Výpravný film z období pádu Římské říše, který se nedávno natáčel i na Slovensku (Spišský Hrad, Červený Kameň). Když se začne Římská říše rozpadat, opustí mladý Romulus Augustus město a vydá se na nebezpečnou cestu, aby vytvořil legii věrných - POSLEDNÍ LEGII. (oficiální text distributora)

Spooner

Příšerná historická patlanina, která stačí urazit všechny historiky během chvilky. Colin Firth si tady hraje na velkýho bojovníka, Ben Kingsley na Gandalfa a v hlavní roli je nějakej protivnej fracek, kterej je římskej císař. No prostě příšernost. Navíc ani ty bitvy nejsou dobrý a připadaly strašně unylý a pomalý (to asi aby se Firth stíhal otáčet). No prostě strašně obsazená, strašně napsaná a ještě strašnějš natočená hovadina. ()

sepp odpad!

Sexy zenska legionarka, roztodivne mece s vysuvnymi dalsimi ostrimi, carodejove, otravny maly imperator a lacine kulisy. Posledni legie nestoji ani za 5 minut zivota. ()

Big Bear

Nešel jsem do toho s očekáváním historické věrnosti. Spíše jsem čekal dobrodružný příběh z doby zániku jedné neskutečné říše, jíž se asi nikdy nepřestanu obdivovat. Ale celé to bylo pojato hodně na volno... Až se divím účasti jmen jako Firth a Kingsley. Hlavně Firth mně tam trochu bolel... Aby ve filmu nebyl sám, sekunduje mu dámský protějšek. Toho si zprvu nevšímá, spíše způsobů jak šermuje, ale nakonec i on podlehne kouzlu Indky, která ani po dlouhém putování z Říma přes Galii do mlžné Britanie nemá nikdy nenamalované oči a neudržované obočí... Gandalf Kingsley mi tam sednul úplně nejméně, tahle role kouzelníka s vlajícími vlasy... Eh... To už radši Gándhí... A malý Thomas Brodie-Sangster mi tam nesednul vůbec, ale toho celkově nějak nemusím..Natož jako malého Cézara. .Vtipný byl i záporák se svým zámkem, který jsem pracovně nazval Konopiště... Sem tam byl ve filmu moment na který se dalo kouknout, třeba ta Devátá se mi líbila. Jakási snaha byla i co se týče výpravy a bylo setsakra znát, že se film točil v éře takříkajíc předdigitální. Většinu toho bylo třebat točit s komparzem a postavených kulisách, což leckde bylo znát. V souhrnu je tohle ale spíše film pro odrostlejší děti. Dávám za jeden meč. * ()

sheen

Je u toho poznat, že na tento film nebylo mnoho peněz. Ale aspoň si film na nic nehraje, žádne triky, velkolepé bitvy. Ze začátku to vypadalo tak nadějně, pak se to ale zvrtlo. Musel jsem se nutit abych vydržel až do konce. ()

Rosomak

Ano, už podle traileru bylo vidět, že Poslední legie bude mít problémy. Ovšem, že to bude až tak hrozné jsem nečekal. popravdě na legii není nic k vidění. Snaží se navázat na vlnu historicko-fantasy snímků, ale trefuje se úplně mimo. Scénář je napsán jako pro nějakou argentinskou telenovelu a nezachrání to ani Colin Firth nebo Ben Kingsley, popravdě vůbec nevím, jak se mohli k takhle hroznému filmu dostat. Příběh je dokonce tak stupidní, že vás místy i docela rozesměje:)____Špatná výprava, nezajímavé efekty a naprosto fádní a všední záběry dávají filmu ten správný look béčka roku._____Choreografie bojů mi dost často připomínala televizní xenu (nebo že by strážce vesmíru?:) a je hrozně vidět, jak se šetřilo kde se dalo, takže vás nečekají žádné velkolepé bitvy, ale pouze malé inscenační rvačky, které vám jako divákovi moc adrenalin nezvednou...____Vlastně ani nevím, o čem všem bych tu měl psát, protože kamkoliv se kouknu, nikde nenajdu něco, co bych mohl pochválit... Tu jednu hvězdičku dávám za to, že jsem se občas i zasmál a odcházel od filmu v dobré náladě, protože některé scény, jakkoliv měli být asi dramatické jsou naprosto k popukání. Nejvíc asi scéna kdy Ben Kingsley visí svázán na provazu a přitom prožívá chvilku osvícení a navádí mladého Sangstera (Romula Augusta), kam má jít, aby našel Artušův meč - určitě si na mě vzpomenete až to uvidíte:) ()

salahadin odpad!

