Asterix a Olympijské hry

• Francie Astérix aux jeux olympiques (více)
Francie / Německo / Španělsko / Itálie, 2008, 112 min

Píše se rok 50 před Kristem. Galie je obsazena Římskými vojsky, jen jedna vesnička stále odolává. Její obyvatelé jsou díky kouzelnému nápoji druida Panoramixe nepřemožitelní. Jediný, kdo nápoj nepotřebuje je Gal Obelix, který jako miminko spadl do kádě s nápojem a od té doby disponuje neuvěřitelnou silou. On, jeho pejsek Idefix a nerozlučný kamarád Asterix prožívají další dobrodružství. Ve vesnici žije mladý muž Lovestorix, který se zamiluje do řecké princezny Iriny. Jeho touha je tak velká, že se vypraví do Řecka, aby svou milou spatřil na vlastní oči a předal jí verše, jenž pro ni napsal. Jenže Řecko je pod nadvládou Říma a řecký král nutí Irinu, aby se stala ženou Césarova syna Bruta. Irina však tohoto podlého a zlého muže nechce ani vidět. Když Brutus přijede a snaží se jí dvořit, Irina ho odmítá a do jejich sporu se vloží i sličný Lovestorix. Brutus ho chce nechat zabít, ostatně jako každého nepohodlného člověka ve své blízkosti, jenže Irina je proti. Protože však nemůže odporovat samotnému Římu, vymyslí si podmínku. Ten, kdo vyhraje Olympijské hry, bude jejím mužem. Brutus zuří a stěžuje si i otci Césarovi. Jelikož však neustále usiluje o jeho život a také o trůn, César jej nemá moc rád a souhlasí s Irininou podmínkou. Lovestorix se vrací do vesnice, kde si stěžuje, že nemůže bojovat v soutěžích olympijských, protože není Říman. To mu však Asterix a Obelix vyvrátí se slibem, že pojedou bojovat s ním. (TV Nova)

Elio

Možná můj smysl pro humor dosáhl píku totální debility, ale já si tuhle absurdní parodickou šílenost jednoduše užívám pokaždé, když na ni narazím v televizi. Je to hloupé, ano, protože to hloupé být má. Ale je to mimo jiné i neskutečně originální a chytré vzhledem k tomu, jak se film snaží moderní prvky z dnešní doby zasazovat do onoho relativně historického světa franšízy Asterixe. Pokud by ovšem k přesvědčení, že se jedná o neskutečně geniální blbost, nestačily tyto poznatky, stačí přihodit samotného antagonistu děje, Bruta, spolu s jeho nepodařenými pokusy zavraždit svého otce, a každý další argument proti upadá v zapomnění. Tato postava totiž celé tohle třetí pokračování Asterixových dobrodružství (i když samotná postava Asterixe je zde po Clavierově podání přeci jen krokem zpět) kvalitou pozvedá do takové míry, že se jednoduše jedná o můj nejoblíbenější díl z této série. A ano, myslím to zcela vážně. Ave já. ()

blondboss

Tento tretí diel už šiel kvalitatívne dosť dole a ten scenár bol deravý ako rešeto, a hlavne vrcholne nezaujímavý. Nápad s olympijskými hrami nenadchol a až na pár zaujímavých cameo rolí Schumachera, Zidana a Sklenaříkovej tu nebolo moc čo pozerať. Ani tie vtipy v konečnom dôsledku nefungovali a to preobsadenie Asterixa radšej ani nekomentujem. 40 % ()

AgentMarvel125

Uzasny filmik plny super ceskych vtipnich dialogov a kedze milujem Alaina Delona tak je logicke, ze mojou najoblubenejsou postavou celeho filmu je Julius Cesar, na ktorom sa mi najviac pacilo - ze si dokazal robit "srandu" sam so svojej legendy ... A velmi fajn napad bol aj pospominat casti Delonikovej filmografie a perfektne ich zakomponovat do dejovej struktury. Skoda, ze nemozem hodnotit vyssie !!! ()

david666

No zase tak strašné, jako jsem čekal po přečtení některých recenzí to určitě nebylo. Je sice pravda, že Depardieu je pořád stejný a nástupce Claviera, Cornillac nějak moc nepřesvědčil, ale přesto se jedná o film, který je možná i lepší než Asterix a mise Kleopatra. Nicméně si tvůrci mohli odpustic závěrečných cca 10 minut, které nám popisovaly vznik jednotlivých míčových sportů. Zato M. Scumacher a Jean Todt byli skvělí - jedna s nej scén. ()

morricone

Film mě začal bavit asi 10 minut před koncem kdy se konečně objevil Jamel Debbouze.Jinak abych ze dvou hodin zasmál jednou je opravdu velmi velmi málo...Škoda tolik jsem se těšil ()

=Číča=

Nejdřív jsem myslela, že dám tak 1*, ale nakonec to nebylo tak špatný. Hlavně moje duše milovníka antických staveb byla nadšená :-) S Asterix a mise Kleopatra se to nedá srovnat. Vtipy založené na tom, že někdo upadne mě už moc neberou. Zasmála jsem se tak 2x. Asi je to určeno hlavně pro děti. Závěrečné závody "F1" byly ale zábavné, škoda, že takový nebyl celý film. A Alain Delon byl prostě úžasný (Ave Já), naproti tomu Brutus mě neskutečně vadil, hlavně asi díky dabingu "Cardy retardy" ()

Metlosch odpad!

