Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil

• USA Sin City: A Dame to Kill For (více)

Je další horká noc. Bezvětrná a vyprahlá. Dwight (Josh Brolin) hloubá o tom, na kolik způsobů to v životě zvoral a co by dal za to, kdyby dostal šanci začít znova s čistým štítem. Vtom mu zavolá jeho osudová žena Ava (Eva Green) a požádá ho, aby jí ochránil před násilnickým manželem. Dwight však netuší, že Ava má úplně jiné úmysly. Marv (Mickey Rourke) se probudí na dálnici, obklopen několika mrtvými těly a ani za nic si nemůže vzpomenout, kde se tam vzal. Sebevědomý gambler Johnny (Joseph Gordon-Levitt) chce ve hře porazit největšího padoucha ve městě, senátora Roarka. Zahrává si ale s nebezpečným mužem a události se vymknou kontrole. Striptérka Nancy (Jessica Alba) se jen těžce vyrovnává se smrtí Johna Hartigana (Bruce Willis) a je odhodlaná jeho smrt pomstít za každou cenu. V pokračování kultovního snímku Sin City se v několika propojených povídkách vracíme do města hříchu, plného kriminálníků, zkorumpovaných policistů, zabijáků a sexy žen. (A-Company CZ)

Pedross800

"KDYŽ SE PONOŘÍTE DO SIN CITY NAJDETE TAM COKOLIV........COKOLIV" a já se ponořil hluboce a rovnou plnou dvojitou dávkou. První vzpomínkový ponor šel přímo do srdce. Atmosférický vizuální orgasmus se dostavil i po letech.....působil silně a barvitě. Druhý, premiérový ponor si udržel svou vizuální sílu i atmosféru a přidal kozičky Evičky Greenů, ale ubral na dějovosti. Naštěstí vizuál, barvitost a ponurost jsou pro mě tou bernou mincí a nesmím zapomenout na úchvatnou Jessicu Albínu, jak tahle ženská dokáže kroutit zadečkem uuááááá :-)) ()

J-o-k-e-r

10 let je asi dlouhá doba na pokračování. První film jsem jako náctiletý v kině hltal jako hrom. Nyní jsem celkem na rozpacích a ani mi tolik nevadí, že jsem nešel do kina. Jediné co zůstalo je pořád cool style, ale zdá se mi, že tím to skončilo. Vůbec to nemělo sílu 1ky, kde všechny 3 epizody měly co nabídnout. Tady potěšil akorát J. Gordon-Levitt a jeho dějová linka. J. Brolin mi na Dwighta vůbec nesedl (já chci C. Owena!), E. Green sice předvedla že od krku dolů není k zahození, ale její postava mě neuchvátila, to stejné J. Alba, která zadkem kroutí stále dobře, ale jako neohrožený bůh pomsty se mi nelíbila. Nevím, komentář zní asi příliš kriticky, já ten styl žeru, a aspoň ten M. Rourke to trochu vytáhl. Jestli se příliš nepovedlo pokračování 300, tak tady je to ještě slabší. ()

Autogram

Priaznivcom komiksov som nikdy nebol, ale takto štýlovo rozpohybované, to je celkom iná káva. Dva príbehy, keď už boli poprepletané, sa mohli aspoň nejako spojiť, ale aj bez toho to išlo, zvlášť, keď aj v druhom príbehu som myslel na Avu... –––– Nechci strkat nos do věcí, do kterých mi nic není, ale to je ženská, pro kterou bych vraždil. ()

venca163

Jednička mi přišla lepší, dvojka nepřinesla ale naprosto nic novýho. Všechno, co bylo na prvním díle originální a stylový tady působilo spíš jako takový vaření z vody. Film do kina je to ale dobrej. (70%) ()

ZinedineCR7

Uvažoval som nad plným počtom, ale nedá sa. Sú tam rovnako úžasné efekty a zábery, ktoré ma dostali už v jednotke avšak príbeh trošku pokrivkáva. Najmä ten, kde je Nancy. Eva je však neskutočná a Levitt mi nakoniec tiež nevadil až toľko, ako zvykne. ()

