Biznis

všechny plakáty

Frankie, mladík na útěku ze špinavého ghetta v jižním Londýně, plánuje svůj útěk a začátky nového života ve slunném Španělsku – přesněji na Costa Del Sol. Vybaven ničím více než jen pár drobnými se vydává na cestu a to aniž by věděl, že tato nepatrná suma ho zavede do lákavého světa bývalého gangstera Charlieho. Dříve než si to sám stačí uvědomit, Frankie dostane více než po čem toužil – je jedním z Charlieho gangu a náhle se ocitá uprostřed světa organizovaného zločinu. (oficiální text distributora)

solisoli

Tento gangsterský príbeh, ktorého námet je príliš obohraný, neponúka nič výnimočné. Možno slušná hudba a výprava na niečo upozornila, ale priehľadný a predvídateľný dej, ktorý by možno oživil nejaký ten čierny humor. Prijateľné, len ako chvíľkové a účelové pobavenie, keď už nie je do čoho kopnúť. ()

Mikecat

Otrasná hudba, navyše veľmi zosilena, rozhovory zase tiché, skladby tie celkom ujdú. Slabšie prevedenie mafiánskeho pribehu. Zaujímavé zápolenie drogových bossov popretkávané šibalskými očkami mladej spoločníčky po mladom nováčikovi v parte. Nechýbajú vášnivé bozky, sex na koníčka odchrbta v sukni a podprde. Vzostup je fajn, príjemný, horšie, keď padneš na samé dno. Podraz za podraz pre balík peněz. Korytnačka říká: " Si hezkej, za soulož s tebou dám 1000 babek.." ()

Spevo

Čakal som viac, viac prepracovanú záležitosť, ale toto bola skôr len taká nevážna oddychovka. Postavy ma moc nenadchli a nezaujali, možno až na Charlieho a Carly, ktorá bola inak strašne sexy. Celé to bolo (a už to tu tuším viac ľudí spomenulo) ladené do takého GTA: Vice City štýlu, slnko, pláže, palmy... Dosť sa mi páčila hudba z 80. rokov, ktorá tomu dodala aspoň viac šmrncu. Tri hviezdičky sú viac než dosť, je to tak presne akurát. ()

Laci

Nazval by som to "malý europský Scarface", aj keď tu nieje toľko akcie, príbeh je omnoho jednodušší a európsku variaciu Tonnyho Montanu by sme tu márne hľadali. To, čo mi pripomenulo De Palmov skvost, bola atmosféra 80-tých rokov. Nech bol príbeh o vzostupe a páde (a znovu vzostupe??) akokoľvek stupidný, už len kvôli 80's hudbe sa film dobre pozerá. Danny Dyer, aj keď je jeho výkon v tomto filme dobrý, mi tu trochu nesedel, no zvyšok ušiel a myslím, že 4* sú zaslúžené. ()

kajo48

toto je zaujimavy film, na zaciatku som mal mierne obavy ako to cele dopadne, ale cim viac som ho pozeral, tym viac som sa bavil. v tejto akcnej gangsterke je sice par hluchych miest, trochu viac klise ako by sa patrilo, ale aj tak musim dat 4* za cool retro hudbu ´80, paradne sustakove teplaky a scenu cakania pri odpadovej rure :-) kto hral GTA:Vice city, skuste si poriadne pozriet 2 kapitolu na DVD, urcite vam to cosi z tej hry pripomenie :-) ()

sparrow1

Moc pěknej film o tom jak s jídlem roste chut.A né vždycky každej skončí dobře.Jen tak jsem to zkusil zkouknout a opravdu příjemné překvapení. ()

hansen

Opravdu super rychlý spád,který ani chvíli nenudí.Skvělé tvrdácké hlášky a také super rychlý spád,jo a nesmím zapomenout na hlášky.Je škoda že film nabízí "jen" toto. ()

Alvin

Béčkový film s béčkovými herci, béčkovým příběhem a nepřitažlivou „kráskou“. Dokoukal jsem to jenom ze slušnosti. ()

LaCZik

Tak trochu mix Kokainu a Podfu(c)ku podle mého názoru moc nefunguje, Neříkám, že to bylo špatné, ale prostě mi tam něco chybělo. Jinak hudba suprová (u Lova je to dobrým zvykem) stejně jako atributy 80 let (ulýtlá Fila teplákovka). Danny Dyer s Hassanem hrát opravdu umí a zvedají film na slušných 3,5 hvězdy. Málem bych zapomněl na výtečnou Georginu Chapman, které role ku*vičky opravdu sedla:-) ()

SamVonGoston

Nick Love proste zbožňuje 80te roky a v tomto filme to dáva patrične najavo. Nezabudol hádam ani na jeden detail čo sa týka hudby a módy. Na to, že je film točený nízkorozpočtovo dáva pocit opaku. Od začiatku do konca je zaujímavý a dáva pekný príklad toho, čo sa stane keď začne mať niekto veľké oči. ()

andy60

Nedávno jsem shlídnul KOKAIN a nabízí se srovnání - biznis z toho odchází jako ten poražený, čímž ovšem nechci říct, že se jedná o špatný film. Prostředí, hlášky, humor, stylová hudba britské nové vlny (Duran duran, Blondie, Buggles...), to vše dělá z filmu docela příjemnou podívanou. ()