Fajn, tenhle film začal v Béčkových vodách, ale ještě v pěkných béčkových vodách. A jak se kodrcal ve stopáži dál, tu se sklouzl přes Céčko k Déčku, neudržel se a padal dál, ejhle mu po chvíli zamávalo eFko, Háčko, po chvíli si nabodnul zadek o měkké Íčko, aby skončil na krásném Qvéčku. Poslední legie nabízí jen barevné obrázky, po nichž se hýbají dvounohá, dvouruká a jednohlavá stvoření (to nejsou herci). Složitost doby filmařům nic neříká. Těšil jsem se, že uvidím film z mého oblíbeného archeologického období - období stěhování národů. Beru, že filmaři o této době vědí úplný hovno, ale nesnesu, když míchají gladius s kulometem. A elitní východořímský válečník jako ženská.....ehm no tak si dělá rejža legraci ne? (smích) Vlastně ne, když natočil Xenu...hm (zadumaný výraz)... Bojové souboje se podobaly akčním sekvencím z levných počítačových her (režisér na ostří našich hrdinů posílá nekonečné množství velmi lehce usmrtitelných "Gótů", (smích) kteří padají jak zralé švestky jedna báseň). Především u naší nové Xeny je to přinejmenším velmi úsměvné, i když už ve 14 letech dosáhla úrovně 7 (neutuchající smích). Nepotěšil mě ani Caesarův "Excalibur", který vypadá jako odkoupený ve vietnamské tržnici (škodolibý výraz). Podobných prodávají rákosky na stáncích mrtě. Nakonec z toho vyšel prequel k jednomu stejně špatnému hollywoodskému filmu, asi víte jakému, ne? (pláč). A jen tak mimochodem, Odoaker byl náčelník Skirů, ne Gótů. Vím, že to nikomu nevadí, ale to bychom mohli rovnou říci, že Karel IV. vládl v Rusku. (rozčilení) ()

Stegr

40% - Za málo peněz se prostě někdy nedá udělat hodně muziky. Zde to platí dvojnásob. Zezačátku se zdá, že by film mohl fungovat, ale postupem času zabředá do stále hlubší a hlubší žumpy. Herci znudění, akce bez nápadu a logika scénáře mi připadala, že ho psal někdo bez mozku. Pár hezkých momentů film měl, kostýmy a hudba se také povedly, ale z takovéto legendy se dalo vytřískat setsakramentsky víc... ()

Deimos

DVD/// Obsazení 8/10 Děj 7/10 Hudba 8/10 Efekty 7/10/// +Aishwarya Rai a Thomas Sangster, příběh, zasazení do dob před Artušem, bitvy, postavy -nízský rozpočet, docela nevěrohodné/// Dobrá pohádka. Pokud je to tak myšleno, tak smekám. Je to sice velice naivní a nereálné, ale pěkné a příjené. Na film jsem se těšil a jsem spokojenej. Dost se mi líbil snad po všech stránkách. Jen se film nesmí srovnávat s jinými historickými velkofilmy. V tomto soboji totiž skoro na všech fronách prohrává (nemá tak hvězdné obsazení, tak velkolepé hrdiny a scény). Pokud to tedy bylo myšleno vážně tak film někde selhal. Ovšem tohle si protentokrát nepřipouštím a skvěle si užívám bonusy na DVD/// Celkem 73%/// ()

666teen odpad!

