plus Josh Brolin a Eva Green. ()

Milky. odpad!

Úplně zbytečný film, na který se občas chvílemi dívá dobře, ale je o ničem a kromě nahého těla Evy Green prakticky nemá co nabídnout. Zlaté první Sin City ()

aLPaC

Sexy bitch Ava Evy Green je výstavní stejně jako prdelka Jessicy Alby. Z chlapů jsem měl nejradši příběh, ve kterém figuroval Levitt. Celkově určitě slabší než jednička, ale pořád dobré. Chybou tvůrců bylo čekat 9 let, pokračování mělo přijít určitě dříve. ()

kebom

Už to odznelo snáď všetko. Faktom je, že film je naozaj slabý, hlavne bez pointy, so zbytočnou dávkou násilia efektného snáď len pre postpubertálneho diváka s popcornom dakde v cinemaxe za mestom. Ako tak to zachraňuje atmosféra podobná jedničke a hlavne opäť Bruce Willis, prekvapivo aj Christopher Meloni alias policajný komisár...a pochopiteľne vyniká aj Powers Boothe alias senátor Roarke a jeho vražedný úsmev. Dámske osadenstvo je v tomto prípade príšerné, najväčšia škoda je vyprchanej Jessicy Alby, nehovoriac o vyžitej Eve Green. ()

Ukko

Dáma, pro kterou se zabíjí, mě docela potěšila. Návštěva Hříšného města sice nebyla tak dobrá, jako v předchozím díle, nicméně za zhlédnutí to stálo, i když poslední nadstavovaná povídka úplně nepotěšila. Bohužel mým osobním zklamáním bylo celkové zjednodušení scény, která nebyla tak promakaná jako u předchozího dílu a více méně se těžilo jen ze zeleného pozadí. Žádná pěkná kamera, práce se světlem, detaily, nic. I tak slušná „noirovka“ (těch, mimochodem, není nikdy dost). ()

Movie Gourmet

Film dosahuje téměř kvalit prvního Sin City a dost se mi líbil. Zajímavý byl jak scénář, tak hlavně temná atmosféra města a komiksové ztvárnění filmu v šedé barvě, s několika červenými výjimkami - krvavě červené rty, šaty... Eva Green, je zde opravdu ženou, pro kterou stojí za to vraždit - neuvěřitelně sexy a zároveň velmi přesvědčivě hrající. Dost se mi líbil v roli Marva i Mickey Rourke a taky Johnny (Joseph Gordon-Levitt) plus Josh Brolin, coby hlavní postava. Verdikt: 4* a 80 %. ()

Sancoo

Celkem zklamání po úspěšném prvním díle. Možná to bylo příliš velkým očekáváním, ale až tolik mě dvojka nenadchla. Vizuální stránka je luxusní, to se nedá popřít ani neustále sledování prsou Evy Green neomrzí spíše naopak, ale chybí mi tu lepší děj, když už se na to čekalo takových let. Mohli si s tím více vyhrát a ne to takhle odbýt. ()

Ricky_CZ

Dokoukal jsem to snad jen proto, že Evička pořád ukazovala ty dokonalé prsa ... Aneb sázet podruhé na vizuální stránku můžete jen tehdy, když to doplníte prsama... ()

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády