Bývalý hráč amerického fotbalu Sean Porter pracuje v Los Angeles jako dozorce v nápravném zařízení pro mladistvé. Den, co den se potýká s problematickým chováním agresivních mladíků, kterým chybí nejen disciplína, ale také sebeúcta, naděje a pocit sounáležitosti. Znechucen tím, že není schopen jim pomoci, navrhne s kolegou Malcolmem Moorem vedení ústavu, že sestaví fotbalové mužstvo, které by mladíkům dalo pocit, že mohou být součástí celku a naučilo je odpovědnosti k sobě i ostatním. Dá dohromady tým Kilpatrick Mustangs a slíbí klukům, že i když jsou ztracené existence, pokud zaberou, mohli by zvítězit. Nebude to snadné, protože sezóna začíná za pár týdnů. Navíc dva z nich, Willie Weathers a Kelvin Owens, patří k znepřáteleným gangům a nezdá se, že by se snesli na hřišti. První zápas proti mužstvu Barringtonu dopadne přes slibný začátek katastrofálně. Sean se však nevzdává a s nesmírným úsilím se mu pomalu daří učit kluky spolupracovat. Jak se zlepšují jejich vztahy i přístup, zlepšuje se i hra a výsledky. Seana potěší zejména vítězství, kterého tým dosáhne díky spolupráci Willieho a Kelvina. Dostává se jim stále více pozornosti fanoušků, a dokonce se objeví naděje na zisk poháru. Do jejich života ale zasáhne problematická minulost... (TV Nova)

rt12

Jediné co stálo za to, byly závěrečné titulky se skutečným vychovatelem v pasťáku a jeho svěřenci. Jinak prd a vořech. ()

Maddlis

Já vim já vim, nebyl to zase tak excelentní film, ale mě se prostě tyhle filmy líběj - fotbal, dobrej trenér a tak trochu nostalgie, to je moje... ()

Lyncha

Sama bych si to nevybrala, film mi byl pusten v autobuse. Jde o desny sladak typu: charakterni dospelak nauci male gangstery, jak byt spravnymi hochy (aneb Panu uciteli s laskou po stopadesate). Ale dalo se na to divat, misty jsem se zasmala, prestoze jsem film videla v portugalstine se svou slovni zasobou citajici cca 50 nejbeznejsich slov a frazi (pri sledovani jsem se naucila 51. - do prdele) a postupne vic a vic mekla. Roneni slz zabranil az kycovity konec, nastesti odlehceny opet trochou humoru. ()

Joe321

Jakkoliv je to ohrané a klišoidní, tak je to lepší průměr. Rock dokonce hraje, což je příjemné zpestření. Škoda jen, že je tam pořád omíláno vítězové kontra poražení pořád dokola. Dal bych čtyři, ale to bych si zase trošku vyčítal, i když se mi to celkem líbilo. -"You don't know how to spell 'Mustang'? You have got to be shittin' me!" ()

marcek

Abych řekl pravdu, tak jsem od tohohle filmu zas tak moc nečekal. The Rock a Xzibit v drama?? Byl jsem ovšem rád, že jsem se pletl. Moc dobrej film a parádní výkon The Rocka a příjemnéj příběh (akorát jsem v tom moc viděl film Coach Carter). ()

Juto

Scenáru v konečnom dôsledku chýba nejednoznačnosť, irónia a srdečné emócie, vďaka ktorým by bola premena tucta zocelených zločincov veľmi dôveryhodná, a napriek zjavným dobrým úmyslom film pôsobí pateticky, zjednodušene a mierne falošne. 6/10 ()

emo

Vcelku milá oddychovka o prevýchove delikventov, tentokrát so sympaťákom Dwayneom "The Rock" Johnsonom v úlohe trenéra. O nejakých hereckých výkonoch tu síce nemôže byť reč, ale nebyť prešvihnutej stopáže, dal by som aj 4*. ()

Maty85

Hezky zpracovaný film podle skutečné události - životní prohry vs výhry.......... . The Rock jako trenér / kurátor nebyl vůbec špatnej, ba naopak se tam hodil. Na to, že film má dvě hoďky, tak sem se nenudil vůbec. ()

KatanaCZ

Znáte ten pocit při sledování filmu, kdy vám tuhne krev v žilách, uvnitř sama sebe řvete "běž" nebo něco podobného....? Tak přesně tohle jsem prožíval já při sledování tohoto filmu. Nejsem fanda amerického fotbalu, nikdy jsem neviděl ani jeden zápas a myslím, že nikdy ani neuvidím, ale musím říci WOW! Od tohoto titulu jsem neočekával nic převratného, spíše mě lákal The Rock, ale vyplatilo se podívat. Kéž by tento film viděli všichni skuteční grázlové dnešní doby, klima na ulicích by se pak možná opravdu změnilo. Někdo může říct, že o tohle právě filmařům šlo, nalákat nás na působivý příběh, dojmout nás a tím si zajistit výdělek - jistě to je pravda, ale co? Sakra se jim to povedlo! A to je důvod proč dát ještě o hvězdičku víc.... ()

otík

Klasický příklad nudného sportovního dramatu se slušným hercem v hlavní roli. A že tím hercem je The Rock? To nevadí, zvládl to. Ano, byl totálním klaďasem až mě to žralo, ale co jiného čekat? Jinak kamera velmi slušná, fotbalové zápasy jsou zabírány slušně, hudba sice pořád ta samá, ale také ucházející šmidlačka. Víc jak na průměr to ale nemá především kvůli své příšerné délce. Hudba: Trevor Rabin ()

