Ricky Bobby: Nejrychlejší jezdec

• USA Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby (více)

Nejrychlejší muž na čtyřech kolech. To je Ricky Bobby (Will Ferrell) – mohutný vlasatý americký stroj na vítězství a jeden z největších jezdců série NASCAR v celé její historii. Je to sice trochu zabedněný idiot s poněkud větší dávkou odvahy, ale má všechno, co si může přát: luxusní dům, okouzlující manželku (Leslie Bibb) a tolik hamburgerů, kolik se do něj vejde. Rickyho super divoký životní styl však zasáhne nečekaná rána, když mu porážku uštědří namyšlená evropská jednička Jean Girard (Sacha Baron CohenBorat) a udělá z něj ubohou, vystrašenou trosku. Navíc si jeho ženu i úspěch přivlastní jeho stejně bláznivý "kámoš" Cal Naughton, Jr. (John C. Reilly). A tak Rickymu nezbývá než opět pořádně šlápnout na pedál, aby svou kariéru vrátil do starých kolejí, porazil Girarda a získal zpátky slávu a bohatství. Protože jak Ricky vždycky říkal: "Když nejsi první, jsi poslední!" (oficiální text distributora)

jojinecko

Neskutočný sajrajt, ktorý je v pár momentoch našťasie nesmierne vtipný ( napr. pri "help me, Tom Cruise" scéne dostala bránica zabrať:) Bohužiaľ tých pár naozaj podarených vtipných scén a skvelého Cohena devalvuje oveľa väčšie množstvo hovadských demento-humorných situácií a všade prítomné americko-sračkoidné bláboly s odporným trtkom Ferrelom, ktorého fakt nemusím! Dve ** s privretými očami. ()

Ivoshek

Tohle vůbec není špatná komedie. V podstatě jsem nenašel jedinou postavu, která by mně něčím nepobavila. Ovšem králem totohle filmu je Cohen. Ať už dělá cokoli, kdykoli je na scéně, musím se tlemit. Ke konci film bohužel trošku ztrácí dech, takže jsem ho nedokoukal. Dopadlo to nějak překvapivě? ()

HellFire

To se mi jen zdálo nebo celou dobu Will Ferrell a John C. Reilly všechny své repliky odříkávali jen tak z hlavy, co je zrovna napadlo? Jen doufám že ne, protože bli velmi ubozí a nevtipní. ()

becki_tu

Zábavná jednohubka v podobě parodie na "závodnické" filmy se svěžím Ferrelem, homosexuálním frantíkem Cohenem, všudypřítomnými narážkami na popkulturu a několika geniálně vtipnými momenty. Hakuna Matata, bitches! 70% ()

Bauer

A do třetice setkání s režisérem Adamem McKayem dopadlo opět špatně. Benga v záloze byli obyčejnou komedií. Břatři z donucení také nic moc. No a Ricky Bobby je dost možná nejhorší (ne)komedie, co jsem za poslední dobu mohl vidět. Myslel jsem, že Will Ferrell má čuch na komedie, které jsou vtipné. Bohužel nemá! Něco málo vtipné bylo. Samozřejmě jsem se pár scénám zasmál ("Jsem větrný mlýn") a i pár hlášek by se našlo, ale nic světoborného to není. Největším problémem je opět stopáž. Téměř dvě hodiny na komedii je prostě moc. Chtěl jsem vidět Zprávaře, ale mám do toho vůbec jít? Po těchto třech nic moc komediích? Uvidíme!!! ()

Gary

Americky nevtipný humor s ještě nevtipnějším Ferrellem, o kterém jsem se po Horší už to nebude přesvědčil, že mu jdou spíš vážnější role. Ovšem Sacha Baron Cohen mě utvrdil, že umí hrát a jsem zvědavý na jeho Mercuryho... ()

Ai.ma

Hodně velké zklamání...možná bych to viděl i na dvě hvězdičky. Humor to je takovej...je pravda jak tu píše většina lidí, že občas to jde, ale občas to je za tou hranicí. Trapnosti. ()

Tommassi3

"To je fakt vopruz, babi !!" - "Jó, fakt vopruz !! Kolikrát sem ještě budeme muset jít ??" - "No, já nevim !! Asi ještě tolikrát, kolikrát mi hodíte rádio do vany.." ;) ()

Torision

Náhulová komedie s fakt megapovedeným obsazením. Musím říct, že jsem se fakt smál a to hlavně, když se tam zrovna objevil Cohen nebo Gary Cole. ()

corpsy

V niektorých momentoch to vyzerá na maximálne hodnotenie. Skvelo zábavný trapňák, ktorý vás zabaví na jedničku ak máte radi takýto druh amerického humoru. Tu netreba nič rozoberať, komédia hodná aj opakovaného zhliadnutia. ()

Lokutus

Po mimořádně ujetém a na první pohled i celkem šokantně nevkusném Zprávaři, by se i mohlo zdát, že Ferrellovi svědčí skutečně jen malé vedlejší roličky, které svou mimořádnou extravagancí zazdí celý film, opak je ale pravdou. Oproti ujetým vtipům téměř až prcičkovského charakteru, jichž byl Zprávař plný, Ricky Bobby oplývá množstvím vynikajících nápadů a současně výborně Ferrellovi sekundují i herci ve vedlejších rolích - John C Reilly a Michael Clark Duncan především. S obezřetností spojenou s očekáváním tohohle kousku, velmi příjemné překvapení... ()

ladko

Príjemná komédia( Ferrell je vždy zárukou úspechu) a "Borat" tiež zapadol do tohto typu "ujetej" komédie. Hlášky s baby Jesusom ma dostali totálne do kolien, alebo keď si Ricky zapichne nôž do nohy, keď si myslí, že je ochrnutý- geniálne. Lucius Washington: "You're not gonna live forever." Ricky Bobby: "No one lives forever, no one. But with advances in modern science and my high level income, it's not crazy to think I can live to be 245, maybe 300. Heck, I just read in the newspaper that they put a pig heart in some guy from Russia. Do you know what that means?" Lucius Washington: "No, I don't know what that means. I guess longer life." Ricky Bobby: "No, he didn't live. It's just exciting that we're trying things like that." ()

MartinezZ odpad!

Na dovolenou jsem si vzal pár filmů, na cestu, kdyby pršelo a tak. A nějaká komedie by tyhle chvilky mohla zpestřit. ~~~ Já vůl, že jsem zase Willovi naletěl. ~~~ Typicky buranská americká debilita. Všechny pokusy o vtip nevkusné, hrubé, tupé, debilní. Jediným zajímavým nápadem (ne vtipným, jen zajímavým) byla puma v autě. ~~~ Hrozné. Až mi bylo chvíli smutno, že tohle může být, byť na okamžik, považováno za humor. A na komedii, zapříčíňující myšlenky na sebevraždu, je něco špatně. Nezasmál, co nezasmál, neusmál jsem se ani jednou. ()

mysiak

Shake and Bake...ultimatívna športová komédia o pretekároch Nascar s Willom "pošukom" Ferellom a Sacha Baronom "ten čo hral Borata" Cohenom, ktorý zatieňuje výkon hlavného hrdinu svojím francúzskym teplým humorom...preteky sú parádne a koniec trošku moc nechutný na mňa... ()

Ridick

velmi formalne podarena komedia, v kt. je hlavnym hrdinom debilek (dost dobry ferrell), obklopeny dalsimi debilkami a infatilnym prostredim. co sa mi vsak opat nepacilo, boli dojemne sceny, happy ending atd., ale inac prijemne osviezenie v poli komedii. 70% ()