Asterix a Olympijské hry

• Francie Astérix aux jeux olympiques (více)
Francie / Německo / Španělsko / Itálie, 2008, 112 min

Píše se rok 50 před Kristem. Galie je obsazena Římskými vojsky, jen jedna vesnička stále odolává. Její obyvatelé jsou díky kouzelnému nápoji druida Panoramixe nepřemožitelní. Jediný, kdo nápoj nepotřebuje je Gal Obelix, který jako miminko spadl do kádě s nápojem a od té doby disponuje neuvěřitelnou silou. On, jeho pejsek Idefix a nerozlučný kamarád Asterix prožívají další dobrodružství. Ve vesnici žije mladý muž Lovestorix, který se zamiluje do řecké princezny Iriny. Jeho touha je tak velká, že se vypraví do Řecka, aby svou milou spatřil na vlastní oči a předal jí verše, jenž pro ni napsal. Jenže Řecko je pod nadvládou Říma a řecký král nutí Irinu, aby se stala ženou Césarova syna Bruta. Irina však tohoto podlého a zlého muže nechce ani vidět. Když Brutus přijede a snaží se jí dvořit, Irina ho odmítá a do jejich sporu se vloží i sličný Lovestorix. Brutus ho chce nechat zabít, ostatně jako každého nepohodlného člověka ve své blízkosti, jenže Irina je proti. Protože však nemůže odporovat samotnému Římu, vymyslí si podmínku. Ten, kdo vyhraje Olympijské hry, bude jejím mužem. Brutus zuří a stěžuje si i otci Césarovi. Jelikož však neustále usiluje o jeho život a také o trůn, César jej nemá moc rád a souhlasí s Irininou podmínkou. Lovestorix se vrací do vesnice, kde si stěžuje, že nemůže bojovat v soutěžích olympijských, protože není Říman. To mu však Asterix a Obelix vyvrátí se slibem, že pojedou bojovat s ním. (TV Nova)

Johny M.

Lepší než katastrofální Mise Kleopatra, ale ne tak dobrý jako první díl; tak někde mezi. Depardieu dobrej jako vždy (leč neměl moc příležitostí se předvízt), Cornillac (vystřídavší skvělýho Christiana Claviera) tragickej, Delon překvapil, "Brutus" byl taky docela fajn. Škoda toho vyloženě trapnýho, nastavovanýho konce - už tak je stopáž zbytečně dlouhá. Fanoušci F1 týmu Ferrari nechť si klidně 1* přičtou :). Áve. ()

aR3Zz

Hloupe a jednoduche, presto prijemne a pekne. Prekvapila me ucast Michaela Schumachera, Zinédine Zidana (jeho vystupy byly opravdu povedene) ci basketbalisty Parkera. Velice se mi take libili Caesar (Alain Delon) a Brutus (Benoît Poelvoorde), kteri zcela zastinili Asterixe a Obelixe - ti naopak byli uplne postradatelni az se skoro divim, ze maji sva jmena stale v nazvu filmu. Slabsi prumer, ale pohodovy vecer s rodinkou zarucil lze. 50% ()

pepa3rd

Tohle je neskutečně nevyrovnaný film. Vynikající fory zapadnou v záplavě hloupých skečů, které jsou spíš trapné, než zábavné. Navíc je vše poskládáno bez náznaku konceptu, který by filmu udával nějaký směr. Jedna strana komiksu, kde autoři scénáře vyplnili mezery mezi bublinami balastem, který děj natahuje do dvouhodinové stopáže a nakonec přilepili dlouhé, nudné, zbytečné cosi.... Nemohu říci, že bych se aspoň chvílema nebavil, ale ani tyto světlé momenty, ani zdařilá vizuální stránka, nemohou film jako celek zachránit. Publikum do deseti let to ale může vidět jinak :). ()

kamil0606

Ako časť príbehov Asterixa a Obelixa totálny humus ale ako uletená komédia vcelku dobré (niektoré vtípky boli vážne vydarené)... Schumacher forever the best P.S. Výzor galov v tejto časti bol totálny hnus(hlavne niektorí herci vyzerali hrozne - Asterix, Panoramix...) ()

parabellum

Oproti původnímu hranému filmu šla úroveň závratně dolů. Tupý homur, nemožné dialogy a dabing mi vysloveně trhal uši. Jediná věc co to zachránila od odpadu byla jízda vozatajů s perfektním Schumim. Už nikdy více !!!!!! ()

Fulham

Kravina jak Brno... ale Bezeslov a Brutus jsou fakt pro pobaveni... jeste Zidane je paradni :D A z Vanessa Hessler tak z teto holdy jeste neco bude! ()

