poster

Návnada 2: Svádění (TV film)

 • Kanada

  Decoys 2: Alien Seduction

Sci-Fi / Horor / Thriller

Kanada, 2007, 94 min

 • SOLOM.
  *

  Popravdě jsem si první Návnadu už vůbec nepamatoval a tak jsem si jí prostě musel pustit znovu. Abych si oživil paměť, o čem že to vůbec je. No velký dojem na mě neudělala a tak jsem od tohoto pokračování absolutně nic nečekal, no a ani jsem nic nedostal. Oba díly jsou téměř totožné – tedy hlavně co se kvality týče. Slabý scénář nedokázal téměř po celou dobu navodit alespoň trochu zajímavou atmosféru, což mi na tom vadilo asi nejvíce. Navíc Lando nepatří mezi kvalitní režiséry a tak jak se uvedl na začátku své kariéry, tak se to s ním táhne i dodnes. Vypadá to však, že si byl vědomý veškerých nedostatků, kterých se tu dá najít nespočet a tak sáhl po stejné „zbrani“ jako jeho předchůdce. Tou byl výběr několika pěkných (rádoby) hereček, aby alespoň něčím dokázal rozptýlit znuděné publikum. Polonahá děvčata jistě potěší hlavně mužskou část publika, ale je smutné, když je to jediný prvek, který je na filmu dobrý. Vlastně byli dva. Tím druhým bylo obsazení dvou známých tváří, alespoň do vedlejších rolí (Dina Meyer, Tobin Bell). Decoys 2 tak v mých očích rozhodně lepší než předchozí díl není. Nezachránil to ani návrat dvou „hrdinů“ z jedničky, kteří mi tu spíše jen překáželi. Snad kdybych se na film podíval v době vzniku, dokázal bych v něm najít zalíbení, ale dnes už se mnou polonahé holky ve filmech moc necloumají. Takže budu hodnotit úplně stejně jako předchozí díl. 20%.(29.3.2016)

 • Lukoh
  ***

  Určite posun k lepšiemu oproti minulému dielu, no v podstate rovnaký dej... Až na pár obmien, ako nové schopnosti "decoysiek" tvorcovia nič nevymysleli... Veľkým spestrením je tu Tobin Bell od ktorého však už asi vždy budem čakať vetu...: "Hello XY, i want to play a game..." Je možné, že sa zrodí aj ďalšie pokračovanie, nakoľko záver bol opäť absolútne otvorený... To, či sa tak naozaj stane ukáže však len čas a možno konečne pútavejší scenár...(16.9.2011)

 • darkrobyk
  **

  Prcičková komedie s mimozemšťankami. Jednička mi přišla o něco lepší, i když v obou případech jde o slabý odvar Fakulty. Ve dvojce se až příliš mnoho povídá. Chapadla jsou fajn, ale obecně divní Kanaďani mohli přitvrdit - zatraceně, tohle kdyby točil Cronenberg...nojo, kdyby. Nulové gore, žádné tříštící se zmrzlé oběti. Mimozemšťani vypadají jako příbuzní Pumpkinheada, ale na druhou stranu oceňuji mechanické efekty. Prospěl by sestřih na polovinu. Ač závěr v márnici otevřel pokračování dveře dokořán, nejspíš doposud žádné nevzniklo, což nakonec nevadí.(21.3.2018)

 • noriaki
  ***

  Hluboký film alegoricky zobrazující tradiční rozdělení rolí v lidském pářícím rituálu. I když je snímek označený jako "sci-fi", hodila by se spíše nálepka "historický". A to proto, protože v moderní době žena přestává vystupovat jako slabší pohlaví omezené pouze na defenzivní strategie a jemné manipulace a přejímá úlohu aktivního jedince. Děj je velice jednoduchý a bez zbytečných komplikací pregnantně vyjadřuje "teorii svádění". Žena, ve filmu představená jako samička cizozemského druhu převlečeného do podoby sexuálního idolu, odláká muže na odlehlé místo podle svého výběru, a pomocí svých hypnotických schopností ho přinutí k souloži. Jediným důvodem soulože je oplodnění ženy a zrození potomka, což muž nepřežije. Autor geniální zkratkou vystihl podstatu ženy, čili tvora pro muže naprosto nepochopitelného a cizího, pohybujícího se ve světě ve "slupce" kterou silnější pohlaví shledává neodolatelně přitažlivou. Tato přitažlivost slouží primárně k nadvládě na mužem, sekundárně ke konkurenčnímu boji s ostatními samičkami. Stejně jako ve snímku, hlavním úkolem soulože je zrození potomka a faktická smrt muže. Ten se následně transformuje a znovu se zrodí jako "otec". Tato alegorie ve filmu bohužel chybí. Co si zaslouží hlubší pohled, je prostředí ve které se akt soulože odehrává. Mimozemské samičky potřebují k oplodnění velice nízkou teplotu, tak nízkou že je muži velice nepříjemná a přímo ohrožuje jeho život. Také tento prvek lze nalézt v páření mezi mužem a ženou. I když je to nezřídka muž který vybírá místo k páření, i samotnou samičku, ve skutečnosti situaci pevně vládne žena, od samotného začátku kontaktu až do potenciálního oplodnění. Konečný verdikt je že se režisérovi povedlo natočit hluboké téma velice přístupnou formou a zabalit ho do stravitelného hávu, aby bylo pochopitelné i pro dospívající muže, pro které je primárně určeno.(1.7.2011)

 • rollman1
  ***

  Sexy pipinky jsou zpět. Druhý díl je o něco lepší než jeho předchůdce a to především díky až prcičkovskému nádechu a větší porce humoru. Jinak je ale vše stejné a tak jsme svědky sexu na sněhu, pěkných kočand a nějakého toho boje o život. Vrací se také jeden člověk z jedničky, ikdyyž jeho účast je mírně nelogická, ale nevadí. No, konec jako vždy úplně na prd, ale bylo to fajn. Ikdyž jsem se bavil víc než u dílu prvního nechám hodnocení stejně průměrné. Nejvíce pobavila scéna, kdy doktorka vletí do místnosti, tam uvidí mimozemšťanku a řekne jen: "Oni existují" a je úplně v pohodě :D(13.8.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace