akisha

Moje první setkání s Nolanem bylo zatím moje nejlepší. Prestige v podstatě nemá chybu. Perfektně propracovaný příběh, strhující režije a bezchybné výkony Balea a Jackmana a naprosto famózní finále. Ale co mě osobně potěšilo nejvíc byl Nicola Tesla aka David Bowie. Úžasný film. ()

Eddard

Nolan si u mě potvrdil velice, velice vysoký standart, jednoho z mých nejoblíbenějších filmových tvůrců. Leitmotivem filmů je trik, klam a ten se neustále projevuje jak v samotných tricích, předváděných dvěma kouzelníky, tak ve skvěle zamýchané a matoucí naraci a závěrečné dvojité pointě, která odhaluje hlavní trik a to klam na divákovi filmu samotném. Ústřední dvojice je vynikající, s tím, že Bale podle mě Jackmana o třídu přehrává... Snad vůbec nejvíc mě zaujalo jejich vzájemné poznávání se skrze deníky, které si navzájem vyměnili... V pořadí už třetí film britské (převážně) provinience, který jsem za poslední dva dny viděl a začínám téhle kinematografii čím dál víc fandit. Jo, kdo z vás poznal Bowieho? 80% ()

Falko

Dalsi film, ktory mal vynikajuco prepracovany scenar s prekvapivym koncom, takze ma dokazal bez problemov vtiahnut do deja. Vazim si rezisera Nolana, ktory dokazal uspesne vzkriesit noveho Batmana a dnes sa mozem tesit na filmy ako Insomnia alebo Memento, ktore som zatial este nevidel. ()

castor

Viděl jsem všechny dosud natočené Nolanovy filmy od mysteriózního Mementa a budu upřímný – získávaly si mě jen velmi sporadicky. A ani Dokonalý trik není a asi zřejmě nikdy nebude mým šálkem kávy, ač má velmi zdařile vykreslenou atmosféru doby, povedené kostýmy, mnoho nečekaných zvratů (spíš až moc) a mnoho osudovosti i samozřejmě velmi slušné herecké výkony. Určitě mám z výsledku lepší dojem než při prvním zhlédnutí před lety, ale žebříček TOP filmů kvůli Nolanovi rozhodně měnit nebudu!! Obecně nejsem úplně nakloněný tomu, jakým způsobem pobláznil filmový svět. Dle mého silně přeceňovaný tvůrce se většinou prezentuje komplikovanou exhibicí, která nakonec není tak neotřelá, jak se tváří. Tady je to velmi podobné. Je to tak trochu guláš a nafouklá bublina. Ostatně si myslím, že i Nolan bude docela nafouklý (nafoukaný) chlapík. ()

ClintEastwood

Nepopsatelně atmosferická, dobově vyladěná mysteriózní podívaná (s příchutí sci-fi a fantasy), kterou si Christopher Nolan vyplnil mezeru mezi prvním dílem Batmana a Temným rytířem a natočil tak jeden ze svých nejlepších filmů. Naprostá dokonalost z jiného světa, třpytivý šperk. Víc slov mě skutečně nenapadá. Ať obdivují ostatní. ()

Rex Mundi

Aj keď tomuto filmu predsa len čosi chýba, aby sa dostal do mojej siene slávy, je takmer dokonalý vo všetkom, čo ho tvorí. Herecké výkony, dej, vizuálna stránka, napätie... Až do konca je nevypočítateľný rovnako ako taktika konkurenčného boja dvoch veľmi silných súperov. ()

PinokKio

Myslel jsem si, že jsem pointu filmu prokouknul, ale je to spíše tak, že autoři prokoukli mne. Ten poslední záběr mi uštědřil přímo ukázkovou facku na tvář, ale já se za ní nezlobím a naopak jsem pro tu ránu oplatit polibkem .. nebo spíše čistokrevným stoprocentním hodnocením tady na ČSFD. A teď mne omluvte, jdu si to pustit (přinejmenším) podruhé ;-) ()

Spooner

Téměř dokonalá hra s divákem. Nolan přišel se svým kouzelnickým světem plných tajemství, záhadných triků a tajemných postav (Tesla, nepřítomný Edison) a rozehrává nebezpečnou hru dvou rivalů, kteří jsou oba tak výborně napsáni a zahráni, že ani nevíte komu držet palce. Hugh Jackman zde hraje snad jednu ze svých nejlepších rolí a je opravdu výborný. Bale mi přišel ze začátku docela nevýrazný, ale postupem času jsem si k němu cestu našel. Scarlett Johansson svou roli taky zvládá dobře a Michael Caine je opět famózní. Překvapila mě taky dvojice Bowie-Serkins, kteří jsou také vynikající. Tento film je opravdu výborný, protože až do samého konce nevíte, jak to skončí a udrží vás v napětí až do konce. Jako každý předešlý Nolanův film. ()