Hightower

Další díl zasazený do starého Říma, kde už tentokrát Asterix a Obelix nepomlátí tolik římanů jako v předešlých dílech, což je na jednu stranu škoda, ale na druhou je to dobře, kdo by chtěl vidět film, kde se mlátí hlava nehlava a příběh nikde. Film je naplněn filmovými hvězdami jako například Alainem Delonem, tak i sporotovními hvězdami MIchaelem Schumacherem nebo Jeanem Todtem. Trocha propagace pro Ferrari,že?! ()

Blaogranas

Z Asterixe se stal trapný šašek a oblbovačka pro děcka. Resp. z klasiky se stala patetická kravina, ve které dokonce "excelují" Michael Schumacher, Jean Todt a Zizou. Kdyby tam opět neválel Pepa Carda a nepustili mi to někde na Balkánu, nevím, jestli by to stačilo na 30%. ()

Hulk Hogan odpad!

Tohle je něco strašnýho. Už pokus nahradit Claviera v roli Asterixe mi přijde směšný, ale to ještě není to nejpodstatnější. Do očí bijící je především celková tupost tohoto filmu, často hraničící až s trapností. S původním kresleným ztvárněním Asterixe má tohle opravdu pramálo společného. A proč v tom proboha hraje Delon? ()

Torgal

Hrôza. Zmar. Rozklad. Obával som sa toho najhoršieho a to najhoršie som aj dostal. Začína sa to spraseným castingom Asterixa, Panoramixa a vlastne všetkých s výnimkou Obelixa. Podľa všetkého sa natáčalo bez akéhokoľvek scenára, lebo to čo sa dialo na plátne bolo tak nevtipné, že inak to ani nie je možné. Občas sa síce objavila scéna na ktorej sa dalo aspoň pousmiať (najvyššiu koncentráciu dosahovali pri záverečných závodoch vozov), ale neskutočne naťahovaný trápny koniec spoľahlivo dokonal dielo skazy. 2/10 ()

Mandalorian

Hlášku "Ave já." jsem používal už před tím, než jsem viděl tenhle film. Pár dobrých věcí tam bylo (Schumacher, Idefix a tak) ale nebylo toho moc. 40% - dvě hvězdy. Víc ani ň. ()

tranquill

"Taky jsem Svůj fanoušek!" Na jednu stranu to mělo slabou úroveň, na druhou tam zase byly zajímavé vtípky a já se i bavil. Takže průměr. ()

ER

I přes řadu nepříznivých kritik se nejedná až o tak špatnou komedii,pokud si uvědomíte,nač jdete.A o to tu mnohdy jde.Určitě si mnozí vzpomenou,jak se těšili na film a pak z kina odcházeli zklamaní.U tohoto Asterixe jsem se na nic netěšil (snad jen na A.Delona) a vida,ono to vyšlo.Takže co můžete očekávat-nenáročnou crazy comicsovou komedii s několika vtipnými sekvencemi (opět a většinou v podání A.Delona-jeho kultovní "Ave,..já" je k sežrání)a odkazy na velká filmová díla-Gladiator,Star Wars aj.(no jasně,i Delon se musel připomenout a učiní to při svém,tedy Caesarově, projevu-ale kdo neviděl Sicilský klan,tak bude tápat).A oč mi chyběl Claviér,o to ho nahradil (nevím kdo) v roli Bruta a skvěle trefený dabingem Cardy.K tomu slušné efekty a nakonec porce špičkových sportovců (Schumacher,Zidane aj.),které proplétá cameo role mnou velmi oblíbeného Jamela Debbouze(byť si říkám,že to tady někomu až moc ulítlo,ale proč ne?).Takže pokud nemáte u tohoto filmu žádná velká očekávání a jdete na crazy komedii,zklamáni být nemůžete. ()

artuš

Pěkné pokračování této série o Asterixovi a jeho dobrodružstvích. Sice občas to bylo trochu přehnané, třeba jako použít M. Schumachera jako vozataje, to bylo podle mě až moc. Ale třeba scéna stím orlem, ktrý má přistát Brutovi na ruce a sejme Bruta z koně mě připadala úžasná. I ostatní scény, kde vystupuje César a Brutus jsou zábavné. Byl to pěkný, ale moc dlouhý film. Dvě hodiny byly fakt moc. Ale nelituji, že jsem na něj šel. ()

Rudý Baron, Geronimo a Zlatý Míč

Rudý Baron, Geronimo a Zlatý Míč