Debilní film s debilní pointou, aneb poslední hřebík do rakve s Legendou o Artušovi. Bláhově jsem si myslel, že toho hollywoodského upravování už bylo dost, viz. perly První rytíř a Král Artuš. No, spletl jsem se.... P.S. Proč ten "Ekskalibr" vypadá jako by si ho Merlin koupil na tržišti od Vietnamců? ()

Mi Nü-Chai

Legenda o bájném meči a zakladateli kulatého stolování se (pokolikáté už?) ocitla v bublajícím Eintopfu. Romulus, císař z Caesarovy přímé pokrevní linie najde po vyplenění Říma, smrti rodičů a ponoukání dědy s holí (později z něj vyleze - jaké překvapení - báťuška Merlin) Excalibur a v Británii za pomoci své osobní gardy, čítající patetického vojevůdce, neméně patetické vojáky a indickou vyprsenou bojovnici ukecá poslední římskou legii k boji s tyranem Vortigernem, slavně zvítězí, skočí na Igraine a zadělá na Artuše. Nic proti změnám v klasickém artušovském kánonu, ale co je moc, to je příliš a tady je příliš všeho, zejména megapatetických promluv, stupidních dialogů, nechtěně humorných situací (všechny 'romantické' momenty) a zejména trapné snahy slepit neslepitelné. Dílo zkázy dokonává otřesná kamera, díky které má divák sice možnost dlouze se kochat pohledem do hlubokých očí Aishwaryi Rai či ošklivým obličejem Romula, ovšem ze soubojů není vidět prakticky nic. ()

kingik

Keltský druid Ambrosinus zná legendu o meči Julia Cézara, který byl ukryt před jeho nepřáteli na tajné místo. Legenda praví, že meč je určený pro velkého vládce. Film začíná krátce před korunovací Romuluse a ne náhodou se Ambrosius stává jeho učitelem a mentorem. Občas působí jako čaroděj, ale jeho čáry jsou jen směsí tajemna a triků. Otec budoucího římského krále Orestes vede formálně Řím, ale sám není císařem. V den korunovace vůdce barbarských Gotů - Odoacer požaduje 1/3 tehdejší Itálie. Ale Orestes, který chce odevzdat rozpadávající se říši do rukou svého syna výrazně odmítne, čímž podepíše rozsudek smrti nad svojí rodinou i zemí. Noc po Romulusově korunovaci napadnou Řím gotská vojska. Většina mužů římského generála Aurélia, kteří bránili svého vládce zemře, Romulusovi rodiče jsou zavražděni a mladý císař spolu s Ambrosiusem se stává vězněm v pevnosti na ostrově Capri. Zde Romulus objeví dlouho hledaný meč svých předků. Aurelius a jeho družina osvobodí císaře a po následné zradě římského senátora Nestora směřují do azylové Británie, kde musí čelit nejen svým gotským pronásledovatelům, ale také místnímu krutovládci, aby nakonec položili základ větší legendě než je ta jejich. Pokud zrovna nejste učitel dějepisu, máte u tohoto historického filmu s lacinější výpravou i realizací, šanci příjemně se pobavit. ()

Payushka

Utahane, unavne, nuda. Navic silene otravne - ve chvilich, kdy na malickeho cisare otcovsky pohledne Firth nebo naopak matersky ta Indka. Jako by si rikali: "S detma nam to jde, tak kdy do toho prastime?"... Byla bych pekne nastvana, kdyby tomu Firthovi tolik neslusel mec a nebyt zaverecne pointy. Ja rada mysticismus :) ()

Ellesime

Kompilát z několika filmů dohromady, kdy aspoň u jednoho z nich se na konci vysvětlilo, proč tomu tak je. Nemůžu si pomoct, ale viděla jsem v tom několik scén z Pána prstenů, a to značně zjednodušené a ,,zlevněné" (přechod přes hory, dobývání přes zeď, ,,čaroděj Gandalf"...) Celé mi to přišlo nějaké nedodělané a natočené jakoby omylem. Scénář byl lehce předvídatelný, takže jsem dopředu věděla, co příjde. Jednu hvězdičku dávám za závěr, který aspoň vysvětlil to, proč některé momenty připomínaly ...... (nebudu říkat co, abych to neprokecla :-) Škoda, že jsem ho z nudy před tím málem zaspala. Druhou hvězdičku dávám za to, že jsem do toho konce přece jen vydržela. PS: Colin Firth se mi na římského válečníka opravdu nehodí, budu ho vždy vidět jako upjatého pana Darcyho. :-) ()

