Asterix a Olympijské hry

• Francie Astérix aux jeux olympiques (více)
Francie / Německo / Španělsko / Itálie, 2008, 112 min

Píše se rok 50 před Kristem. Galie je obsazena Římskými vojsky, jen jedna vesnička stále odolává. Její obyvatelé jsou díky kouzelnému nápoji druida Panoramixe nepřemožitelní. Jediný, kdo nápoj nepotřebuje je Gal Obelix, který jako miminko spadl do kádě s nápojem a od té doby disponuje neuvěřitelnou silou. On, jeho pejsek Idefix a nerozlučný kamarád Asterix prožívají další dobrodružství. Ve vesnici žije mladý muž Lovestorix, který se zamiluje do řecké princezny Iriny. Jeho touha je tak velká, že se vypraví do Řecka, aby svou milou spatřil na vlastní oči a předal jí verše, jenž pro ni napsal. Jenže Řecko je pod nadvládou Říma a řecký král nutí Irinu, aby se stala ženou Césarova syna Bruta. Irina však tohoto podlého a zlého muže nechce ani vidět. Když Brutus přijede a snaží se jí dvořit, Irina ho odmítá a do jejich sporu se vloží i sličný Lovestorix. Brutus ho chce nechat zabít, ostatně jako každého nepohodlného člověka ve své blízkosti, jenže Irina je proti. Protože však nemůže odporovat samotnému Římu, vymyslí si podmínku. Ten, kdo vyhraje Olympijské hry, bude jejím mužem. Brutus zuří a stěžuje si i otci Césarovi. Jelikož však neustále usiluje o jeho život a také o trůn, César jej nemá moc rád a souhlasí s Irininou podmínkou. Lovestorix se vrací do vesnice, kde si stěžuje, že nemůže bojovat v soutěžích olympijských, protože není Říman. To mu však Asterix a Obelix vyvrátí se slibem, že pojedou bojovat s ním. (TV Nova)

DJ Rocco iNc

Rozpočet $113,500,000 // Tržby FR $999,811 // Tržby celosvetovo $132,999,811 Táto časť je už výrazne slabšia. Malo by sa to volať Lovfix či ako sa volá a Mahuliena. ()

Lachtaan

Ohromně mě zklamalo přeobsazení postavy Asterixe, Christian Clavier byl naprosto boží v téhle roli. Jinak bych se ale opět rozhodl nesouhlasit se zdejším ohlasem, celá galská hraná tetralogie je pro mě nepřebernou klasikou, na kterou bych se mile rád podíval i dneska v nějaké televizní repríze. ()

Ryuuhei

První hraný Asterix a Obelix byl super, druhý přihlouplý, ale ještě se dal. Tohle? Vrchol nevkusu, jaký absolutně nepojednával ani o Asterixovi a už vůbec ne Obelixovi. Do popředí se dostal leda Brutus. Záporák hlavním hrdinou? Navíc ještě extrémně tupým? Zábavně to zní, ale realita je jiná. Co si budeme. Děj se nepovedl, humor byl leda trapný, Asterix v podání Clovise Cornillaca divný a ani Alain Delon mi na Césara nesedl. Co s tím, že aspoň Obelix zůstal jakožto Gérard Depardieu, když se ve výsledku téměř nedostal ke slovu? Špatné, mnohem horší, než jsem si pamatoval. /// Viděno na Filmbox Family s českým dabingem. ()

Tomasso001

Teda slabota, slabota. Je to jak splácané na koleni dohromady a celé je to vlastně o ničem. Nádherná ukázka jak se dá utopit obří rozpočet... ()

Redswif

Dalo by se to nazvat brutální prznění asterixe, ale oproti předcházejícímu Asterix a Mise Kleopatra, se nám trochu zvedla úroveň a místo to bylo i vtipné, grafické zpracování bohužel takové podivné, ale dalo se přežít. Nebýt tám pár opravdu blbých vtipů a ten až trapný konec, tak by to možná dostalo víc hvězdiček. ()

T-pack

Nahrazený Clavier mě nepotěšil, jinak jsem se i párkrát zasmál. Viděl jsem už i horší a Schumacher, si myslím, stál za tři hvězdičky. Akorát jsem celkem postrádal děj, připomínalo mi to opravdu jen sportovní klání, od kterého můžete čekat sem tam nějaký zvrat v podobě změny skóre, ale má to hranice a nikam se to nepohne. ()

