Prázdniny pana Beana

Prázdniny Mr. Beana

Prázdniny pána Beana

Komedie / Rodinný

Velká Británie / Francie / Německo, 2007, 90 min

Tak nízké hodnocení si návrat pana Beana určitě nezaslouží. Mně se to totiž opravdu líbilo. Pan Bean mě dokázal rozesmát jako tenkrát a to je účel, se kterým hodlal natočit tento film. Přitom řikal, že už nikdy nechce s jeho alter egem mít nic společnýho. Jsem rád, že svůj cíl nesplnil. Jeho průjezd Francií za to totiž určitě stojí a néé že ne! A i když je tam pár scének humorně nic moc, převyšují je ty podařené a zábavné. Jediné co mi opravdu vadilo, tak snad ten opravdu bláznivý příběh, ale u něj je to nejspíš povinností. U těchto prázdnin věřím, že se na ně s radostí znovu a rád pokud budu moci podívám. Jeho přiblblý úsměv mi za to určitě stojí. Mimochodem Willem Dafoe režisérsky fakt válel... --- K čemu je policista se zlomeným srdcem? Bez tebe nejsem nic, nic, nic, nic, nic....NIC!(8.8.2007)

Z původního Beana už moc nezbylo. Komedie je to pořád pěkná, má spoustu báječných momentů, ty s Beanem na kole a v restauraci patří k těm nejvydařenějším. Jinak zápletka s dítětem a výletem do Cannes opravdu není moc borcovní. Účast Karla Rodena a spoustu dalších slavných hvězd sice potěší, ale filmu to moc nepomůže, protože pořád to je hlavně Beanova one man show. Ano, byl jsem z toho tedy trochu zklamaný, ale pořád je to zábava se spoustou nových i vylepšených forků, takže za ****.(23.12.2011)

• Zombi

Kdyby tvůrci sestříhali ty povedenější gagy a vypustili příběh, bylo by to mnohem lepší a nezabíralo zbytečně čas, jo, Emmu de Caunes bych tam taky nechal, jen tak pro okrasu :o)(5.2.2012)

[5/10] Rowan Atkison je perfektný Mr.Bean, ale v tomto filme som nemal žiadny pocit väčšej zábavy. Obyčajný príbeh zlepený so skečmi s Mr.Beanom už nieje ono ked´ je to 90 minút v kuse, žiadne tempo, dosť pomalý film, nie nudný, vyčarí úsmev aj pobaví, ale pri druhom pozretí som sa dosť nudil. Ako samotné scénky funkujú veľmi dobre a zábavne, ale ako celok do seba nepasujú.(11.2.2012)

• Hanes88

V tomhle případě jsem tak nadšený nebyl. Přestože mám Mr. Beana hodně rád, znova na tento díl koukat nebudu. Nebylo to opravdu nic moc...spíše teda nic..(15.3.2012)

• adam9

Člověka to strašně zamrzí, když vidí legendárního pana Beana v téhle, jednoduše řečeno, sra*ce. Oproti Největší filmové katastrofě strmý pád dolů, a tak nezbývá, než se snažit tohle vytěsnit a vzpomínat pouze na klasického starého dobrého Beana.(5.12.2013)

Pokud tenhle film hodláte srovnávat s televizními příběhy Rowana Atkinsona coby Mr.Beana tak je to jako kdybyste srovnávali brilianty s bižuterií. K tomu televiznímu Beanovi to má bohužel hodně daleko (i když spousta vtipů, které v Prázndinách pana Beana uvidíte vám budou více než povědomé) a srovnávat to s Největší filmovou katastrofou to nelze už vůbec, protože Prázdniny jsou natočeny "poevropsku" zatímco Katastrofa víceméně "poamericku", přesto si myslím, že Prázdniny jsou udělány kvalitněji. Film má poněkud "vlažnější start", první polovina je dějově i vtipově poměrně nezáživná (snad s vyjímkou pojídání langust alá Bean), zatímco druhá polovina hýří vtipem a je celkově i dějově lepší. Velice kvalitní je hudební vložka filmu, která všemu tak nějak dává šmrnc. Celkově bych to shrnula, že první polovina je slabších 60% a druhá polvina čistých 85% Beanovského, respektivě Atkinsovského humoru, což se rovná 75% celkového hodnocení.(6.4.2007)

Ještě než jsem šla na nového Beana, viděla jsem film o filmu, kde Rowan Atkinson říkal, že je s filmem spokojený, protože se odehrává v Evropě, navíc ve Francii, kde mu nikdo nerozumí, takže to odehrává řadu trapasů, typických pro Beana atd.. Ano, to je sice pravda, kdyby to byl Bean, stoprocentní Bean, jak ho všichni známe. Tohle je ale někdo trochu jiný. Má sice v sobě Beana, v některých scénách je to čistě jenom Bean, ale v některých je to nekdo jiný. Má sice nevinný a dětský kukuč jako Bean ale i něco jiného - dospělého, a to k Beanovi nepatří. Nevím, jestli je to tím, že se musel starat o toho kluka nebo že se mu líbíla ta herečka, ale v každém případě, tohle je vlastnost, která není beanovská. To je asi základní problém filmu. I tak jsou ale Prázdniny pana Beana slušnou komedií, u které se krásně pobavíte a zasmějete. Výbornou roli tu má Karel Roden. Když to srovnám s jeho minulými rolemi z Hollywoodu, tak tuhle mu věřím ze všech nejvíc! Další, kdo tu září, je, teda kromě Atkinsona (který je i přes všechny chyby, velké chyby, pro mě prostě skvělý), i William Dafoe, který by se svým originálním filmem, který je absolutně nesobecký, zazářil určitě i v Cannes:-) Takže zlatá střední cesta - 3 hvězdičky. Ale co PROBOHA měla znamenat ta závěrečná píseň na pláži?!?(29.4.2007)

