Prázdniny pana Beana

Prázdniny pána Beana

Komedie / Rodinný

Velká Británie / Francie / Německo, 2007, 90 min

• honelnik

Mr Bean - 2007 O smiechu nemôže byť pri tomto filme reč.Za celý film som sa 2x usmial (scéna v aute a mr. bean na bicykli). Asi od polovice filmu, kedy som si všimol, že som vždy nejakým záhadným spôsobom vytušil aký "vtip" bude nasledovat, hovoril som si "keby som bol idiot, natočil by som to takto"....režisér mal asi podobný nápad a v tomto duchu nam predložil svoje dielo. Finále odohrávajúce sa v kine som už nezniesol a zvyšok filmu dopočúval s mikinou na tvári. Jednu hviezdičku dávam za dve vyššie uvedené scény a Willema Dafoa.(29.4.2007)

• Joll

Ale s odřenýma ušima!Myslím že Rowan není Paolo Villagio, aby se musel takhle vykrádat!Fórky z Beanovských epizod použity opět ve velkofilmu i když některé vylepšené, ale to přece nemůže myslet vážně že se opět ujmou po tom co je každý viděl nesčetněkrát v televizi!!!Nemáto ani šmrnc britského humoru ani drajv amerických komedii je to jakási neslaná nemastná všehochuť, navíc okoukaná! Rowane Styď se, .tohle bylo vážně pod tvoji úroveň.Ti jenž neviděli žádné předchozí Beanovky si mohou směle 1 a půl hvězdy přidat, ostatní ruce pryč už jste vše viděli a v lepším a kratším provedení.(11.5.2007)

• jesus666

Vtipy boli predvídateľné a čo je horšie vôbec neboli smiešne. Škoda, že sa Rowan Atkinson nedrží hesla, že v najlepsom treba prestať. Aspoň čo sa týka postavy pána Beana.(31.8.2007)

• Vodny

Ajaj, kde je ten slavný Mr. Bean, který bavil diváka již pouhým pohledem? Pokus o vzkříšení původního idiotského a škodolibého Mr. Beana dopadl více než mizerně. Díky stupidnímu scénáři a nulové aktivitě Rowana Atkinsona zde máme ubohou až trapnou komedii, ve které se zasmějete snad 3.krát a to ještě velmi křečovitě. Velká filmová katastrofa by byl ten pravý název pro tuto nudu. Předchozí Beanův snímek právě s tímto názvem byl vtipný, protože Atkinson v něm hrál skutečnou postavu a choval se jako člověk (který trošku zmatkuje). V Prázdninách Bean vypadá a chová se jako 3 leté děcko, které právě spolklo špulku. Téměř nemluví, zato huhlá, vzteká se a chová se jako idiot (ale ne jak to máme rádi, ale jako opravdový bezmozek). Takto natočit jednu či dvě krátké epizody (s nápadem) jako za starých časů by nebyl problém, ale dívat se celý film na postiženého člověka? A co Roden a jeho pidi-mini rolička? A Dafoe a jeho mini-piko rolička? Snesu hodně, mám rád šílený humor a Klub sráčů je moje oblíbená komedie, ale pokud v komedii není humor (bláznivý nebo chytrý), ale pouze odkazy na něj, tak nemůže uspět. A takový je zatím poslední Mr. Bean.(1.9.2007)

Spíše 3+. Já jsem po posledních filmech s Rowanem Atkinsonem docela bavil. Spousta super Beanovskej sketchů ale taky občas až extrémních ale super zábava.(11.9.2007)

Vypadá to, že Mr. Beanovi už odzvonilo...většinu scének z prázdnin jsme viděli již dříve a mám asi podobný názor jako většina když za jediný světlý bod filmu označím závěrečnou scénu na festivalu v Cannes. Atkinson se prostě jenom celý film šklebil a koulel očima a to už prostě jaksi není to co bychom od něj očekávali...(5.11.2007)

• vojo

Pohreb zaživa. Dve hviezdičky len kvôli záveru na festivale v Cannes, táto "epizóda" sa mi páčila.(23.7.2008)

Fakt jsme se s bráchou nasmáli. Film vhodný pro malé i velké.(25.8.2009)

• Vakomlok

Mr. Bean neměl nikdy vkročit na pole celovečerního snímku. Ta brilantní vypointovaná údernost jeho krátkých příhod je pryč a ačkoli se Rowan Atkinson snaží, hodinu a půl dlouhý film to prostě neutáhne.(28.4.2010)

• FireTight

Rowan Atkinson to na nás se svojí zřejmě nejznámější postavou zkusil ještě jednou a já osobně doufám, že se k Mr. Beanovi už nikdy nevrátí (navíc to slíbil). Beana jsem dříve nesmírně miloval a i když jsem po zhlédnutí všech čtyř sérií Černé zmije usoudil, že je to tak trochu pod Atkinsonovu úroveň, tak slabý film si vážně nezasloužil. Ani on, ani pan Fazole. Ono se v tomto případě nejedná ani tak o film, jako recyklaci starých gagů poslepovaných do jednoho celku. Vždyť počítejte se mnou - dary moře už tu byly, kousky v restauraci taky, první setkání Beana s dítětem taky (ten trik s papírky, už zas?) a dalo by se pokračovat dál a dál... Dříve by to určitě fungovalo daleko lépe, jenže když už to člověk minimálně jednou, třeba v jiném podání, viděl, okamžitě jde úroveň srandy o několik pater níž. Když k tomu přičtu iritující Beanovu kameru (která dostala prostoru až moc) a závěrečný song (ehm?), vychází mi z toho pouhá jedna hvězdička. Promiň Rowane, ale vrať se raději k Edmundovi, ten byl lepší... a důstojnější.(21.11.2010)

