Výpravný film z období pádu Římské říše, který se nedávno natáčel i na Slovensku (Spišský Hrad, Červený Kameň). Když se začne Římská říše rozpadat, opustí mladý Romulus Augustus město a vydá se na nebezpečnou cestu, aby vytvořil legii věrných - POSLEDNÍ LEGII. (oficiální text distributora)

klerik

Knižnú predlohu somk nečítal, ale mal som pocit, že išlo o kultovú záležitosť... Tento film je však nehorázne jednoduchá (a to aj v zmysle IQ) báchorka, ktorá nemá čím upútať a scéna s objavením "toho" meča je doslova dementná. Ak k tomu pripočítate, že existuje televízny(!) RÍM je toto priam katastrofa. Môžme si myslieť o Bruckheimerovi čokoľvek, ale svojou vykrádačkou KRÁĽ ARTUŠ pokoril "orignál". Veľká škoda... ()

Chrustyn

Výpravná avšak mdlá a bez chuti. Tak přesně takhle by se dala tahle podívaná charakterizovat. Film se snaží svézt na úspěších jiných historických snímků ale nemá vůbec co nabídnout. Hercům se jejich role nedají věřit a co se týká akčních scén nebo celkové výpravy tak zaostává snad za každým z novodobých historických velkofilmů. ()

Crocuta odpad!

Tento titul celkem očekávaně zamířil do složky, kde skladuji filmy společnosti Asylum, novější počiny Muže s cejchou smrti a jiné zábavné skvosty a kterou jsem příznačně nazval "Filmové sračky". "Poslední legii" vévodí totální pitomost a tak ji nezachrání zajímavé lokace ani slušné obsazení, to můžu mít Kingsleyho rád jak chci a krásná Aishwarya může být stokrát miss Universe. Za ni bych tu jednu * klidně dal, ale zprznění kvalitní předlohy ji zase maže :-). ()

Yardak

Ještě že na začátku filmu bylo řečeno, že je to natočená legenda, jinak bych to hodnotil jinak:). Ale popravdě jsem čekal něco děsného a musím říct, že zas tak hrozné to nebylo - takových 55 %. Některé animace počítačem se fakt nepovedly, no je prostě vidět malý rozpočet. Trochu jiná legenda o Merlinovi, Artušovi a jednom mečíku:o)). ()

mat.ilda

V tomto případě by nebylo od věci ještě před začátkem projekce výrazné upozornění, že se nebude jednat o historicky podložená dobrodružství. Zmatený divák by tak byl ušetřen horečnatého listování v encyklopediích a marného spojování souvislostí mezi posledním římským císařem a králem Artušem. I kdybych velkoryse pominula tuto nepříjemnost, další rány co přijdou, bude muset divák nést statečněji, než hrstka věrných, která protivnému malému Romulovi zbyla. Za všechny jmenujme šermířské souboje, za které by se nemusely stydět ani amatérské družiny na našich poutích, mizerný scénář a (ne)uvěřitelné herecké výkony. ()

SOLOM.

Zřejmě se na mě podepsali mé zdravotní problémy, které mě poslední dobou trápí, protože na rozdíl od většiny zdejších uživatelů, mám na tento film trochu jiný názor. Určitě nepatřím k těm, kteří by často nepoužívali v komentářích kritiku, ale tentokrát si dovolím nesouhlasit. Poslední legie určitě nepatří mezi TOP ve svém žánru, scénář místy vaří z vody a člověk se u toho místy i nudí – ale dát tomu ODPAD, nebo 1* může jen ... Pardon, nechci vám brát vaše názory, ale tento kousek má určitě na víc. Nejde o nic světoborného, před čím by se měli ostatní klanět, nebo by měl film dostat několik Oscarů, ale solidní muzika, pěkné prostředí, nádherná Aishwarya Rai Bachchan a kostýmy mají rozhodně navíc, než jednu hvězdu!!! Jinak je ovšem pravdou, že pro historiky tento film asi moc velkou váhu nemá. ()

Ilicka

Kevin McKidd je ten nejúžasnější psychopatický barbar s obrovskou sekyrou, pro kterou stále nachází nějaké smysluplné využití, navzdory ztrátě prstu v důsledku nepříjemného střetu s dvanáctiletým císařem, kterého hrál toho času šestnáctiletý Thomas Sangster. Mezi nejvroucnější tužby Kevina McKidda patří okamžik, kdy svou obrovskou sekyru zaboří do malého císaře, v čemž mu usilovně brání znuděný Colin Firth, fanatický Ben Kingsley a skupina bojovníků, které by lépe nespojil stroj nepravděpodobnosti. Bez Kevina McKidda by to bylo neskutečně nudné, tak to bylo jen neskutečně hloupé a podfinancované. A teď si jdu pustit Řím! ()

Jenda

Trapné a až patetické dialogy a příběh, přehrávání herců i neherců (možná tak mimo Kingsleyho), levnost bitevních a jiných scén (I dnešní počítačové hry vypadají podstatně lépe)... Všechno už zde bylo vlastně řečeno... ()

Beastmaster4

Obyčejná nicneříkající historická kaše. Vtipné bitvy, praštěné dialogy, krásná Aishwarya Rai Bachchan...jinak nic, co by stálo za řeč. ()

