Maurice Richard vždycky bude pro celý Kanadský národ hrdinou. Události okolo roku 1955 měly dopad na vnímání frankofonních Kanaďanů v celé zemi. Kanada je bezesporu kolébkou hokeje a proto není divu, že místní obyvatelé řeší některé problémy i přes tento sport. Maurice ztvárnil Roy Dupuis, jenž se s hokejovou legendou opravdu setkal a kdysi o něm natočil několik dílů televizního seriálu. Film měl v Kanadě nebývalý úspěch a to možná i díky dvojjazyčné distribuci. (Trias)

matow

Pre fanúšika hokeja povinná záležitosť.Raketa v NHL bola iba jedna a je to Maurice Richard.Pútavo natočený športový životopis jednej z najväčších legiend zámorského hokeja. ()

Desmi

Bezchybně naservírovaná hokejová historie o jedné z legend NHL, která dokázala změnit nejen staré hokejové rekordy.. Nejlepší sportovní drama, které jsem, zatím, viděl..! ()

laurence

Vynikající sportovní životopisný film, který dokonale vykresluje atmosféru doby, kdy pomalu vznikal celosvětový fenomén. K dokonalosti chybí snad jen zajímavější finále. ()

koci

Jednoduše nejlepší film ze sportovního prostředí. Přesně takový biják by slušel naší kinematografii... ()

stuly

Snímok MAURICE RICHARD je výborne spracovaný životopisný film hokejovej hviezdy najväčšej veľkosti v NHL. Povedal by som, že jeden z najlepších filmov so športovou tematikou vôbec. Hokejista Maurice „RAKETA“ RICHARD (poz.: je po ňom pomenovaná aj cena pre najlepšieho strelca NHL v základnej časti) patrí k najuznávanejším v celej histórii NHL. Dej filmu má výborné stupňovanie a sú v ňom dokonale vykreslené zvraty v hokejovej kariére spomínaného hokejistu, ktorý po viacerých peripetiách vo svojom osobnom aj športovom živote vystrelí na úplný vrchol ako „RAKETA“. V uvedenom filme by som veľmi rád ešte vyzdvihol kostýmy. Dresy a celková hokejová výstroj z tých čias je veľmi autentická a výborne dotvára celkový dojem z filmu. Hlavná postavu, ktorú vo filme stvárňuje Roy Dupuis dokonale, pravdivo vykresľuje charakter a emócie slávneho hokejistu. Maurice Richard patrí nepochybne k typu filmov, ktoré vo vás zanechajú silný zážitok a nenechajú vás chladnými. ()

Insomnia.k

Dlouho sem hledal nějaký dobrý film z prostředí hokeje, po několika dnech sem našel tento neznámý snímek. jednoduchý, hezký natočený bez žádné omáčky a hvězdných manýrů. Kdo je fanda NHL a není z cukru toho jistě nadchne pohled na brankáře bez helmy s dvěma monokly jako brýle:) ()

Moredogs

Vyborny film o vybornom hokejistovi. Vela silnych momentov a zaujimavych situacii a dost historicky presne natočene za mna 5. ()

teckax

Příběh legendy podaný bez příkras, surově... s atmosférou, která se zavrtá až do morku kostí. Pokud milujete hokej, nemůžete být zklamaní. Všechno je zvláštním způsobem autentické, film je provázen zajímavými záběry a obrazy, a i přes absenci duhové barevnosti je vše až podezřele živé... nemůžu hodnotit jinak než expresivně: WOW!!! ()

bron

Beze sporu jedno z nejlepších hokejových dramat, které kdy spatřily světla kinosálů. Ba dokonce možná nejlepší, i když o rok starší Miracle o krasojízdě nezkušeného amerického týmu při olympiádě v roce 1980 má taktéž právo soutěžit o post jedničky mezi hokejovými filmy. The Rocket je ovšem co do zpracování látky přecejen o něco méně americký, hlavní hrdina komplikovanější, a to vše dodává kanadskému snímku v tomto boji značnou výhodu. A rovněž pokud se týká životopisných filmů jako takových, šplhá Maurice Richard, podobně jako ve své dechberoucí hokejové kariéře, na příčky nejvyšší. ()

danny79

Kvalitni sportovni film s dobovou atmosferou o hokejove legende prezdivane The Rocket. Sminek pusobi velmi autenticky. Me trochu delalo problem se dostat Maurici pod kuzi, kvuli je zadumcive a uzavrene osobnosti. I pres to, ze velky fanda hokeje nejsem, tohle to me bavilo. ()

Hajajan

Největší devízou těchto životopisných filmů je síla příběhu. Ten se nedá v postavě Maurice Richarda,legendy NHL, zpochybnit a naplňuje nás emocemi už sám o sobě. Avšak samo filmové zpracování je dost nekvalitní. Příběh nemá jasnou gradaci, hlavní postava jen zírá, nevíme co je v příběhu důležité a co podružné. Pro mne, hokejového fandu,bylo shlédnutí filmu spíš utrpením. ()

lev86

Priznám sa, že som tento film videl asi dva týždne po tom, čo som videl film Legenda 17 o Charlamovi, a keďže The Rocket má vyššie hodnotenie ako Legenda 17, mal som veľké očakávania. Bohužiaľ, má tento film velmi sklamal, zvlášt v porovnaní s Legendou 17. Neviem či bol Maurice Richard aj v skutočnosti tak emocionálne chladný ako vo filme, ak áno, tak pre Roia Dupuia nebol problém zahrať postavu, ktorá vo filme neprejaví prakticky žiadne emócie. Presný opak Charlamova a filmu Legenda 17. Hrať dve hodiny postavu bez emócií by som zvládol snáď aj ja. V porovnaní s Legendou 17 mi tu chýbalo aj viac hokejových momentov, vyvrcholenie v podobe nejakého dôležitého zápasu, tak ako bol 1. zápas série storočia v Legende 17. Celý film mi pripadal taký ...pomalý. Čo v prípade filmu, ktorý by mal pojednávať o hokejistovi, ktorého prezývali "Raketa", a o hre, ktorá bola dlhé roky najrýchlejšou kolektívnou hrou, akosi nepasuje. Ani tie politické veci som príliš nechápal - boli protežované americké tímy oproti kanadským? Alebo iba niektoré americké? Išlo iba o tom, že Richard nevedel hovoriť dobre po anglicky. Nepochopil som ani čo mal vlastne proti svojmu švagrovi. Keď potreboval pomoc so sťahovaním, tak mu bol švagor dobrý, a keď ten švagor chcel od Maurica lístky s lepším výhľadom na hokej, tak už mu bol na obtiaž, ako keby si od neho pýtal pôžičku niekoľko tisíc dolárov. Pre mňa ako hokejového fanúšika veľké sklamanie... ()

Sejkorka

Naprosto skvělý sportovní film. Vše je velmi uvěřitelné, pomáhá tomu dvojjazyčnost s titulky a hlavně fakt, že hokejisty hrajou skuteční hokejisti. Roy Dupuis taky umí bruslit, člověk to vnímá místy jako dokument. A to, jak brutální tehdy byl hokej v NHL, to dneska už těžko uvěřit. To fakt byli blázni. Super film, super, super. ()