Asterix a Olympijské hry

• Francie Astérix aux jeux olympiques (více)
Francie / Německo / Španělsko / Itálie, 2008, 112 min

Píše se rok 50 před Kristem. Galie je obsazena Římskými vojsky, jen jedna vesnička stále odolává. Její obyvatelé jsou díky kouzelnému nápoji druida Panoramixe nepřemožitelní. Jediný, kdo nápoj nepotřebuje je Gal Obelix, který jako miminko spadl do kádě s nápojem a od té doby disponuje neuvěřitelnou silou. On, jeho pejsek Idefix a nerozlučný kamarád Asterix prožívají další dobrodružství. Ve vesnici žije mladý muž Lovestorix, který se zamiluje do řecké princezny Iriny. Jeho touha je tak velká, že se vypraví do Řecka, aby svou milou spatřil na vlastní oči a předal jí verše, jenž pro ni napsal. Jenže Řecko je pod nadvládou Říma a řecký král nutí Irinu, aby se stala ženou Césarova syna Bruta. Irina však tohoto podlého a zlého muže nechce ani vidět. Když Brutus přijede a snaží se jí dvořit, Irina ho odmítá a do jejich sporu se vloží i sličný Lovestorix. Brutus ho chce nechat zabít, ostatně jako každého nepohodlného člověka ve své blízkosti, jenže Irina je proti. Protože však nemůže odporovat samotnému Římu, vymyslí si podmínku. Ten, kdo vyhraje Olympijské hry, bude jejím mužem. Brutus zuří a stěžuje si i otci Césarovi. Jelikož však neustále usiluje o jeho život a také o trůn, César jej nemá moc rád a souhlasí s Irininou podmínkou. Lovestorix se vrací do vesnice, kde si stěžuje, že nemůže bojovat v soutěžích olympijských, protože není Říman. To mu však Asterix a Obelix vyvrátí se slibem, že pojedou bojovat s ním. (TV Nova)

Amplifier

Tahle série jde stále níž a níž. Olympijské hry jsou už pouze slátaniny dílů předchozích, žadný nový nápad jsem neviděl. Ani angažovaní slavných sportovců film nezachránil, Michael Schumacher byl docela slušný, ale Zinedine Zidane se pouze zesměšnil. Dávám 30% ()

xavierr13

Tak som bol strašne zvedavý, aké to bude a musím povedat, že som bol dosť zklamaný.Tak za prvé mi tu chýbal Ch.Clavier predstaviteľ prvích dvoch častí Asterixa. A čo som bol ešte veľlmi zklamaný, tak to bol A.Delon v úlohe Cézara.Jeho úloha sa mi vôbec neľúbila. Delonovy to za vinu nedávám, to skôr tvorcom to tak zrejme chceli-no ale nič moc. Aspoň že to oživil M.Schumacher, to bolo také príjemné zpestrenie.Inak ten dej bol tiež nič moc. Čo ale stojí za pozornost, to sú efekty a triky.Tie boly opät pekne urobené. Ceľkovo ma ten film však zklamal preto dávam za *1* ()

merigieren

(naposled jsem viděl Kleopatru), Lidé se mění, české hlasy zůstávají, na konci jedné z mála původních postav strčili hlas dost netipický. Celé je to slepenec mnoha parodií na moderní výdobytky (hvězdné války, F1, basket, doping, ... (odpadoidní úlety)), vlastně už ani nejde o galy a Julia, jsou to jen orgie nesmyslných narážek na mnoho věcí, něco jako Kameňák. Otravování Cézara docela ušlo, našlo by se i několik dalších vtipů, zápory však převládají. ()

lasonic

Prvu hviezdicku davam za to, ze som sa par krat pousmial pri sledovani v kine, druhu za zaverecne preteky, ktore boli super. Inak je to dost slabota. ()

Puol

Obrovský rozpočet a hodné slávnych miniroličiek nestačí na dobrý film. S Asterixom to ide z kopca. ()

dave14

2 hvězdičky. Za Schumiho a Todta :) Protože tihle dva byli asi tak nejzajímavější, co mohl film nabídnout. ()

