Tři sta let po škole! Tak zněl ortel vynesený před mnoha a mnoha lety nad Saxánou, studentkou čarodějnické školy v Říši pohádek, která utekla do světa lidí za svou první láskou Honzou Bláhou. Saxána nyní žije normálním životem v krásné rodinné vile se svým manželem Janem, dcerkou Saxánkou, bláznivou tetou Irmou a strýcem Evženem. Na co ale úplně zapomněla, je půda skrývající tajemství o jejím předešlém čarodějnickém životě. Právě toto maminčino tajemství náhodou objeví dcerka Saxánka, která se nenadálou souhrou okolností a své zvědavosti ocitne v kouzelné Říši pohádek plné trpaslíků, rarachů, draků, bazilišků, šotků a morkolabů. Na malou holčičku čekají neuvěřitelná dobrodružství neznámého světa, který se právě ocitl na pokraji zkázy. Odvážná Saxánka za pomoci svých nových pohádkových kamarádů rozplétá zamotaný svět pohádek, který se zlými silami snaží ovládnout komiksový gangster Crashman. Žákyni 2.B čeká nelehký úkol, jak se vypořádat se všemi nástrahami podzemní říše, přelstít komiksového gangstera a dostat se zpátky domů k mamince. (oficiální text distributora)

Johnny22

Vymazat z filmové historie. Jedna hvězda z úcty ke starým časům pana Vorlíčka a za odvahu účinkujících hrát v takovém braku. ()

malyLibor odpad!

Co říct? Těšil jsem se. Říkal jsem si, že to nemůže být tak zlé, jak se tady píše. Spletl jsem se, bylo to ještě horší. Zasmál jsem se vlastně až na úplném konci titulků u nápisu: "Nezapomeňte film ohodnotit na ssfd.cz. Udělám tvůrcům radost a ohodnotím. ()

Tomulka odpad!

Technická stránka filmu byla určitě hrozně drahá a zdaleka nestačí na to, aby byl tento film koukatelný (ba naopak). Všichni herci strašně přehrávají snad kromě Nárožného a Bohdalové. Postavy jsou napsány strašně a dialogy jsou katastrofické, ubohé, neposlouchatelné. Morální status této tzv.pohádky je na bodu mrazu jelikož se v ní používají dost zvláštní slova jako třeba mrcha a podobně. Také paní Irma je dokonalý nevzor slušného chování a životních priorit. Nejhorší je snad výstup Černocké a Hrušinského ti teda rozhodně přehrávají. Celkový dojem špatný, nikdo se na to nedívejte a hlavně na to nenechte dívat děti!!! ()

ggggg odpad!

Jediné možné vysvětlení je, že pan Vorlíček si léčí parkinsona marihuanou. Jinak nevím, proč tenhle paskvil vytvořil ()

tulen odpad!

Tak na to se opravdu nedalo koukat ... A ani poslouchat, protože postsynchrony jsou na úrovni amatérskýho dabingu. Hlavně to prosím nepouštějte dětem ... ()

morlumak odpad!

Chtěl jsem se na to dodívat, opravdu chtěl, ale sledování tohoto filmu mi způsobuje fyzickou bolest. Nenašel jsem na tom ani jednu pozitivní věc. Příšerné herecké výkony na úrovni školní besídky, nymfomanka Bohdalová, otřesné triky jak z prvních 3d videoher, celková debilita scénáře a absence jakéhokoliv tempa. Brrrrrr ()

Stupet

Tak to je příšerná slátanina! V podstatě to nemá ani děj. Celý je to o ničem. Sama za sebe bych dala hodnocení ODPAD, ale protože se ty různý počítačem vytvořený potvory budou asi líbit dětem ( a pro ně je to především), tak dávám dvě hvězdičky. ()

valmet odpad!

Naprostá sračka. Moc mě mrzí, že to musím napsat o filmu pana Vorlíčka, ale nedá se nic dělat. S tímhle nemohli být spokojeni ani sami tvůrci, to mi neříkejte. ()

Decim28 odpad!

Ne! Křičím: " Už ne pane Vorlíčku!" Měla to být vtipná rodinná pohádka a vylezla z toho opravdu vizuáně nechutná, směšná a komická fraška. Holt přední animátoři z Polska, Ruska, Maďarska a Kazachstánu se ukázali v "nejjasnějším" světle. Ale o 3D animaci tu toho je řečeno dost. Výkon herců všech generací dost otřesný, scénář byl bez děje, postavy byly přemluvené a kolikrát to herci nesedí do pusy. Já bych se styděl být v titulcích. Hrozná sračka. A nejhůř je mi z narážek na Harry Pottera. Jestli se režisér snažil Saxanu alespoň obrazově přiblížit britské produkci, tak gratuluju: dál být nemohl. A mimochodem na film přispěl i Státní fond pro podporu a rozvoj české kinematografie, tak si udělejte obrázek, kam teď český film kráčí... ()

montel odpad!