Wlck

Zklamání, zklamání, zklamání! Od tohoto filmu, a hlavně od Evy Green, jsem čekal daleko víc. I když vím, že ani první Sin City neoplývalo kdovíjakou filosofičností, tak povídková výstavba vytvořila jeden funkční celek i proto, že byly všechny povídky v zásadě vyvážené a daly by se promítat i zvlášť jako krátké filmy. A Dame to Kill For tyhle základní kvality nesplňuje. Možná za to může i monotónní námět všech příběhů, ale do takových úvah bych se pouštěl spíš nerad. Takže když vezmu povídky jednu po jedné: A Dame to Kill For měla paradoxně jako nejzvláštnější postavu Evu Green. Jak moc jsem se na ni těšil, tak moc jsem zklamaný. Uznávám, bylo docela fajn, že byla většinu doby nahá a dalo se obdivovat její tělo. Dost možná za to mohla volba barevného zvýraznění očí a rtů, které mi vůbec nesedělo a díky kterému se pro mě stala maximálně neatraktivní. Další problém byl jsem měl s její přesvědčivostí, protože mi herecky přišla fakt špatná (za to ale potenciálně může i špatně napsaná postava). Josh Brolin to z mého pohledu naopak herecky zvládl výborně. Když se vrátím ke zvýrazňování barev, tak jsem ho vlastně nepochopil jako celek. V prvním díle byla rudá pro krev, občas nějaká ta žlutá pro Yellow Bastarda a Goldie. Tady mi barvy vůbec nedávaly smysl a zbytečně se s nimi plýtvalo. K lince Josepha Gordon-Levitta mám jen jednu větu: Proč v tom filmu vlastně byla? Howgh. K lince Jessicy Alby: Její tanec byla pravděpodobně druhá nejlepší věc v celém filmu, hned po nahé Evě Green, ta ale měla trochu nefér výhodu. Bruce Willis hrál opravdu svou nejzbytečnější roli a vlastně i celá tato povídka ode mě dostala status: Tohle tady bylo jen proto, abychom viděli sexy tanec Jessicy Alby. ()

Almásy

Sin City je exkluzívny materiál, dokázali knihy, dokázala to jednotka. Na pokračovanie sa oplatilo čakať- Rodriguez je o niečo starší, skúsenejší- stále využíva dokonalosť formy na zakrytie svojich nedostatkov (niekedy z toho prepínania farieb fakt bolia oči) a niekedy to využíva na scény ktoré sa už teraz stanú kultové (skok nahej Evy Green do bazéna ma skoro preorientoval). skvelé, temné a koniec ako sa na správnu noirovku patrí. ja by som si to dal kľudne aj tretí krát. ()

DeathTheKid

Takže kde je chyba? Zaprvé, Gordon-Levittův příběh byl svým finálním úmyslem absolutně mimo mísu. Nejenže bylo jeho zakončení banální (wtf, tak ho porazil 2x), ale i v úplném závěru můžeme vidět, jak má onu prohru pan Zeman těžce v piči. Diagnóza - takových 20 30 minut úplně v sin city. No celkově by druhým bodem mohlo být málo příběhů, nebylo to vzrušující ani brutální jak v jedničce. Jediné co můžu říct, že tady se mění mýtus hučení v klacku ve fakt a to přesně v rozmezí od levé, až po pravou bradavku slečny Greenové. ()