2Pac

Pocas celej dlzky trvania tejto Fantasy / Drámy / Thrilleru / Sci-Fi som mal prijemny feeling, skladajuci sa z napatia a ocakavania. Feeling, aky by mal byt pri sledovani kazdeho kuzelnickeho predstavenia. Velmi dobry trik... 4 1/2 * ()

Davies182

Další Nolanova perla, a jeden z těch filmů, které můžete sledovat stále dokolečka a nikdy nebudete mít dost - právě naopak. Díváte se pozorně? ()

petero

Po priemernej Insomnii a nudnom Batman Begins som už v Nolana nedúfal, ale vzchopil sa a The Prestige je opäť skvelí film akým je aj Memento. Hugh Jackman a Cristian Bale sú vo svojích úlohách naprosto presvedčivý a záverečná pointa je úplne super, ktorá aj tak zaujímavý film (kto by nechcel vedieť ako robia kúzelníci tie triky?) vyzdvihuje na niečo výnimočné. ()

Mahalik

Kouzla miluju, ve viktoriánské době bych chtěl žít, Hugh Jackman a Cristian Bale je přímo vražedná kombinace a nakonec David Bowie. To jsou důvody proč jsem si Dokonalý trik nemohl nechat ujít. I když je příběh dost zapeklitej, jeho zkomání pro mě byla radost. Co na mě ovšem nejvíc zapůsobilo je záporná postava...vlastně ani nevim koho. Ze začátku jsem fandil Jackmanovi jenže pak se můj názor otočil o 180° a začal jsem držet pěsti zase Baleovi. A tak to bylo až do konce filmu. Bale, Jacman, Bale, Jackman. I když moc nejsem na příběhy u kterých mi trvá než přijdu o co tam vlastně šlo (někdy na to ani nepřijdu) byl pro mě The Prestige výbornou podívanou. Copperfielde zamáčkni slzu, páč těmhle borcům nesaháš ani po železné kruhy! ()

gogo76

Dokonalá hra nielen s filmovým materiálom ale aj s divákom. Výborné herecké obsadenie, Ch.Bale je na roztrhanie aj vďaka veľmi talentovanému Nolanovi a jeho výbornému Batmanovi. Film vyžaduje pozorného diváka, a odmenou za vnímavosť je jeden z najúžasnejších vyvrcholení od Shyamalanovho Šiesteho zmyslu.V tomto filme je záhadné takmer všetko... ()

Happykubas

Proč si udělat čas na Dokonalý trik? Protože vás dozajista uchvátí (jak tomu bylo u mě) svou zapletenou poentou a také propracovaností, kterou do něj režisér Nolan vložil. Nepřestane vás oklamávat až do samého konce. Já jsem doslova ztuhl při konečném rozuzlení, jakmile jsem zjistil, že všechno bylo úplně jinak a uvědomil jsem si všechny souvislosti. Říkal jsem si: ten režisér mě zas nachytall! Chvilkami na mě ten film působil jako jeden velký trik. Nenapadá mě jiné hodnocení než *****. ()

Reiniš

Zpočátku hodně slibně rozehraný film, který mě osobně zklamal právě v tom vychvalovaném konci. Po dvou hodinách už mě z těch všech triků a záměn šla hlava kolem a přiznávám, že pointu Nolanova díla jsem jaksi nepochopil (nebo možná ano?). Prestige je film, který určitě stojí za to vidět znovu. A když už ne kvůli zamotanému příběhu, tak kvůli skvělému herectví všech zúčastněných. Až si to uspořádám v hlavě napíšu víc...//Na podruhé hodnocení zvedám, je to opravdu chytrý film. ()

Xmilden

Christopher Nolan může začít točit film i o hovně a výsledek bude vždy nadprůměrný. Tam kde ostatní režiséři jen sní tam Nolan jedná. Připočteme-li čuch na herce typu Caine a Bale. Mě výjde poctivých 5 hvězdiček. 100% ()

lesumir

CHris Nolan ukazuje, ze je rezisersky buh, ktery vi, co dela a neminul se povolanim. The Prestige je ten film, ktery kdyz oznacite jednim slovem, staci to. Já bych to viděl na slovni spojeni "naprosto dokonale". Zamotanost je sice tezko skousnutelna napoprve, ale kdyz uz dokonaly trik vidite nekolikrat, stale nalezate nove a nove veci, ktere jste mysleli, ze tam ani nejsou. Dva hlavni hrdinove predvadi seriozni vykony a ani Scarletta mi nevadi. ()

Tvůrce Westworlu natočí pilot Falloutu

Tvůrce Westworlu natočí pilot Falloutu

09.01.2022

Jaký dostal Nolan rozpočet?

Jaký dostal Nolan rozpočet?

23.06.2019

Kouzelník a herec Ricky Jay zemřel