Místo v životě

Rodinný
Česko, (2006–2008), 26 h 40 min (Minutáž: 51–56 min)

Série(2) / Epizody(30)

Martinu Lukešovou (Barbora Siedlová) a jejího přítele Jana Kadlece (Ondřej Vetchý) potkáváme ve chvíli, kdy se Martina dozvídá, že je těhotná. Rozhodnou se po delší době opět vrátit do Žďáru oznámit novinu rodičům Martiny Lukešovým (Simona Stašová a Miroslav Táborský), ale stane se neočekávaná věc V prvním díle se poprvé potkáváme s novými hrdiny. Místostarostka Petra Janatová (Anna Šišková) musí řešit složitý úkol s obyvateli satelitního městečka. Současně netuší, že její manžel advokát Janata (Jan Hrušínský) má milenku a už vůbec nepředpokládá, že by se s ní mohl rozejít. Dalším novým hrdinou je otec novináře Kadlece (Luděk Munzar). Vedle hlavních postav se můžeme těšit i na další oblíbené tváře - protřelého podnikatele Václava Rokytu (Tomáše Hanáka), jeho ženu (Petru Jungmanová), svérázného policistu Šrédra (Bohumil Klepl) či starostu Tichotu (Jaromír Dulava). (oficiální text distributora)

unclejack

Po technickej stránke nezvládnuté a čo sa týka samotných príbehov, tie sotva diváka zaujmú. Zaujímavé herecké obsadenie cituje klišoidné repliky a ich životy sa samozrejme zamotávajú a zamotávajú... ()

rigby

Oproti první sérii, která běžela ještě na České televizi, je znatelný kvalitativní pokles. Zároveň s tím ubylo několik hlavních hrdinů, několik jich zase přibylo, a děj se přesouvá ze satelitního městečka přímo do centra města, zejména na radnici. A stává se z toho spíše klasický vztahový seriál. Nicméně stále ještě patří k těm kvalitnějším v české televizní produkci, proto nechávám tři hvězdičky, i když k nim přikládám velikánské nepřehlédnutelné minus. 3- ()

Amalberga

Pro mě obrovské zklamání. Místo nahoře byl na české poměry výtečný seriál, ale Místo v životě je dost nepovedené pokračování. Kamera děs, scénář je dost slabý, není divu, že herci nejak extra nehrají, není co. Mělo mě ihned odradit logo Novy. Dokonce i povedený soundtrack zkazili. Po jedné epizodě přestávám seriál sledovat, nechci si kazit příjemný dojem z jeho první série. ()

Olivier

Nebudu tomu dávat fatální hodnocení, protože jsem viděl všehovšudy asi půl dílu. Díky parkinsonistické kameře jsem si ale dokázal docela udělat obrázek o kvalitě tohoto žvástu. ()

saaaky

Ve své podstatě klidný a neurážlivý seriál, který šlo někdy i sledovat. Někdy ale i nechutný sranec, kdy nezbývalo nic jiného než přepnout. Škoda ... ()

Prusovka

Mě se tenhle seriál líbil! Byl obyčejný, dívatelný a hlavně, dle mého, lidský. V rodině Lukešových bych žila ráda.:-) ()

shinlove

Nebylo to tak dobré pokračování, jak bych si přál, dost možná, že po ČT převzala pokračování Nova...Nevím proč se tak stalo, ale rozhodně to dle mého ději neprospělo...2* ()

morlumak

Možná bych se na to i díval, ale z té šílené kamery mě vždycky rozbolely oči a vzdal jsem to. Vynález stativu měl svůj smysl.... ()

Peabody odpad!

aneb jak zprznit poměrně slušnou první řadu. Nova tady neměla šťastnou ruku a Jiří Chlumský neměl dobré období, nebo na to neměl čas, spíše se mi zdá, e mu ho Nova nedala. Rozdíl mezi ním a panem Smyczeem je ve výsledku obrovský, kromě mizerného scénáře to vypadá, že se bralo na první dobrou (a někdy prostě na první), herci občas nevěděli, kdo přijde po nich, nebo tam byl před nimi, kolikátého je dneska a v které telenovele se zrovna pohybují. Je to dobře srovnatelné, protože spousta z nich je stejná jako v řadě první a najednou jsou jak tělo bez duše. Ono nahradit jednu trojici scénáristů jinou trojicí nemusí fungovat. ()

Snowgirl odpad!

To je nechutny, z puvodni rady zustali akorat herci.... nezazivny a nesledovatelny.... diky "kul" kamere ja nevim koho. Ale hlavne chybi Smyczek, Chlumsky je nymand, coz uz mnohokrat dokazal. Zde to zpecetil. Jinak skvely priklad, jak zmena produkce (Noha) dokaze zmenit celkovy feeling nametu. ()

simonman

S tím úděsným obrazem jděte do háje! To má být jako co? "Já jsem teď vymyslel úúúúžasnou věc: budu furt schválně hýbat s kamerou, aby se na to nedalo dívat. To bude paráda!" ()

KcarlosK

Slabší pokračování Místa nahoře. Ale stejně jsem to zkouknul. Už kvůli těm herečkám. Zase. Na české poměry je to ta lepší věc. ()

mzop

K mému příjemnému překvapení nezůstalo jen u základních 13 dílů seriálu Místa nahoře, k mému velkému rozčarování úroveň volného pokračování neuvěřitelně klesla. Kamera hrozná, scény hrozné, často špatné herecké výkony se špatnými dialogy, neustále vkládaná hudba natahující zbytečně děj... hrozná režie! Komerce z toho úplně čiší, záporné hrdinové končí špatně a kladní dobře. Novácká záštita tomuto seriálu strašně ublížila Umím si představit, jak povedený z toho mohl být kousek, kdyby zůstal České televizi. ()