Jednoho dne Horton zaslechne vzlykání o pomoc, které k jeho překvapení vychází z prachového smítka poletujícího vzduchem. Horton brzy zjišťuje, že smítko je domovem Kdosic, městečka obývaného malinkými obyvateli s velikými problémy. Je na Hortonovi, aby překonal všechny nástrahy džungle a své nové kamarády ochránil. (Magic Box)

Le_Chuck

Je fajn, že sa BlueSky Studios nepúšta do (trúfam si povedať vopred prehratého) boja o dospeláckeho diváka a ponúka animák, ktorý všetkými piatimi doporučím každému 10-ročnému decku. Ja som logicky nemal taký pôžitok s pastelových zvieratiek a všadeprítomných držkopádov infantilného Hortona, ale za výbornú myšlienku idúcu ruku-v-ruke s kvalitne vygradovaným finále hovorím, áno. Originálny, chytrý a náučný animák pre menších, akých je v pixelovej lavíne rovnako málo, ako kvalitných dopseláckych. 70% ()

kitano

Výborne animovaný a zdravo strelený animák, často však aj desne priblblý a nudný. Ak by som však vyberal súčasné animáky ktoré vinikajú z davu, tento by zrejme patril medzi ne. (6/10) ()

freddy

Že tenhle animák je špatný, to bych si rozhodně nedovolil tvrdit, ale bohužel není ani nikterak extra povedený. Možná jsem od toho očekával trochu víc, než jsem ve skutečnosti dostal, možná je ten film opravdu jen průměrný, faktem ovšem zůstává, že jsem čekal trochu víc. To, co má být jedním z hlavních strůjců úspěchu tohoto filmu, totiž příběh, mi připadalo jen jako jakási slepenina několika k sobě nepadnoucích kusů, jen aby ten film vzniknul. Většina příběhu je totiž opravdu slabá, děje se tam něco, co není příliš zajímavé ani originální, Horton je v džungli jediným slonem, což mi připadalo docela zvláštní, a prostě z toho příběhu mám pocit, že to nebylo ono. Rozhodně příběh je nejslabším článkem filmu, i když sem tam tam něco vtipného zaznělo, tak přesto bohužel musím říci, že dějová část filmu ho táhne dost dolů. Naštěstí to ale zachraňuje docela dobrá animace, která se mi líbila, a potom závěrečná píseň, která byla povedená. A v tomhle případě je na místě pochválit i český dabing, Martin Dejdar jako dabér hlavní postavy film dost zachraňuje, Zdeněk Svěrák jako vypravěč je stejně jako v Grinchovi nepřekonatelný, a i díky těmto dvěma mužům to bylo nakonec docela příjemně strávených 85 minut. Takže z celkového pohledu je tohle průměrný animák, kterému uděluji tři hvězdy. ()

Spooner

Další z řady tuctových nevýrazných animáků, které jsou určené hlavně těm nejmenším. Přitom samotný námět není vůbec špatný a dalo se to celé pojat celkem ujetě a originálně. To se ovšem po většinu stopáže nestalo a i když tam bylo pár takových ujetějších momentů a ten příběh byl svým způsobem originální, tak se z toho dalo vytěžit daleko víc. Chtělo to víc hlášek a vtipnějších scén, takhle je to značně nedodělaný, pro dospělé až nudný animák. Naštěstí je to aspoň krátký, ale to už jsou dneska ty animáky vlastně všechny. ()

Xmilden

Originální animáky se jen težko dají ještě vymyslet. Horton se o to pokouší, ale věková hranice se mi zdá být zde posunuta trošku dolů. Zde se hodí nejvíce škatulka: Animovaný, dětský a rodinný. PS: Nejvíce mě nadchl pokémoní Fight. To byl řádný úlet. ()

lesumir

Horton Hears a Who má všechno, co takový film potřebuje. Je vtipný a bere si na paškál "celý svět", má sympatického a roztomilého hlavního hrdinu (který je ještě lépe nadabovaný, Jim Carrey opět ukazuje, že jako komik nemá konkurenci..), dobrou stopáž - která nikoho neunudí k smrtí - a hlavně originální a sympatický příběh. Když si teď vzpomenu, že jsem to ani vidět nechtěl s tím, že animákům prostě něvěřím, tak to byla hloupost! Tohle asporuje na animák roku 2008, ale uvidíme, co Pixar vytáhne :)) "a person's a person, no matter how small...". ___ Tak teda na animák roku to už neaspiruje, taková Kung Fu Panda Hortona sundala z piedestalů rychlou střelou, ale myslím si, že Pixar vyhraje. ()

kinej

Horton disponuje jedním z nejoriginálnjěších námětů, které se v novodobých digitálně animovaných filmech vyskytla. Tím to bohužel končí. Díky digi provedení nemá film, až na pár vtipně designovaných zvířat, šmrnc. Je to klasická studená neosobní digina. Výmluvné je to, že ta nejzdařilejší scéna filmu je animovaná klasicky. Kvůli pár lepším vtipům asi stojí za to film shlédnout, ale tak jednou a dost. ()

juta

Vyprávění toho, co se právě odehrávalo na obrazovce snímku neprospělo, celkem mě dráždilo a to né dobrým způsobem. Začátek se zdál jako dělaný opravdu pro ty nejmenší, což asi je. V polovině se přiblížil ostatním animákům, zacož si vysloužil alespoň průměrné hodnocení. ()