Původní kreslené díly - super. První hraný film byl velmi dobrý. Mise Kleopatra taky dobrá. Ale tohle je děs. Příšerný Cornillac coby Asterix je nesympatický od první vteřiny, vtípky a narážky na popkulturu a obecně současnost jsou neskutečně trapné. Pod naleštěným povrchem se skrývá prázdnota, kterou nezachraňují ani Depardieu, Delon, Zidane, Schumacher, Sklenaříková ani nikdo. ()

Mozenrat

Oni ještě někomu přijdou vtipní fackovaní a létající římané, zachraňovaný druid s kouzelným lektvarem, přitroublý Obelix a podobné klasické a k uzoufání nudné scény? Celý film od odpadu zachraňuje poměrně vhodně dabovaný zákeřný Brutus, který se snaží neustále každého rozčtvrtit a "Ave Já" Caesar - ti občas dokáží zaperlit něco vtipného, což v celém filmu působí jako doušek vody na poušti. Nevím, zda je film vhodný pro děti, protože tímhle stylem se naučí fandit živějším, výraznějším, vtipnějším a lépe hraným záporákům. ()

Rieux

Nedajte sa oklamat nazvom, Asterix sa v tomto dobrodruzstve takmer vobec neobjavi a ked uz tak len ako vedlajsia postava. Ze ho hraje Cornillac, ktory vystriedal genialneho Claviera mi az tak nevadilo. Ze humor bol infantilny mi tiez az tak neprekazalo, pobavil ma Delon a najma Poelvoorde, ktoreho Brutus je najlepsia postava... mozno aj celej serie. Tak kde sa teda stala chyba? Ako som uz vyssie spomenul, je to film takmer bez Asterixa a Obelixa, zamerany na nezaujimavy zamilovany par. Myslim, ze viac dodat ani netreba... ()

cici24

zase takovou katastrofu v tom nehledejte. Děj je sice fádnější, ale herecká plejáda herců to kompenzuje. Jen je škoda, že Asterixe nehrál Javier, protože Cornillac se na to nehodí. Za všehcny ty osobnosti bych vyzvedl a to myslím i herecky Jérôme Le Bannera, ten byl hodně dobrej:-)))...A z scén to je, jak nastupuje Ferrari a Jean Todd testuje povrch:-)))..Taková oddychovka...Ave Já ()

Kovalevka

Celý film jsem se převážně nudil až na část kdy se objevil schumacher. ten jediný si vysloužil 2 hvězdičky mého hodnocení. ()

FandaF

Není nic smutnějšího, než parodie sama na sebe. Jedna * z nostalgie a jedna * za krásnou Vanessu, která k naší škodě tam měla jen pár štěků. Clovis Cornillac to sráží dolů. Jinak je to tak ze 3/4 jen o "římanech"..., tzn. nuda. ()

musicalfan

Na jedničku ani dvojku to nemá, ale dá se říct, že si to až na jednu z finálových scén s "nohomíčem" udrželo úroveň a byla to fajn oddechovka. A navíc Asterix je prostě oblíbenec, tomu se nízké hodnocení nedává.. už se těším na Tintina! ()

M0rSalis

Ježiši kriste! Forestier by si zasloužil rozčtvrtit a předhodit lvům, takovou strašnou slátaninu jsem už pěkně dlouho neviděl. Nejlepší bude udělat výčet věcí co mi vadili: Cornillac v roli Asterixe vypadá jako gey, Obelixovi udělali oproti minulým hraným filmům naprosto trapný "pupek", obměna téměř všech herců, galská vesnice ani vzdáleně nepřipomíná tu původní, místa které mají být vtipné nejsou vtipné, neustálé přelety nad počítačově udělanou grafikou (která vypadá jak minimálně 5 let stará), celkové efekty, nuda nuda a nuda! Ta jedna osamělá hvězdička je za pár relativně dobrých nápadů a vtipů, které stejně pak v zápětí zabili další stupiditou ... ()

Bugiii

A jééje, první dva díly byly super ale tohle??? Cornillac se mi nelíbil ani trošku, Clavier je Clavier ;) Bohužel tato trojka nemá nápad ani vtip, což je obrovská škoda. Jediná dobrá scéna jsou závody koňských spřežení:-D ()

májovec13

První dva filmy byly celkem ok, ale tohle je vysloveně trapný, divim se Gerardovi, Alainovi a dalším, že do toho šli. Jedna hvězda za psí námluvy. ()

Rudý Baron, Geronimo a Zlatý Míč

Rudý Baron, Geronimo a Zlatý Míč