Wargoo

Strašná blbosť !!! Hviezdu dávam za Zidana (nikdy by som nepovedal, že sa dá nohovoriť na takúto hovadinu, plus ešte keď žiada bozk od chlapa... :P) a Schumachera, a samozrejme za krásnu Vasessu Hessler... AVE MNE !!! 1* a 18,130% ()

Hapretor

Totální hovadina. Nechápu, proč do toho Delon a Depardieu šli. Aspoň místy trochu vtipné. Jinak bych další díly zakázal. ()

Luk Skywalker

Oproti dvojce tu upadá, ale zpracování starých Olympijských her, je celkem zdařilé a navíc Delon hraje Césara s takovou chutí, až se tomu nechce věřit. ()

Hopkins

Bohužel první a druhý díl jsem dával tři ale tohle bylo o dost slabší než ty první dva takže jen 2 hvězdičky . Tohle se moc nepovedlo ..... sedl jsem viděl jsem nechápal jsem... I přesto že bych tam našel pár humorných scén a taky herecky celkem dobře obsazené tak nemohu dát více než dvě v mojich očích to tentokrát nebylo ani za 50% ale tak cca 45% ()

MickeyStuma

Třetí příběh je ve znamení změn. Hlavně těch hereckých. Převážná část osazenstva má novou tvář, včetně Asterixe samotného. Christian Clavier prohlásil že se již cítí na takovéto skotačení starý a tak jeho otěže převzal Clovis Cornillac. A dobře. Obelix je stále svůj. Nezapomenu si rýpnout do postavy Julese Césara. Zde si ho zahrál Alain Delon a ne zrovna špatně, jenže stále to prostě není ono. A tak po třetí prohlašuji, že nejlepší představitel Césara byl Gottfried John ze zcela prvního příběhu. Tentokrát jsou hlavní událostí olympijské hry. Styl vyprávění se vrátil, takže se nebudou opakovat předchozí, zcela zbytečné muzikálové taškařice. Humor se drží standartu komiksu a neuhýbá do trapnosti. Pozornost však na sebe strhává především Brutus, jehož parodie se skutečně povedla. Výprava je stále megalomanská a je to doslova pastva pro oči. Řekl bych, že tento snímek se jeví zatím jako nejlepší. ()

BeranSon

Zbytečná fraška, co nesplňuje ani jedno kritérium úspěšné komedie. Divím se, že se tvůrci hambou do země nepropadnou, protože nějaké úseky jsou strašné. Kamera ještě jde, některé záběry vypadají celkem k světu, ale i tak je více méně nezvládnutá. Změna asterixe na Clovise Cornillaca byl asi ten nejhorší tah, co mohl být, vždyť ten chalap vůbec neumí hrát. - 2/10 - ()

Rami

Bohužel se až příliš snaží vnášet současnost do starověkého světa a to bez samostatně fungujícího humoru. Takže člověk se tak maximálně přiusměje. Naštěstí občas prosákne sláva předchozích dílů (pancíř, "zopakuj, co jsi říkal"). Lepší dvě hvězdičky. ()

Evander

Zatím nejslabší Asterix! Zoufalá snaha zaujmout angažováním různých sportovních hvězd se též míjí účinkem. A vlastně ani nový představitel Asterixe se mi nelíbí. ()

Rathalos

Ja jednoducho Asterixa a Obelixa zboznujem,tieto postavicky su bozske,cize aj tento film hodnotim ako vydareny a basta...:-) ()

raelz

První díl byl výborný, druhý byl blbost... co je potom ale díl třetí... Neskutečná hloupost, 109 minut mi přišly jako tři hodiny a to jsem půlku prospal a druhou věnoval sms varování všem v mém seznamu "Nechoďte na toho novýho asterixe". Hvězda za Hvězdné války a Schumiho :) ()

bobrux

Film trpí značnou nestabilitou humoru. V jednu chvíli skutečně baví a během pár vteřin se dostane na aboslutní minimum, které si dokážete představit. Konec plný sportovních hvězd už pak vše sráží do kolen a chtě nechtě půjdete z kina z rozporuplnými dojmy... Tři hvězdičky platí pro fanoušky Michaela Schumachera, jehož role mu sedla přesně na tělo. Jinak si odečtěte hvězdičku... ()

Rudý Baron, Geronimo a Zlatý Míč

Rudý Baron, Geronimo a Zlatý Míč