Morholt

No to bylo tedy veledílo. A přitom začátek vypadal poměrně slibně. Upřímně řečeno jsem čekal něco ve stylu Krále Artuše, ale bohužel se to časem začalo zvrtávat do Krále Galů, jehož "kvalit" tento snímek nakonec nedosáhl, ale byl zatraceně blízko. O historických nepřesnostech se nemá smysl rozepisovat, ale dostal mě gotický hrad, tyčící se nad krajinou pátého století a hlavně mě neustále mátli, když o tom vládci Anglie(ta ještě neexistovala) mluvili chvilku jako o Vortigernovi a chvilku jako o Vaulkinovi, až jsem v tom měl totální guláš. Nejsem si jistý, jestli tohle mají Colin Firth, Ben Kingsley a nakonec i Aishwarya Rai zapotřebí. Právě kvůli posledně jmenované dávám jednu hvězdu, protože byla naprosto okouzlující a o jejích očích se mi bude zdát asi ještě dlouho. :DDD ()

Tommassi3

"César je slovo z minulosti !! Žádný César není.." Slova zde hrají poměrně zásadní roli, když Poslední legie sice platí za dost špatnou adaptaci Manfrediho románu, a to i v tom smyslu, že film jako takový vypadá nejsilněji právě v pasážích bez dialogu, a zároveň nejvíce baví právě beze slov.. Dlouho jsem vlastně neviděl snímek podobných ambicí s podobně vystavěnými gagy, to jej činí do jisté míry paradoxně velmi ozvláštňujícím a zajímavým.. A Colin Firth v roli akčního hrdiny ?? Matthew Vaughn později se svým Kingsmanem dokázal, že i tohle spojení nemusí vypadat jako nonsen či castingový přešlap, béčková a laciná Poslední legie ovšem podobnou sebereflexi a vkusný nadhled zcela postrádá.. ()

Lacike

Príliš nechápem tie nízke hodnotia, ale to bude asi tým, že som predlohu nečítal a na rozdiely oproti nej kašlem. Pre mňa to je príjemný nenáročný historicko dobrodružný príbeh so sympatickou partou (Colin Firth ešte pred Kingsmanom ukázal, že dokáže byť akčný líder a Aishwarya Rai je neskutočne sexy), ktorú prenasleduje zábavne prehrávajúci zloduch Kevin McKidd. S trikovou stránkou tiež nemám žiadny problém. Nie je to fotorealisticky dokonalé, ale pôsobí to pekne a trumfne to viacero drahších predigitalizovaných súčasných blockbusterov v ktorých sa kašle na uveriteľnú fyziku. Tu som proste celý čas veril, že sledujem skutočné postavy. No a akcia je na PG-13 rating dostatočne krvavá. Bavili ma hlavne tie komornejšie potýčky v prvých dvoch tretinách. Aj keď má režisér seriálové korene, tak to nie je žiadny packal. Až posledná tretina s tou hromadnou bitkou ma príliš nebavila. Bolo to také príliš tuctové. Holt, rozpočet a rating asi nič lepšie nedovolil. Ale stále to nebola žiadna tragédia. Takže celkovo príjemný film niekde na úrovni tých drahších Hallmarkovských produkcií. 6/10. ()

Chermy

To jediné co potřebujete vědět, než si pustíte Poslední legii je, že za ní stojí sám "velký" tvůrce seriálů Xena a Herkules. Překvapuje mě menší hodnocení než má 10,000 B.C., protože je legie ještě trapnější....tudíš zábavnější:). Ti z vás, kteří četli předlohu, ruce stranou, plakali byste. Pro Vás ostatní: měli jste rádi Xenu? Fandili jste lovci mamutů mezi pyramidami? Pak se Vám bude líbit i desetiletý Romulus máchající Excaliburem:) ()

m.krudenc

Poslední legie není dokonalá podívaná, ale je to taková hezká zábava. Film nesmíte srovnávat s prvoligovými záležitostmi typu Gladiátora, Království nebeského a jim podobnými. Je to čistokrevná popkornovka s dobrými herci (z Firtha jsem měl ze začátku trochu strach, ale zbytečně, Kingsley mě překvapil tím, jak byl sympatický), skvělou hudbou Patricka Doylea, scénářem, který sice není extra nápaditý, ale rychle odsýpá a tu a tam je i vtipný. Scéna ukázky Římské obrané želvy mě opravdu nadchla. ()

villon17

Pakárna s tim Artušem, ale na legendu nápaditý. Horší než průměrnej film. Nezamyslela sem se nad filmem, nemůžu se zamyslet u hodnocení. Vážně nevim, co říct. Film - koukla sem se - hm - deme dál. ()

Další maso od Marshalla

Další maso od Marshalla

29.01.2009

V ultimátním béčku Soudný den se skotský hrdlořez Neil Marshall podíval do nepříliš vzdálené budoucnosti. Ve svém novém filmu nazvaném Centurion se naopak vydá do hodně vzdálené minulosti. Konkrétně… (více)

Z Říma na skotskou Vysočinu

Z Říma na skotskou Vysočinu

26.08.2008

Může být jenom jeden! A není vyloučeno, že tím vyvoleným bude skotský herec Kevin McKidd, kterému byla nabídnuta hlavní role v chystaném remaku Highlandera. V historickém seriálu Řím, kde ztvárnil… (více)

Tintin už má obličej

Tintin už má obličej

25.03.2008

Spielberg a Jackson to s tou digitálně animovanou adaptací slavné komiksové série Tintin myslí opravdu vážně. Dokonce tak vážně, že první díl trilogie bude podle všeho dalším Spielbergovým režijním… (více)