Tři sta let po škole! Tak zněl ortel vynesený před mnoha a mnoha lety nad Saxánou, studentkou čarodějnické školy v Říši pohádek, která utekla do světa lidí za svou první láskou Honzou Bláhou. Saxána nyní žije normálním životem v krásné rodinné vile se svým manželem Janem, dcerkou Saxánkou, bláznivou tetou Irmou a strýcem Evženem. Na co ale úplně zapomněla, je půda skrývající tajemství o jejím předešlém čarodějnickém životě. Právě toto maminčino tajemství náhodou objeví dcerka Saxánka, která se nenadálou souhrou okolností a své zvědavosti ocitne v kouzelné Říši pohádek plné trpaslíků, rarachů, draků, bazilišků, šotků a morkolabů. Na malou holčičku čekají neuvěřitelná dobrodružství neznámého světa, který se právě ocitl na pokraji zkázy. Odvážná Saxánka za pomoci svých nových pohádkových kamarádů rozplétá zamotaný svět pohádek, který se zlými silami snaží ovládnout komiksový gangster Crashman. Žákyni 2.B čeká nelehký úkol, jak se vypořádat se všemi nástrahami podzemní říše, přelstít komiksového gangstera a dostat se zpátky domů k mamince. (oficiální text distributora)

qwentin odpad!

Musím vyzdvihnout trailer1 k tomuto filmu a to konkrétně v čase 1:10, kdy paní Černocká říká a to cituji "Že já blbec to nevyhodila." Ano Petro. Správně. Přesně tohle jste s tím scénářem měla udělat... ()

Hols odpad!

Popravdě jsem čekal, že to bude horší než velmi zdařilý první díl, protože nasadil laťku opravdu vysoko. Ale že to bude až takovej průser jsem fakt nečekal. Doba kdy V. Vorlíček dělal skutečně dobré filmy je už asi dávno pryč. Myslím, že by měl přetat natáčet a nebo se přeorientovat na večerníčky, protože právě takovýmhle typům diváků by se mohla tahle patlanice líbit. Dějově naprosto nezáživný, herecké výkony jedním slovem otřesné a takovouhle animaci bych nenašel možná ani v 5 let starých počítačových hrách. Skutečně jsem udělal hloupost, že jsem se tenkrát nepodíval na recenze a bezmyšlenkovitě vyrazil do kina. Připravilo mě to o to nejcenější co v životě člověk má a to je čas. Čas který bych teď radši využil tísíckát jinak. ()

Himbajz odpad!

No nic, těžko věřit, že pan Vorlíček natočil (spíše nakydal) těchto 90 minut bahna. Lze si jen těžko představit, že „dílo" bylo dělané na něčem svižnějším, než IQ 151, či PMD 85. Daleko sofistikovanější je dílo sedmiletého chlapce, co poslal svou nejhorší kresbu do časopisu Ohníček. Je mě to ale v celku líto, neb jsem se na volné pokračování „Dívky na koštěti" vskutku těšil. Dále mě je líto, že se muselo tolik herců tak ponížit a figurovat tak v dílu rozhodně ne hodného génia. Být panem Vorlíčkem, tak všechny ty požírače brambůrek a upíječe Coly, co sedí za tím PC v hodnotě milion korun osobně kopu až pod Barrandovskou skálu! Za mě je to zatím to nejhorší, co jsem kdy viděl. ... Bohužel. ()

Pythonator

Typická ukázka jak hluboko klesla česká filmařina od té lepší československé. Tohle pokračování je ovšem největší ostuda pro zřejmě již těžce senilního pana Vorlíčka. ()

BlackMolla odpad!

viděla jsem to hodnocení tady a přesto jsem nečekala až toto.. opravdu zklamání, větší blbost už jsem dlouho neviděla.. ()

DavidDizzer odpad!

Odpad dávám výjimečně - prakticky vůbec. U tohoto filmu, tedy "pohádky", jsem jej dát musel. V tomto filmu vlastně ani neexistuje nic, co by vás zaujmulo, pobavilo a vtáhlo do děje, protože prakticky žádný nemá. Tato pohádka je opravdu ještě pro děti, které nemají rozum a tolik nevnímají nesmyslné postavičky a moudré rady či kouzelnické triky, které jsou přímo otřesné. Pohádka nemá žádnou jiskru, prostě nic! ()

ankkk

Stále jsem se nemohl zbavit dojmu, že se dívám na několik filmů současně - Arabela, Kdo chce zabít Jessii, Harry Potter, ... Jen tu dívku na koštěti tam nějak nevidím. Proč v jednom záběru komiksová postava najednou mluví bublinami? Jakým kouzlem se kniha kouzel tak zmenšila? Kde se na půdě vzala kniha - most mezi lidmi a pohádkou? Kam se poděli ty kouzelné postavičky z prvního dílu? Trikové scény přestaly být vtipné a přesné, ani ty čtyři ruce nebyly tak dobře natrikované jako před 40 lety. Malované prostředí by mělo být uděláno tak, aby nebylo poznat, že je malované (pokud to není záměr jako u K. Zemana). ()

pepinouno odpad!

