Režie:
Ludvík RážaScénář:
Šárka BaborovskáKamera:
Milan DostálHudba:
Petr HapkaHrají:
Radoslav Brzobohatý, Jana Preissová, Soňa Novotná, Jan Potměšil, Ivan Trojan, Dagmar Havlová, Zlata Adamovská, Martin Dejdar, Filip Renč, Regina Rázlová, Mahulena Bočanová, Jan Čenský (více)Obsahy(1)
Fantazijní pohádkový příběh o věčném hledání pravdy, lásky a spravedlnosti nás zavede do písečné Antarie, země, která leží kdesi v tajemných dálkách nekonečna. Antarii, tak jako i třem ostrovům života – Ostrovu blažené nevědomosti – Ostrovu blažené lásky a Ostrovu blažené moudrosti – vládne nesmrtelný a mocný Antares (R. Brzobohatý). Jeho nejmladší syn Antar (J. Potměšil) zatouží jednoho dne poznat skutečný život i lásku, a proto se rozhodne vydat na ostrovy života. Otec jej před touto poutí zrazuje, nechce ztratit nejmilejšího syna. Ale mladičký Antar jeho prosby a varování nevyslyší… (Česká televize)
(více)Hrají
Radoslav Brzobohatý
Československo
Nejlepší filmy:
Král Krysa (1979) (divadelní záznam)
Lucerna (1967) (TV film)
Všichni dobří rodáci (1968)
Jana Preissová
Československo
Nejlepší filmy:
Bratři Karamazovi (1981) (divadelní záznam)
Jak dostat tatínka do polepšovny (1978) (TV film)
Jak vytrhnout velrybě stoličku (1977) (TV film)
Soňa Novotná
Československo
Nejlepší filmy:
Jak básníkům chutná život (1987)
Život a smrt malíře Petra Jana B. (1986) (TV film)
Skleněný dům (1981)
Jan Potměšil
Československo
Nejlepší filmy:
Tajemství Ocelového města (1978)
Proč? (1987)
Dlouhá míle (1989) (seriál)
Ivan Trojan
Československo
Nejlepší filmy:
Elegance molekuly (2024) (divadelní záznam)
Oblomov (2002) (divadelní záznam)
Příběhy obyčejného šílenství (2009) (divadelní záznam)
Dagmar Havlová
Československo
Nejlepší filmy:
Gazdina roba (1992) (divadelní záznam)
Noc pastýřů (1993) (TV film)
Hřbitov pro cizince (1991) (TV film)
Zlata Adamovská
Československo
Nejlepší filmy:
Obecná škola (1991)
Brouk v hlavě (2020) (divadelní záznam)
Brouk v hlavě (2002) (TV film)
Martin Dejdar
Československo
Nejlepší filmy:
Tichá bolest (1990)
Brouk v hlavě (2002) (TV film)
Myši patří do nebe (2021)
Filip Renč
Československo
Nejlepší filmy:
Kolja (1996)
Tmavomodrý svět (2001)
Requiem pro panenku (1991)
Regina Rázlová
Československo
Nejlepší filmy:
Ikarův pád (1977) (TV film)
Případy 1. oddělení (2014) (seriál)
Kolja (1996)
Mahulena Bočanová
Československo
Nejlepší filmy:
Muž v pozadí (1995) (seriál)
Dámský krejčí (2012) (divadelní záznam)
Žena z Korinta (1986) (TV film)
Jan Čenský
Československo
Nejlepší filmy:
Ochránce (2021) (seriál)
Mapa zámořských objevů (1978) (TV film)
Člověk proti zkáze (1989)
Radovan Lukavský
Československo
Nejlepší filmy:
Vyšší princip (1960)
Tažní ptáci (1983) (TV film)
Sňatky z rozumu (1968) (seriál)
Nela Boudová
Československo
Nejlepší filmy:
Případy 1. oddělení (2014) (seriál)
Kolja (1996)
Muž v pozadí (1995) (seriál)
Roman Hájek
Československo
Nejlepší filmy:
Burning Secret (1988)
Kaspar Hauser (1993)
Prodavač humoru (1984)
Daniel Rous
Československo
Nejlepší filmy:
Devadesátky (2022) (seriál)
Četnické humoresky (2001) (seriál)
Červený Bedrník (1999) (seriál)
Miriam Hynková
Československo
Nejlepší filmy:
Případ Platfus (1985) (TV film)
Egyptologové (1974) (TV film)
Opory společnosti (1972) (TV film)
Barbora Srncová
Československo
Nejlepší filmy:
Utopím si ho sám (1989) (TV film)
Lotrando a Zubejda (1996)
Krajina s nábytkem (1986)
Michaela Jílková
Československo
Nejlepší filmy:
Ochránce (2021) (seriál)
Vážení přátelé, ano (1989)
Volná noha (1989)
Karel Karas
Nejlepší filmy:
Tři spory (1981) (seriál)
Dítě (1973) (TV film)
Ztracená tvář (1965)