Poslední polibek

• USA The Last Kiss (více)

Michael a Jenna spolu chodili tři roky a teď se chtějí vzít …až do okamžiku než Jenna zjistí, že je těhotná. Najednou si Michael uvědomí, že navždy přijde o svůj bezstarostný život a bude muset zabezpečit rodinu. Na svatbě svého přítele potká studentku Kim, která ho svede a díky ní svět kolem sebe začně vnímat jinýma očima. Tragikomedie o rozchodech, láskách a trápeních dnešních třicátníků. (oficiální text distributora)

InJo

Tak tohle chvílemi dost bolelo. Poslední polibek je film, který celkem úspěšně zničí (nebo alespoň hodně naruší) vaše vžité představy a sny o šťastných dlouhodobých vztazích a názorně předvede, že i když v životě dosáhnete všeho, o čem jste kdy snili, stejně vám to asi nebude stačit a ze strachu ze stereotypu a předčasného "konce života" se snadno dopustíte neuvážené, ale o to osudovější chyby. Rozhodně jeden z těch lepších a uvěřitelnějších vztahových filmů z těch, co jsem zatím viděl. 90 % ()

Sobis87

Scénárista Paul Haggis si dal na postavách opravdu záležet. Tato vycházející hvězda, jež se proslavila oscarovým dramatem Crash (Haggis film i režíroval) se po poněkud nedopilovaném scénáři k válečným Vlajkám našich otců vrací v plné formě. A, popravdě řečeno, hlavně on je taky tím, kdo vytahuje tento film z vod průměrnosti. Režisér Tony Goldwyn totiž zvolil klasickou formu běžného romantického dramatu, takže se můžete těšit na spoustu popových písniček, nadějných mladých herců, mezi nimiž ční jedna menší hvězda (zde Zach Braff), a nějakou tu klipovou montáž navrch. Haggins se sice také drží klasického příběhu o rozpadajících se vztazích, přičemž některé z nich se podaří zpravit, jiné ne, ale vše podává velmi poutavě a rozhodně má co říct. Všichni nakonec najdou to, co hledali a spravedlivý trest jim otevře oči.Příběh vypráví o partě přátel, kterým táhne na třicet a začínají pochybovat nejen o svých vztazích, ale i o životě obecně. Tedy existenciální drama? Tak trochu. Jednomu z nich se bortí manželství, druhý se nemůže vyrovnat s rozchodem, třetí staví své vztahy převážně na sexu a čtvrtý se právě oženil. Pak je tu i Michael, kterého nejenže začíná nudit naprostá předvídatelnost vlastního života, ale jeho přítelkyně, která ho nudí už také, neplánovaně otěhotněla. Navíc se do něho zakouká jedna studentka, která tak může být potencionálním objektem pro zpestření jeho života. A Michael touží po změně. Dokáže být věrný své přítelkyni a budoucí matce svého dítěte, nebo podlehne mnohem atraktivněji vyhlížejícímu románku s mladou studentkou?Hlavní roli Michaela ztvárnil velmi nadějný Zach Braff, který se zviditelnil skvělým filmem Procitnutí v Garden State, což byl zároveň i jeho režijní debut. Dále ho můžete znát z komediálního seriálu The Scrubs. Braff skvěle kombinuje komickou polohu s dramatickou a působí naprosto přirozeně. Je znát, že své postavě dokonale rozumí a roli Michaela zvládá na jedničku. Ostatní postavy, které jsou poněkud typizované (citlivý hoch nebo pro ženy velmi atraktivní erotoman), ztvárnili většinou neznámí herci, kteří se ale o to více snaží. Za zmínku stojí ještě Tom Wilkinson v roli otce Michaelovy přítelkyně, který zde funguje jako postava ukazující možný budoucí život mladých hrdinů.The Last Kiss rozhodně není komedie, jak je tento film většinou prezentován. Sice se několikrát zasmějete, ale nečekejte žádnou teenagerskou komedii v prcičkoidním stylu (už jen kvůli postavám, které jsou o deset let starší, než je v těchto komediích zvykem). The Last Kiss je hlavně chytrým dramatem o běžných lidech s běžnými problémy, v čemž je jeho největší síla – to, co prožívají hrdinové, se může stát i vám… a nejspíše se i stane. ()

