Slimák je mixem teroru, černého humoru a překvapivé lidskosti od scénáristy Jamese Gunna, jehož Úsvit mrtvých se stal hitem roku 2004. Wheelsy je obyčejné městečko plné přátelských lidiček, kteří se starají jen o své vlastní problémy. Jenže pod tímto milým povrchem se začínají dít divné věci... (oficiální text distributora)

Gilmour93

Klouzavý táta Pohlreich dvěma hrudními penisy chapadlovitého tvaru oplodní maminku, co se pak změní v první prototyp bratří Montgolfierů a pukne do světa tisíce malých Grantíků se silně vyvinutým pudem hledat orální vchod hostitele.. Zápletka béčkově prostá, nepokrytě odkoukaná z Noci husí kůže. První půli se můžete kochat brilantní metamorfózou M.Rookera (v samém finále dokonce zdatně nahodil výraz "Brundlemouchy"), či ladnými křivkami Elizabeth Banks, v té druhé se to zvrhne v mlaskavými gore efekty vyplněnou vybíjenou, přičemž v některých momentech jsem si říkal, jak skvěle se to rozjelo, aby se v zápětí Slither i přes pár zdařilých průpovídek zase vrátil k jízdě se zataženou ruční brzdou. U scény ve vaně to už vypadalo, že si Slimák vzhledem k směru plavby splete otvor, ale naštěstí měl sonar v pořádku.. ()

genetique

Podobný typ zábavy mi v tomto roku prinieslo len málo filmov, na porovnanie by som uviedol podobne absurdnú horrorovú zábavičku 'Black Sheep', ktorá však často strácala za týmto experimentom práve v úrovni excelentných morbídnych hlášok, či v brutalite. Tou tvorcovia naozaj naše žalúdky nešetrili a keď sa neraz hneď v zápätí zachvie pod paľbou naozaj dobre trafených vtipov aj vaša bránica, pocity sú v útrobách tela sú naozaj zaujímavé. Každopádne som sa skvele non-brainovsky zabavil, hlavne po úvodnej polhodinke sa to konečne poriadne rozbehne a sliznaté potvory nedajú pokoj až do konca. 75%. ()

sniper18

Je to vydarená hororová komédia. Má dosť dobrý príbeh o mužovi, ktorý sa dostane do styku s mimozemským organizmom, čo má za následok jeho postupnú premenu na ľudského slimáka s neutíchajúcou túžbou po čerstvom mäse a navyše jeho potomstvo začne ohrozovať celé mesto. Ale jeho manželka a hrdinský šerif chcú celú situáciu zachrániť. Spracovanie sa mi páči, dej sa zbytočne niečím nezdržuje, už po chvíli sa začne diať to hlavné a tak si slušnú úroveň zábavnosti nastaví už od úvodu, útekom slimáka do lesov sa začne po všetkých stránkach vrcholná časť filmu, či už po stránke humoru, akcie, ale aj deja, v ktorom sa práve skombinuje niekoľko typov hororových subžánrov a síce finálna fáza už nastavenú úroveň neudrží, ale aj tak je na tom stále viac než dobre. Hororových scén je tu plno a sú rozhodne vydarené, kvôli kombinácii hororu a komédie tu samzrejme nemôže fungovať atmoféra a ani napätie, takže o to tu vôbec nejde, ale je tu plno obsahovo zaujímavých scén, kvalitných krvavých momentov, ktoré sú navyše aj dobre načasované a výborné masky. A po stránke humoru som veľmi spokojný, je tu množstvo skvelých hlášok a zábavných scén. Herecké obsadenie sa mi páči a navyše predstavujú v rámci žánru výborné postavy, skvelý šerif Nathan Fillion, príjemná Elizabeth Banks, charizmatický Michael Rooker, zábavná postava starosty, ale aj zvyšné postavy. Réžia je výborná, z filmu celý čas cítiť radosť z práce a až na jeden horší trik som nadmieru spokojný aj s technickou stránkou. Slimák je rozhodne jedna z najlepších hororových komédií, čo som vôbec videl, výborne podaný príbeh, skvelé postavy, vtipný humor a kvalitné krvavé scény. Som veľmi spokojný. Objektívna kvalita filmu- 68%, film sa páči mne na 77%. ()