Hollohlaway

Ne, ne, ne. Nebavil jsem se, naprosto bez drajvu, postavy sterilní, děj tuctový. Pouhou vizuální stylizací se dobrý film nedělá. Herecky zaujala jen Rosario. ()

jefff

Sin City zůstane pro vždycky pouze jedno. A tohle to určitě nebude. Zaprvé Rodriguez nechal své fanoušky čekatt až příliš dlouho a po letech je ztratil. Druhý díl přišel v době, kdy už o něj vlastně takový zájem nebyl jako cca před pěti, šesti lety. Vizuál byl parádní, snad ještě lepší než u jedničky, ale zbytek už za moc dobrých slov nestál. Příběh byl strašlivý, nezajímavý, scénáristicky naprosto zoufalý a den po shlédnutí vůbec netuším o čem to vlastně bylo. Rourke byl ještě fajn, ale třeba příběh s Gordonem-Levittem byl trapný a hloupý. Celkově to ve mě nechalo velmi chladné emoce. Škoda. ()

Jello Biafra

Po dlhých 9 rokoch sa konečne Robert Rodriguez odvážil natočiť pokračovanie svojho veľkého hitu. Teda skorej predpokračovanie. Stretávame sa so starými známymi, lenže o pár rokov skorej než sa odohrával prvý diel. Zistíme ako Dwight, tentoraz v podaní Josha Brolina prišiel o svoj pôvodný ksicht, ako sa neoplatí zahrávať sa so senátorom Roarkom (opäť Powers Boothe) a v samotnom závere sa nejakým zázrakom presunieme naopak o pár rokov dopredu a na scéne sa objaví striptérka Nancy z prvého dielu, kde ju uvidíme na ceste za pomstou. Kráľovnou celého hereckého obsadenia je bezpochyby Eva Green, ktorá na seba celú dobu čo sa objaví na plátne strháva zaslúženú pozornosť a je dokonalou predstaviteľkou Femme Fatale postavy. Vo výsledku však už celá vizuálna stránka pôsobí okukane oproti novátorskému prvému dielu a hlavne jednotlivé poviedky už v sebe nemajú toľko napätia a humoru ako tomu bolo v prvom diele. Film nie je vyložené sklamanie, ale na druhú stranu to nie je ani sequel, ktorý by prekonal skvelú jednotku. ()

Drnqonovic

Narozdíl od jedničky černobílá (rudá) nuda. Hraní s kamerou a výsledné záběry byly fajn, ale přiznám se, že si z filmu skoro nic nepamatuju. Kromě Evy Green a jejího pohledu, ta ženská je nepopsatelně svůdná, kdy nevíte, jestli si užijete, nebo umřete; ona si to každopádně užije určitě. ()

Firebug

Největším problémem nového Sin City je jeho dějová impotentnost. Ve dvou příhodách se jde 3x přepadnout nějaké to sídlo, protože tam sídlí "bad guy", kterej už na zemi vydýchal zbytečně moc kyslíku. A ta třetí historka je bohužel bez pointy. Herecky stojí za zmínku snad jen sympaťák Levitt a samozřejmě Eva Green, která se pro role sexy bestií asi narodila. Ostatní postavy jaksi nemohou překročit stín jednorozměrných černobílých charakterů, ale stojí o to u adaptace Sin City vlastně někdo? :-) Největší přednostní snímku je nepochybně jeho vizuál, který sice již tolik nepřekvapí, ale stále před diváka naservíruje několik scén, u kterých si řekne: "Sakra, to chci mít zarámovaný nad gaučem!". Lepší 3*. Jako fanoušek jedničky nejsem zklamán, nejsem nadšen. Dost dobré, ale zároveň o dost horší, než film první... ()

KR4T4S

Obávané ohrání vizuálu se k mému překvapení nedostavilo (narozdíl od dvojky Třístovky). Možná filmu pomohlo i celkem podařené 3D. Highlightem jsou Powers Booth, Dennis Haysbert a samozřejmě Eva Green. Nejslabším článkem je Jessica Alba a nejzbytečnější postavou Willisův Hartigan. Celkově Ženská, pro kterou bych vraždil není tak propletená a soudržící jako Město hříchu, ale ve výsledku to byla poměrně slušná zábava, s vtipnými momenty a pozornost film dokáže udržet. ()

Maynard.