• bidja

Pane Beane vraťte se prosím ke krátkým skečím či do Černé zmije. Ten první celovečerní film ještě ušel, teď je to jen trapné.(16.9.2007)

• Pawlisman

Hróóóózná ptákovina teda. To je humor pro koho? No jednou jsem se zasmál - jedna hvězda náleží. Ale jinak si teda spíš odplivnout na zem... 3/10(20.10.2007)

• AngiS

Ačkoli mam Rowana Atkinsona ráda, tak tohle byl uplnej propadák a pro mě neskutečný zklamání.. Nacpat starý, výborný vtípky do jednoho filmu a spatlat to tak neskutečně nevtipnym stylem.. jestli jsem se dvakrát pousmála, bylo to hodně. 5%(9.7.2008)

Z úcty k Mr. Beanovi dávám 3*, i když si to tenhle film nezaslouží(27.1.2009)

• Nekgro

Slaby, slaby, slaby. Tak tenhle film už nikdy více. Každej díl seriálu mě dostal, ale v tomhle filmu sem se zasmál jen párkrát. Zklamání....(14.5.2009)

U Mr. Beana se nejde nesmát. Opět Rowan Atkinson předvádí svůj herecký talent na humor všeho druhu. Nechápu proč tu má tato komedie tak málé hodnocení, protože mě nenapadá nic co by se mu dalo vytknout. Ikdyž se tam nacházejí okamžiky podobající se seriálovým scénkám, vždy se u nich ráda zasměji.(20.9.2009)

• Eraserhead

Při Rowan Atkinson Live brečim smíchy, krátké příhody pana Beana jsou super, u prvního filmu jsem se pořád ještě dobře bavil. Toto je pouze nekonečná trapnost a absolutní vražda Beanova kultu. Prostřihy z videokamery mi lezly na nervy, ale naštěstí aspoň ty dostaly v závěru nějakou zajímavou pointu. Stejná nuda jako film Carsona Claye.(21.4.2010)

• ThinkGeek

To snad ani nebylo nutný...(16.10.2010)

• DHDV

Doufám, že tohle bylo rozloučení s postavou Mr.Bean.(20.11.2010)

Na jednu stranu je to klasický Bean, na druhou je to neuvěřitelná vykrádačka sebe sama - polovina gagů byla jednoduše překopírovaná z původní show. Navíc - po shlédnutí tohohle filmu jsem pochopil co Atkinson myslel tím, že by chtěl s Beanem skončit, protože je ve věku, kdy už není jako tahle postava uvěřitelný. Atkinson už vypadá vážněji, má vážnější výraz a vrásky ... a zrovna to Beana zabíjí - těžko se vám chce věřit že to je ten stejný mamlas, jako kdysi v show.(3.12.2011)

• M1k9

Upřímně, moc to nešlo. Je sice fajn vidět Beana po tolika letech a velký kus umění, ale už to opravdu nemělo takový náboj. Vtípky byly slabé. Škoda, chtělo to trochu víc promyslet. 1/10(28.1.2012)

Z téměř němé letní road movie s magorem v hlavní roli se víc vytěžit nedá. Z vedlejších postav jednoznačně nejvíc pobavil Carson Clay a promítání JEHO umění.(4.5.2014)

Po dlhých, dlhých rokoch podpichovania nemohlo prísť k francúzsko-anglickému vyrovnaniu v inej krajine než doma u Galského kohúta. Návrat na rodný kontinent Beanovi prospel, čo som plne docenil až po druhom zhliadnutí. Oceňujem rozhodnutie poslať ho naprieč krajinou, kde môže rátať s jediným komunikačným prostriedkom a to gestikuláciou, takže podstata vtipu môže pracovať naplno. Farebné scenérie príjemne kontrastujú s príbehom a Beanovou mierne nadnesenou predstavou vysnívaného výletu. Pri takej scénke prebudenia medzi filmovými rekvizitami zo 40 rokov 20.storočia je toto spojenie najpríznačnejšie. Ako tomu bolo pred 10 rokmi v LA aj tu sa nám dostáva množstvo opakujúcich sa fórov či už z televíznych (miesto golfovej loptičky unikajúci lístok) alebo divadelných vystúpení (operné číslo). Najsilnejšie gagy sa sústreďujú zhruba v strede filmu aj keď vo finále na festivale v Cannes čaká kráľovský fór, ktorý si vzal na paškál artové kúsky a súčasný hlad po originalite. Medzi vystrihnutými scénami je možné objaviť malý poklad z vlaku, ktorý by sa v plnom zostrihu určite uživil. Zakiaľ bol prvý filmový Bean možno až príliš poameričtený, ten druhý sa od tejto cesty odklonil na bláznivý road trip po európsky. Oba si zakladajú na úsmeve čoby najsilnejšej zbrani akého jediná úloha je úprimne pobaviť než vyhrať cenu kritiky a to sa Rowanovej najznámejšej postave skrátka uprieť nedá. A tým čo smútia, že vo filme chýba medvedík len toľko, v polovici televíznych epizód tento méďa nebol a nikomu to nevadilo.(1.1.2015)