Fiftis

Film Horton je bláznivá a zároveň trochu vážna, no určite vtipná rozprávka, ktorá má veľkú šancu zapáčiť sa malým i veľkým. Jeden z tých lepších animákov. ()

ajuska

Hezké, chvílemi to velmi slušně pobaví, nenudí, příjemně uteče, ale v dnešní záplavě animáků se Horton rychle ztratí jako jeden z mnoha. ()

JohnnyD

Niekoľko líg za Pixarom (s ktorým sa to v žiadnom prípade nedá ani len porovnávať), ale aj tak stále celkom zábavná a nenudiaca jednohubka. Dabing (Carrey, Carrell, Arnet...) je vynikajúci, len dej je až príliš riedky. Zato anime paródia je totálne geniálna. Kiežby celý film mal toľko invencie, koľko sa nachádza v tejto krátkej sekvencii. ()

hippyman

na počátku byla nervozita, zda jsem si opravdu vybral kvalitní film, čemuž jsem sám už podle traileru moc nevěřil... ale pak přišla první úchvatná animace s monstrózní hudbou a to byly teprve úvodní titulky... takže očekáváné fiasko se změnilo v kratičkém momentu na příjemné překvapení... ale bohužel jen na chvíli... následovaly animované šeredky spoutané v poměrně předvídatelném příběhu s pouhou hrstkou vtipných momentů a unudily mě zpět na očekáváný průměr... 60% p.s.: určitě vyhledejte úvod komentáře uživatele Vitason :-) ten mě pobavil asi víc, než celý film! ;-) ()

Rosaviva

Když ten film začal, tak jsem si říkala, jestli se vůbec dívám na Hortona nebo na Grinche. Všechno, od miniaturního světa Kdovíků, po jejich vzhled, vypravěče a Jima Carreyho v 'hlavní roli' bylo stejné. Upřímně jsem to čekala horší. Párkrát jsem se zasmála, ale celé to morální poučování mi lezlo na nervy. Znovu už bych se na to s velkou pravděpodobností nepodívala. 3* ()

Deimos

***Celkem 54%***TV/// Dabing 6/10 Děj 5/10 Hudba 6/10 Animace 5/10/// PLUS: prvek malého světa ve velkém světě, že by i naše Země byla malý svět oproti jinému? Zajímaví myšlenka MÍNUS: měl jsem především problém s tím, že tento film není pro dospělého diváka, částečně mohl za to i český dabing, který je sice kvalitní a k filmu hodící se, nicméně jsem z něho měl divný dojem, animace je průměrná, občas sice lepší, ale jinak málo detailní./// Shrnutí: Na Hortona jsem byl zvědaví. Nečekal jsem kdo ví co, ale taky jsem si řekl že před pěti lety se průměrné animáky moc nedělali. To je ovšem chyba jak slon. Horton je spíš průměrný. A nikoliv svojí velikostí, ale svým obsahem. Mladé a hlavně malé diváky zaujme, dospělé nejspíš bude nudit. Přináší sebou morální ponaučení, které pro mě jako velkého diváka nemělo význam./// PS: Není dobré si za každou cenu stát za svým, i kdyby to byla pravda, ostatní vás budou mít za blázna. ()

Allien.9

Připomnělo mi to milovaného "Grinche" (Kdovíci, Jim Carrey, vypravěč), a i když to ani zdaleka nedosahuje jeho kvalit, jedná se o příjemnou podívanou. A navíc bych řekla, že je "Horton" jedním z mála animáků, které jsou zaměřeny spíše na děti než na dospělé (viz. minimum "dospěláckých" vtípků), což už je dnes unikát. ()

misterz

Tak neviem. Veľmi rozpačitý dojem. Tento animáčik je vhodný hlavne pre tie menšie deti, staršie to až tak nemusí baviť. Viem to podľa mojich dcér, menšia bola spokojná, dokonca si vyžiadala opakovanie, staršia to ofrflala a išla si radšej kresliť. No a ja som bol spokojný, že bola spokojná aspoň tá mladšia, je však pravda, že sa mi od nudy skoro vykĺbila sánka. 50/100 ()

Payushka

Film s nekolika vybornymi forky, ktere jsou ale od sebe oddelene nechutne nudnou vatou... Ovsem pankac a anime vsuvka bozi :) ()

Aknah

Naprosto rozkošný, zábavný a vtipný ! animák jsem dlouho neviděla, měl nápad a to se cení. Horton bravurní a dabing Dejdara opravdu nezklamal.. nechápu, proč má tento film tak nízké hodnocení, podle mě je tu dost animáků, které mají vyšší hodnocení a přesto mě ničím nenadchly nebo nudily. Ale je to věc názoru... každopádně já se bavila - kroutící se prdelka Hortona, nemotorný sup, malá Katie koule, všechno zakončeno vtipnou písničkou. Love it ! :-D ()

Sobis87

Parádně vypadající nudná báchorka, ze které si po pár týdnech od promítání pamatuji jen zábavnou anime vložku a spoustu otravných ponaučení, která mi lezla krkem po celou stopáž. Věřím, že děti budou z tohoto rozjuchaného animáku u vytržení, pokud ale mohu mluvit za sebe, já jsem se neskutečně nudil. 50% ()

Dokonalý trik Carreyho a Carella

Dokonalý trik Carreyho a Carella