Asi to z toho slabšího od Pana Beana, ovšem pořád zůstáva hvězdou.(24.11.2010)

Definitivně uznávám, že celovečerní formát Atkinsonovi nesluší. Ne že bych se u toho kroutil trapností, pár dobrých gagů by se našlo, ale hodně jich v lepší podobě známe z televizních skečů a ty ostatní se ztrácejí ve vypocené dějové lince. Nakonec u mě nad Atkinsonem vítězí Willem Dafoe a jeho dokonale sebevzhlíživá "umělecká" patlanina na festivalu v Cannes.(17.7.2011)

• TERRORDROME

Po prvom, rodinne americkom filmovom Beanovi prichádaza druhý, ktorý dokončuje dielo skazy. Náš starý dobrý retard chodí sem a tam, robí chujoviny, chrúme krevety a vylieva obsah mušlí do kabelky ale ani s jazykom vyplazeným po kolená nedokáže aby sa diváci váľali po podlahe v záchvatoch dusivého smiechu. Pravda, pár scén sa predsa len vylúpne, konktrétne operné vystúpenie na trhu či záverečné slávnostné zostúpenie zo strechy budovy po prichádzajúcich autách, ale 90 minút je v tomto prípade strašne rozťahaná a zúfale neúčinná dávka rádiaoaktívneho pitvorenia. Najsmutnejšie na tom celom je fakt, že samotný pán Bean tu svojim kŕčovitým snažením o humor začína spoľahlivo liezť na nervy. Fakt, je ako nejaký tancujúci zombík čo krúti hubou a má byť akože vtipný. Skrátka, keď máme hrniec plný vody a hodíme doň jednu fazuľu bohvieaká polievka z toho nebude.(26.12.2011)

• RedDuck

Když řeknu že jsem se u posledního Beana hlasitě zasmál pouze u slovních hříček (gracias, oui oui, závěrečné finále v kině) tak je myslím jasné, že je něco špatně. Beanovy hlavní devizy jeho ksichty, reakce ostatních lidí na ně, jeho nápady a vychytávky, určitá specifická atmosféra...to všechno se tady buď opakuje nebo nefunguje. Dobrých scének je opravdu strašně málo a naopak trapností hodně. Ty gagy se nepovedlo ani příliš pospojovat do scénáře...Děj je rozvleklý, pořád mě dráždila digitální kamera. Budiž ji odpuštěno bo nakonec vedla k té hlavní taškařici ve finále, kterou bych jako jedinou označil slovem výbornou a nutila mě spolu s příjemným vizuálem zapřemýšlet o dvou hvězdičkách...no ještě si to rozmyslím.(4.2.2012)

Příjemná a odpočinková komedie. Dobrá zápletka -pubertální kluk, který panu Beanovi zůstane souhrou náhod doslova "na krku". A pan Bean zase jemu. Skeče, na které jsme z grotesek mr. Beana zvyklí, Atkinson v roli, která mu především sluší. Zábava, která není trapná ani hloupá, která si na nic nehraje.(6.2.2012)

Tento film jsem zhlédl snad už stokrát. Někdy mě neomrzí i když ho znám nazpaměť úplně celý. Nechápu takové malé celkové hodnocení na csfd.cz. Ten film si to (podle mě) nezaslouží.... Je ale zvláštní proč jsem ho dřív neohodnotil. Ani sám nevím. Už jsem ji navštívil a upřímně ohodnotil plným počtem bodů. Za film, který mě stále nepřestal bavit dávám 100%!!!!(25.1.2018)

Bean na tripu po Francii. Atkinson opět ve své životní roli skvělý, jenže příběh pana Beana se hodí víc do seriálu než do filmu. V krátkých epizodách vtipné scénky stačí, ale ve filmu zaniknou. Film potřebuje děj a ten tady není takový, aby se vyrovnal klasickým epizodám z 90. let. [21277. hodnocení, 576. komentář, 58%](12.6.2019)

Nebylo to špatné, nebylo to ani dobré, takový koukací průměr. Pokud chcete nenáročnou zábavu na zpříjemnění večera po celodenní šichtě, tenhle film vás nechá oddychnout.(11.5.2007)

• salamandrr

je to dost slabota,grotesky mr.beana možná byli vtipné,ale všechny filmy jsou asi předem odsouzeny být špatné...(19.5.2007)

• Grepfruit

Obrovské zklamání... Čekal sem že umřu smíchy ale zasmál sem se jenom párkrát a navíc dost nesměle...(7.6.2007)