terunka003

Vtipné, komické, veselé × přehnané, místy nudné, chvílemi trapné. Ale nenudila jsem se. Je pravdou, že ze začátku jsem byla trochu unavená z děje, ale konec a druhá půlka mě trochu pobavila. Škoda, Asterix a Obelix - Mise Kleopatra je perfektní. Tady se mi líbil až provokoval Brutus, který vypadal skoro podobně jako jeho dabér, jména jako Lovesterix, Michael Jordanos a "oukey" od Schumachera, to bylo trochu povedené. Musím dát ale za pravdu bratrchancovi PDcz - v nejlepším měli přestat a představitel Asterixe - nic proti, ale "ten" první se mi zamlouval víc. Ale na odpočinkový večer po náročném dni, kdy nechcete přemýšlet, je to vhodný film. ()

gjjm

Asterixovi se odpad nedává, ani v tak zpotvořené podobě. Úžasného Claviera nahradil Cornillac, pro kterého ještě nevymysleli přívlastek, a tvůrci scénáře ztratili smysl pro humor. Hrané filmy s Asterixem obecně za moc nestály, ale tenhle je prostě příšernost. ()

Bobik9

Myslím, že z hraných Asterixů byl tento díl nejslabší. Christian Clavier mi chyběl v hlavní roli, protože postava neměla takový šmrnc jaký ji on dodával. Ovšem nutno uznat, že u scén, kde Alain Delon říkal "Áve Já" jsem se opravdu pobavil. Navíc scény se Schumacherem, Sklenaříkovou a hlavně Zidanem byly skvělé. Ale na to jaký ten příběh byl byl film moc dlouhý. ()

lennyd

Byla nebyla jedna řecká princezna Irina. Ta nemá o nápadníky nouzi, zajímá se o ni například mladý gal Alafolix (který také není princezně lhostejný), ale také syn římského císaře Julia Ceasara, Brutus. Řekové ale nechtějí Římany namíchnout, tak svolají Olympijské hry, jejichž vítěz získá nejen nehynoucí slávu, ale také ruku princezny. Alafolix přesvědčí své přátele, Asterixe a Obelixe, že by se měli olympiády zúčastnit. Ale boj to nebude jednoduchý, Brutus se něčeho, co si umane, jen tak nevzdá ... Asterixe a jeho příběhy je velmi těžké hodnotit. Jednak celkově ve mne způsobuje nostalgii, když si vzpomenu na staré, léty ošoupané, komixy, ve kterých člověk s láskou listoval - a pak přišel zprzněný film, který s příběhy Asterixe nemá téměř nic společného. Ale ve chvíli, kdy se člověk chce od filmu odvrátit, vykoukne z nějaké scény "ten starý" Asterix - a nedá se jinak, než to dokoukat. Celkově ale Asterix a Olympijské hry není nic než sestříhaná hromada skečí se sportovním nádechem, kdy polovina působí trapně, druhá polovina naopak skvěle (nejvíc mne asi dostal Jean Todt s přesýpacíma hodinama). Ehm... ()

Diego

Ani se mi nezdálo,že by ten film byl o Asterixovi a Bellovi, vlastně nebyl, 90% scének bylo nezajimavých, ohraných, prostě nuda. Hvězdicka za Zidana. ()

Timak

Slabota slabota a ještě jednou slabota. Líbí se mi hodnocení Bluntmana. Jediné co mě opravdu pobavilo, byl Alain Delon jako Cesar. Díky tomu dávam za 2 AVE JA =) ()

PanFilmov

Jedna tupá šaškáreň, na to sa skoro nedalo pozerať, proste niečo odporné, jeden trápny pokus o nejaký ten "humor" z druhým, úplne ma dorazil ten Schumacher so Zidanem na konci a ešte nejakým basketbalistom, jedinú * si u mňa vybojovala Adriana Karembeu, také menšie spestrenie na konci tohto trapasu!!! ()

popkec

Obrovské zklamání. Předchozí díly Asterixe byly sice naprosto stupidní, člověk se ale u nich celkem pobavil, což tady nelze. Je tu sice několik povedených scén, celkově je to ale na komedii málo. ()

Natabar

Původně jsem uvažoval o 2*, ale s odstupem mi dochází, že vlastně ani není za co. Ačkoli z celého snímku přímo trčí úporná snaha scénáristů udělat něco vtipného a dobrého, paradoxně ve výsledku nic z toho nespatříme. Asterix s Obelixem jsou na scéně míň, než by si zasluhoval titul a očekávání každého diváka a vše ostatní... no prostě: kde nic není, ani smrt nebere, aneb: kde vás uondal celý film, nespasí to ani plejáda rádoby vtipných momentek na závěr. tam už pak působí jako zoufalý výkřík touhy po tom, aby se konečně někdo zasmál, nebo přinejmenším přestal poklimbávat. ()

Millanium

Pro milovníky klasického animovaného Asterixe je toto mírné utrpení. Pár vtipných momentů se sice našlo, ale ty brzy vše vždy přebije nášup trapnosti. 35% ()

Rudý Baron, Geronimo a Zlatý Míč

Rudý Baron, Geronimo a Zlatý Míč