Bývalý učitel Josef Tkaloun se rozhodl definitivně opustit žáky, ale rozhodně se nehodlá smířit s pozicí důchodce, trávícího čas na lavičce v parku. Je plný energie, nápadů i chlapských tužeb a nemíní zestárnout v nečinnosti. Navzdory nesouhlasu manželky Elišky, která se sarkastickým nadhledem komentuje všechny jeho aktivity, přijímá brigádnické místo ve výkupu lahví menšího supermarketu. Malý prostor, kde se potkávají lahve s lahvemi a lidé s lidmi, je svébytným mikrosvětem, plným tragikomických osudů. Tkaloun dokáže být nejen jejich pozorovatelem, i když v jeho režii dostávají situace občas poněkud groteskní obrysy. (TV Nova)

peetriss

Příjemná hořkosladká sonda do duše stárnoucího muže, který hledá novou náplň svého podzimu života. Velmi inteligentně a dobře propracované, skvělým a jemným humorem okořeněné dílo z dílny rodiny Svěrákových s výbornými hereckými výkony. Taková Bittersweet Symphony Zdeňka Svěráka. ()

Hanes88

Tento film má velké plusy, ale taktéž mínusy. Proto bych se normálně nerozmýšlel a dal bych klasicky průměrné tři hvězdy, ale za herecké výkony Zdeňka Svěráka s paní Danielou Kolářovou, dávám ještě o jednu hvězdu víc. 75%. ()

Drirr

České filmy mě obvykle k smrti nudí. Tohle je jedna z mála výjimek. Celkem vkusnou výpověď o stáří a blbnutí bohužel sráží hloupé scény (snové sekvence, pád z kola atd.) a hned několik zbytečných postav. Naopak z jiných postav šlo zase vyždímat mnohem víc. Závěr potěšil, celek ale nezasáhl tak, jak jsem čekal. Takže hodnocení míří mezi tři a čtyři... ()

Varan

Jeden z nejlepších filmů roku 2007 s tržbami většími než 120 milionů Kč - film se mi líbil. Všechny hvězdy. ()

Foxhound#1

Film který vznikal dlouhé roky a snad chvílemi i v bolestech. Ale podařilo se, je to jedna z nejpříjemnějších svěrákovských komedií, na kterou se dá dívat znovu a znovu. A Macháček, který mě jinak většinou jen sere, tady má konečně normální roli a člověk mu chvílemi i fandí. ()

Paldiny

Všetky vedľajšie línie boli vata. Úroveň mala len hlavná linka, aj tam som mal problémy s otravnými snovými pasážami a strelenými nápadmi hlavného protagonistu. Výborný výkon Kolářovej. ()

Macik

Psát tu o tom, že se jedná po dlouhé době o příjemné zpestření českých filmových vod asi nemá cenu.. Vratné láhve ač jsem od nich čekal něco trošičku jinýho a po odchodu z kina jsem byl tak nějak rozvrkočen :-), jsou pěkným filmem.. To se musí nechat.. Je tam pár scén, pár hlášek, které se vsadím, že se chytnou mezi lidmi a budou je citovat ještě děti našich dětí.. :-) Jen mi tam vadilo místama nevhodně přecházení mezi humorem a vážností.. Kolikrát vás to pěkně zchládí.. SPOILER - kdyby se utopili v tom balónu tak dám 5* .. byl by to na českej film docela odvážnej konec a aji by se mi tam hodil :-) ()

spiritus

Hezky lidské, hřejivé, dílo s velkým smyslem pro humor. Typická Svěrákovina, která právě pro to stojí za shlédnutí... ()

hammerhead

Pěkný film s nadprůměrnými hereckými výkony a výjimečně dobře natočenou balónovou scénou. Zaujalo mě také pár zvláštních momentů, např. učitel - učitel Svěrák neví, v jakém pádě se oslovuje, ale to jsou spíše drobnosti. Rozhodně potěší pohled na Smoljaka s jezevčíkem. JiInak film nevybočuje z řad, pro Svěráka, typických, tj. slušný scénář, dobré herecké výkony, poetika a trocha toho vděčného kýče. ()

Pauling

Inspirace: to se pánům Svěrákům povedlo. Jde o jednoznačně instruktážní film, zvláště pro ženy: milé dámy, všichni, skutečně všichni muži mají úplně stejné představy, jako jsou ve filmu sny Zdeňka Svěráka. Pánové přiznejme si to (pan Plzák to jistě potvrdí). Myslím, že ani nemusíme hledat kolem sebe tři mystické šmouhy. ()

ekomo

Opět výborně podaný humor v podobě Zdenka a Jana Svěráka. Většina českých filmů na které se těším, mě obvykle zklamou a je dobře, že o filmu Vratné lahve to říct nemůžu. ()

Yardie

Velice se mi tento snímek líbil! Atmosféra filmu je tak pohodová a příjemná. Starý sexuální erotoman vynikající. Dialogy jsou úžasné! Dialogy a narážky D. Kolářové jsou užasné a "proslovy" Svěráka fantastické. Celý film je opravdu vynikající!! Občas jsem se neskutečně zasmál a skoro celý film se pousmíval a křenil. Určitě se mrknu ještě minimálně 1x, ale spíše i vícekrát. Z poslední české tvorby jednoznačně skvost!!!! Howgh! ()

Delaney

Opravdu příjemný film, který už dlouho chyběl. Jako Svěrák, tak i jeho filmy, se mi zdá, že posledních 20et nestárnou, což je moc a moc dobře:) ()

Charon11

Příjemná, zábavná a vtipná "sonda" do života "seniorů". Mnohé situace z filmu se odehrávají každý den v mnoha domácnostech. Je to prostě tak "ze života" a při tom zábavné a milé. Herecké výkony hlavních protagonistů bezchybné. Jsme rád za filmový "návrat" Daniely Kolářové. Prostě 100% ()

Zejf3da

Pár momentů bylo super, ale bohužel se našlo něklolik, který se moc nepovedly. Například ty snový vsuvky byly udělaný fakt odporně. Moc rychle to neubíhalo, ale posledních cca 15minut jsem se bavil výborně. P.S. Hned v prvních záběrech jsem se málem posral u násilně vloženýho product placementu na nejmenovanou značku dámských vložek:D ()

Ollie235

Pomalý, ale i tak celkem příjemný snímek ze Svěrákovic dílny. Bohužel ale doplácí na stejné chyby, jako většina českých novějších komedií. Chybí více vtipu, naopak přebývají vážné okamžiky a místy to dost zavání spíše dramatem. Navíc mi neskutečně vadily po celou dobu se opakující snové scény a Svěrákův pád z kola, který byl k smíchu (a to nemyslím v dobrém). ()

Eric Serra zakoncertuje na SOUNDTRACKU Poděbrady

Eric Serra zakoncertuje na SOUNDTRACKU Poděbrady