Že to pan Vorlíček má zapotřebí! Točit pokračování, ač volné, něčeho, co je už bezmála třicet let minulostí je zhola zbytečné a po shlédnutí tohoto dílka mi došlo, že i nevkusné. Jako by se snažili konkurovat západním sci-fi filmům nebo třeba Harry Potterovi. Humor opět prvoplánový, vše uměle natahované a opět někteří herci, jako tahouni, když nestačil scénář... Snad se od výše zmíněného režiséra dočkáme lepších věcí. Za mě velký propadák a maximálně 10 % ()

Jard

Bohužiaľ, nedopadlo to podľa môjho očakávania. Čakal som parádne pokračovanie (aj keď voľné), no namiesto toho som mohol vidieť akurát film presýtený počítačovými trikmi, ktoré dosť kazil celkový dojem. 10% ()

Pokri

Videl som veľa horších filmov, ale, bohužiaľ, nedôstojné pokračovanie kultovej komediálnej rozprávky. Humor sa takmer úplne vytratil, z roztomilej Petry Černockej je už dôchodkyňa a obsadenie dieťaťa do hlavnej roly mi neprišlo ako dobrý nápad. ()

soukyd33 odpad!

No přiznám se, že nevím co si myslet. Svět lidí se míchá se světem kouzelných bytostí, ale nikdo nic neřeší. Ani není divné, že ve městě potkáváte kouzelné bytosti. Co je vlastně účelem filmu, no to asi nikdo neví. Co se stane za 30 let? Tomu nikdo neuvěří. Herecké výkony žádné. Příběh žádný. Přemýšlím, zda je to alespoň pro děti. Kdo by se učil že, hůlka a všechny kouzla se znají. To je blbost. Poznámka: To že Petra Černocká hraje zde, je sama o sobě síla. Nedoporučuji ani náhodou. Ani dětem, budou jinak na hlavu. Hvězdiček 0 ()

kryztina odpad!

Tohle bylo vážně utrpení. Na snímku nefunguje snad vůbec nic a působí to jako by to režíroval nějaký čtyřletý kluk s prstem v puse. ()

Ayoshen

Dle očekávání film, který je neúnosný od šesti let nahoru, a jelikož mně už bylo osum a půl, dávám hvězdičku za Jiřinku a Lábuse. Saxánka je se vší úctou takový herecký antitalent, že bych obsadila svého učitele fyziky a věřila bych mu ta kouzla víc. Nejhorší je, že se u toho nedalo ani usnout. A ohledně animace, což o to, ona vypadala pěkně a byla by z ní moc hezký stand-alone věc, ale v kombinaci s hraným prostředím by se člověk zblil. Ne-e. (PS: Děkuji závěrečným titulkám filmu, které jsem byla nucena vidět, že mi připomněly 'Nezapomeňte film ohodnotit na ČSFD.') ()

ToddB odpad!

Stačí vidět i jen trajler a je vystaráno. Další z nekonečné řady polistopadových lowendových splácanin. Utahaný nudný scénář, levná výprava, telenovelové výkony herců = otřes. Je zajímavé, že ačkoli nesnáším komouše, tak se raději podívám na debilní Plechovou kavalerii, než na tyhle polistopadové splácaniny. A důvod? Dementní scénář Kavalerie herci skutečně hrají. Kdežto v tomhle díle dementní scénář "herci" ochotnicky odříkávají tak, že to připomíná rychlodabing z 80. let. Tyto herecké výkony mně doslova a do písmene nasírají. Mám chuť televizi vzít a jebnout s ní o zeď, jak jsem nasranej. Kurva vždyť jsme země Hrušinského, Kopeckého, Brodského, Menšíka ... kurva kam se poděli všichni herci? Co vedlo Vorlíčka k vytvoření tohodle paskvilu a zprznění legendárního dětského filmu druhým dílem? Peníze , peníze a pak zase jen peníze. Tahle díle jsou totiž obdobou produktů Tesco Selected. Levné, hojně prodávané , nepoživatelné. ()

m.a.t.a. odpad!

Proč ty triky jsou tak ubohé? Pokud na kvalitnější neměli peníze, tak je raději neměli dělat a měli to točit tak, jak se trikovalo před 40-ti lety. Bylo by to lepší! Film je ubohost. ()

Bronislav Poloczek (1939 - 2012)

Bronislav Poloczek (1939 - 2012)

16.03.2012

Taková normální rodinka je zpět!

Taková normální rodinka je zpět!

20.04.2007

Je už takovým nepsaným zvykem, že se úspěšné filmové tendence ze zahraničí časem dostanou i k nám. V zámoří trend nekonečných remaků a pokračování snad už dosáhl svého vrcholu, zatímco u nás se tato… (více)