11. septembra 2001. Teroristi uniesli štyri lietadlá. Tri zasiahli svoj cieľ. Toto je príbeh štvrtého z nich. Štyria teroristi chceli použiť let číslo 93 ako zbraň proti USA a zasiahnuť Biely dom vo Washingtone. Štyridsiati statoční cestujúci s posádkou im v tom zabránili - aj za cenu vlastných životov. Televízny film režiséra Petra Marklea s dokumentárnou presnosťou rekonštruuje osudné udalosti spojené s letom číslo 93 z Newarku do San Francisca. Vychádza z autentických záznamov komunikácie posádky a telefonátov pasažierov z paluby lietadla spoločnosti United Airlines, ktoré ako jediné zo štyroch strojov unesených moslimskými teroristami nezasiahlo svoj cieľ. Keď sa pasažieri dozvedeli o náraze dvoch unesených lietadiel do budov Svetového obchodného centra WTC v New Yorku, podnikli zúfalý pokus o odzbrojenie štyroch teroristov a záchranu nielen svojich životov, ale aj Bieleho domu, ktorý bol cieľom útoku. (oficiální text distributora)

jerrik7

„Miluji tě, Miluji tě, strašně tě miluji, Řekni mámě, že ji miluju, Miluju vás všechny.“ Teroristé zahájí akci nesmyslným pobodáním pasažéra, zamordují oba piloty, ale potom nechají cestující pobíhat po letadle, telefonovat, domlouvat strategii likvidace teroristů. Větší amatéry by těžko pohledal. Opět si někdo z diváků dělá legraci. ()

bedo512 odpad!

Film som síce nevidel, ale myslím, že viem o čom bol. O hrdinstve všetkých amerických pasažierov, ktorým sa však nepodarilo zmeniť osud. Propaganda naživo, priatelia ;) ()

MrAldridge

Milióny keců, kraválu, breku a skutek utek. Scénář vypadal podle mě nějak takhle: letadlo se zatřepe, pět minut breku, tři minuty milování všech na světě...letadlo se zatřepe, pět minut breku, tři minuty milování všech na světě...letadlo se zatřepe... Kdyby to bylo jenom nudné, budiž. Ale ono to začne po chvíli lézt tak na nervy, že z toho začne hlava bolet. ()

m.a.rtin

Nesouhlasím s tím, že tenhle film nevzbuzuje žádné emoce. Sice si myslím, že by se dal udělat i jinak, než tak, aby 80 % filmu zabíraly telefonáty pasažérů s jejich rodinami, ale přesto (nebo právě proto) na mě možná tento film působil emotivně víc, než třeba takový Titanic. Zdá se, že katastrofické filmy nebudu chtít teď nějakou dobu vidět. Jo, a taky jsem si asi ten film neměl pouštět zrovna před spaním... ()

stuj

Ze začátku to vypadalo na dojem "Ujde to", ale na konci to je "Nic moc". Teroristi vypadali dost neschopně a pasažéři naopak příliš vyrovnaně. ()

Dark_Hark

Film som videl ale moc tomuto filmu nefandim. Na konci čo padlo to lietadlo tak to nemohlo byť práve to lietadlo. Veď bolo veľké ani neviem k čomu to prirovnať. Ten koniec katastrofa. Aby som mal byť kompetentný tak dávam 2* ()