Anderton

The last kiss by si zaslúžil v kinách omnoho väčšej pozornosti, akej sa mu dostalo. Klasický nezávislý filmík zo života o komplikovaných medziľudských vzťahov medzi mladými ľudmi, akých je veľa, ale ak sú dobre natočené, tak si ich vždy radi pozrieme. Nečudo, scenár má na svedomí predsa Paul Haggis. Zo Zacha Braffa už mala byť dávno hviezda formátu Shia La Beoufa, na ktorého sa dosť podobá. Ale aj účasť v takýchto malých filmoch má svoje čaro a je herecky uspokojivejšia, ako vo veľkých trikových projektoch. Videl som na Filme+, kde ho budú ešte určite reprízovať, tak si naňho vyčleňte čas. ()

teutates

Jediné čo sa mi dostalo bol stupidný výraz Zacha Braffa... ten človek fakt čumí stále rovnako, inak čo sa celku týka... no nechýbalo veľa a bol by som vyronil slzu. Príbeh zo života, po rokoch vzťahu príde rutina, človek hľadá "vzrušo", chytí osud pevne do rúk a zaľakne sa... docvakne mu, čo môže stratiť, človek by si myslel, že už je neskoro, no nie je... aaa happy end, úžasne 4/10 (potrebujem na CSFD do komentov vkládať smaily, hlavne toho čo krúti očami) ()

swamp

Je pro mě těžké ohodnotit tento film. "Nálepky" komedie a romantický byly trochu zavádějící a já tak od snímku celou dobu nedostával, co jsem čekal. Ale ten za to nemůže, což? Tak popořadě.. Nejvíce se film blíží škatulce drama. Nahlas vyřkne mnoho mezilidských vztahových (ano, vážně) pravd, což je pro diváka, který čekal oddychovku, opravdu lehce šokující. A herecké výkony docela stojí za to - až na postavu Kim, která je špatně napsaná i zahraná a vůbec nezapadá do toho docela inteligentního konceptu. Zkrátka a dobře, všechny ty řeči, plakáty a nálepky jsou zavádějící - chcete-li mezilidské dramátko, jste zde dobře. ()

Ant

Druh filmu, který se v takové kvalitě vidí málo. Ačkoli jsem narazila na dost rozporuplných reakcí a měla jsem pocit, že jsem viděla asi něco jiného. Příběh je opravdu jako vystřižený ze života a s jeho postavami se dokážete okamžitě ztotožnit. Herci jsou perfektní, tak samo jako scénář. A hudba je stejně hezky poslouchatelná jako u Garden State. A myslím, že po tomhle kousku už můžu klidně říct, že Zach Braff je génius. ()

predators

Moc důvodů, proč dát vůbec nějakou hvězdičku, mě nenapadá. Absolutně nudný děj, jakoby z oka vypadl příhodám Doktora z hor, absolutně nudní a nesympatičtí herci a ani špetka humoru. Vlastně jo, jednou jsem se zasmál. To kdy už sem si říkal, že to fakt vypnu, ale nakonec se přemluvil, že to bude třeba lepší. A ono nebylo...:-)Kdo spí rád přede dveřma, ať se na to podívá, já už nikdy:-)10% ()

Tomco

niektore filmy netreba prilis obkecavat, ale jednoducho vidiet. toto je presne ten pripad. tak sialene realny a pravdivy film sa len tak lahko nevidi. na vrch, ked sa zisla tak silna herecka posadka.. ja osobne nemozem zo zacha braffa, tolko charizmy v jeho podani, naozaj vyborny herec. casey affleck a dalsi..no proste jeden po druhom zazitok sledovat. partnerske vztahy, neuvazene rozhodnutia, nevera, laska atd.. vsetko tu je a je to radost sledovat. a to, ze vas po filme cakaju depky a zvierania v krku, to jednoducho k tomu patri. 100% ()