Anderton

Čistý, ale vážne čistý televízny film, ktorý by som ako taký hodnotil pozitívnejšie. Lenže bol to film, ktorý bežal u nás v kinách a jeho scenárom boli bohvie prečo okúzlení Colin Firth, Ben Kingsley alebo Aishwarya Rai. Film kopíruje historické filmy a fantasy s dosť veľkou drzosťou, ale výpravou sa im nemôže rovnať. Ak chcete silou mocou film z Rímskej ríše, to už radšej siahnite po priemernom Centurionovi. ()

teutates

Zo začiatku som si aspoň myslel, že tento snímok má pevný základ a stroskotalo to na peniazoch a zlej réžií, ale po tom čo som sa dozvedel na konci tohto "diela" by mal Doug Lefler predsa len ostať u TV filmov. Práve tam patrí aj táto rozprávka. Mám rád historické snímky, avšak takúto "slataninu" som už vážne dávno nevidel. Veľkolepá výprava, skvelá kamera, strih a efekty - tak o tom môžete iba ak snívať. Celý film vypada lacne, až na pár svetlých okamžikov a celkovo nemá čo ponúknuť. O herectve by som radšej pomlčal, aj keď ide o zvučné mená. Ak by som to bral ako paródiu na snímky podobného formátu, tak za 2*. Po tom, čo som sa dozvedel, že Spišský Hrad je v Anglicku... YEAH - zbytočnosť. Hlúpe prevedenie, ktoré skôr urazí ako poteší 1/10 ()

eileen

Vydržela jsem to, ale byla to fuška. Ani můj oblíbenec Colin to nedokázal udělat koukatelnější. Vážně hrůza. ()

Eawy

Takéto filmy sú zlátaninkami všetkého možného, k čomu sa režisér a scenárista dostali. Pri tomto filme, to bola určite legenda o Excalibure, pád Rímskej Ríše, či dokonca Pán prsteňov. No vážne. Ale nebolo to zas až tak zlé, takže klady. Hral tam Colin Firth, síce to volo miestami komické, ale no, čo už. Hrala tam sexi ženská v hlavnej úlohe, tak to bolo v poriadku. A bol tam ešte jeden zlatý no neznámy herec.....Príbeh bol prekombinovaný, miestami komicky dramatický. Tak 50%Pozerať sa to dalo ()

Slarque

Tolik skvělých herců v takové nehorázné ptákovině s pitomým scénářem, směšnými dialogy a nanicovatou režií... Já vím, hypotéky je třeba platit, ale to neměli jinou nabídku? Skoro vše je kvalitativně hluboko pod úrovní řady anglo-amerických televizních produkcí. Snad jen krásné melodie mistra not Patricka Doylea za něco stojí. :( ()

iamek

Poslední legie není tak hrozný snímek jak tady mnozí píšou. Kdyby film měl větší rozpočet a hlavně lepšího režiséra byl by to nářez. Bohužel bitvy působí moc jednoduše, ale aby také ne, když proti sobě válčí pár bojovníků místo několika tisícové armády. Zde byl potenciál hodně nevyužitý. Vůbec by mi pořádný remake nevadil. ()

Další maso od Marshalla

Další maso od Marshalla

29.01.2009

V ultimátním béčku Soudný den se skotský hrdlořez Neil Marshall podíval do nepříliš vzdálené budoucnosti. Ve svém novém filmu nazvaném Centurion se naopak vydá do hodně vzdálené minulosti. Konkrétně… (více)

Z Říma na skotskou Vysočinu

Z Říma na skotskou Vysočinu

26.08.2008

Může být jenom jeden! A není vyloučeno, že tím vyvoleným bude skotský herec Kevin McKidd, kterému byla nabídnuta hlavní role v chystaném remaku Highlandera. V historickém seriálu Řím, kde ztvárnil… (více)

Tintin už má obličej

Tintin už má obličej

25.03.2008

Spielberg a Jackson to s tou digitálně animovanou adaptací slavné komiksové série Tintin myslí opravdu vážně. Dokonce tak vážně, že první díl trilogie bude podle všeho dalším Spielbergovým režijním… (více)