Le_Chuck

Ultimátne béčko plné slizu, krvi, mŕtvych zvieratiek, s hláškujúcim starostom a perfektnými oldschoolovými maskami. Lahodná oddychovka nilen pre zarytých fanúšikov žánru. Trochu zamrzí skratkovité finále, kedy je nečakaný zvrat (skrat) zbytočne rýchlo "napravený". Trochu hype. ()

kitano

Cronenberg, Romero a Jackson sa rozhodli, ze zfilmuju nejaky riadny beckovy scenar a zaspominaju si na stare casy. Ale vazne. Zabavny a miestami naozaj stavnaty hororik, ktory vsak koli onomu mixu (mutacie, zombie, slimaky, a nadsadeny humor k tomu) akosi nema vlastnu formu, koli ktorej by som mohol neskor povedat "...aaa...tento film mi pripomina Slither...". Nic take, prave naopak. To Slither mi pripomina kadeco co som uz videl pred tym. Na druhu stranu treba pochvalit, ze niekto, s ocividnou chutou a nadsenim taketo cistokrvne hororove becko natocil. Bavil som sa slusne a okrem spominaneho mi vobec nic nevadilo (hadam este akasi prilisna umelost vsetkych masiek efektov a trikov). Avsak ak si raz s kamosmi naplanujeme pozriet nejaky ten stavnaty horor, siahnem radsej po jednej s osvedcenych klasik. (6.5/10) ()

Falko

Mne sa to celkom pacilo. Skor som ocakaval väcsiu blbost. Dost mi to pripominalo horor z roku 1986 Noc husej kuze (Night of the Creeps), ktoru som si zaciatkom 90-tych rokov vychutnaval vzdy, ked to opakovali na PRO7..... 05.04.2008 ()

*CARNIFEX*

Uprostred noci dopadá z vesmíru na zem neznámy organizmus, ktorému sa zhodou náhod podarí infiltrovat do tela jedného z obyvateľov malého mestečka Wheelsy. Inak kľudná oblasť uprostred ničoho sa rázom mení v kruté bojisko s neznámym tvorom, ktorý mení okolitý ľud v mäsožravé beštie. Od "Slither-a" som nič mimoriadne neočakával, preto som skutočne milo prekvapený ako príjemné som strávil poslednú hodinku a pol. Aj keď je príbeh pomerne jednoduchý, musím uviesť, že sa nie len vďaka fakt vydareným gore záberom, jedná o veľmi slušne spracovaný scifi horor. Keď k tomu pridáme občasne vydarené sarkastické frky, nemôžem inak, iba zdvihnúť palec nahor - 65% ()

MM_Ramone

V malom, tichom, americkom mestečku Wheesley sa začnú diať hrôzostašné veci potom, čo agresívna, vesmírna forma života napadne jedného z miestných záletníkov a premení ho na slizkého, nenažratého mäkkýša. Ten infikuje ďaľších ľudí, s ktorých urobí tlupu oddaných zombie s kolektívnym vedomím. Trocha prekombinované. Dosť nahlúple. Inšpirácia horrormi z osemdesiatych rokov minulého storočia nepopierateľná. Hodne slabí herci, nízky rozpočet a lacné, digitálne triky. Celkovo nič moc. ** ()

D.Moore

Je to jako Soumrak mrtvých, ovšem o trošku méně nápaditý a s americkými vidláky místo anglických povalečů. Zkrátka velmi dobrá podívaná, ze které láska k hororům, v nichž krev a jiné (ne vždy lidské) tekutiny stříkají všemi směry, páchne od začátku do konce. James Gunn poměr humoru a napětí skvěle vyvážil a moc se mi líbilo, jak zvláštní efekty kombinovaly počítačovou animaci a klasické masky a loutky. ()

Faustka

Je to doslova nechutně slizká, kluzká, hodně krvavá slimáčí podívaná. Tomu všemu vévodí zmutovaná chapadlovitá zrůda a hlavně je tu největší spotřeba masa na jednoho obyvatele. Proto to nedoporučuji žádným vegetariánům, fakt je to dost síla! -:) Ale stejně, není nad jen tak lehce propečený steak. Mňam, mňam. ()

Spooner

Velice sympatický horůrek, na kterém je hodně vidět, že od fanouška pro fanoušky. Příběh je nádherně přestřelený, celý se to nebere vůbec vážně a celý je to narvaný hláškama, který klasicky trousí hlavně Nathan Fillion. Akce je fajn a gore efekty potěší. Parádní žánrová jednohubka. 70% ()