Saxána (Petra Černocká), která jako mladá vypila odvar z babského ucha zůstala na dobro v zemi lidí a se svým mužem vychovává malou dcerku Saxánku (Helena Nováčková). Ta objeví na půdě domu čarodějnou knihu pomocí které se dostává říše pohádek odkud kdysi utekla její maminka. Zde se setkává se spoustou pohádkových postav a musí vymyslet jak se dostat zpět do země lidí. Pomoci jí může její teta Irma (Jiřina Bohdalová), která si prostřednictvím lexikonu kouzel hledá životního partnera...Na druhý svátek vánoční jsem si troufl pustit na české televizi toto rádoby pokračování jedné z nejoblíbenějších českých pohádek. Výsledek je jedna velká katastrofa a pokud film stál 75 miliónů korun, nemůžu nic jiného než poslat tvůrce do hajzlu. Prznitel Vorlíček by měl přestat natáčet filmy a věnovat se jiné činnosti. Toto je odpad jako hrom. 10% ()

podsurfer odpad!

Katastrofa!!! Škoda peněz, a že jich bylo... Dal bych jednu hvězdu za pí. Černockou, protože je fakt KOČKA. Hodnocení filmu to ale nepomůže, takže nedám nic. Už to nechci NIKDY vidět!!! ()

Alchemilla

Je to odpad. Ale nějak jsem neměla srdce to Vorlíčkovi udělat. Zoufalství ve své nejryzejší podobě, scénáristická sračkoblička. Proč? ()

Roobs

Nejprve jsem moc nevěřil zdejším kritickým komentářům, ovšem bohužel musím jim dát za pravdu a to hlavně co se týče děje, mohla být Saxána mnohem lépe natočena. Pohádkové postavy a prostředí vytvořené animací, hold špatný děj nezachrání. Nejprve jsem chtěl dát dvě hvězdičky, ke konci filmu ovšem zbyla jen jedna. škoda ()

Katule80 odpad!

Vůbec se to nedá brát jako pokračování Dívky na koštěti... Filmová pohádka pro dospělé i děti se v pokračování zvrhla do infantilního přepracování. Nebyla jsem schopna to ani dokoukat.... možná u dětí do 5 let to možné bude.... vážně nevím... ()

michalkop

Nejhorší je, že Saxána a Lexikon kouzel by vůbec nemusela být špatná pohádka. Tvůrci zahodili výtečné herecké obsazení, záměrně nasekali faktické chyby o původním filmu, odkazovali na původní Dívku na koštěti, kde mohli, ale už je nenapadlo oslovovat Černockou Saxano, aby odkázali na původní film. Její současné a tehdejší já mi nepříjdou vůbec podobná - říkal jsem si, kdo že jí to nový hraje. V příběhu je spousta logických trhlin. Jsou ztvárněny (možná i záměrně) tak špatně, že se jim divák v průběhu filmu směje. Ani o vtipy není nouze. Saxánu zabíjí neumělá počítačová animace, která je tam využita na každém rohu. Rádoby kvalitně ztvárnění Krakavous ve 3D je fakt utrpení. To jsem se na něj ani nedíval na FullHD obrazovce, ale na klasické CRT skleněnce. Let na koštěti je silně inspirován Harry Potterem, ale ani z části nedosahuje jeho technického provedení. Cítím z toho, jak to bylo natáčeno ve studiu za zelenou stěnou. Minimálně už kvůli tomu, že neodpovídá osvětlení ani zapojení do scény. Nápad s vdavek chtivou tetičkou není špatný. Jen ty postavy jsou jakoby neměly mozek. Nejchytřejší z nich je malá Saxanka. Závěrečné roztrojení Jiřiny Bohdalové v podobě tety Irmy je jen pověstná poslední kapka filmové hrůzy. Dávám 20%. Děti to určitě aspoň na chvíli zabaví. ()

gizi

Snad to, že jsem se díval v uvolněné vánoční pohodě, snad že jsem se díval se synem, každopádně jsem se dobře bavil a proto dávám 75%. Víckrát se ale dívat nemusím. Celkové zpracování nebylo nijak zajímavé - triky mě nijak neoslovovaly, děj tak nějak podivně plynul pořád dál a dál, herecké výkony byly opravdu bídné, vypadalo to, že dali amatérům naučit se text, který odříkali, a to bohužel platilo i pro některé zkušené herce. 26.12.12. ()

Bronislav Poloczek (1939 - 2012)

Bronislav Poloczek (1939 - 2012)

16.03.2012

Taková normální rodinka je zpět!

Taková normální rodinka je zpět!

20.04.2007

Je už takovým nepsaným zvykem, že se úspěšné filmové tendence ze zahraničí časem dostanou i k nám. V zámoří trend nekonečných remaků a pokračování snad už dosáhl svého vrcholu, zatímco u nás se tato… (více)