Radiq

Možná to je tím, že poslední dobou jsem viděl už třetí film o americkým fotbalu (a stejně furt nehcápu pravidla a ty jejich kódy). Ale i tomu nejtupějšímu tupci s tupé na hlavě dojde, jak bude film pokračovat a jak dopadne. Ok, s tím jsem se smířil hned na začátku a jediný, co tam stálo aspoň trochu za to, byl asi Dwayne Johnson... (kvuli tomu se na to dival asi každej, ni?). Prostě ten film není zrovna pošušňáníčko, a to jsem při tom nudou pár šušňů i vylovil. Jinak je to hrozně americky a gangstersky a tupy. Proč teda dávám dvě hvězdy a né odpad? Co je vám do toho! ()

URBAN

Dwane Johanson se v tomto filmu našel, jenže neni to film pro mě. Celkově je to určeno pro USA publikum. Není to moc na sílu motivační a cílove publikum to určitě potěší. ( 24.10.16/MAC ) ()

Triple H

Formulka "proti prúdu idúci učiteľ vykreše z mladistvých delikventov lepších ľudí" je tu zredukovaná na celovečernú montáž kvázi epických okamihov, ku ktorým väčšina filmov skúša aj nejakú tú výstavbu. Tu však nejaká psychológia a vývoj v podstate neexistujú a sledujeme len kolekciu dojemných, motivačných, dramatických, spomalených a heroických scénok, permanentne podfarbených burácajúcim orchestrom. Pozrel som to potiac sa pod perinou a neumrel som, a strávim lacný pátos, ale odtiaľ potiaľ. Na konci sa nedozvieme ako deti dopadli po prepustení, čo by stálo za zmienku, keďže z toho čo som čítal slušný počet z nich sa vrátil k svojmu pôvodnému životnému štýlu, poniektorí z neho vykĺzli, poniektorí skúšali jedno aj druhé a jeden bol zastrelený. To by ale kazilo tú hallmarkovskú idylku. Síce je chvályhodné, že Porter sa snažil a niekomu aj zachránil život, ale bez systémového riešenia to bol len prd vo vetre a vo výsledku som si povedal, že je neuveriteľné ako katastrofálne vypatlaní, agresívni a asociálni kokoti v niektorých častiach USA žijú. Asi takto to poviem - ak by sa nejakému učiteľovi v Košiciach podarilo jednu triedu cigošov z Luníka IX scivilizovať tak, že povedzme polovica z nich sa ako-tak začlení do systému, klobúk dole. Dobrá práca. Ale nepotrebujem o tom vidieť pestrofarebnú Disneyovku, ktorá ignoruje všetok kontext a tak tlačí v sentimente na pílu, až je to človeku protivné. ()

DJ Rocco iNc

No..nie je to až taký zlý film, hoci sa mi zdá, ako keby to trocha bolo odkopírované od známeho filmu TRESTNÁ LAVICA. Ešte aj dej je podobný len s malým rodielom. Keď som počul, že v tomto filme hraje aj Xzibit, tak som bol zvedavý, akú úlohu zohrá. A namiesto nejakého gangstra si zahral nejakého podskoka. Ale aj to sa stáva. No i napriek tomu dávam také hodnotenie aké dávam. Film má vlastne náučný význam, má vystríhať mládež pred svetom vonku. To sa mi na tomto filme páči najviac. ()

TO

Pocit při sledování téhle americké pohádky je ták nádherný, že je úplně jedno, kolikrát tady už podobné téma bylo. Mě to nadchlo a je to poprvé, kdy dávám filmu s The Rockem čtyři hvězdičky. ()

The Rock bude rychlejší

The Rock bude rychlejší

08.05.2009

A dost možná i zběsilejší. Konečně! McG sice dementoval internetové klepy o tom, že si Dwayne Johnson zahraje hlavní roli v jeho 20,000 Leagues Under the Sea: Captain Nemo (top kandidátem na… (více)

The Rock leze na skálu

The Rock leze na skálu

30.08.2007

Dříve nebo později to postihne každého filmového svalnatce náhlý přechod od drsné akce k rodinné komedii, v níž si hrdina, který předtím lámal vazy padouchů jako suché pařezy, musí poradit s hordou… (více)