JAn

Po řádných průserech typu Larva konečně přichází pořádný zvířecí horror. Výtečné gore efekty, skvělé monstrum a sladká Tania Saulnier a její baradvky. Prostě labužnická záležitost. ()

petero

1979: Halloween, 1980: Friday the 13th, 1984: Nightmare on Elm Street, ... , 2002: Ring : - tie všetky boli pre slečinky. Teraz prichádza Slither. Slither je tu a veru takým kultom akým sa stali už zmienené filmy sa určite nastane. Film sa smelo hlási k B-čkam a dejom mi pripomenul napríklad takú Larvu (2005). No našťastie to nedopadlo tak katastrofálne. Iba napriek hláškam vcelku sympatických postáv je to zábava. Trailer síce sľuboval väčší masaker, ale to už raz tak býva. ()

Davies182

Tohle jsou spíše slabší čtyři hvězdičky. Ty si sice film jako plnohodnotné hodnocení nezaslouží, ale ty tři jsou potom zasloužené. Občas to byla vážně zábava, a atmosféra parodování slavných hororů byla přímo hmatatelná... Palec nahoru také za příjemý spád. ()

Xmilden

Příjemný horůrek, který dokáže kvalitně zpříjemnit podvečery, kdy si člověk chce odpočinout u nějaké odlehčené jednohubky na téma, "Něco přiletělo z vesmíru a chce nás to všechny ovládnout." Příjemní herci, z nichž bych vyzvidhnul pana "Paybacka" Gregga Henryho. Tvůrcům samozřejmě nechybí smysl pro humor a tak je zde postava, která se jmenuje Grant Grant (to už je na pováženou takto pojmenovat své dítě). Elizabeth Banks kočkoidní a Nathan Fillon náležitě hrdinský. 65% ()

darkrobyk

Mám tak nějak rád slizké horrory...Vetřelčím monstrem počínaje, přes Blob až třeba k...slimáčkům. Zmutovaný chlapík připomíná chvílemi doktora z Gordonova Ze záhrobí, pak zase lidskou srostlici ze Society B.Yuzny a k tomu se ještě vybaví StarTrek:Next Generation, kde nejen Borgové mají kolektivní vědomí... Vtipné, rychlé, občas trochu nechutné. Psí mrtvolky i chlapík, z kterého po roztržení vypadne prádelní koš vnitřností, dodávají filmu tu pravou šťávu. I na podruhé neobyčejně milý film na dobrou noc....a ať vás slimáci prohání celou noc! ()

Gimp

Ačkoliv se Slither odkazuje na zetkového Toxic Avengera tak čekejte mnohem větší kvalitu - čerstvá krev přinesla solidní zombie/sliz řež -hlavně v druhé půli- navíc krytou s romancí, což je přeci jen nezvyklé a cení se. 70% ()

juta

Na Slimáka jsem si brousil zuby již delší dobu a nyní jsem se na něj konečně podíval. Musím říct, že mě příjemně překvapil. Pobavil jsem se, užil jsem si chvilky hororu a tvora z vesmíru snažící se vysát život z naší zelené planety. Nápadité a povedené. ()

JohnnyD

Bohovská pocta 80s splatter body-hororovým komédiám s množstvom skvelých gagov, riadnou kadenciou hlášok a skvelými postavami (okrem tradične bohovského Nathana Filliona som si strašne obľúbil fuckujúceho starostu), z ktorej úplne srší fanúšikovské nadšenie tvorcov. "Oh, ho, ho, ho. Ha, ha, fucking ha!" ()

Whedon: Marvel chystá něco „zvráceného“

Whedon: Marvel chystá něco „zvráceného“

12.09.2012

Už nápad zfilmovat relativně málo známý komiks Guardians of the Galaxy zněl jako něco, čím studio Marvel vstupuje na velmi nejistou půdu. Superhrdinský tým z daleké budoucnosti totiž obsahuje členy… (více)

Tvůrce Slimáka chce své Saw

Tvůrce Slimáka chce své Saw

10.08.2007

Jak jinak chápat synopsi dalšího kousku Jamese Gunna, scenáristy nového Úsvitu mrtvých a tvůrce téměř kultovního béčka Slimák? The Belcoo Experiment má být extrémně násilný horor o početné skupině… (více)