Rocky62

Přemýšlím jak zhodnotit tenhle silný a podmanivý kousek a přitom jen suše nevychvalovat herce, hudbu atd. Shrnu to jedné věty. Nežeňte se, nevdávejte se, nevyrábějte parchanty, chcete-li být šťastní! Skvělý film, kde se Vám nedostane otřepaných "prcičkovských" vtipů, ale hluboké myšlenky a sugestivního děje. Já si náramně pochutnal. ()

dopitak

Kromě písmena s ve slově "vztazích" bych podepsal komentář kolegy Superpero, Rachel Bilson je skutečně k nakousnutí, ostatní ženy/partnerky jsou taky hezké. Ze scén bych rád vypíchl tu, kdy se Michael vrací z večírku domů a Jenna začne řádit, tak tohle bylo fakt jako ze života. ()

klerik

Komédia to práve nie je. Ale ako romantická dráma to funguje. Nič extra originálne sa tam neudeje, ale tých pár príbehov (každá postava má svoj) o vzťahových problémoch je uveriteľných. Navyše sú tu dobre vygradované dialógy... ()

Chrustyn

Komediální drama o rozchodech a návratech několika lidí. Opravdu velice povedený snímek, který skvěle kombinuje dramatické i komediální prvky a navíc má skvělé herce. ()

heyda

Další film, který je tu prezentován jako romantická komedie, přesto do komedie má hodně daleko. Tohle je bez debat romantické drama. Skvěle vykreslené postavy, uvěřitelný scénář i zajímavý příběh. Rozhodně film, který stojí za zhlédnutí. 75% ()

VenDulin85

Je mi jasné, že tu půjdu proti proudu, ale tento snímek mě tak deprimoval, nebavil a herecky nevyžil, že nemůžu dát víc jak dvě hvězdy. Téma přitom je dobré- v současnosti se žije strašně rychle, takže i krize přichází na lidi dřív... Je jasné, že narození dítěte nemusí znamenat umocnění vztahu, ale je to pořádná prověrka s ručením omezeným. Michael na mě působil velice hezky ve scénách s Jennou, naopak když byl s Kim, tak byl jak rozpačitý teenager, který neví kam s očima. Kim samotná na mě působila naprosto příšerně, většinu z toho zřejmě měla ve scénáři, ale i tak se mě zmocňovala nechuť, kdykoli jsem ji viděla. Rychlý konec celé trápení završil, ještěže to nebylo delší. Za co tedy ty dvě hvězdy? Ohromně se mi líbila část s Kennym, který už se těšil, že našel děvče do nepohody, které nezkazí legraci a pak dostal studenou sprchu- to byl jediný komediální prvek v celém filmu. ()

Roman.Ticka

Zdařilá ukázka toho, jak se vyplatí v životě raději 2x měřit než řezat. Zach je přesně ten typ a týpek, který neví kdo je a co chce. Ani ne tak nezralý, jako nejistý, každopádně chce brát manželství vážně, v dnešní době je to až nezvyklé. Každý by se měl řídit především srdcem a "cesta" si jej najde dřív nebo později sama. ()

poz3n

Šel jsem do toho jako do originálně pojaté indie romanťárny a namísto toho jsem dostal chvílemi až překvapivě silnou a chvílemi ohromně pravdivou vztahovku, která pojem "komedie" viděla tak maximálně z dálky (Last Kiss se zdá být jeden z těch filmů, který je distribučně úplně debilně a mylně propagovaný). Zároveň mi došlo, jak málo filmů se zabývá vážností situace, když někdo ve vztahu podvádí a jak málo z těch filmů dokáže ve mně při tom vyvolat pocit fyzické nevolnosti a nechuti. Užíval jsem si taky skvělou vedlejší roli Caseyho Afflecka a nezbývá mi opět než čekat, že už někdo konečně pochopí, jak úžasný herec to je a dá mu zase nějakou velkou roli. 8/10 ()

Kailo

Film o životě a o bolesti ve vztazích. Takhle to bohužel chodí, ale právě díky těm chybám si ujasníme životní priority a to je to, oč tu jde. 85% ()