Vlastně bych o tomhle filmu mohl napsat to samý jako u pokračování 300. Taky na tomhle filmu byly nejzajímavější křivky Evy Green, která s nima prostě vůbec nešetří. Možná, že by se dalo říct, že to jsou ty nej, který kdy Hollywood viděl, nebo se mejlím? Těšil sem se ale i na film samotnej. Ten mě bohužel poměrně dost zklamal. Nejvíc asi slaboučkým, až povrchním příběhem.Hlavně teda posledním příběhem s Albou a senátorem. To byla trapárna první třídy. Rourke je parádní postava, díky který si ho lidi budou snad už konečně pamatovat. Hemží se to tady krásnejma ženskejma, to se musí nechat. Ale ty obrázky už nejsou tak líbivý jako u jedničky. Vlastně mi to připomínalo obyčejnej černobílej film a né obrazovou dokonalost, kterou nám nabídla jednička. Ba né, tohle se skalním fanouškům jedničky líbit prostě nemůže. Tohle není to pravý vořechový. Ale ta Eva.... :o) Je trochu smutný těšit se dva roky do kina a pak dát 3*. ()

Reanimated

Jsou filmy, které vyjdou po letech příslibů a hypu a jsou celkem fajn, jen nedosahují těch vysněných kvalit. No a pak je tu Sin City 2. Scénář a jednotlivé příběhy jsou až na hravé intro a karty o ničem a nespraví to kdysi poutavý vizuál, který již nemá čím překvapit. Jsou tu tedy jen dva důvody, proč stojí za to film vidět... Ehm, dobře tak vlastně tři: Eva, Joseph a Powers Boothe jako záporák. ()

kenkaku

No... pokud někdo četl můj komentář k druhé třístovce můžu ho ubezpečit, že jsem vyhrál. Eva Green má svou škatulku (být většinu filmu bez oblečení a hrát vyšinuté hovado). Takže plus. Prakticky to co chceme od Evy vidět. Zbytek je bída. Ano je to stylové a vizuálně poutavé. Jak jinak. Bohužel to kouzlo města hříchů je tentokrát nějak pryč a já si nemůžu pomoct od pocitu, že Frank to tentokrát fakt nezvládl. Tak nějak se rozsypala kontinuita (kdo zná Sin City #1 bude trpět). Polovina recyklovaných postav je hrána jiným hercem... Některé postavy znovu žijí (asi aby mohly i druhém Sin City zemřít jako minule). Totálně padá i teorie, že jde o prequel... Dokonce ani vlepení (jako série příběhů) do původního Sin City to nesedí. Na mě to působí jako pokus o remake (jen tomu nikdo remake neříká). Ale třeba jsem to jen nepochopil. Nejvíc mě mrzela tak nějak všude přítomná nuda. Tedy mimo záběrů, které censorům a puritánům hýbou žlučí. První Sin City na tom bylo znatelně lépe. A to je fakt slabota... ()

herr_carter

Že to bude vizuálně povedené asi tak nějak všichni očekávali, tím ale pro mě asi kladné hodnocení bohužel končí - je fakt škoda, že tvůrci čekali s uvedením dvojky nějakých devět let a zaspali dobu, totálně..celkově hodnotím jako hodně neučesané, kostrbaté a křečovité - jeden pár povedených koz ještě film nedělá.........moje hodnocení = 4 z 10. ()

Babous

Sin City: 2 Prsa Evy Greenový by byl jistě mnohem přesnější název pro tenhle film. Hrají zde totiž hlavní roli. Respektive roli v té nejlepší části. Zápletka o "bohyni", která si muže kolem sebe obmotává kolem prs(t)u mě bavila. Ostatní už moc ne. Opět oceňuji vizuál, ale už to není nic nového. Nic, co by mě děsilo, překvapilo, šokovalo. Vlastně jsem kromě Evy Greenové žádné postavě nefandil, k žádné si nevytvořil vztah, byly mi prostě ukradené. 2. díl, 2 prsa... 2 hvězdičky se mi zdají zasloužené. ()

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády